Sýkora přispěl jedním gólem k výhře New Jersey

Tampa Bay /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Devils porazili Tampu 5:4. Na úvodní gól Petra Sýkory přihrál Patrik Eliáš.

13.12.2011

Petr Sýkora (vlevo) a Ilja Kovalčuk se radují z gólu New Jersey.Foto: ČTK/AP/Frank Gunn

Petr Sýkora se v pondělním utkání NHL podílel jedním gólem na výhře New Jersey 5:4 na ledě Tampy Bay. Pětatřicetiletý hokejový útočník se prosadil hned ve svém úvodním střídání, když úspěšnou dorážkou otevřel gólový účet zápasu. U jeho trefy si připsal přihrávku Patrik Eliáš.

Na straně poražených se po zranění vrátil do sestavy Pavel Kubina, který zaznamenal asistenci a ve druhé třetině se porval s Ryanem Carterem. Český obránce, který chyběl týmu čtyři utkání pro potíže v dolní části těla, pomstil svého brankáře, jehož Carter při rozehrávce srazil. Kubina byl v bitce aktivnější, soupeři zasadil pár úderů a povalil ho na led. Carter se nezmohl na žádný výrazný odpor, Kubinu vůbec nezasáhnul.

Na rychlý Sýkorův gól navázal o pět minut později Dainius Zubrus, ale Devils ještě do první přestávky o dvoubrankový náskok přišli. Do rozhodujícího trháku se hokejisté New Jersey dostali během prostředního dějství, kdy soupeři třemi zásahy odskočili na 5:2. V závěrečné části už Lightning dvěma góly jen zdramatizovali utkání.

Šílený zápas

"Byla to bitva a šílený zápas. Alespoň tak mi to připadalo z mého pohledu. Dokonce i když jsme vstupovali do třetí třetiny s třígólovým náskokem, neměl jsem pocit, že máme vyhráno. A to se potvrdilo," přiznal gólman Devils Johan Hedberg. Naopak domácí sáhli ke střídání brankářů a po třetím gólu nahradil Dwyana Rolosona Mathieu Garon. "Ale z ničeho ho neviníme, dostane se z toho," řekl trenér Tampy Bay Guy Boucher, pro jehož svěřence to byla sedmá prohra z posledních osmi zápasů.

"Je to teď pro hráče náročné po psychické stránce. Bojovali jsme, soupeře přestříleli 36:22. Vytvářeli jsme si šance, ale i když jsme dali čtyři branky, další jsme neproměnili. A potom vás jedna chyba stojí zápas. Ale nechci nikoho obviňovat. Je to týmový sport a občas jsou během sezony pasáže, kdy chytíte špatnou sérii," mrzelo Bouchera.

"Alespoň jsme ale prokázali charakter a jako vždy nepřestali bojovat a povedlo se nám dostat do zápasu. Druhá třetina nás ale pohřbila, tam jsme ztratili zápas," prohlásil Steven Stamkos, autor dvou tref domácích, kterými se vyrovnal v čele tabulky střelců soutěže Milanu Michálkovi a Philu Kesselovi.

Výsledek NHL:

Tampa Bay - New Jersey 4:5 (2:2, 0:3, 2:0)
Branky: 50. a 60. Stamkos (na druhou Kubina), 18. Downie, 19. B. Jones - 1. Sýkora (Eliáš), 6. Zubrus, 21. Parise, 26. Kovalčuk, 34. Henrique. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.341.