Třetí útok zařídil in-line hokejistům finále

Pardubice - Český tým má před sebou v boji o zlato poslední překážku.

24.6.2011

Z utkání Mistrovství světa v in–line hokeji mezi Českou republikou a Švédskem 8:4.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Česká reprezentace si ahraje na MS v in–line hokeji finále! V semifinále narazila podruhé na turnaji na Švédsko a opět uspěla, i když nastřelila tři tyče, nevyužila jedinou z pěti přesilovek a oblíbené bílé dresy musely zůstat v kabině.

Začátek měl český výběr smolný. Střelu Bejma, která se zvolna šourala za Handla, nešťastně poslal za čáru vracející se Demel.

Vyrovnání ale po chvíli zařídila Vozdeckého střela do šibenice. Koudelka pak v 8. minutě i s Nilssonem na zádech počkal, až se mu Idoff pohne a po zemi poslal puk na vzdálenější tyč – 2:1.

Český trhák se ale zatím nekonal. Po ukázkově sehraném přečíslení dvou na jednoho Olsson srovnal.

V poslední sekundě zahajovací části zvonila švédská tyč podruhé, když do ní cinknul pokus Brože, předtím měl ještě stejnou smůlu Kameš.

Potřetí zněl známý zvuk brankáři Idoffovi v uších po důrazném průjezdu výtečného Rachůnka.

Když se nemohla prosadit žádná ze dvou elitních českých formací, vydal se do práce třetí útok. Besserův bekhend znamenal druhé vedení a Česko si ho už vyrvat nenechalo. Dvoubrankový náskok zařídila dvojice Besser, Polanský ve 31. minutě. První sice vystřelil nepřesně, Polanský si odražený puk našel a trefil volné místo nad Idoffem. Třetí řada zaúřadovala znovu ve 35. minutě a Besserova druhá gólová střela znamenala vedení 5:2.

Dvě využité švédské přesilovky v poslední čtvrtině už nic neřešily. Vozdeckého šikovný průnik, technický gól Karla Rachůnka, trefa do prázdné Tenkráta znamenaly finále pro Česko.

Česko – Švédsko 4:8 (2:2, 1:0, 2:0, 3:2)

1. Bejmo (Brolin, Luukkonen), 9. Olsson (Nilsson), 37. Hoglund (Svensson, Nilsson), 44. Svensson (Olsson) – 4. Vozdecký (Rachůnek, Demel), 8. Koudelka (Rachůnek), 17. Besser (Polanský), 31. Polanský (Besser), 35. Besser (Polanský), 43. Vozdecký, 47. Rachůnek, 48. Tenkrát. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2

Česko: Handl – Mojžíš, Kameš, Tenkrát, Koudelka – Rachůnek, Demel, Brož, Vozdecký – Strýček, Šebek, Polanský, Besser – Vlček, Čuřík.

24.6.2011

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.