Hokejisté Slavie prohráli v prvním zápase na svém ledě s Vítkovicemi. Také Pardubičtí nestačili na svém ledě na Plzeň, zde rozhodla až trestná střílení.

BUDE DOPLNĚNO

SLAVIA - VÍTKOVICE 1:5

Až do středy Slavia Vítkovickým pokaždé v této sezoně nastřílela tři góly. Tentokrát ani to nedokázala. Při trestném střílení ve 3. třetině se neprosadil ani její vyhlášený exekutor Bednář.

Naopak, Slavia sama „hloupé“ góly dostávala. Nejdřív dokonce vlastní. Byl to obránce Jiří Drtina, kdo „vstřelil“ první gól Vítkovic, když v oslabení nešťastně tečoval střelu Kvapila. Domácí ještě dokázali odpovědět díky Červenkově dalekonosné střele. Jenže ke konci druhé třetiny si právě Drtina šel odpykat dvouminutový trest a Vítkovicím stačilo pouhých pět vteřin na to, aby se dostaly znovu do vedení.

„Ta teč na vlastní gól, to byla náhoda. Chtěl jsem ten puk chytit, bohužel jsem ho blbě srazil do brány,“ smutnil později Drtina. „A ten druhý gól? Bohužel, byl jsem vyloučený. Pak hned od modré skórovali.“

Slavia zdaleka nepůsobila tak dominantním dojmem jak v základní části. Dost možná, že ji chyběla rozehranost. Vždyť dva týdny jen trénovala. I kouč Vladimír Růžička před zápasem říkal: “Jsme rádi, že volno končí. Ty pauzy nejsou nic příjemného“

Oba soupeři čekali na chyby. Víc jich udělala Slavia. Vítkovice vyhrály v letošních vyřazovacích bojích čtvrtý zápas v řadě.

HC Slavia Praha – HC Vítkovice Steel 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 24. Červenka (Sklenář, Bednář) – 22. Kvapil (Strapáč), 30. Jurečka (Barinka, Ujčík), 33. Svačina ( Ujčík, Jurečka), 51. Kvapil (Ondřej, Burger), 53.Krenželok (Štefanka). Rozhodčí: Husička, Hradil – Pavlovič, Jelínek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 5689. Stav série: 0:1.
Muž zápasu:
Štěpánek
Slavia:
Furch – Drtina, Kadlec, Kolařík, Sloboda, Špelda, Vašíček, Vyhlídal, Žižka – Bednář, Beránek, Čermák, Červenka, Doležal, Holec, Hruška, Jelínek, Micka, Sklenář, Tomica, Vondrka. Trenér: Růžička.
Vítkovice: Štěpánek – Barinka, Jurečka, Krstev, Kuboš, Ovčačík, Stehlík, Voráček – Burger, Hruška, Hubáček, Klimek, Krenželok, Kvapil, Ondřej, Strapáč. Trenér: Hadamczik

PARDUBICE - PLZEŇ 1:2 PO S.N.

Pardubičtí ještě osm minut před konce vedli 1:0. Jenže pak přišla chvíle jejich bývalého hráče Tomáše Vlasáka. Zkušený útočník nejprve srovnal skóre a po bezbarnkovém prodložení byl jediným, kdo dokázal dát samonstatný nájezd.

„První polovina utkání patřila domácím, my jsme zahráli skvěle třetí třetinu. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku a pak už čekali jen nájezdy. Vyšlo to,“ uvedl hostující kouč Pavel Hynek.

HC Moeller Pardubice – HC Lasselsberger Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Branky a asistence:
20. Starý (Kolář I., Koukal) – 52. Vlasák (Vostřák, Straka), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Hribik, Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 8970. Stav série: 0:1.
Muž zápasu: Chábera
Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Havíř, Lojek, Zukal – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Zohorna, Semorád, Rákos – Bláha. Trenér: V. Sýkora.
Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal, Dresler – Vostřák, M. Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – Kubica, Kubalík, Laš – Lev. Trenér: Hynek.