Chomutov ukončil krizi, Zlín potvrdil formu. Sparta si vyšlápla na Liberec

Praha - Nový rok, nové pořádky? Hokejová extraliga měla v neděli na programu první zápasy roku 2016. Sparta ukončila deset utkání trvající neporazitelnost Liberce, když doma ve šlágru porazila lídra soutěže 5:2. Dařilo se také Chomutovu a Mladé Boleslavi. K vítězství dospěl i Zlín, jenž vyzrál na Olomouc 4:2 a Pardubice v prodloužení zdolaly Vítkovice 4:3. 33. kolo uzavře úterní dohrávka Třince s Hradcem Králové.

3.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 3.1.2016

Sparta - Liberec: Pražané a jejich radost z góluFoto: ČTK/Michal Doležal

Litvínov je dál na dně. Úřadující šampion padl na ledě trápící se Mladé Boleslavi 0:2. Vítěznou trefu zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Hyka a výsledek pojistil gólem do prázdné branky při power play Pavel Musil. Čisté konto udržel při svém prvním startu od začátku v sezoně brankář Martin Růžička, který nastoupil při zranění Davida Ritticha.

Po vánočních svátcích se nedařilo ani Chomutovu, jenže svěřenci kouče Vladimíra Růžička na začátku roku 2016 uspěli. Třemi asistencemi se na tom podílel lídr produktivity Roman Červenka. Piráti zvítězili nad předposledními Karlovými Vary 3:1 - Energie tedy dál neprožívá dobré časy.

Hrdinou Pardubic byl Petr Sýkora. I jeho zásluhou otočily duel s Vítkovicemi a zvítězily 4:3 v prodloužení. Hosté vedli na začátku druhé třetiny už o tři branky, ale Dynamo dokázalo vyrovnat. Prodloužení rozhodl právě Sýkora, který si připsal čtyři body. Mužstvo z Ostravy prohrálo devátý z posledních deseti duelů.

Zajímavou sérii tvoří Zlín. Berani doma zdolali Olomouc 4:2 a vůbec poprvé v sezoně dokázali zvítězit čtyřikrát za sebou, což je poslalo na deváté místo. Dvěma góly se na výhře podílel lotyšský útočník Roberts Bukarts. Olomouc si naopak připsala pátou prohru z posledních šesti utkání.

Liberec naposledy klopýtl na konci listopadu s Olomoucí a od té doby ztratil pouhé dva body. Jenže teď už narazil. Recept na lídra našla Sparta, která i zásluhou tří bodů Roberta Saboliče (2+1) napravila předsilvestrový nezdar z Litvínova a vyhrála 5:2. Na utkání do O2 areny vyrazilo jedenáct tisíc fanoušků.

Brno v zápase pod širým nebem porazilo Plzeň 5:2. Svěřenci kouče Aloisa Hadamczika těžili z atmosféry, jež panovala na provizorním ledě za Lužánkami. Zápas sledovalo osmnáct tisíc fanoušků, kteří měli radost z hrdiny zápasu Jana Hrušky. Útočník Komety zaznamenal dva góly, z toho ten druhý byl i vítězný.

Čtěte více: Svátek v Brně: Kometa pod širým nebem vyzrála na Plzeň, padl rekord

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Středočeši se k úlevě fanoušků probudili a ukončili sérii tří porážek. Litvínov prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstává na chvostu o čtyři body za třináctými Karlovými Vary.

Jen na střídačce Vervy zůstal gólman Jaroslav Janus a příležitost dostal Michael Petrásek. Hostující brankář musel zasahovat jako první, když dokázal včas sklapnout betony po střele Látala v úniku dva na jednoho. Na druhé straně dvakrát zahrozil Vantuch, ale také Růžička byl pozorný. Stejně jako na druhé straně opět Petrásek při dvojité šanci Klimenty. Hra se pak rozkouskovala kvůli vyloučením.

Na úvodní gól se však i nadále čekalo. Změnit to mohli hosté, ale únik tří na jednoho vyřešil Piroš střelou do Růžičky. Na druhé straně se mohlo měnit skóre po nenápadné teči Hrušky, po níž prošel puk brankovištěm. Blízko prvního gólu byl v přesilovce Kubát, ale po jeho kličkované před brankou mu gól lapačkou doslova ukradl domácí brankář.

