Jágrovo Kladno sestřelil hattrickem Honejsek, Sparta nezvládla derby

Praha - Hokejisté Sparty v 22. kole extraligy nestačili na Slavii 2:4 a poprvé pod trenérem Jandáčem padli. Zlínský Honejsek hattrickem zastínil Jágra a spol. Pardubice nezvládly závěr s Vítkovicemi, o vedení je připravil Polák, aby o výhře rozhodl Svačina. Liberec bez gólmana Pavelce nestačil na Litvínov. Lídr z Plzně udolal Piráty po nájezdech.

18.11.2012
24 fotografií
Antonín Honejsek ze Zlína (vlevo) překonává gólmana Kladna Jan  Cháberu.

Antonín Honejsek ze Zlína (vlevo) překonává gólmana Kladna Jan Cháberu.Foto: Deník/Josef Procházka

Stejně jako v první části extraligy hokejisté Kladna na Zlín nestačili a nepomohlo jim ani domácí prostředí, kde podlehli podruhé v řadě a vůbec poprvé před vlastním publikem nezískali ani bod. Hosté vyhráli venku už poosmé a ukázali, že jejich úžasná série není náhodná. Hrdinou utkání byl Antonín Honejsek, hvězdy z NHL zastínil hattrickem. Berani vyhráli 4:1.

Sparta prohrála se Slavií 2:4 a poprvé pod vedením trenéra Josefa Jandače nebodovala. Sparta v derby vedla 2:0, ale Slavia dokázala výsledek otočit i díky dvěma gólům a asistenci Tomáše Hertla.

Hokejisté Liberce podlehli v severočeském derby Litvínovu 3:4. Bílí Tygři prohráli před svými fanoušky sedmý z devíti zápasů a nadále uzavírají tabulku soutěže, Verva naproti tomu vyhrála popáté za sebou.

HC Mountfield vyhrál po velmi dobrém výkonu nad Třincem 3:1. Velký podíl na vítězství měl nejlepší hráč zápasu brankář Pavel Kantor. Nedělní zápas měl slavnostní úvod. Vedení klubu totiž poblahopřálo k osmdesátinám někdejšímu českobudějovickému útočníkovi Miloslavu Hönigovi.

Vedoucí Plzeň po dvou prohrách zabrala a porazila Chomutov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Za domácí se střelecky opět prosadil Yorick Treille, který ve dvou zápasech od svého příchodu zaznamenal dvě branky, ale nedělním hrdinou byl hostující Ondřej Kratěna, jenž vyrovnal na 2:2 a poté byl jediným úspěšným exekutorem nájezdů.

Hokejisté Pardubic nezvládli závěr utkání a prohráli s Vítkovicemi 1:2. Východočeši vedli nejtěsnějším náskokem až do začátku 55. minuty, jenže pak vyrovnal Roman Polák a 97 vteřin před koncem rozhodl Vladimír Svačina. Pardubický kouč Mojmír Trličík se tak ani napotřetí nedočkal bodového zisku.

Kladno - Zlín 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Podruhé se proti Zlínu nechytilo ani hvězdné kladenské komando vedené Jaromírem Jágrem. Právě on se snažil seč mohl, trefil tyčku, pak zase v jasné šanci Tesaříka do kalhot, ale prostě to nebyl den, kdy by to tam modrým padalo.

Jediný, velmi pěkný gól, vstřelil netradiční kanonýr Jan Hlaváč po pěkné přihrávce Bicka, ale zápas tím v jeho polovině jen zdramatizoval. Už v závěru první části totiž začal úřadovat Honejsek, který nejprve dopravil za Cháberu vyraženou ránu Tesaříka a poté využil excelentní přihrávky Veselého.

Kladno i díky Hlaváčově trefě dýchalo celou druhou třetinu, navíc ho Chábera podržel chycením sóla Okálovi. „Chytře na nám nabourávali útoky ve středním pásmu a využili dvou našich velkých chyb. Škoda té druhé třetiny, po mém gólu jsme se chytli a měli šance. Dopadlo to podobně jako s Budějovicemi, nedáváme skoro nic," litoval autor jediné kladenské trefy Jan Hlaváč.

