Hradec Králové zvítězil nad Vítkovicemi, Pardubice vyhrály v Liberci

Třinec /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Třince prodloužili ve 22. kole extraligy své trápení o domácí porážku 2:3 s Kladnem. Plzeň porazila Slavii 4:2 a vyhrála ve vzájemných zápasech s Pražany už počtvrté za sebou. Poslední Chomutov prohrál ve na ledě Zlína vysoko 1:7. Litvínov zdolal Karlovy Vary 2:1. Pardubice zvítězily v Liberci 2:0 a ukončily neprůstřelnost gólmana Bílých Tygrů Marcela Melicherčíka. Hradec Králové zdolal Vítkovice 2:1 v prodloužení.

19.11.2013 AKTUALIZOVÁNO 19.11.2013
22 fotografií

PSG Zlín vs. Piráti Chomutov. Antonín Honejsek ze Zlína (vpravo) a Tomáš Bartejs z Chomutova.Foto: ČTK/Němec Zdeněk

Svěřenci Jiřího Kalouse před nejnižší domácí návštěvou sezony potřetí v řadě podlehli soupeři z chvostu tabulky. Kladno naopak přesně po měsíci dokázalo vyhrát utkání v normálním čase a navázalo tak na nedělní vítězství na nájezdy s Plzní. Hokejový odvar úvodní třetiny zrcadlil období herní nepohody a střelecké bídy, kterým oba celky procházejí. Varaďa mohl setřást z Ocelářů trému s přispěním chybujícího Kaberleho ve čtvrté minutě, ale i když se zničehonic objevil sám před Cháberou, zakončil ležérně a nepřesně.

Plzeňským v sestavě opět chyběl zraněný vůdce Martin Straka a také distancovaný Duda. "Je důležité bojovat o každý metr ledu. Musíme uhrát co nejvíc bodů do olympiády, pak už by se to těžko honilo. Chybí nám teď někteří šikovní kluci, ale dokázali jsme to i bez nich zvládnout," prohlásil po utkání útočník Michal Dvořák, jenž při absenci dvou útočných opor získal více prostoru ve hře.

Piráti inkasovali za posledních pět utkání 28 branek a na předposlední Karlovy Vary ztrácejí už osm bodů. Dva góly zaznamenal obránce Dalibor Řezníček. K jubilejnímu 800. utkání v nejvyšší soutěži nastoupil hostující útočník Vojtěch Kubinčák.

První třetina příliš vzruchu nepřinesla. Hostující brankář Závorka si připsal první zákrok ve třetí minutě, kdy ho Trávníček prověřil střelou od mantinelu. Na druhé straně zahřál zmrzlého Francouze až v osmé minutě Hovorka, ale také domácí brankář si připsal úspěšný zákrok. Další šanci měl Tomeček, Francouz dobře zakročil pravým betonem.

Melicherčíkovu sérii bez gólů ukončil ve 29. minutě Jiří Cetkovský a hned za 27 sekund přidal druhou branku Petr Sýkora. Druhé čisté konto v sezoně vychytal pardubický gólman Dušan Salfický.

Hradec šel do zápasu s cílem potvrdit pravidlo, které v této sezoně dosud platilo: Pokud Mountfield v minulém kole prohrál v normální hrací době, v následujícím duelu vždy bral tři body za vítězství. Celkem se mu to povedlo v sezoně třikrát, proti Vítkovicím šlo o čtvrtý pokus. V minulém kole totiž tým kouče Draisaitla podlehl jednoznačně v Brně. Tentokrát tedy opět zareagoval na neúspěch výhrou - ale bral jen dva body.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

"Bylo to těžké utkání, dva body jsou zlaté. Už tři zápasy zápasíme s koncovkou. S Vítkovicemi to bylo vyrovnané. Jim se tolik nedaří doma, ale venku jsou silní. Mají tým postavený do ofenzivy, velmi šikovné hráče, každá jejich akce je nebezpečná, My teď hrajeme jako na začátku sezony, nedáváme moc gólů, ale bodujeme," uvedl Šimánek. "Led byl špatný, tak jsem se modlil, aby se puk odrazil až ke mně. Pak jsem jen prostřelil chumel," okomentoval svou trefu.

