Zlín se dál trápí. Třinec si vyšlápl na Plzeň, Sparta smetla Brno

Praha - Páteční zápasy hokejové extraligy změny na čele tabulky nepřinesly. Litvínov vyhrál v Hradci Králové. Uspěl i druhý Třinec: zdolal Plzeň 3:1. Stejným výsledkem skončily i další dva zápasy: Mladá Boleslav porazila Vary, Pardubice dobyly led mistra ze Zlína. Událostí večera byl triumf Sparty nad Brnem v poměru 8:1.

26.9.2014 AKTUALIZOVÁNO 26.9.2014

Zlín - Pardubice: Miroslav Okál a jeho akceFoto: DENÍK/Jan Karásek

Hokejisté Litvínova vyhráli v 6. kole extraligy na ledě Hradce Králové 2:1, jako jediní v soutěži zůstávají stále neporažení a vedou tabulku. Severočeši sice prohrávali od 17. minuty po trefě Kanaďana Collina Valcourta, ale ještě na konci první třetiny vyrovnal Martin Ručinský a ve 32. minutě rozhodl Slovák Juraj Majdan.

Minule prohráli 1:6 s Litvínovem, teď dostali od Sparty dokonce osm branek. Řeč je o vicemistrech z Brna, jimž se nedaří, což potvrdili dalším debaklem. Souboj Komety se Spartou, týmů, které na sebe narazily v minulé sezoně v semifinále, ozdobil pěti body za čtyři branky a jednu asistenci Lukáš Klimek.

Druhé místo v tabulce si pojistil Třinec, Oceláři doma zdolali Plzeň 3:1. Jedním gólem se na vítězství podílel nejlepší extraligový střelec Zbyněk Irgl a byla to už jeho pátá trefa sezony. Brankář Šimon Hrubec měl na dosah druhé čisté konto v řadě, o nějž ho však čtyři sekundy před koncem připravil Tomáš Sýkora.

Hokejisté Mladé Boleslavi se v pátek dočkali prvních bodů před svými diváky od návratu mezi elitu. A Středočeši brali hned všechny tři, když porazili Karlovy Vary 3:1. O tříbrankové vedení domácích se postarali Milan Mikulík, Lukáš Pabiška a Radan Lenc, za hosty jen korigoval výsledek Jaromír Kverka mladší.

Stejně dopadl i duel Pardubic na ledě Zlína, jen vyhráli hosté. Mistr zůstává i po pátém vystoupení v sezoně bez bodu poslední. Na trefu Tomáše Kauta z úvodní třetiny sice odpověděl po 26 vteřinách druhé části Bedřich Köhler, ale pak vrátil Východočechům vedení Lukáš Nahodil a výsledek potvrdil v 45. minutě Lukáš Radil.

Šestý a poslední páteční zápas: Olomouc zdolala Liberec 4:3 a připsala si doma druhou výhru za sebou. Nováček nejvyšší soutěže vedl 3:0 a 4:1, Bílí Tygři sice díky trefám Martina Bartka a Michala Bulíře závěr zdramatizovali, ale Dopitův tým těsný náskok ubránil.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

První tým extraligové tabulky ukazoval v Hradci, proč je na špici. Litvínov se veze na vlně a jeho hlavní zbraň, tedy brankář Pavel Francouz, byla i tentokrát excelentní.

Čtyřiadvacetiletý gólman poprvé v zápase použil novou masku, na níž má obrázek litvínovské legendy, kouče olympijských vítězů z Nagana Ivana Hlinky, který před deseti lety zemřel při autonehodě.

Francouz byl celý zápas jistý a pozorný. Na začátku vychytal ramenem tvrdou střelu kapitána Šimánka, ve druhé třetině zase předvedl perfektní zákrok při Skokanově střele z prostoru mezi kruhy a ve třetí třetině při Pospíšilově kličkované.

Nevšední pak bylo i brankářovo počínání při hradecké přesilovce ve druhé části. Francouz ztratil hokejku a prudkou přihrávku směřující na volného Kudrnu před prázdnou bránu zastavil jen vyrážečkou. Nejlepší chvíli předvedl v poslední vteřině. Při domácí power play lapil puk a trefil ho přes celé hřiště do odkryté brány. Gól však nebyl uznán, padl těsně po konci utkání.

Člen reprezentačního kádru inkasoval jen v první třetině při domácí početní výhodě. Pospíšilovu přihrávku zpoza brány proměnil v 17. minutě Valcourt střelou pod břevno. Byla to první extraligová branka útočníka, jehož doporučil do Hradce syn trenéra Draisaitla, jenž s ním hrál v zámoří.

