Theo Fleury při svém velkolepém návratu trefil výhru

New York - Osmi zápasy pokračovala příprava týmů na hokejovou NHL.

18.9.2009

Theo Fleury v dresu FlamesFoto: REUTERS/Todd Korol

Tomáš Kaberle přispěl dvěma asistencemi k vítězství Toronta nad Philadelphií 4:0.

Montreal nastoupil k první letošní přípravě proti Floridě před vyprodanou halou Bell Center. Domácí před jednadvaceti tisíci fanoušky vyhráli 3:2 i díky asistenci obránce Jaroslava Špačka. Za hosty se v brance na poslední třetinu objevil i Alexander Salák, který z pěti střel ani jednou nekapituloval.

Rozhodující gól Calgary proti Islanders zaznamenal v samostatných nájezdech navrátilec do velkého hokeje Theo Fleury. Zahrál si po šesti letech a díky jeho trefě vyhrály Plameny 5:4. V dresu New Yorku přihrál na jeden z gólů Radek Martínek.

Zápas nedohrál hostující forvard Okposo, kterého během útočného manévru sestřelil kapitán Calgary Phaneuf. Otřesený hokejista zůstal nehybně ležet asi šest minut a z ledu ho odvezli na nosítkách. Utrpěl otřes mozku.

"Podle mě šlo o čistý zákrok. Nechci nikoho zranit, ale moje práce je i to, rozdávat hity," omlouval se bek Flames.

Také zásluhou Milana Hejduka uspělo Colorado proti Dallasu 3:1, ústecký rodák zaznamenal dvě přihrávky, jeho nový parťák z týmu David Kočí se serval Krystoferem Barchem.

V ostatních duelech přehrál Vancouver Anaheim 3:0, San Jose zdolalo Los Angeles 2:1 po nájezdech, Washington trefil výhru 4:3 nad Buffalem až v prodloužení Pothier a Nashville nedal šanci Atlantě, když uspěl 5:0.

Philadelphia - Toronto 0:4 (T. Kaberle, TOR, 0+2), Montreal - Florida 3:2 (Špaček 0+1 - Salák odchytal 20 minut, 5 střel, úsp. 100 %), Calgary - New York Islanders 5:4 po nájezdech (Martínek, NYI, 0+1), Colorado - Dallas 3:1 (Hejduk, COL, 0+2), Anaheim - Vancouver 0:3, Los Angeles - San Jose 1:2 po nájezdech, Buffalo - Washington 3:4 v prodl., Nashville - Atlanta 5:0.

Autor: Jiří Beneš