Jágr tentokrát neválel, jeho Kladno beztak Třinec zdolalo a je první

Kladno – Mělo to být ofenzivní představení na druhou a skutečně bylo. Jen góly tomu dlouho malinko scházely, ale Kladnu do třinecké sítě nakonec nějaké přece jen napadaly, byť od netradičních, letos premiérových střelců. Vyhrálo 3:1 a díky lepšímu skóre poskočilo před středečního protivníka i Kometu na první místo v tabulce.

3.10.2012

Kladno - Třinec, šance hostujícího Růžičky. Foto: Josef Procházka

Šance pršely na obou stranách. Domácí Valský nedal ani trestné střílení, hostů zase trefili Růžičkou tyčku. Brankáři Chábera i Hamerlík byli skutečně extraligoví. Hostující slovenský reprezentant ale na konci druhé třetiny nestačil na ránu Hlaváče ihned po Paterou vyhrané buly.

A když hned v úvodu třetího dějství posadil puk nad jeho lapačku další premiant sezony Dragoun, bylo prakticky hotovo, zvlášť když se chytil také skvěle hrající Kuchler, jehož pokud si hosté vrazili do brány i s Hamerlíkem.

Teprve 29 vteřin před koncem kontroval Růžička, který rozladil hlavně brankáře Cháberu, nejlepšího hráče Rytířů.

A hvězdné komando Kladna? Jágr a spol. tentokrát byli výborně kryti a byť se nakonec do šancí dostali, ve středu jim prostě přáno nebylo.

Doslova nešťastníkem duelu byl třinecký obránce Lukáš Zíb. V zápase byl celkem pětkrát vyloučený a navíc chytil osobní trest. Jeho rezultát: 20 minut za katrem a s chlapci na lavici trestoměřičů si zřejmě už tyká.

Závěrečnou děkovačku okořenil jeden z fanoušků s kanadskou vlajkou a nápisem Welcome to Kladno Claude Giroux. O příchodu skvělého útočníka Philadelphie do Kladna se totiž intenzivně jedná.

Ohlasy trenérů
Petr Tatíček (Kladno): „Byla škoda, že jsme se už v první třetině nedostali do vedení, Třinci výborně zachytal gólman. Podařilo se nám jít do vedení až klikovou střelou, oni pak museli otevřít hru a dali jsme jim další dva góly. Máme k soupeři respekt, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme měli daleko víc šancí a větší tlak. Byla výborná divácká kulisa. Jsme rádi, že se trefili hráči druhé, třetí i čtvrté lajny a přidali se k tomu brankostroji první lajny."
Pavel Janků (Třinec): „Byl to výborný zápas. Chtěli jsme v první třetině přežít tlak Kladna, což se nám podařilo. Výborně nám zachytal Peter Hamerlík, který nás celý zápas držel. Ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, byl to dobrý hokej nahoru a dolů. Měli jsme pár výborných šancí, bohužel jsme je neproměnili. Pak přišel gól po buly. Ze začátku třetí třetiny jsme dostali druhý, pak jsme to otevřeli, Kladno přidalo třetí branku a rozhodlo zápas."

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Valský, Melka) – 60. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Wagner – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváků: 6590.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček – Jágr, Plekanec, Tlustý – Hovorka, Patera, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Eberle – Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.