Kometa pod širým nebem vyzrála na Plzeň a Káňa chválil: Byl to zážitek

Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Hokejový svátek, tisícovky fanoušků, rekord v návštěvě, zábava a výhra Komety. Takový byl první z plánovaných dvou zápasů Open Air Game v Brně na provizorním kluzišti za Lužánkami. Svěřenci kouče Aloisa Hadamczika v neděli porazili Plzeň 5:2. Extraligové utkání pod širým nebem se hrálo v České republice podruhé.

3.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 3.1.2016
71 fotografií
Před začátkem utkání.

Před začátkem utkání.Foto: DENÍK/Petr Musil

Už v průběhu třetí třetiny bylo jasné, že rekord české extraligy na hokejovém utkání padl. Na provizorní kluziště za Lužánkami přišlo 18 514 diváků.

Bylo tak překonáno maximum z října 2012, kdy duel mezi Kladnem a Kometou sledovalo 17 182 fanoušků. Absolutní rekord ze sezony 1962/1963 v souboji Spartaku Sokolovo se Slovanem Bratislava vydržel, tehdy přišlo 19 000 diváků.

"Chtěli jsme dát organizátorům za jejich úsilí při přípravě utkání dárek v podobě vítězství," zaznělo poté od domácího asistenta Kamila Pokorného.

Další reakce? "Splněný sen. Vše se povedlo na jedničku, asi bych nic neměnil," zářil dvougólový střelec Jan Hruška, pro něhož měl duel speciální nádech. Za Lužánkami se totiž učil i bruslit. "Byl to obrovský zážitek, celé Brno se na to těšilo. Je to něco jiného než v hale, zvlášť když začali diváci řvát a tleskat," chválil nadšeně kulisu brněnský útočník Jan Káňa.

V utkání se proti původnímu předpokladu neobjevil brněnský útočník Petr Ton, který odešel ze sobotního tréninku s krvavým šrámem. Na rozbruslení vyjeli hráči Komety ve vojenských trikotech. A do první třetiny pak nastoupili domácí ve speciálních dresech, jimiž chtěli vzdát čest válečným veteránům. Běžné barvy doplňoval vojenský khaki prvek.

Lépe začala Plzeň, když se prosadil hostující Lev při úniku dvou proti jednomu. Brno zabralo a po šťastné trefě Káni z úhlu v 17. minutě a prosazení Hrušky z předbrankového prostoru necelou minutu před sirénou šli nakonec modrobílí do šaten spokojenější.

Druhá třetina nabídla urputný hokej. Nejdříve navýšil vedení na 3:1 opět Hruška, který v 33. minutě využil chyby v rozehrávce hostů. Západočeši se ale necelé tři minuty před koncem druhé části dotáhli opět na jednobrankový rozdíl, Indrák dorážkou překonal domácího brankáře Čiliaka.

Indiáni už další gól nepřidali. Skórovala jen Kometa.

Nejdříve ve 48. minutě navýšil vedení Němec, jenž v úniku překonal blafákem plzeňského brankáře Machovského, poté minutu a půl před koncem pečetil na konečný stav Kováčik, který trefil prázdnou branku soupeře. "To byla třešnička na dortu, aby si diváci zápas užili," podotkl Pokorný.

Utkání okořenila ve třetí třetině i bitka Káni se Lvem. "Kometa zaslouženě vyhrála," zhodnotil střetnutí hostující kouč Michal Straka.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. J. Káňa II, 20. J. Hruška (P. Mrázek, Kováčik), 33. J. Hruška, 48. V. Němec (J. Káňa, Stehlík), 59. Kováčik (Čiliak) - 11. Lev (Kratěna, Kudroč), 37. Indrák (Kadlec, D. Kubalík). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 18.514.

Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Trška, Stehlík - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, L. Čermák, Raška - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Plzeň:
Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, Suchý - M. Beran, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.

Autor: Tomáš Valaškovčák, Redakce

3.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.