Rovněž Vítkovice však chtěly uspět v zápase, v němž napravovaly dojem. V minulém souboji totiž doma prohrály se Zlínem. Jinak jsou ale hosté v dobré formě, z posledních čtyř kol brali třikrát tříbodové vítězství. Jejich zbraní je především ofenziva - nastříleli druhý nejvyšší počet gólů, zato Hradec se pyšní obranou. V tomto směru je třetí v extralize.

Začátek souboje tomu však ani trochu nenasvědčoval, Východočeši se pustili do útočení. Prvních pět minut se hrálo v pásmu Vítkovic, ale mladý gólman Dolejš byl perfektní. Domácím pomohla až přesilovka na konci první třetiny. Sedmadvacet vteřin trvající výhodu pět na tři nevyužili, ale následující klasickou přesilovku ano.

Podruhé v sezoně se trefil Červený, který dorazil Mikušův pokus. "Dlouho jsem nedal gól, ale začal jsem chodit víc do brány. Tentokrát se mi to vyplatilo," popisoval střelec, který skóroval naposledy před měsícem při divoké přestřelce v Liberci.

Náskok Hradce mohl ještě do přestávky zvýšit bek Frühauf, ale přes Dolejše prošla jeho střela jen na tyčku. Druhá třetina byla naprosto vyrovnaná, vládli mladí brankáři. Domácí dvaadvacetiletý Kantor a hostující devatenáctiletý Dolejš. Skóre mohl změnit opět Frühauf, ale při blafáku mu puk ujel z hokejky. Vítkovičtí se mohli prosadit z dorážek, jenže Kantor byl připravený.

Přesto hosté na začátku třetí třetiny vyrovnali. Zpětnou Hunovu přihrávku trefil z voleje po zemi produktivní zadák Sloboda, pro nějž to byla pátá branka v sezoně. Kantorovi prošel prudký puk mezi nohama. Hradec byl střelecky aktivnější, jenže nejnižší návštěva sezony v Hradci 3098 diváků viděla do konce třetí třetiny pevnou vítkovickou obranu. Proto si domácí zahráli už poosmé v sezoně prodloužení, zatímco Vítkovicím dospěl zápas do nastavené pětiminutovky teprve počtvrté.

Hradec ukázal v prodloužení svou sílu. V signalizovaná výhodě rozhodl střelou z levé strany kapitán Šimánek. Hradec tak zatím ani jednou v ročníku neprohrál dva duely v řadě.

Vítkovice venku prohrály teprve druhý z posledních osmi zápasů. "S prvními dvaceti minutami jsme nespokojení. Pak už to bylo mnohem lepší, podali jsme dobrý výkon. Hradec je velmi silné mužstvo. Bodu si vážíme, ale pořád je to prohra," dodal trenér Ostravanů Peter Oremus.

Branky a nahrávky: 19. Červený (Mikuš, Podlešák), 61. Šimánek (Vydarený) - 42. Sloboda (Huna, Svačina). Rozhodčí: Polák, Wagner - Lučan, Bryška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 3098.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank, Plášil - Škoda, Mertl, Šimánek - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek - Nedvídek, Langhammer, Suja. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec - Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

"Konec série bez inkasované branky mě nijak nemrzí, na osobní statistiky si nehraju. Více mě mrzí to, že jsme dnes nedokázali zvítězit a přišli tak o vítěznou sérii," řekl skromně Melicherčík. "Odehráli jsme dobrý zápas, řekl bych, že jsme byli i lepším týmem, bohužel nám tam nic nespadlo a hosté nás vyučili v efektivitě a z minima dokázali vytěžit maximum," litoval ztráty bodů rodák z Popradu.

