Lahti, které stejně jako Třinec mělo po duelech se švédským Örebro a domácím Popradem plný počet bodů, se ujalo vedení ve čtvrté minutě. Z mezikruží Hamerlíka překonal Pöyhönen.

V přesilové hře sice vyrovnal americký útočník Cory Kane, ale v 25. minutě vrátil Pelicans vedení Hovinen a po 32 vteřinách třetí třetiny zvýšil americký bek Blood. V 54. minutě ještě vykřesal naději pro Oceláře tečí Hrabalovy střely Petružálek, ale finský celek už těsný náskok uhájil.

Litvínov proti pětadvacetinásobnému mistrovi NDR otevřel skóre díky Kristianu Reichlovi, jenž v polovině utkání upravil i na 2:0. V závěrečném dějství ještě zvýraznili rozdíl ve skóre Miloslav Hořava a Jurčík. Ve finále Verva nastoupí v neděli od 17:30 proti vítězi utkání mezi domácím týmem Eislöwen Drážďany a Eisbären Berlín.