Největší šance na vyrovnání přišly v úvodu poslední třetiny při dvou po sobě jdoucích přesilovkách Rytířů, jenže ti nevyužili ani trestné střílení, které Patera zakončil proti Sedláčkovi pomalou kličkou.

Pak už se trefil Kubiš na 1:3 a bylo po utkání. Ne tak pro Honejska, který svou snahu po hattricku završil v přesilovce další dorážkou. „Je jednodušší se probránit k vítězství," usmál se asistent kouče Zlína Juraj Jurík, podle něhož jeho tým těžil ze dvou branek v úvodní části i výkonu brankáře Sedláčka. „Když jsme přežili v úvodu třetí třetiny dvě přesilovky i trestné střílení a sami dali gól, už byli domácí v křeči," dodal.

Domácí Jiří Kopecký netušil, proč jeho tým, ačkoliv věděl o nebezpečí zlínského vedení, právě tohle dopustil. „Víme, že Zlín je lepší venku než doma, že hraje perfektně střední pásmo, ale po reprezentační přestávce jsme ztratili lehkost ve střílení gólů. Asi se budeme muset vrátit k tomu hrát to na nula nula a zkusit urvat nějakou těsnou výhru. Šancí jsme propásli opravdu moc," smutnil kladenský asistent.

Branky a nahrávky: 29. Hlaváč (Bicek) - 15. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 18. Honejsek (Veselý), 49. Kubiš (Šenkeřík), 57. Honejsek (Tesařík, Veselý). Rozhodčí: Šindler, Brüggemann (Něm.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4331.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Kameš, Majeský, L. Procházka, Piskáček, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček, Kopecký.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta - Slavia 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Vstup do druhého derby sezony se lépe vydařil Spartě. Již ve druhé minutě ji poslal do vedení povedeným bekhendovým blafákem Přibyl, který dostal ideální přihrávku a byl sám před brankářem Furchem. Domácí pokračovali v aktivitě a zvýšit mohl Ton nebo Tenkrát.

Slavia se v útoku připomněla poprvé v 7. minutě, Jelínek ale gólmana Neuvirtha nepřekonal. Opět se poté prosadila Sparta. V první přesilovce zápasu se sice domácí minutu nedostali do útočného pásma, pak ale našel Hlinka křížnou přihrávkou Hovorku a slovenský útočník se nemýlil.

Snížit mohli ještě v první třetině Sobotka nebo Hertl, Slavia se ale prosadila až na začátku druhé části. Sičákův trest ukončil už po pěti sekundách Hertl. Výkon hostů se zlepšil, přesto měla více gólových šancí Sparta. Rachůnek ale po přečíslení Furcha nepřekonal, Sičák trefil od modré čáry tyč a rychlé brejky ideálně nezakončili ani Ton a Tenkrát.

Když nepřidali třetí gól ani v další šanci Rachůnek a poté Bahenský, udeřila Slavia. Ve 33. minutě vyrovnal Tomica, domácí přitom marně reklamovali, že gólu podle nich předcházel faul na Sičáka. Oba celky se poté ještě více soustředily na obranu, Neuvirth s Furchem navíc chytali spolehlivě. V 59. minutě ale rozhodl o výhře hostů Hertl. Při power play měl potom poslední slovo Sobotka.

Branky a nahrávky: 2. Přibyl (I. Rachůnek, Jan Hanzlík), 14. Hovorka (J. Hlinka, Milam) - 22. Hertl (Skokan, Kuboš), 33. Tomica (Hertl), 59. Hertl (Tomica), 60. Sobotka (Kučný, Kadlec). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 8173.