Lepší vstup do utkání předvedli hosté z Pardubic, kteří si hned v úvodu po Vampolově faulu zahráli přesilovku. Na Melicherčíka však nevyslali žádnou střelu. To Bílí Tygři sehráli početní výhodu lépe, Nedvěd našel v ideální pozici Vampolu, ten však těsně přestřelil.

Poté nebezpečně tečoval Nedvědovo nahození Urban, Salfický s vypětím všech sil udržel kotouč před brankovou čárou. V závěru úvodní třetiny se snažil po objetí branky zasunout puk opět Vampola, pardubický brankář byl ale včas u své tyče.

V úvodu druhého dějství si Severočeši zahráli přesilovou hru. Skóre mohl otevřít Čakajík, před odkrytou brankou však trestuhodně minul. Snad ještě větší možnost měl vzápětí Víšek, ani ten ale puk za Salfického záda nedostal. Nevyužité šance mohly domácí hodně mrzet.

V polovině utkání se na brankovišti prosadil důrazný Cetkovský, odčaroval kouzlo brankáře Melicherčíka a poslal hosty do vedení. A pro Liberec bylo ještě hůř. Po 27 vteřinách se do úniku dostal Sýkora a chladnokrevně zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

"Je to pro nás důležité vítězství, prohráli jsme osm z posledních deseti zápasů. Po našem druhém gólu jsme malinko přestali hrát a pouze bránili, soupeř toho však nedokázal využít. Při mé brance jsem nic nevymýšlel, chtěl sem si brankáře trochu rozhýbat a pak vystřelit a vyšlo to," řekl pardubický kanonýr Petr Sýkora.

Do tříbrankového trháku mohl na začátku třetí třetiny Pardubice poslat Endál, Melicherčík si s jeho dobře mířenou střelou poradil. Severočeši se snažili tlačit do útoku, ale dobře fungující obrana hostů je do šancí příliš nepouštěla. Výjimkou byla akce Valského, který z křídla trefil spojnici břevna a tyče.

Necelé tři minuty před koncem fauloval Kočí, domácí trenér Hynek si vzal oddechový čas a sáhl ke hře bez brankáře. Tento risk však Bílým Tygrům gólový efekt nepřinesl a Pardubice již cenné vítězství ubránily.

"O utkání rozhodly dvě rychlé branky Pardubic. My jsme měli chvilku předtím v přesilovce jasnou šanci, nedokázali jsme však skórovat. Poslední dobou hrajeme dobře do obrany, možná na úkor ofenzivy, ale doteď nám to vycházelo, takže nám to nevadilo," uvedl liberecký útočník Martin Bartek, který v létě přišel na sever Čech právě z Pardubic.

Branky a nahrávky: 29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. P. Sýkora (Endál). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4471.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - T. Urban, Nedvěd, Bulíř - Bartek, Vampola, Bulík - Valský, Filipi, Víšek - Pospíšil, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Endál - Cetkovský, T. Zohorna, Semorád - Radil, T. Nosek, Kousal. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Litvínov - Karlovy Vary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Největší příležitost domácích vznikla po Lukešově ráně ze středního pásma, puk tečoval bránící hráč a Závorka měl plné ruce a nohy práce. V závěru třetiny se šikovně prokličkoval až před Francouze Koblasa, ale střelou švihem neuspěl. "První třetina byla z naší strany ospalá a my se z toho musíme do dalších zápasů poučit," okomentoval špatný vstup hostů do utkání útočník Roman Vlach.

Úvod druhé části vyšel Severočechům. Již po 26 vteřinách skóroval po pěkné kombinaci Jánský a domácí se ujali vedení. Energie mohla vyrovnat ve 25. minutě, ale Vachovec a po něm ani Zucker domácí brankáře nepřekonali. O pár vteřin později Ručinský v dobré příležitosti trefil zblízka pouze boční síťku.

