Sparta rozhodla třemi góly ve druhé třetině. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Lukáš Pech. Rovněž tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal Andrej Kudrna. Gólman Filip Novotný udržel poprvé v soutěži čisté konto.

Pražané se spolu s Vítkovicemi stali prvním českými zástupci, kteří se za tři roky existence soutěže probojovali mezi nejlepší osmičku. Ostravané dnes vyřadili Liberec.

Sparťanský gólman Novotný odolal ve třetí minutě tlaku HV 71, na jehož konci neuspěl ani Erik Andersson. Sparta odolala v polovině úvodní třetiny i při Nedomlelově vyloučení. Za Pražany měl velkou šanci po Formanově střele Uher, ale nedokázal překonat ležícího Petterssona Wentzela.

Sparta se dočkala vedení 31 vteřin před koncem úvodního dějství. Kudrna uvolnil Kumstáta, který našel před brankou najíždějícího Pecha a Pražané začali smazávat dvoubrankovou ztrátu z domácího duelu.

Do druhého dějství se snažili domácí vstoupit aktivně, ale hosté byli nebezpečnější. V 28. minutě po tlaku Sparty uvolnil Piskáček na pravém kruhu Mikuše, který smazal manko z Prahy.

Novotný držel čistý štít a v polovině utkání už vedla Sparta 3:0. Pech vyřešil přečíslení dvou na jednoho s Kumstátem individuálně a zamířil přesně k levé tyči. Za 29 vteřin přidal čtvrtý gól dorážkou po Barinkově střele Cingel. V závěru druhého dějství se Sparta ubránila při Vránově trestu.

Přestože pak sama v úvodu závěrečného dějství neuspěla ve dvou přesilovkách při vyloučeních Christensena a Arlbrandta, držela si stále bezpečný náskok. Odolala i při Kalinově vyloučení a Novotný zasáhl při Thörnbergově šanci.

V 58. minutě bylo o postupu definitivně rozhodnuto. Gólman Pettersson Wentzel přihrál přímo na hůl Kudrnovi, který dovršil výsledek střelou do prázdné branky.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále, 2. zápas:

HV 71 Jönköping - Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Pech (Kumstát, A. Kudrna), 28. J. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, A. Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. A. Kudrna. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Nikolic (Rak.) - Löfgren, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1019. První zápas: 4:2, postupuje Sparta.

Sestavy:

HV 71: Pettersson Wentzel - Almquist, Reese, Pilut, Borgman, Berglund, C. Persson, Hansson - Thörnberg, Brithen, Arlbrandt - Tedenby, T. Laine, Christensen - Sandberg, Törngren, Bergtsson - E. Andersson, Brännström, Stenlund. Trenéři: Lindbom, Lundh a Rahm.

Sparta: F. Novotný - Piskáček, J. Mikuš, Nedomlel, Gernát, Kalina, Švrček, Barinka - Uher, P. Vrána, Forman - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - Černoch, Cingel, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - 2. zápasy:

JYP Jyväskylä - Bern 3:3, první zápas 2:3, postupuje Bern; IFK Helsinky - Linköping 0:1, první zápas 1:1, postupuje Linköping; Växjö - SaiPa Lappeenranta 4:2 v prodl., první zápas 2:3, postupuje Växjö; Fribourg-Gottéron - KalPa Kuopio 3:2 v prodl. (za domácí Birner 1+0, Červenka 0+1), první zápas 1:1, postupuje Fribourg-Gottéron; Frölunda - Eisbären Berlín 4:1, první zápas 6:1, postupuje Frölunda.