Štěpánek v nájezdech předčil skvělého Haška

Moskva - V souboji českých mužů s maskami uspěl v KHL exvítkovický kliďas, i tak Spartak může děkovat veteránovi za bod.

11.10.2010

Dominik Hašek na tréninku Spartaku Moskva.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Dva čeští gólmani se postavili proti sobě v utkání Kontinentální hokejové ligy a více radosti měl po zápase Jakub Štěpánek. Jeho Petrohrad totiž porazil 2:1 po samostatných nájezdech domácí Spartak Moskva, jehož branku hájil Dominik Hašek.

Zkušený olympijský vítěz z Nagana i úřadující mistr světa Štěpánek podali výborné výkony a i přes množství přesilovek na obou stranách drželi akcie svých týmů velmi vysoko. Do vedení se v 31. minutě dostal Spartak, těsně před koncem druhé třetiny však vyrovnal Alexej Jašin.

Souboj Štěpánka s Haškem gradoval při penaltách, ve kterých si vedl lépe mladší z české dvojice. Štěpánek zlikvidoval všechny tři pokusy soupeřů, Haška prostřelil mezi betony při druhém pokusu Maxim Sušinskij.

Těsné vedení neudrželi na domácím ledě hokejisté CSKA Moskva a Nižnému Novgorodu nakonec podlehli 2:3 v prodloužení, když vyrovnávací branku inkasovali necelé dvě minuty před koncem. Jednu asistenci si v dresu moskevského celku připsal český kanonýr Jan Marek.

Obdobný průběh měl i zápas dalšího moskevského klubu Dynama, které si nechalo v závěru dát gól od Čerepovce a o bodu navíc rozhodl až Komarovův gól v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga

CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 2:3 v prodl.
(za domácí Marek 0+1), Dynamo Moskva - Čerepovec 4:3 v prodl. (za hosty Němec 0+1), Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Petrohrad 1:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Jaroslavl 5:3 (za hosty Rachůnek a Vašíček oba 1+0).