Čekání na gól skončilo až ve druhé třetině. Při přesilovce zakončil svou jízdu útočným pásmem přesnou střelou zápěstím Hyka. Za hosty mohl odpovědět Duda, ale Růžička zasáhl lapačkou. Další puk už si ve druhé dvacetiminutovce cestu do branky nenašel.

Nic na tom nezměnila ani skrytá Martynkova střela v samotném závěru třetiny, kterou Růžička vykopl betonem.

"Rozhodly přesilovky, které jsme dokázali ubojovat a ubránit," poznamenal spokojený domácí kouč Marian Jelínek.

Hned z kraje třetí části hry byl blízko gólu hostující Hanzl, ale trefil jen brankáře. Při Mladé Boleslavi pak stálo i štěstí - po střele Chaloupky od modré čáry cinkl puk o dokonce o tyčku. Domácí se pak spíše soustředili na bránění těsného výsledku, takže hokejové krásy bylo k vidění pomálu.

Obrovskou šanci na vyrovnání nabídli domácí Litvínovu sami. Při Rýglově vyloučení při pokusu vyhodit puk přes celé kluziště se puk svezl Klepišovi tak, že putoval mimo hřiště. Klepiš zamířil za Rýglem na trestnou lavici, ale Mladá Boleslav ale dokázala ubránit 72 vteřin ve třech proti pěti.

Následovalo vyloučení hostujícího Dudy i domácího Hyky a Litvínov hrál ve čtyřech proti třem, ale Růžička se překonával. Litvínov to v závěru zkusil ještě v šesti, ale ani teč Dudy Růžičkovo kouzlo neodčarovala. Naopak při signalizovaném vyloučení se ještě dostali k výpadu Klimenta s Musilem, který zpečetil výhru domácích.

"Jsme hodně spokojení se třemi body, spadl nám po té řadě porážek kámen ze srdce, ale musíme jít dál. Růžička byl fantastický," poznamenal Jelínek.

Severočeši odjížděli z města automobilů s prázdnou. "Neodehráli jsme špatný zápas, při hře pět na pět jsme schopni si vytvořit šance, ale nedáme je. A pak je nedáme ani v přesilovce," uvedl Radim Rulík.

Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7, navíc Kubát (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, Klepiš, Pacovský - M. Látal, Musil, Lenc - Hyka, Urban, Klimenta - Bárta, R. Hruška (41. Kubica), L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula, Z. Sklenička - Lukeš, Duda, M. Hořava - Trávníček, R. Hanzl, Martynek - Piroš, Gerhát, Vantuch - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

První příležitost v zápase přinesla první přesilová hra Pirátů při vyloučení Svobody. Střely Rutty ani Jánošíka ale bezbrankový stav nezměnily. Karlovy Vary se dostaly do dobré střelecké příležitosti v osmé minutě, kdy jeli v přečíslení dva na jednoho Huna a Bartek, proti jehož střele se stačil přemístit brankář Čech.

Největší příležitosti si Chomutov vypracoval v druhé polovině první třetiny. Nejdříve se Chlouba stahovačkou zbavil dvou obránců Energie a ocitl se sám před karlovarským brankářem, ale střelu mezi betony stačil Závorka vyrazit. Ke gólu nevedly ani dvě dorážky Jánošíka. Piráti nevyužili ani 58 sekund trvající přesilovku pěti proti třem, při které Červenka po závaru trefil pouze tyčku.

"Viděli jsme poslední zápas Karlových Varů doma s Mladou Boleslaví, hrály výborně. Snažili jsme se co nejlépe připravit," přiznal asistent Jan Šťastný.

I do druhé části vstoupili domácí početní výhodou pěti proti třem, ale Závorku ohrozila jen Valachova střela od modré čáry.

Chomutov byl zaražený, naopak do příležitostí se dostaly Karlovy Vary. Trenér Pirátů Vladimír Růžička si tak už po necelých čtyřech minutách prostřední třetiny vyžádal oddechový čas. Tlak hostů ale pokračoval a vytěžili z toho 56 sekund trvající přesilovku pěti proti třem. Největší příležitost měl Svoboda, ale nestačil zasunout puk za Čechova záda.

