Hokejisté Slavie opět pokořeni

PRAHA - Desátý zápas za poslední čtyři týdny a sedmá porážka. K tomu pasivní skóre 23:32. To je srpnová vizitka hokejistů Slavie před zářijovým startem extraligy.

31.8.2007 1

Ilustrační fotoFoto: HC-SLAVIA.cz

Naposledy výběr kouče Vladimíra Růžičky nepřehrál německý Norimberk. V Edenu prohrál 2:3. Slávisté nevyzráli na Ledové Tygry už podruhé. 11. srpna nestačili na svého dlouhodobého letního soupeře 3:4.

„Sice jsme prohráli, ale po herní stránce jsme byli lepší. Bohužel hrubé chyby soupeř potrestal, navíc jsme zbytečně faulovali. Na to si musíme dávat pozor. Je vidět ale zlepšení, musíme v tom pokračovat,“ nepanikaří asistent trenéra Jiří Kalous.

Domácí se ujali vedení ve čtrnácté minutě, když využil přesilovku Tomáš Micka. Radost ale trvala pouze do poloviny utkání. Přišel obrat. V rozmezí čtyř minut druhé třetiny Norimberk vedl 2:1. „Bojovnost nám nikdo nemůže vytknout. Jen to chce všechno doladit,“ věří i gólman Adam Svoboda. Ten v poslední části kapituloval ještě jednou. Na druhé straně se radoval z gólu Jiří Doležal, ale nestačilo to. Poslední možnost k vyrovnání měli slávisté devětatřicet sekund před koncem. Hráli v šesti proti třem, ale ani tento pokus nebyl úspěšný.

„Máme mladý kluky. Zbytečně jsme chtěli, jako kdyby byl v puku diamant,“ ohodnotil spoluhráče Svoboda. Porážku svých bývalých kolegů sledoval i Radek Duda, který před pár dny skončil v ruském Chabarovsku. Naopak konce utkání se nedočkal jeden ze slávistických fanoušků. Byl vyveden - zlobil.

Výsledek:

Slavia Praha - Norimberk Ice Tigers 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Elitní čeští vojáci trénovali s Izraelci městský boj. V Malé Gaze

/VIDEO/ Vojáci z prostějovské 601. skupiny speciálních sil a elitní izraelské jednotky Duvdevan společně cvičili na vojenské základně Tze’elim v Negevské poušti. Dvoutýdenní trénink zaměřený na boj ve městě se uskutečnil v části základny, která se příznačně nazývá Malá Gaza. Informovaly o tom izraelské servery.

Španělé zatkli čtvrtého podezřelého, řidič dodávky ale stále utíká

Španělská policie v souvislosti s teroristickými útoky v Barceloně a v Cambrils zatkla už čtvrtého podezřelého. Řidič vražedné dodávky je však stále na útěku. Útoky si do této chvíle vyžádaly 14 lidských životů a víc než stovku zraněných.