Sparta: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Vallin, Milam, Philipp, Jan Hanzlík, od 41. navíc D. Kočí - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč (41. S. Treille), Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Dresler - Skokan, Sobotka, Krenželok - Hertl, Alinč, Tomica - P. Jelínek, Kalla (21. Stránský), Sklenář - Pospíšil, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Chomutov - Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

V první třetině se hrál z obou stran opatrný hokej, oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Největší příležitosti tak nabídly pro obě mužstva přesilové hry. Hosté svoji přesilovku využili, když skórovali po nádherné kombinaci po ose Vlasák, Gulaš a Pletka. Gulaš našel přihrávkou zpoza brány Pletku a pro toho nebyl problém poslat Západočechy do vedení.

Druhá třetina nabídla otevřenější hokej, hlavně ze strany domácích. Hned na začátku se blýskl výborným zákrokem domácí brankář Kostúr, který sám proti plzeňskému útočníkovi vykopl beton vysoko do vzduchu a zabránil jistému gólu. Domácí se dvakrát dostali do přečíslení, ale Kostúrův protějšek Rask jejich příležitosti zlikvidoval.

V závěru třetiny se Pirátům dvěma góly povedlo otočit vývoj zápasu. Nejdřív Duda krásnou přihrávkou uvolnil Treilleho, kterému stačilo před Raskem nastavit hokejku a puk zapadl do horního růžku. O 98 sekund Piráti vstřelili další branku z bezprostřední blízkosti, když Hruška protlačil do sítě Kraftovu přihrávku.

Hned po 47 sekundách třetí třetiny byl vyloučen domácí Hřebejk za podražení a hosté přesilovku opět využili. Domácí obránci nechali před Kostúrem několikrát dorážet Kratěnu a ten nakonec protlačil puk za brankovou čáru. Ve zbytku třetiny se obě mužstva vrátila k opatrnému hokeji ve snaze neinkasovat branku. Na straně domácích měl největší příležitost Chimera, který jel sám na Raska, ale ten betony sklapl k sobě včas. Na druhé straně kontroval Kratěna, jenže zakončil nepřesně.

V prodloužení měl velkou šanci plzeňský Jan Kovář, který se objevil sám před Kostúrem, ale ranou po ledě ho nepřekonal. Další šance se naskytla hostům necelé dvě minuty před koncem prodloužení, když byl vyloučen Frolík za podražení. Hosté přesilovku nevyužili, 14 sekund před koncem nastavené pětiminutovky byl navíc vyloučen Pletka.

Na řadu přišly nájezdy, v nichž jako první z nominovaných hráčů zvládl svoji roli Kratěna a Pulpán už nedokázal odpovědět.

Branky a nahrávky: 38. Y. Treille (Duda), 40. D. Hruška (Kraft, Palin) - 12. Pletka (Gulaš, Vlasák), 42. Kratěna (Johnson, Dan Růžička), rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Turčan, Souček - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6 Využití: 0:2. Diváci: 4915.

Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Pavlas, Macháček, Rutta - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Y. Treille, Duda, Důras - K. Ton, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Johnson - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Pardubice - Vítkovice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Domácí nastoupili bez nachlazeného Hemského a v úvodní třetině měli více ze hry. V ní však mělo utkání daleko do extraligových parametrů a na obou stranách byla patrná nervozita pramenící ze současných herních problémů. Pardubický celek se dlouho marně snažil dobýt Šindelářovu branku, v 11. minutě po nepřehledné skrumáži před vítkovickou brankou museli rozhodčí použít video.

Gólu se dočkal Trličíkův soubor až v 19. minutě, kdy se při přesilovce pět na tři trefil Bartek. O útočné aktivitě Vítkovic nejlépe svědčí, že domácí gólman Růžička si první zásah připsal až ve 12. minutě. Do konce třetiny pak musel zasahovat pouze dvakrát.

Ve druhé třetině se už hrál podstatně lepší hokej. Lépe do ní vstoupili Ostravané, kteří přidali na důrazu a zatlačili domácí hráče do defenzivy. Ve 27. minutě měl velkou šanci Bartánus, ale nedal a v polovině zápasu se domácí nadechli a vyrovnali hru.

