Slavia v Plzni nabrousila ostří a vyrovnala stav semifinále na 2:2

Plzeň -  Hokejisté Slavie vyhráli čtvrtý duel semifinále play off extraligy na ledě Plzně 3:2 a vyrovnali tak stav série na 2:2. Rozhodující branku zaznamenal v 51. minutě při přesilovce útočník David Skokan.

29.3.2013

Slavia v dramatickém boji porazila Plzeň a vyrovnala stav semifinále na 2:2.Foto: ČTK/Eret Petr

S přeskládanou sestavou a daleko důrazněji vyrukovali slávisté na svého soka. První třetina byla ale vyrovnaná a také skončila 1:1.

Už ve 3. minutě si před plzeňskou branku najel slávista Sklenář, ale gólmana Mazance nepřekonal.

Potulující se puk před hostující svatyní po střele Vampoly nedorazil za Furcha zase Pletka. K šanci se v domácí přesilovce po rychlé kombinaci dostal Vlasák, ale střílel jen do připraveného gólmana.

Slávisté byli ale důraznější a v 16. minutě otevřeli skóre. Tomica si dojel Holubovo nahození do útočného pásma, vybojoval puk a z pravého kruhu zamířil mezi nohy Mazance – 0:1.

O dvě minuty později se ale Indiáni v přesilovce utábořili u Furchovy branky. Kovář poslal přihrávku napříč kluzištěm a Kratěna se trefil z úhlu parádně – 1:1.

Z druhé třetiny uteklo jen 21 vteřin a domácí slavili podruhé.

To Kovář nachytal Furcha z rohu kluziště, takřka z brankové čáry. Puk gólmanovi prolétl pod rukou a odrazem o jeho kalhoty zapadl do sítě. Pražané ve snaze dorovnat manko zvýšili úsilí a domácí v těch momentech několikrát podržel gólman Mazanec.

Jenže poté se Plzeňští vinou nekázně ocitli na minutu a půl ve třech. A když už se zdálo, že nepříjemné oslabení ubrání, hosté se štěstím srovnali. Kadlecovu střelu z dálky si do vlastní branky srazil obránce Slovák – 2:2.

Přibývalo vypjatých soubojů, padaly tvrdé rány. Zvlášť domácí tvůrce Kovář se stával cílem slávistických a­taků.

V 36. minutě, zrovna když na moment sklonil hlavu, trefil útočníka ramenem rozjetý Koma, ale za svůj faul inkasoval jen dvouminutový trest.

Na přelomu druhé a třetí části si přesily o dva muže v poli užili také domácí, ale bez gólového efektu.

Zato hosté byli v úvodu 51. minuty v přesilovce úspěšní.

Za plzeňskou brankou se k puku prodral Hertl, poslal ho před Mazance a dojíždějící Skokan skóroval – 2:3.

Ve zbývajících minutách se Škodovka hnaná poprvé v play-off zcela vyprodanou arénou, přesně 8236 diváky, tlačila za vyrovnáním.

Po přihrávce Kováře se za gólem hnal Straka, ale slávistický brankář senzačním zákrokem střelu vyrazil.

A po nepovedené přesilovce to byl znovu Straka, který měl dvě obrovské šance.

Poprvé střílel nad lapačku Furcha, ale přestřelil. Opakovanou ránu zblokoval Kolařík.

V závěru si ještě Kovář položil Furcha, ale obránce Kadlec stihl jeho zakončení odklonit mimo tyče a srovnat se Plzni nepovedlo ani v závěrečné power-play.

„Slavia využila dvě přesilovky, my jen jednu. Série je znovu vyrovnaná. Před dalším zápasem v Praze si musíme dobře odpočinout a srovnat si v hlavě pár věcí," řekl po boji Kovář.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Plzeň - Slavia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
18. Kratěna (Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Kratěna) - 16. Tomica (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Martin Straka - Lev, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Petruška, T. Sýkora, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Koma, Holub, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Kuboš - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Stříbrný tým z Eura pohledem vedoucího: Pohodář, srdcař i dva mimozemšťané

Je to takový renesanční muž českého reprezentačního áčka v malém fotbale. Stará se o chod týmu jako jeho vedoucí, trénuje gólmany, do toho na mistrovství Evropy v Brně zajištoval komunikaci se zahraničními účastníky.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky.

Záhadná smrt bezdomovce Indiána: viděl jsem, jak ho surově mlátí, tvrdí svědek

Smrt ústeckého bezdomovce Jaroslava Dvořáka začala šetřit krajská kriminálka. Přihlásil se jí mladík, který viděl, jakým způsobem bývalý hokejista zemřel. Redaktor Deníku mluvil se svědkem, ještě než se přihlásil na policii.

AUTOMIX.CZ

Teď umřu... Richard Hammond se konečně vyjádřil k nehodě, co přesně se stalo?

Jsou to už více než dva týdny, co moderátor Richard Hammond ošklivě boural ve Švýcarsku s elektromobilem Rimac Concept One. Na konci vrchařské trati vyletěl ze silnice, a urazil 300 metrů dolů z kopce, než se auto zastavilo a shořelo.