Vedení se dočkali v 36. minutě domácí. Po Červenkově přihrávce zpoza branky se střelou nad rameno karlovarského brankáře prosadil zadák Skinner. Hned za 69 sekund se Piráti radovali znovu. Další obránce Rutta si vyměnil puk s Červenkou a z mezikruží prostřelil Závorku.

Třetí třetina začala příležitostí Chomutova, kterou si vypracovala čtvrtá domácí formace. Račuk namířil jen do Závorky a Chrpa už nestačil dotlačit kotouč do branky. V 47. minutě měl možnost Ölvecký, před kterým po přečíslení tři na dva byla už jenom prázdná branka, ale na poslední chvíli zasáhla defenziva hostů.

Karlovy Vary utkání zdramatizovaly necelých šest minut před koncem, kdy se dostal do úniku Rachůnek a skóroval mezi Čechovy betony. Velkou šanci na vyrovnání měl minutu a půl před koncem Bartek, ale nestačil usměrnit kotouč do poloprázdné branky. Pojistku nakonec přidal vteřinu před koncem do prázdné branky útočník Růžička.

"Za tři body jsme hodně rádi. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, i těm z farmy v Kadani," dodal Šťastný.

Hodnocení podkrušnohorského rivala? "Nevytvořili jsme si šance, takže ke spokojenosti máme hodně daleko. Potřebujeme body, ale opět jsme prohráli. S výkonem, který jsme předvedli, jsme body ani získat nemohli. Jsem velmi nespokojený," poznamenal Peter Oremus.

Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. V. Růžička ml. (Červenka) - 55. T. Rachůnek (Marosz, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4903.

Chomutov: J. Čech - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Pereťagin, J. Mrázek, Dlapa - Hřebejk, Červenka, Ölvecký - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, Dušek, Sklenář - Hlava, Račuk, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, Bičánek, Benák, Gulaši, Rodney, Sičák, J. Tomeček, Redlihs - Koblasa, Vachovec, Gorčík - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Huna - V. Tomeček, Osmík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Komorní atmosféra (protest části fanoušků) zprvu svědčila hostům, kteří se během úvodní dvacetiminutovky dostali do dvoubrankového vedení. Velkou šanci nejprve promarnil Orsava, načež v sedmé minutě otevřel skóre Hovorka, který tečoval Štichovo nahození.

Vyrovnat mohl Štajnoch, ale z mezikruží mířil jen do Kantorovy lapačky. Obdobnou možností na druhé straně nepohrdl Tomi a pěknou ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0.

V závěru třetiny při přesilové hře domácích vychytal Kantor blafák Rolinka. Od druhé části se do pardubické branky postavil Maxwell, ale začátek neměl ideální. Po 38 vteřinách ho ranou nad rameno překonal Kucsera. Pardubice byly na kolenou. Ale jen chvíli. Východočeši rychle zareagovali a chvíli nato snížil obránce Čáslava.

Před polovinou utkání pak neproměnil dobrou možnost Němec a Dynamo se dotáhlo na rozdíl jediné branky. Sýkora nejprve napálil puk do tyče, avšak další jeho pokus už dorazil do opuštěné branky Marcinko. "Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, měli jsme víc střel a v přesilovce pak srovnali," řekl domácí kouč Richard Král.

Tentýž hráč byl blízko gólu i v samotném závěru druhé části, kdy po jeho střele z ostrého úhlu hosty znovu zachránila branková konstrukce.

Jak to, že najednou tým z Moravy odpadl? "Po prvním inkasovaném gólu jsme byli v křeči a trochu ustrašení," uvedl trenér Ladislav Svozil.

Vyrovnání se Pardubice dočkaly na začátku třetí části, když se po závaru v přesilovce trefil ranou z dálky Sýkora. Další početní výhody nevyužil ani jeden tým, nicméně zápas nabral vysoké tempo. Nadějnou možnost promarnil vítkovický bek Sloboda, na druhé straně se před brankou neprosadil Rapáč. Pět minut před koncem třetí třetiny mohl rozhodnout hostující Kolouch, jenže trefil jen horní tyč.

V prodloužení byli zpočátku aktivnější hosté, ale do větší šance se nedostali. Rozhodnutí padlo v 63. minutě, kdy se po individuální akci trefil mezi betony Sýkora.

"Štěstí se přiklonilo k domácím. Je to škoda, protože za stavu 3:0 jsme věřili ve tři body. Před zápasem bychom bod brali, ale teď je to málo," poznamenal Svozil.