Ve 28. minutě hráli černožlutí dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, ale nebyli schopni si vypracovat jedinou brankovou příležitost. Hosté dvojnásobné oslabení sice ubránili, ale Litvínov přeci jen udeřil v klasické početní výhodě. Rosa bleskovou ranou z pravého křídla navýšil skóre. Hosté se vrhli do útočení až na konci prostřední části, ale Rohanova bomba od modré čáry skončila na Francouzově výstroji.

Třetí dějství bylo opatrné z obou stran, hosté se sice hnali za kontaktní brankou, ale první šanci si vypracovali až ve 47. minutě, kdy prověřil Francouze Vlach. Poté si i Karlovarští zahráli dvojnásobnou přesilovou hru, ale ani oni nebyli schopni skórovat. A tak se jako přes kopírák prosadili stejně jako domácí až v klasické přesilové hře, kdy se trefil aktivní Vlach.

Verva mohla jít opět do dvoubrankového vedení, když se k Jánskému dostal puk po chybě karlovarského obránce, ale se svou šancí gólově nenaložil. Závěrečná pětiminutovka patřila Karlovým Varům, ale z obrovského tlaku vyrovnat nedokázaly a nepomohlo jim k tomu ani hra v šesti. Do prázdné branky se netrefili Hübl ani Lukeš.

"Zklamání je velké. Bylo to o tom, jestli se to tam dotlačí nebo ne. Já jsem se před brankou už nezorientoval a bohužel pro nás to brankou neskončilo," řekl smutně střelec jediné karlovarské branky. "Puk létal před brankou jako hopík, ale naštěstí to zůstalo vedle tyčky," ulevil si Francouz po závěrečném závaru před svou brankou.

Branky a nahrávky: 21. Jánský (Hübl, Lukeš), 32. Rosa (Hanzl, Ručinský) - 50. Roman Vlach (Gulaši, Hovorka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Blümel, Fraňo. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3352.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, Piroš, J. Černý - Majdan, Jurčík, Trávníček. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, M. Rohan, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Kytnár, R. Dlouhý - V. Tomeček, Vachovec, J. Doležal. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Zlín - Chomutov 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Ve druhém zápase za sebou se postavil do zlínské branky Kašík. Zlínští na nic nečekali a v ponechané výhodě otevřel skóre zápasu Holík. Po polovině úvodní třetiny si Berani vytvořili drtivý tlak, který korunovali gólem Honejska. Z dvougólového náskoku se ale domácí neradovali dlouho, neboť o chvíli později snížil Jíra. Vyrovnat Piráti nedokázali a nepomohla jim k tomu ani přesilovka po vyloučení Veselého.

Klíčové události pro vývoj zápasu nastaly v úvodu druhé třetiny. Zlín dohrával zbývající přesilovku, když kuriózní gól vstřelil Řezníček. Obránce Zlína vystřelil od modré čáry a puk se pomalu došoural za překvapeného Hanuljaka.

Domácí byli při chuti, což potvrdil obránce Zámorský, jenž si najel po pravé straně a svůj útočný výlet zakončil střelou za Hanuljaka. Toho následně nahradil Řehoř. "Za stavu 1:2 jsme žili. V první třetině jsme měli šance a mohli výsledek zkorigovat na 2:2. Místo abychom skórovali, tak jsme na začátku druhé třetiny inkasovali dva góly. To nás zlomilo a už jsme se vezli," řekl Kubinčák, jemuž jubilejní zápas zhořkl.

Ze strany Zlína to ale nebylo vše. Po polovině zápasu pohodlně skóroval z dorážky do odkryté branky Balaštík. Zlínský kanonýr touto trefou odstartoval čtvrtou stovku extraligových gólů.

Na začátku poslední části hostující tým i za rozhodnutého stavu sympaticky bojoval. Kašík si poradil s pokusy Rutty, Malce i Divíška a na nedostatek práce si nemohl stěžovat. Poté ale opět převzali iniciativu svěřenci trenéra Vlacha, když podruhé v přesilovce skóroval Řezníček. "Není to měřítko mého výkonu, ale říkal jsem si, že bych mohl dát gól. Těší mě, že jsem skóroval a bodoval a snad se to zlomilo," řekl Dalibor Řezníček, který v předešlých 18 zápasech sezony nebodoval.

