Slavia v Plzni nabrousila ostří a vyrovnala stav semifinále na 2:2

Plzeň -  Hokejisté Slavie vyhráli čtvrtý duel semifinále play off extraligy na ledě Plzně 3:2 a vyrovnali tak stav série na 2:2. Rozhodující branku zaznamenal v 51. minutě při přesilovce útočník David Skokan.

29.3.2013

Slavia v dramatickém boji porazila Plzeň a vyrovnala stav semifinále na 2:2.Foto: ČTK/Eret Petr

S přeskládanou sestavou a daleko důrazněji vyrukovali slávisté na svého soka. První třetina byla ale vyrovnaná a také skončila 1:1.

Už ve 3. minutě si před plzeňskou branku najel slávista Sklenář, ale gólmana Mazance nepřekonal.

Potulující se puk před hostující svatyní po střele Vampoly nedorazil za Furcha zase Pletka. K šanci se v domácí přesilovce po rychlé kombinaci dostal Vlasák, ale střílel jen do připraveného gólmana.

Slávisté byli ale důraznější a v 16. minutě otevřeli skóre. Tomica si dojel Holubovo nahození do útočného pásma, vybojoval puk a z pravého kruhu zamířil mezi nohy Mazance – 0:1.

O dvě minuty později se ale Indiáni v přesilovce utábořili u Furchovy branky. Kovář poslal přihrávku napříč kluzištěm a Kratěna se trefil z úhlu parádně – 1:1.

Z druhé třetiny uteklo jen 21 vteřin a domácí slavili podruhé.

To Kovář nachytal Furcha z rohu kluziště, takřka z brankové čáry. Puk gólmanovi prolétl pod rukou a odrazem o jeho kalhoty zapadl do sítě. Pražané ve snaze dorovnat manko zvýšili úsilí a domácí v těch momentech několikrát podržel gólman Mazanec.

Jenže poté se Plzeňští vinou nekázně ocitli na minutu a půl ve třech. A když už se zdálo, že nepříjemné oslabení ubrání, hosté se štěstím srovnali. Kadlecovu střelu z dálky si do vlastní branky srazil obránce Slovák – 2:2.

Přibývalo vypjatých soubojů, padaly tvrdé rány. Zvlášť domácí tvůrce Kovář se stával cílem slávistických a­taků.

V 36. minutě, zrovna když na moment sklonil hlavu, trefil útočníka ramenem rozjetý Koma, ale za svůj faul inkasoval jen dvouminutový trest.

Na přelomu druhé a třetí části si přesily o dva muže v poli užili také domácí, ale bez gólového efektu.

Zato hosté byli v úvodu 51. minuty v přesilovce úspěšní.

Za plzeňskou brankou se k puku prodral Hertl, poslal ho před Mazance a dojíždějící Skokan skóroval – 2:3.

Ve zbývajících minutách se Škodovka hnaná poprvé v play-off zcela vyprodanou arénou, přesně 8236 diváky, tlačila za vyrovnáním.

Po přihrávce Kováře se za gólem hnal Straka, ale slávistický brankář senzačním zákrokem střelu vyrazil.

A po nepovedené přesilovce to byl znovu Straka, který měl dvě obrovské šance.

Poprvé střílel nad lapačku Furcha, ale přestřelil. Opakovanou ránu zblokoval Kolařík.

V závěru si ještě Kovář položil Furcha, ale obránce Kadlec stihl jeho zakončení odklonit mimo tyče a srovnat se Plzni nepovedlo ani v závěrečné power-play.

„Slavia využila dvě přesilovky, my jen jednu. Série je znovu vyrovnaná. Před dalším zápasem v Praze si musíme dobře odpočinout a srovnat si v hlavě pár věcí," řekl po boji Kovář.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Plzeň - Slavia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. Kratěna (Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Kratěna) - 16. Tomica (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Martin Straka - Lev, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Petruška, T. Sýkora, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Koma, Holub, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Kuboš - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Autor: Karel Sopr

29.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.