Sýkora v Pittsburghu řádí

USA - Petr Sýkora chytil v NHL střeleckou formu: dal pátý gól v pátém zápase.

21.3.2008

Český útočník Petr Sýkora se raduje ze své vstřelené branky proti New Jersey. Foto: REUTERS/Ray Stubblebine

Petr Sýkora v Pittsburghu Penguins potvrzuje, že jeho střelecká forma poslední dobou stoupá. V předchozích čtyřech zápasech čtyřikrát skóroval a fanoušci „Tučňáků“ čekali, zda se český útočník prosadí i v zápase proti Tampě Bay.

Zápas se pro domácí Penguins vyvíjel od počátku dobře. V první třetině se trefil Fin Jarkko Ruutu. V pětadvacáté minutě sice dokázal po nahrávce Filipa Kuby vyrovnat kanonýr hostujících „Blesků“ Vincent Lecavalier, pak se ale trefil Jevgenij Malkin a v čtyřicáté první minutě spadly do branky Mikea Smithe hned dva góly.

Úspěšnými střelci byli Jordan Staal a právě Petr Sýkora. Ten dostal od Malkina přihrávku od mantinelu a z prostoru mezi kruhy bez přípravy zavěsil. Má tak na svém kontě už dvacet šest vstřelených branek a k tomu třiatřicet asistencí.

Za Tampu už dokázal jenom snížit obránce Filip Kuba. Potrestal svým přesilovkovým gólem faul svého krajana Sýkory. Na prohře svého týmu v poměru 2:4 už ale nic nezměnil.

Tampa Bay tak i nadále zůstává nejslabším celkem ve Východní konferenci. Naopak Pittsburghu se díky této výhře podařilo bodově dotáhnout na Montreal Canadiens. Společně se dělí o první místo v konferenci.

Hašek vychytal výhru

Detroit Red Wings s Dominikem Haškem v brance zvítězil v Nashvillu. Místní Predators potřebují každý bod, aby se příliš nevzdálili vidině osmého, postupového místa. „Rudá křídla“ však byla nad jejich síly.

Přitom když v čtyřicáté páté minutě dával za domácí gól Martin Erat, jednalo se o branku vyrovnávající. V ten moment bylo skóre 3:3. Hašek však už za svá záda další puk nepustil. Naopak jeho protějšek Chris Mason (přišel na led ve druhé třetině místo Dana Ellise) inkasoval v závěrečných minutách třikrát. Překonal jej jednou Johan Franzen (dal devátý gól v devátém zápase) a dvakrát Pavel Dacjuk. Již ve druhé třetině si bod za asistenci připsal i Jiří Hudler.

Detroit nakonec pokořil domácí Nashville 6:3. Dominik Hašek tak zaznamenal už 385. výhru v kariéře a dostal se na desáté místo historických tabulek.

Florida padla v nájezdech

Ani český brankář Tomáš Vokoun nedokázal zabránit výhře Caroliny na ledě Floridy. Vyrovnaný zápas dospěl za stavu 1:1 do prodloužení a posléze až k samostatným nájezdům. V těch osvědčili nejpevnější nervy hostující Sergej Samsonov a Eric Staal, kteří překonali Vokouna. Z jeho spoluhráčů se neprosadil nikdo. Florida prohrála v domácí aréně s Carolinou 1:2.

K samostatným nájezdům dospělo i utkání Phoenixu s Los Angeles. Skoro patnáct tisíc diváků v domácím stánku „Kojotů“ vidělo v normální hrací době celkem deset branek, po pěti na každé straně. Na jedné z nich se podílel i nashvillský Radim Vrbata, který v dvaatřicáté minutě přihrál na gól Reinprechtovi.

V nájezdech se ovšem Vrbata ke slovu nedostal. Výhru si díky rozhodující trefě O’Sullivana odvezli „Králové“ do Los Angeles.

Výsledky:

Boston – Montreal 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky:34. Stuart, 57. Wideman – 29. a 34. Kovaljov, 47. Ryder, 52. Kosticyn, střely na branku 36:30, diváci: 17 565

Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Ruutu, 31. Malkin, 41. Staal, 41. Sýkora – 25. Lecavalier (as. Kuba), 42. Kuba, střely na branku 23:21, diváci: 17 044

Ottawa - St. Louis 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Vermette, 17. Schubert, 28. Spezza – 10. Mayers, 13. Woywitka, střely na branku 24:26, diváci: 20 027

Florida - Carolina 1:2 SN (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 41. Weiss, rozh. nájezd Samsonov – 4. Letowski; Vokoun (Florida) 42/41, střely na branku 37:42, diváci 18 546

Phoenix – Los Angeles 5:6 SN (1:2, 3:3, 1:0 – 0:0, 0:1)
Branky: 12. Lisin, 27. Yandle, 32. Reinprecht (as. Vrbata), 38. Doan, 60. Ballard – 9. a 20. Preissing, 29. Brown, 30. Ivanans, 33. Harrold, rozh. nájezd O‘Sullivan, střely na branku 36:40, diváci 14 582

Nashville – Detroit 3:6 (1:0, 0:3, 2:3)
Branky: 17. a 43. Radulov, 45. Erat – 21. Kronvall, 25. Chelios (as. Hudler), 28. Rafalski, 48. Franzen, 55. a 60. Dacjuk; Hašek (Detroit) 29/26, střely na branku 29:36, diváci: 17 113

Calgary – Colorado 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Langkow, 15. Conroy – 46. Guite, střely na branku 28:16, diváci: 19 289

Edmonton – Vancouver 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 51. Gilbert – 22. D. Sedin, 38. Pettinger, 45. Pyatt, 54. Linden, střely na branku 34:21, diváci: 16 839

Bez elektřiny desítky hodin, stojí i některé vlaky. To je účet páteční bouřky

Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo v jižních Čechách spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život. Ještě v neděli večer zůstávaly bez elektřiny domácnosti nejen v okolí lipenské přehrady.

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

/FOTOGALERIE/ U Bantic zemřeli v neděli dva lidé. Od pátku policie registruje na Znojemsku čtyři mrtvé a šest těžce zraněných včetně čtyř dětí.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

/ROZHOVOR/ Režisér filmu Václav Marhoul, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dítě vběhlo pod auto, poté následovala rvačka dospělých

K těžké dopravní nehodě došlo v sobotu kolem 18. hodiny v části obce Filipov na Čáslavsku ve středních Čechách. Čtyřleté dítě tam vběhlo pod kola projíždějícího osobního auta. Vrtulník letecké záchranné služby ho s vážným zraněním přepravil do pražské nemocnice.