"Možná jsem dal dva góly v jednom zápase někdy v žákovských kategoriích, ale už si to ani nepamatuju. V extralize se mně to podařilo poprvé," doplnil dvaadvacetiletý zadák. Definitivní podobu výsledku určil Ondráčkův gól.

Branky a nahrávky: 4. Holík (Kubiš, Zámorský), 14. Honejsek (Čajánek, Zámorský), 22. Řezníček (Leška, Marušák), 24. Zámorský, 34. Balaštík (Leška, O. Veselý), 53. Řezníček (O. Veselý, Marušák), 59. Ondráček (Marušák, P. Sedláček) – 15. Jíra (Sikora, Hřebejk). Rozhodčí: Čech, Husička – Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. Diváci: 3374.

Zlín: Kašík – Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Holík, Čajánek – Honejsek, Melenovský, Köhler – Okál, P. Sedláček, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Chomutov: Hanuljak (24. Řehoř) – Trefný, Malec, J. Mrázek, Krstev, Bartejs, Rutta – D. Hruška, Divíšek, Kubinčák – Balej, Kämpf, Bartečko – Hřebejk, Sikora, Jíra. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Plzeň - Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Slavia se soustředila na pečlivou obranu středního pásma a aktivnější Indiány do větších příležitostí nepouštěla. Naopak v 15. minutě na poslední chvíli vypíchl ležící Machovský kotouč do odkryté branky dorážejícímu Tomicovi. O tři minuty později už se radovala ze vstřeleného gólu Plzeň, když po vyhraném buly tečoval Novotného střelu od modré čáry nad Furchův beton Kašpařík. V závěru první třetiny ještě dvakrát nebezpečně pálil po závaru v obranném pásmu Slavie Vlasák.

Druhé branky se domácí dočkali krátce po pauze, když hostující obrana nechala příliš prostoru na brankovišti zakončujícímu Pletkovi. V pokračujícím náporu vystřelil ve 23. minutě nekrytý Hollweg z levého kruhu vedle a za chvíli při přečíslení dva na jednoho mířil Ján Sýkory pouze do pravé tyče. Slavia přežila i oslabení ve 26. minutě, kdy po Vlasákově nabídce trefil Kratěna pouze k levé tyči se přesunujícího Furcha.

Ve druhé desetiminutovce začali hosté hlouběji za polovinou napadat plzeňskou rozehrávku a zvýšili četnost střelby. Machovský byl ovšem pozorný a pořádně ho prověřil až Vrdlovec ve 38. minutě, když po zaváhání Slováka dorážel dvakrát z bezprostřední blízkosti. Nápor Slavie se přenesl do závěrečné třetiny. Při vyloučení Frola ve 42. minutě nejprve v dobré pozici neskóroval Wharton. Vše si kanadský bek vzápětí vynahradil, když střelou z mezikruží zužitkoval přesnou přihrávku Bednáře.

Ve 48. minutě ale hosty zmrazil nešťastný vlastní gól Kadlece, který tečí Mozíkova nahození upravil na 3:1. Dvě minuty na to však také díky teči Kolaříkova nahození snížil na jednobrankový rozdíl Žejdl. Slavii ale za chvíli srazil faulem Tomica, jehož vyloučení potrestal po přiťuknutí Kašpaříka pohodlně Lev. Nejblíže dalšímu snížení byl 55. minutě právě Tomica, ale dvakrát ztroskotal na Machovském. S

Branky a nahrávky: 18. Kašpařík (Š. Novotný, Mozík), 23. Pletka (Dvořák, Vlasák), 48. Mozík, 53. Lev (Kašpařík, J. Sýkora) - 43. Wharton (Bednář, Krenželok), 50. Žejdl (Kolařík, Tomica). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5, navíc Dvořák, Hollweg (oba Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4751.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Boháč, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Š. Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Knot, Wharton, Beňovič - Skokan, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Vrdlovec, Krenželok, Poletín - Micka, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Třinec - Kladno 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

"Už od začátku to byla z naší strany křeč. Nemohli jsme si dát nahrávku, abychom je zatlačili. Když pak Kladno dalo gól a jak ten čas běžel, dostávali jsme se do větší křeče," řekl třinecký obránce Vladimír Roth.

