Slavia vydřela vítězství v Karlových Varech

Karlovy Vary - Zvrat stíhal zvrat. Takové bylo třetí utkání finálové série play off hokejové extraligy. FOTOGALERIE

8.4.2008
18 fotografií

Střelec k pohledání. Jaroslav Bednář vstřelil v prvním utkání v Karlových Varech dvě branky.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Karlovy Vary – Slavia 3:4 ( 1:2 , 2:0, 0:2)

Muž zápasu: Jaroslav Bednář.

Poslední zvrat režírovali Pražané. Osm minut před koncem Rataj procedil puk pod Mensatorovy betony. Slavia vyhrála v Karlových Varech 4:3 a vede 2:1 na zápasy.

Očekávání. Možná toto slovo dokáže nejlépe vystihnout atmosféru na zimním stadionu v Karlových Varech. Vždyť v lázeňském městě se poprvé v historii odehrával finálový zápas. Očekávání však panovalo i na střídačce hostí z Prahy. Do sestavy se po zranění levé nohy konečně vrátil kapitán Josef Beránek.

Jenže jeho návrat byl hořkosladký. V 10. minutě prohrál buly. Kristek s přispěním Beránkovy hole pak doklepl puk do slávistické klece a Vary vedly 1:0. Od té chvíle se objevil na ledě až v 16. minutě, dlouho tam však nepobyl. Jeho úloha se zdála jasná: vybojovat buly a vrátit se na střídačku.

Hokejisté Karlových Varů byli v euforii. Kouč Venera ale jejich nadšení mírnil už před zápasem. „Slavia jela do Třince taky za stavu 1:1 a pak tam vyhrála oba zápasy.“

Že se jeho slova naplní, naznačila Slavia už v první třetině. Červenka ji poslal do vedení 2:1. „Sil mám na rozdávání,“ chlubil se.

Pak nadešly chvíle domácích. „ Ustáli jsme sérii oslabení a hned z přesilovky pak dali gól na 2:2. To byl začátek našeho zvratu.“ tvrdil karlovarský obránce Jakub Grof. Chvíli poté už vedly Vary 3:2.

„Padaly nám tam smolné góly,“ myslel si Pavel Kolařík, obránce Slavie.

A přesto se dočkali Pražané šťastného konce. Jejich byla třetí třetina.

Branky: 10. Kristek (Melenovský), 33. Kumstát (Grof), 38. Kristek (Polák) – 11. Bednář (Kadlec), 15. Červenka (Hruška), 50. Bednář (Kadlec), 52. Rataj (Klepiš). Rozhodčí: Turčan, Hodek, Gebauer, Lederer. Vyloučení 9:8. Využití 1:1, v oslabení 0:1. Vyprodáno. Stav série 1:2.