Do tempa je dostala přesilovka při vyloučení Poláka. Nic kromě tyčky po střele Krejčího z ní nevytěžili, ale vynutili si ve zbývajících minutách třetiny převahu. Ve 39. minutě mohli zvýšit, Somík ovšem ve vyložené šanci před poloodkrytou brankou netrefil kotouč.

Třetí třetina přinesla hned v úvodních pěti minutách obrovské šance na obou stranách. Nejprve při vítkovické přesilovce měl na holi vyrovnávací branku Klimek, ale Růžička jí zmařil famózním zákrokem. Z protiútoku mohl zvýšit Buchtele, který se vracel z trestné lavice, ale ani on neuspěl. Hra měla spád a oba týmy se nechtěly spokojit s průběžným výsledkem. Útočné akce Vítkovic však byly o něco nebezpečnější a Růžička se měl co ohánět.

Domácí v této fázi utkání dohrávali jen se třemi útoky. Rozhodující moment přišel v 53. minutě. Domácím byl přísně vyloučen Cetkovský a také hosté se v přesilovce dočkali branky z hole obránce Poláka. Pardubické jako kdyby tato branka zlomila a dostali se pod závěrečný tlak soupeře, který v 59. minutě Svačinou otočil skóre.

Branky a nahrávky: 19. Bartek (Krejčí, Kindl) - 55. R. Polák (Burger), 59. Svačina (Klimek). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7782.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí, M. Drtina - Bartek, Krejčí, Starý - Cetkovský, T. Zohorna, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele - Šagát, T. Nosek. Trenéři: Trličík a Lubina.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Malík, L. Kovář - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.

České Budějovice - Třinec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

V domácí sestavě chyběl kromě dlouhodobých marodů nově také útočník Kohn, naopak po zranění poprvé nastoupil Langhammer.

Jihočeši vstoupili do zápasu aktivněji, ale první skutečně velkou příležitost měl třinecký Peterek. Výborného Kantora však nedokázal ani nadvakrát překonat. Co nedokázal zkušený útočník hostí, to zvládla domácí eskadra z NHL hned v první přesilovce zápasu. Prospal předložil ideálně kotouč Hanzalovi a vytáhlý centr z prostoru mezi kruhy zkušeně skóroval.

Znovu Hanzal měl na hokejce i druhý gól, ale Hamerlíka tentokrát nepřekonal. Na další góly se tak čekalo až do druhého dějství. Hned v jeho úvodu potvrdil Martin Podlešák, že nemusí být jen mužem pro černou práci, a po nečekaném odrazu kotouče od mantinelu pohotově prostřelil lehce dezorientovaného Hamerlíka.

Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po pouhé minutě a devíti vteřinách sice Hamrlík Knotkovu střelu ještě vyrazil, ale na dorážku kapitána Šimánka už byl krátký. Pro slovenského reprezentačního gólmana tak zápas skončil, protože ho v brance nahradil českobudějovický odchovanec Šimon Hrubec.

Do té doby dost zakřiknutým hostím svitla naděje v polovině zápasu, kdy dostali možnost hrát téměř dvě minuty přesilovku pět na tři. Především díky výbornému Kantorovi v brance tak zůstávalo domácí konto čisté.

Hned v úvodu třetího dějství mohl definitivně rozhodnout Michálek. Vydareného přihrávku před téměř prázdnou branku však ve čtvrtý gól nepřetavil. Neuspěli ani v nájezdu dva na jednoho Podlešák s Mertlem.

Hosté se ale nevzdávali. V přesilovce měl velkou možnost Peterek, na skvělého Kantora v brance však nevyzrál. Necelé tři minuty před koncem se Třinečtí přece jen dočkali. Nejlepšího hráče zápasu Pavla Kantora připravil o druhou extraligovou nulu obránce Hrabal.

