Pardubice nestačily na ruského lídra

Davos – Hokejisté Pardubic si na Spenglerově poháru připsali druhou porážku. Po prohře s výběrem Kanady nestačili tentokrát na současného lídra ruské Superligy Salavat Ufa a podlehli mu vysoko 0:5.

27.12.2007

Pardubický Jiří Cetkovský (vlevo) v souboji s Andrejem Kutějkinem z Ufy v zápase Spengler Cupu.Foto: REUTERS/Arnd Wiegmann

Ovýsledku utkání rozhodla nedisciplinovanost Pardubických, kteří obdrželi 13menších trestů ve hře a navíc dvě osobní vyloučení. Už v7.minutě zasáhl Cetkovský do obličeje jednoho zRusů a vyfasoval trest na 2 2minuty. Opár vteřin později ho na trestnou lavici následoval obránce Koma a soupeř dokázal nabídnuté šance využít. Po krásné kombinaci přesilovkové formace skóroval Perežogin.

Tým zUfy nadále předváděl typický ruský hokej srychlým bruslením a technicku vyspělostí všech hráčů. Pardubice byly blízko vyrovnání dvě minuty před koncem první třetiny, po velkém zmatku se však puk ocitl ubrankáře Jeremenka.

Dalšího gólu se tak diváci dočkali až v35.minutě. Obránce Koma putoval podruhé vzápase na trestnou lavici a Rusům stačilo jen pár sekund, aby jeho faul znovu potrestali. Střelou mezi Hylákovi betony se oto zasloužil Nurtdinov. Už za tři minuty pykali Pardubičtí za další vyloučení a po druhé trefě Perežogina to bylo0:3.

Domácí se na zvrat nezmohli ani vposlední dvacetiminutovce. Ve 43.minutě se trefil Vitalij Proškin a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Konečnou podobu výsledku dal v51.minutě Volkov, který využil pětiminutovou přesilovku po faulu Cetkovského, jenž byl vyloučen do konce utkání.

Další utkání sehrají Pardubice proti domácímu Davosu vpátek 28.12.od 15.00hodin.

Moeller Pardubice– Salavat Ufa 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky: 9.a 38.Perežogin, 35.Nurtdinov, 43.Proškin, 51.Volkov. Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Pellerin (Kan.)– Wehrli, Wirth (oba Švýc.). Vyloučení: 14:6, navíc Cetkovský 5min. do konce utkání, Joggi (oba Pard.) 10min. Využití: 0:4. Diváci:6841.

Pardubice: Hylák– Snopek, Šeda, Havíř, Posmyk, Nikolov, Koma, Stettler, Linhart– Tvrdík, Blažek, Ondřej– Somík, Pucher, Cetkovský– Klejna, Starý, Pivko– Joggi, Koukal, Zohorna. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
Ufa: Jeremenko– Ščadilov, Kirill Kolcov, Blaťák, Tverdovskij, Proškov, Kutějkin, Bojkov, Philipp– Škotov, Těreščenko, Pěrežogin– Konstantin Kolcov, Antipov, Mikeska– Sidjakin, Nurtdinov, Taraťuchin– Tarasov, Volkov, Medvěděv. Trenéři: Sergej Michajlev, Sergej Gersonskij a VenerSafin.