Pardubice naopak slavily. "Otočit zápas z 0:3, navíc v naší situaci, není vůbec snadné. Chtěl bych hráče pochválit za perfektní přístup, dali do zápasu srdce," dodal Král a podotkl: "Málokdy vyzdvihuji jednotlivce, ale dneska si zaslouží pochvalu druhá lajna, zejména pak Redenbach se Sýkorou."

Branky a nahrávky: 22. Čáslava (Redenbach, P. Sýkora), 29. Marcinko (P. Sýkora, Štajnoch), 42. P. Sýkora (Gregorc, Redenbach), 63. P. Sýkora (Čáslava) - 7. Hovorka (Štich, Štencel), 14. Tomi (M. Hlinka), 21. Kucsera (Vandas). Rozhodčí: Úlehla, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Štich (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7057.

Pardubice: Kristan (21. Maxwell) - Bokroš, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík - Orsava, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Poulíček, Venkrbec, Cetkovský - Rapáč, Kaut, Moučka - Pipek. Trenéři: R. Král a M. Zadina.
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Pastor, Kovář, Štencel, Štich - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, E. Němec - Hovorka, Strapáč, J. Káňa - Tomi, M. Hlinka, Húževka. Trenér: Svozil.

PSG Zlín - HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Zlín šel po minulých výhrách do zápasu psychicky dobře naladěný. A bylo to znát. Lépe začali domácí, kteří Konráda zasypali hned několika střelami.

Větší šance si však ani jeden tým nevytvořil. Největší možnost první třetiny měli Zlínští mezi 11. a 13. minutou, kdy soupeře dvě minuty nepustili z obranného pásma, ale koncovka se jim nedařila. V závěru první části ještě Berani hráli početní výhodu, v té však ani jednou nevystřelili na Konráda.

Po 86 vteřinách druhého dějství už domácí otevřeli skóre. Kubiš přenechal puk na pravém kruhu Ondráčkovi, který střelou zápěstí překonal olomouckého gólmana. Oslavil tak svůj návrat do sestavy, protože vinnou zranění předešlá dvě utkání nehrál. Srovnat mohl Vodný, ale sám před Kašíkem mířil mimo branku.

"Byli jsme lepší, hosty držel ve hře brankář," povídal domácí asistent Juraj Jurík.

V polovině utkání měli domácí ponechanou výhodu za faul Mikúše, jenž měl štěstí, že na trestnou lavici vůbec odešel. Nejprve v úniku neuspěl Ondráček, Kubišovu střelu zastavila horní tyč a do třetice Konráda zblízka neprostřelil znovu Ondráček. Před pauzou se ještě k nebezpečné dorážce dostal Buc, kotouč mu však přeskočil hokejku.

I vstup do poslední třetiny byl pro Berany gólový. Kubiš sice nevystřelil úplně dobře, leč Konrádovi se kotouč dostal mezi tyčkou a tělem za brankovou čáru. Snížit mohli Hanáci při přečíslení Mikúše a Holce, který však šikovný pas v gól neproměnil.

A tak se znovu radovali domácí. Bukarts po ukázkové nahrávce Petra Holíka zakončoval do prázdné branky. Domácí defenziva ale poté dávala soupeři mnoho prostoru a Mora to potrestala. Nejprve v 53. minutě Kafkovu střílenou přihrávku na Holce srazil nešťastně do vlastní branky obránce Matějíček, za tři minuty z mezikruží snížil na rozdíl jediného gólu Buc.

Obrovské štěstí měl Kašík také při Řípově střele, které scházely decimetry. V oslabení se podařilo pláchnout Ondráčkovi, ale klid Beranům dodat nedokázal. Hanáci šli do risku bez gólmana a přes celé hřiště zamířil přesně Bukarts.

"My se neudrželi na puku a nedostávali jsme se přes střední pásmo. Musíme se z toho ponaučit," uvedl asistent trenéra Olomouce Jan Tomajko.

"Olomouc v poslední desetiminutovce zabrala, ale naštěstí z toho nějaké to déja vu nebylo. Snad nám i toto dodá sebevědomí, že jsme to zvládli," prohlásil Jurík při vzpomínce na říjnový první domácí duel s hosty z Hané, v němž Berani vedli 3:0 a prohráli 3:4.

