Jeden gól Hudlera nestačil, Calgary prohrálo. Toronto zvládlo drama

New York - Jiří Hudler vstřelil v neděli jediný gól Calgary, které prohrálo v Chicagu 1:2. Olomoucký rodák, jenž je s 12 trefami společně s Radimem Vrbatou nejlepším českým střelcem NHL, otevřel v prostřední části skóre z rychlého brejku. Jenže domácí brzy srovnali krok brankou Patricka Sharpa a o páté porážce Flames v řadě rozhodl v čase 52:57 Brandon Saad.

15.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 15.12.2014

Jiří Hudler (vlevo) slaví se spoluhráči gól v soupeřově brance.Foto: čtk

„Když jste zvyklí vyhrávat a víte, jak na to, dokážete se na třetí třetinu připravit," vysvětlil Saad bilanci Blackhawks v zápasech, ve kterých byl před poslední třetinou nerozhodný stav. Z třinácti jich devět vyhráli. „Dneska jsme hru v poslední třetině povýšili na úplně jinou úroveň. Byla to skvěle odehraná pasáž," těšilo trenéra Blackhawks Joeal Quennevillea.

Přesto k vítězné brance pomohlo i nešťastné uklouznutí hostujícího hráče Johnnyho Gaudreaua.

V útočném pásmu ztratil kotouč a bleskový kontr zakončil Saad. „Byla to nehoda. Nestává se to příliš často, ale v poslední době to vypadá, že je všechno proti nám," reagoval kouč Calgary Bob Hartley, jenž v utkání postrádal i zraněného Ladislava Šmída.

Toronto vyhrálo pátý zápas v řadě

Na vítězné vlně se vezou hokejisté Toronta, kteří porazili v domácím prostředí obhájce Stanley Cupu Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou výhru za sebou. Maple Leafs sice promarnili dvoubrankový náskok, když mezi 37. a 42. minutou třikrát inkasovali, ale gólem Jamese van Riemsdyka si vynutili prodloužení. V rozstřelu se pak jako jediný prosadil Jonathan Lupul.

Skoro to vypadá, jako by Torontu pomohl výprask od Nashvillu 2:9, neboť od té doby získali 19 z 22 možných bodů. A to jim ještě v obraně schází Roman Polák, který se v novém působišti skvěle zabydlel.

„Chceme se držet směru, kterým teď jdeme. V žádném případě se ale nemůžeme nechat ukolébat. Máme rezervy a pořád je spousta věcí, na kterých potřebujeme zapracovat. Budeme pokračovat a makat na tom, abychom byli lepší. Asi jako každý tým v soutěži," prohlásil trenér Toronta Randy Carlyle.

Rangers stačily dva góly

New York Rangers zvítězili 2:0 na ledě Edmontonu. Úvodní gól byl připsán Danu Girardimu, jehož přihrávka se odrazila od brusle Marka Arcobella do vlastní sítě. Pojistku přidal při závěrečné hře bez brankáře Carl Hagelin. Jedním z hlavních strůjců úspěchu byl i gólman Henrik Lundqvist, jenž kryl 16 střel a zaznamenal páté čisté konto v sezoně.

„Oba týmy hrály velmi zodpovědně ve snaze neudělat chybu," řekl trenér Edmontonu Dallas Eakins, jenž přirovnal obranu Rangers k cihlové zdi. „Vypadalo to, že jsou schopni zblokovat kopu střel, velmi těžko se nám přes ně dostávalo do šancí," podotkl Eakins, jehož svěřenci prohráli 15 z posledních 16 zápasů.

„Od začátku sezony je naším problémem, že se nedostáváme k dorážkám. Ani dnes jsme si toho moc nevytvořili. Když máte jen 16 střel, těžko můžete vyhrát," doplnil útočník Oilers Ryan Nugent-Hopkins.

Výsledky NHL

Toronto – Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0)
Branky: 14. Santorelli, 20. Franson, 49. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Lupul – 37. Williams, 40. King, 42. Gáborík. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.219. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli, 2. Franson, 3. Kadri (všichni Toronto).

Chicago – Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Sharp, 53. Saad – 25. Hudler. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21.572. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (Chicago), 3. Hudler (Calgary).

Edmonton – NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Girardi, 60. Hagelin. Střely na branku: 16:22. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Nash (NY Rangers).

4. Winnipeg 31 15 6 10 73:74 36
5. Minnesota 28 16 1 11 81:70 33
6. Dallas 29 11 5 13 85:103 27
7. Colorado 30 10 7 13 78:98 27