Slováci dostali lekci od trpaslíka. Tyhle góly dostávat nemůžu, ví Halák

Soči /ROZHOVOR/ - Slovensko nestačilo na Slovince, padlo 1:3. Ne, to není chyba. První senzace hokejového turnaje v Soči je na světě. „Nezvládli jsme už dva zápasy. Musíme hrát lépe a vyvarovat se zbytečných chyb," tiše vyprávěl brankář Jaroslav Halák.

15.2.2014

Brankář Slovenska Jaroslav Halák.Foto: ČTK/AP/Mark Humphrey

OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU

Slováky nejdřív vyprášily Spojené státy 1:7 a teď ostuda se Slovinci… Zítra je navíc čeká Rusko. Ne, jejich vyhlídky opravdu nejsou růžové. Tím spíš, že s hokejovým trpaslíkem prohráli po zásluze. Šanci vstřelit gól pomalu neměli a několikrát je ještě podržel gólman.

Na ledě jste ale na sebe za první gól docela zlobil. Hodně vás mrzí?
Takové góly dostávat nemůžu. Tým potřeboval, abych něco chytil a já dostal laciný gól.

Nepřeháníte to trochu s tou sebekritikou? Čtyřicet minut jste byl jediný, kdo Slovensku dával šanci na úspěch…
Jo, po dvou třetinách to bylo 0:0, ale když jsem měl podržet nejvíc, spadne mi tam gól, co bych měl chytat.

Kde byla tedy ta chyba?
Že jsem dostal gól (hořce se usměje). Ne, puk mi proletěl mezi nohama, měla tam být hokejka, neměla létat někde ve vzduchu. Tyhle góly dostávat nemůžu, musím být lepší. Nemohu říct, že by se chlapci před mnou nesnažili, snažili a hodně. Za tenhle zápas přejímám plnou zodpovědnost, góly jsem měl chytat.

Nepodcenili jste Slovince?
Ne, nemyslím si. Všichni jsme šli do zápasu, že chceme vyhrát, ale jako bychom měli svázané ruce. Těžko se vyhrává, když nedáte gól. První zápas se Spojenými státy jsme prohráli 1:7 a teď tohle… Takové věci by se nám stávat neměly. Slovince jsme porazit měli, to je jasné.

V neděli vás čeká Rusko a pak osmifinále. Dá se dát tým ještě dohromady, aby udělal nějaký úspěch?
Musíme se poučit z chyb, co jsme udělali a tyhle dva zápasy hodit za hlavu. Rusko je jiný soupeř, bude to jiný zápas… Je potřeba do toho dát všechno a pak se uvidí. Ať bude proti Rusku chytat kdokoliv, musí chytat lépe než já dnes, každý hráč musí do toho dát ještě o 40 procent víc.

Autor: Pavel Ryšavý

15.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
3 18

Dnešek byl nejteplejším dnem roku, večer dorazily bouřky

Ridiči MHD v Nantes vyrazili do práce kvůli vedru v sukních.
2 5

Ukrást auto přes mobil? Data zneužívaly i autopůjčovny

Zanedlouho zřejmě odzvoní i klíčům od auta. Američan Charles Henderson svůj kabriolet díky moderním technologiím odemykal a startoval jen přes svůj chytrý telefon. Poté, co ho prodal, zjistil, že „chytrý" systém funguje dál a auto, které už není jeho, může přes mobil stále kontrolovat a jednoduše ho ukrást.

Německem se přehnaly silné bouřky. Kácely stromy, ochromily dopravu, zabíjely

/VIDEO/- Tropické teploty vystřídal jiný rozmar počasí. Německem se prohnaly silné bouřky, které na řadě míst na severu a severovýchodě země způsobily kolaps dopravy. Přerušen byl provoz i mezi trojlístkem velkoměst Berlínem, Hamburkem a Hannoverem. O život přišli i dva lidé.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Trump se brání: Tajné nahrávky rozhovorů s Comeym jsem nepořídil

Není den, aby nebylo slyšet o novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Tentokrát se vyjádřil k ostře sledované kauze, kdy se měl pokusit ovlivnit vyšetřování možného zásahu Ruska do volební kampaně. A to především odvoláním šéfa FBI Jamese Comeyho, jehož rozhovory měl tajně nahrávat.