Sparta v extralize konečně získala vítězství venku

Mladá Boleslav /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté z Holešovic v předehrávce 33. kola konečně zabrali, zisk tří bodů slaví po více než měsíci.

26.10.2010

Mladoboleslavský Nouza ohrožuje gólmana Sparty Tomáše Pöpperleho.Foto: Jan Pavlíček

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v předehrávce 33. kola extraligy v Mladé Boleslavi 2:0, poprvé v sezoně uspěli na soupeřově ledě a po více než měsíci si připsali tříbodový zisk za výhru v základní hrací době.

Zápas rozhodl ve 25. minutě loňský kanonýr Petr Ton, který uplatnil svůj důraz před brankou v přesilové hře.

Druhý gól padl také při nestejném počtu hráčů na ledě. Miroslav Duben nezkrotil při přesilovce domácích kotouč na modré, toho využil Jakub Koreis a své sólo zakončil tři minuty před koncem přesně.

„Prostě se trápíme. Musíme se víc tlačit do branky. Dnešní výkon byl z těch tří zápasů ještě ke všemu vůbec nejhorší,“ komentoval neutěšenou střeleckou bilanci posledních zápasů útočník Tomáš Divíšek.

Mladá Boleslav - Sparta 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky:
25. Ton (Bartánus, Broš), 57. Koreis. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420.

Mladá Boleslav: Schwarz - Marušák, Jindra, Lehikoinen, Duben, Hay, Macháček - Nouza, Divíšek, Boháč - Pabiška, Vrbata, Matějovský - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Loskot, Milroy, Kupec. Trenéři: Tlačil a Gudas.
Sparta: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Kůrka - Smoleňák, Broš, Bartánus - Pacovský, Koreis, Kafka - Hromas, Karpov, D. Tůma. Trenéři: Holaň a Volek.

Češi ovládli divokou přestřelku. Švédům nasázeli osmičku a slaví prvenství

Ve svém druhém vystoupení na Carlson Hockey Games vyhrál národní tým České republiky v báječném utkání nad Švédskem 8:4 a s předstihem si zajistil prvenství v turnaji. V neděli se rozloučí s diváky na jihu Čech zápasem s Ruskem (18.30).

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Učitel plánické základní školy Dušan Kučera, který neunesl hajlování třináctiletého romského žáka a vystartoval na něj, se nedopustil žádného trestného činu ani přestupku. K tomu závěru došla klatovská policie.

Vzkaz Česku? Jednání na vlastní pěst je jen iluzí, upozornil Tusk

Předseda Evropské rady Donald Tusk označil dnešní mimořádný summit Evropské unie kvůli schválení tzv. vodítek pro brexit za nejdůležitější v jeho dosavadním životě. Samotné schvalování trvalo jen čtyři minuty.