Branky a nahrávky: 7. Hanzal (Prospal, Kotalík), 22. Podlešák (Mertl, Dej), 23. Šimánek (Knotek) - 58. Hrabal (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4382.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Třinec: Hamerlík (23. Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Zagrapan (36. Adamský) - Rákos, Orsava (36. Klimenta), Polanský. Trenéři: Turek a Janků.

Liberec - Litvínov 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Domácí nastoupili s novou trenérskou dvojicí Pešán - Černý a také bez brankáře Pavelce a útočníků Simmondse a Stewarta, kteří v týdnu opustili tým. Do branky Tygrů se postavil Pinc a zpočátku moc práce neměl. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, první velkou příležitost měl Vantuch, ale Francouz se včas přesunul. V následné přesilovce několikrát zahrozil Dušek, tvrdě pálil Čakajík, gólman Francouz byl však opět na místě.

Výhodu přesilové hry dostal i Litvínov a dokázal ji využít - Hanzlova sražená střela prošla až za Pincova záda. Zvýšit na rozdíl dvou gólů mohl vzápětí Kubinčák, který se řítil sám na libereckého brankáře, ale branku netrefil. Stejně si počínali i hostující Hübl a domácí Vantuch.

V 16. minutě se už Litvínovu podařilo zvýšit vedení. Pinc neudržel Hanzlovu střelu a nepokrytý Martynek dorazil do prázdné branky. Z dvougólového vedení se však Verva neradovala příliš dlouho; Filippi zatáhl kotouč po křídle, mezi kruhy našel volného Bártu a ten nedal střelou pod horní tyč Francouzovi šanci.

Také vstup do druhé části vyšel lépe Bílým Tygrům. Po pěkné přihrávce Filippiho se ocitl ve výborné příležitosti Bárta, trefil ale pouze tyč. Vyrovnat mohl i Vlach, který ale v jasné pozici ani nadvakrát Francouze nepřekonal a hodně se na sebe zlobil. Více příležitostí druhá třetina nepřinesla, hrál se spíše opatrný hokej s nepřesnostmi na obou stranách. Vzruch přinesla snad jen srážka Vantucha s hlavním rozhodčím Kalivodou.

Do třetí třetiny vstoupili Liberečtí v přesilovce, ale Francouze výrazněji neohrozili. Udeřilo tak na opačné straně. S pokusem Pšurného si ještě Pinc poradil, poté se však Frolík řítil společně s Černým na jediného obránce a s trochou štěstí dopravil kotouč do branky.

Neuběhli ale ani dvě minuty a Tygři využili početní výhodu. Po přihrávce Čakajíka dotlačil puk z předbrankového prostoru za Francouzova záda Víšek a snížil opět na rozdíl jediného gólu - 2:3. Liberec se tlačil za vyrovnáním, snažil se o častou střelbu, ale Francouz byl pozorný.

Dvě minuty před koncem se domácí trenéři rozhodli odvolat Pince z branky a zkusit štěstí se šesti hráči v poli. Tento tah jim však nevyšel, Majdan vypíchl kotouč a snadno přidal čtvrtý gól. Liberec se nevzdal a zkoušel power play i nadále, přičemž 18 sekund před koncem se podařilo snížit Šmídovi. Vyrovnat už ale Tygři nestihli.

Branky a nahrávky: 17. Bárta (Filippi, Šmíd), 47. Víšek (Dušek, Čakajík), 60. Šmíd (Dušek) - 11. Hanzl (Stříteský), 16. Martynek (Hanzl, Trávníček), 45. Martin Frolík (J. Černý), 59. Majdan (Rapáč). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda - Hejl, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4370.

Liberec: Pinc - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, Kajínek, Štich - Roman Vlach, Nedvěd, Bulíř - Víšek, Dušek, Kudrna - Bárta, Filippi, Vantuch - Krejčík, Galamboš, Špaček - J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kousalík, Stříteský, Zeman, Charousek, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Autor: ČTK, Pavel Kortus, Rudolf Muzika

18.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.