Domácím se do sestavy vrátil uzdravený kapitán Bonk, ale herní projev svých barev nevyléčil. Třinci drhla souhra, puky hráčům uskakovaly a proti obětavě bránícímu soupeři neměl ničím navrch. Neprosazoval se ani v přesilových hrách a v 17. minutě mohl mluvit o štěstí, že David Růžička po brejku v oslabení usměrnil kotouč bekhendem jen kousek vedle Hrubcovy tyčky. Soupeři si však nemohli nic vyčítat: hned z protiútoku napřáhl Květoň a za překonaným Cháberou zazvonilo břevno.

Trn z paty vytáhl soužícímu se Třinci jeho nejlepší střelec. Adamský v třetí přesilové hře trefil před bránou Linhartovu ránu a Chábera už na změnu směru nestačil reagovat. Ocelářům se na pár střídání rozvázaly ruce, jenže druhý gól z krátkého náporu nepřidali, a tak je do otevřené obrany ze sóla ztrestal svou první extraligovou trefou Machač. "Snažil jsem se vystřelit na vyrážečku, protože led je tu dost špatný, a jsem rád, že to přispělo k výhře," řekl Machač.

Třinecké hokejky opět obalila křeč a bylo ještě hůř. Slezané odbránili dvouminutové oslabení, ale vysílený kvartet nestihl vystřídat a hosté toho ve chvilkovém tlaku využili k vedoucímu gólu, který dal zblízka bekhendem Treille. "Nahlodal nás ten vyrovnávací gól. Přestali jsme hrát to svoje, nechali jsme je jezdit na bránu, útočili jsme v pěti," řekl Roth.

Na domácí měl ničivý dopad. V těžkopádné dřině po vyrovnání ještě více ztuhli a ve 47. minutě je dorazil Tenkrát, jenž mezi kruhy nasměroval do sítě Kaberleho přihrávku. "Naše hra je taková kostrbatá. Nechodí nám puky, to je to, proč si nedokážeme vytvořit tlak. Když dá soupeř jeden, dva góly, tak to zabetonuje a my se musíme tlačit do plných a o to je to horší," řekl Roth.

Třinec dohrával v absolutní křeči. Čtyři minuty před koncem však přesilovku znásobil odvoláním brankáře a Polanský při hře šest na čtyři zapálil jiskřičku naděje. Remíza nakonec nebyla daleko, ale další šanci Polanského pravděpodobně zastavila tyčka.

"Třinec se v závěru dostal do hry, ale pak už velké šance neměl a dobře jsme to udrželi kolem brány. Měli pár nebezpečných střel, ale žádné šance. Odehráli jsme to s pokorou, padali do střel a vyšlo to. Zasloužená výhra," řekl kladenský kapitán Pavel Patera.

Branky a nahrávky: 28. Adamský (Linhart), 58. Polanský (Peterek, Bonk) - 32. Machač (Dragoun), 39. S. Treille (M. Hořava, Doudera), 47. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 2636.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rufer - Matuš, Marosz, Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.
Kladno: Chábera - D. Růžička, T. Kaberle, Majeský, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, Doudera - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Šilhavý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

ČSSD chce zásadní reformu daní směrem k progresi, řekl Sobotka

Praha - Aktuální nastavení českého daňového systému vyhovuje velkým a bohatým, cílem ČSSD nejsou kosmetické úpravy daní, ale zásadní reforma směrem k progresi. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení sociální demokracie řekl předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Konkrétní parametry reformy chce sociální demokracie představit na jaře příštího roku.