Stanley cup: Ve finále se bude hrát sedmý zápas

Boston - Jako velká voda vtrhli Medvědi do šestého utkání. Po první třetině to bylo 4:0.

14.6.2011

Brankář Tim Thomas se raduje společně s kapitánem týmu Zdeno Chárou.Foto: ČTK

O letošním držiteli Stanleyova poháru v zámořské NHL rozhodne poslední možný sedmý zápas. V šestém finálovém utkání odvrátil Boston mečbol Vancouveru vítězstvím 5:2, které si zajistil především skvělou první třetinou, v níž si vypracoval vedení 4:0. K výhře Medvědů přispěl dvěma asistencemi český obránce Tomáš Kaberle, jeho krajan z útoku David Krejčí vstřelil gól a vylepšil tak české maximum na 12 branek v průběhu jednoho play off.

Rozhodující sedmé klání čeká oba týmy v noci ze středy na čtvrtek, přičemž výhodu domácího prostředí, v němž dosud ani jeden z týmů ve finále nezaváhal, bude mít Vancouveru.

Boston své poslední domácí utkání sezony skvěle rozehrál. Hned v úvodních vteřinách musel sice nejprve odstoupit ze hry po střetu s Johnnym Boychukem zraněný hostující forvard Mason Raymond a první vážnější šanci si připsal Henrik Sedin, když nedokázal trefit před odkrytou brankou poskakující kotouč, ale poté se o slovo razantně přihlásili Bruins.

V polovině šesté minuty zacílil přesně do horního růžku na bližší tyč Brad Marchand. O pouhých 35 vteřin později už to bylo 2:0, když gólmana Roberta Luonga pokořil ranou mezi betony Milan Lucic. Vzápětí měl možnost snížit po chybě domácích Daniel Sedin, ale Tim Thomas v brance Bostonu mu gólovou radost sebral.

Po vyloučení Alexandra Edlera na konci osmé minuty naopak clonění Marka Recchiho před Luongem využil při ráně od modré čáry obránce Andrew Ference a přidal třetí trefu svého mužstva, čímž zároveň vyhnal hrdinu pátého duelu z branky. Místo Luonga zamířil mezi tyče náhradník Cory Schneider, ale i on záhy inkasoval. Již po 70 vteřinách pobytu na ledě tečoval Kaberleho ránu Ryder a puk se od tyče odrazil do sítě.

Thomas poté ještě stihl vychytat velkou šanci Alexandra Burrowse a snížení se hosté nedočkali ani po sólu Jannika Hansena. Ještě blíže byl trefě naděje Daniel Sedin v úvodu druhé třetiny, jenže při početní výhodě orazítkoval pouze tyč za Thomasovými zády. Vancouver byl sice střelecky aktivnější, ale Bruins s přehledem kontrolovali svůj bezpečný náskok a nedoplatili ani na jedno ze tří vyloučení Patrice Bergerona.

Jenže zbytek jeho třetího menšího trestu se přenesl i do třetího dějství a Thomasovu neprůstřelnost již po 22 sekundách ukončil povedeným bekhendem Henrik Sedin. Jiskra naděje pro Kosatky však vzala záhy za své. Na konci 47. minuty využili přesilovku i Bostonští, když Recchi ideálně našel rozjetého Krejčího a bylo to 5:1. V samém závěru už jen snížil Maxim Lapierre, přišlo několik potyček, ale přestože hosté zkusili power play, další korekce stavu se již nedočkali.

Boston Bruins – Vancouver Canucks 5:2 (4:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Marchand (Recchi, Seidenberg), 7. Lucic (Peverley, Boychuk), 9. Ference (Ryder, Recchi), 10. Ryder (Kaberle), 47. Krejčí (Recchi, Kaberle) – 41. H. Sedin (D. Sedin, Ehrhoff), 58. Lapierre (D. Sedin, Hansen). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Sharrers, Morin. Vyloučení: 8:7, navíc Marchand, S. Thornton – D. Sedin, Lapierre všichni 10 min. Využití: 2:1. Střely na branku: 40:38. Diváci: 17.565. Stav série: 3:3.

Boston: Thomas – Chára, Seidenberg, McQuaid, T. Kaberle, Boychuk, A. Ference – Peverley, Krejčí, Lucic – Recchi, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Ryder – S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.
Vancouver: Luongo (9. Schneider) – Bieksa, Ehrhoff, Edler, Salo, Tanev, Alberts – Burrows, H. Sedin, D. Sedin – Raymond, Kesler, Higgins – Hansen, Lapierre, Torres – Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault.

14.6.2011
Úterní tragická dopravní nehoda u Chvojence. Řidič osobního vozu narazil do stromu, osudným se mu staly byrely s naftou, které vezl.
7

Řidič sjel ze silnice, po nárazu do stromu ho rozdrtil sud

Exploze na koncertě v Manchesteru
27 9

Smrt 22 lidí. K útoku v Manchesteru se přihlásil Islámský stát

Bouře na magistrátu. Vznikne Blanka II?

Vedení města se nemůže dohodnout na podobě dokončení severovýchodní části městského okruhu. Ve hře jsou dvě varianty.

Comeback Kvitové se blíží. Bude hrát už v Paříži?

/VIDEO/ Doba návratů? Jen den poté, co svůj návrat na kurty oznámila bývalá světová jednička Viktoria Azarenková (po mateřské pauze plánuje hrát Wimbledon), se výrazně přiblížil i comeback další tenisové hvězdy – Petry Kvitové.