Branky a nahrávky: 22. Ondráček (Kubiš, Matějíček), 44. Kubiš, 51. Bukarts (P. Holík), 60. Bukarts (Kašík) - 53. P. Kafka (Jaroměřský), 56. Buc (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6080.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Staněk - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - P. Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Jergl, Kucharczyk, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Severočeši začali hodně sebevědomě a už po 72 vteřinách otevřeli skóre. Po trochu kostrbaté kombinace v okolí sparťanské branky zakončoval Valský, měl to sice na dlouhou hůl, přesto stihl dloubnout do kotouče a ten prošel Pöpperlemu mezi betony. Za chvíli zahrozil Mojžíš, ale domácí gólman dobře povyjel a poradil si.

"Myslím, že jsme měli ze soupeře respekt," řekl k ospalému startu Pražanů jejich kouč Josef Jandač.

Důležitým momentem se ukázala být první přesilovka Sparty, při níž obkroužil útočné pásmo Sabolič, poté předal puk na modrou čáru Čajkovskému a ten využil zakrytého výhledu Lašáka - 1:1.

Pražané se vyrovnáním dostali do zápasu, přesto čelili ještě do přestávky dalším šancím Bílých Tygrů. Birner hledal při přesilovce Řepíka, jenž by uklízel puk do prázdné branky, ale jeden z protihráčů mu zablokoval hůl. V 19. minutě ještě Pöpperle vychytal Bakoše.

Liberec trochu nečekaně - podobně jako v minulém kole pod Ještědem proti Třinci - vypadl ve druhém dějství z role. A Sparta toho dosyta využila. Ve 25. minutě se Švrčkův pokus odrazil před clonícího Saboliče, ten si pohotově přikopl puk bruslí a čepelí ho stihl posunout do prázdné branky. Ve 28. minutě se navíc mezi střelce zapsal tečující Hamilton.

Krátce po polovině zápasu navíc liberecká obrana zcela zapomněla na Buchteleho, který před Lašákovým brankovištěm prokázal rychlé ruce a zvýšil už na 4:1. "Ve druhé třetině jsme paradoxně měli vážnější šance my, ale Sparta nám z vhazování a předbrankového prostoru dala tři góly, a prakticky tak rozhodla zápas," uvedl hostující kouč Filip Pešán.

Liberečtí se mohli vrátit do hry při přesilovce ve 36. minutě, jenže Řepík při dorážce z úhlu nedokázal ze stoprocentní šance poslat puk za Pöpperleho záda. Sparta pak hrála 97 vteřin pět na tři, jenže ji promarnila přihrávkami a opravdu nebezpečnou situaci Lašák řešit nemusel.

"Pöpperle předvedl výborný výkon, soupeř nás dvojnásobně přestřílel, ale my byli efektivní," dodal Jandač.

Brzy po nástupu do třetí třetiny se proti pravidlům provinil Eminger a Krenželok byl blízko snížení, ale nedal. Nemusel truchlit dlouho - pouhé dvě vteřiny po návratu sparťanského beka do hry vymyslel Bulíř z otočky snadnou parketu pro Bakoše a ten zametl puk do prázdné branky.

Šance na kontaktní gól měli Bulíř, Radivojevič, na druhé straně mohl výhru svého týmu pojistit Forman, vývojem skóre ale nepohnuli. Více než tři minuty před koncem to hosté zkusili s power play, při níž minul prázdnou branku Hamilton. A tak až Sabolič nakonec dovršil výhru 5:2.

Jandač chválil svůj tým. "Soupeři, který je v laufu, jsme se vyrovnali," řekl. "Zaslouženě vyhráli," uznal Pešán.

Branky a nahrávky: 9. Čajkovský (Sabolič, Netík), 25. Sabolič (Švrček, Hamilton), 28. Hamilton (J. Mikuš, Hrbas), 32. Buchtele (Přibyl, Eminger), 59. Sabolič (Klimek, Hamilton) - 2. Valský (P. Jelínek, Krenželok), 43. Bakoš (Bulíř, Derner). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.105.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, od 21. navíc Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Čtěte více:
Svátek v Brně: Kometa pod širým nebem vyzrála na Plzeň, padl rekord

Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Kadlec, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.

Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Raška - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Plzeň:
Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, Suchý - M. Beran, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

Autor: Redakce, ČTK

3.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.