Strapáč se vrátil 'domů': Hrát proti Vítkovicím? Bylo to zvláštní

Ostrava /ROZHOVOR/ - Poprvé se představil na ledě mateřských Vítkovic, kde strávil deset extraligových sezon. V neděli už v dresu Olomouce musel útočník Petr Strapáč skousnout se svými spoluhráči porážku 1:3.

28.11.2016

Petr StrapáčFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Přitom Hanáci nebyli horším týmem. Brzy vedli a domácí přestříleli 29:19, na body jim to ale nestačilo.

S Karlovými Vary a právě Vítkovicemi máte nejhorší útok v soutěži, což se ve vašem případě opět potvrdilo…
Bohužel je to tak. V první třetině jsme tam měli při vedení 1:0 nějaké šance, já sám tam trefil tyčku. Nedaří se nám odskočit na rozdíl aspoň dvou gólů. Ve druhé třetině domácí srovnali, ve třetí pak využili přesilovku a od třetí branky bylo po zápase. Ještě jsme sice to sice zkoušeli v šesti proti čtyřem, ale body nevezeme.

Jak jste si užil návrat do rodné Ostravy a mateřských Vítkovic, odkud jste loni odcházel po deseti extraligových sezonách?
Bylo to zvláštní. Přišlo mi to jako jiný zimák. Ale hrálo se mi dobře. Jen škoda, že nevezeme body. Kromě té tyčky v první třetině mě mrzí i zahozená šance ze druhé za stavu 1:1. Jeli jsme tři na dva, já byl přímo mezi kruhy. Co víc jsem si mohl přát? Měl to být gól, šli bychom do vedení a třeba by to dopadlo líp.

Ve Vítkovicích nevyhrála Olomouc od roku 1993, včera jste padli pojedenácté v řadě. Čím si to vysvětlujete?
Dlouhodobě se trápíme v koncovce. Herně to nebylo špatné, domácím jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, v některých úsecích hry je přehrávali. Body ale zase nemáme. O té sérii porážek jsme věděli a bavili se o ní, chtěli jsme to zlomit. Kdybychom proměnili šance, mohlo to být jiné. Jenže na kdyby se nehraje.

TAKÉ ČTĚTE: Liberec po dvanácti výhrách padl, i Třinec neuspěl, Sparta zvládla nájezdy

Autor: Jakub Nohavica

28.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.