"Musíme hrát to, co je nám vlastní. Chybí nám přesvědčení o naší hře. Nevypadáme dobře," podotkl domácí trenér Peteer Draisaitl.

Hradecké vedení totiž netrvalo dlouho. A vyrovnání přesně naplnilo frázi o gólu do šatny. Třináct vteřin před koncem první třetiny matador Ručinský po kroužení domácím pásmem nahodil puk na branku, před níž ho zřejmě netečoval obránce Chaloupka. Kotouč se pak od tyče odrazil do Kantorovy nohy a do brány.

Ručinský tak znovu potvrdil skvělou formu, nezastavila ho ani prudká rána, kterou ho nastřelil na začátku utkání jeden ze spoluhráčů.

Ve druhé třetině byl Litvínov lepší, Hradec rozptylovaly i debaty s rozhodčím Lacinou, jehož některé verdikty domácí výrazně rozčilovaly. Šlo i například o vyloučení obránce Janka. Tuto přesilovku sice domácí přežili, ale pár vteřin po zadákově návratu inkasovali. Ve 32. minutě se po Skleničkově přihrávce ze strany trefil Majdan.

"Měl jsem tam několik dobrých zákroků, ale nakonec byly vlastně k ničemu," řekl hradecký gólman Pavel Kantor.

V poslední části se tlačil vpřed Hradec, ale hosté pečlivě bránili. A navíc měli vynikajícího Francouze. Činil se však i jeho protějšek Kantor, například Pirošovi chytil jistý gól, kterým mohl pět minut před koncem definitivně rozhodnout. Nepodařilo se mu to. Gól nepadl ani při hradecké power play, a tak si Verva připsala další tři body.

"Čekali jsme těžké utkání, to se potvrdilo. V první třetině jsme pustili Hradec do větší aktivity, ale pro nás bylo štěstí, že jsme těsně před koncem třetiny vyrovnali. Pak jsme dali kuriózní gól a ve třetí třetině jsme hráli takticky a výsledek jsme si pohlídali, i když byl soupeř nebezpečný," řekl hostující kouč Radim Rulík.

Branky a nahrávky: 17. Valcourt (Pospíšil, Dej) - 20. Ručinský (R. Hanzl, Martynek), 32. Majdan (Sklenička, Piroš). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4378.
Hradec Králové: Kantor - Slovák, Frühauf, Pláněk, P. Mikuš, Jank, Vašíček - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Pospíšil - Skokan, T. Knotek, Červený - P. Beránek, Nedvídek, Valcourt. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Hořava.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:8 (1:3, 0:3, 0:2)

Trenér Brňanů Kýhos po vysoké prohře v minulém kole v Litvínově přeskupil útočné řady a v brance dal příležitost Faltrovi. Tah mu ale nevyšel, jeho svěřenci se herně trápili.

Jen s obtížemi přecházeli přes střední pásmo a do střeleckého prostoru se také nedostávali. Sparta k pozorné defenzívě přidala rychlé protiútoky, častěji zakončovala a napadáním hned po ztrátě kotouče hodně komplikovala protivníkovi zakládání útočných akcí.

Agresivní hokej vynesl Spartě po jedenácti minutách tříbrankový náskok. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Hlinka, druhý gól přidal po pouhých šesti sekundách přesilovky Cingel a nejistého brankáře Faltra vyhnal z branky po třetím gólu Klimek. Trápící se Kometu na chvíli povzbudila v 16. minutě branka Čermáka při přesilovce.

Sparta ovšem i ve druhé třetině svého soupeře přehrávala ve všech směrech a nenechala se Kometu nadechnout k případnému zvratu. Hned v úvodu druhé třetiny přidal čtvrtou branku Klimek. Ani brankář Čiliak, kterému spoluhráči při bránění příliš nepomohli, rozjetou Spartu zastavil. Nestačil na střely Přibyla, Klimka a Rolinka.

"Nevyšlo nám vůbec nic. Nechtěli jsme zápas zabalit, pokoušeli jsme se něco udělat. Ale to bylo proti rozjeté Spartě kontraproduktivní. Výkony brankářů nejsou ideální, nechceme ale svádět porážku jen na ně. Sparta nás přehrála, neměli jsme síly výsledek otočit," poznamenal domácí kouč Martin Pešout.

Přesně tak. I když Brňané bojovali, jejich kombinační souhra vázla na finální přihrávce a brankáře Novotného příliš neohrozili. Většinou se uchylovali pouze k nahazování kotoučů do třetiny soupeře, kde ale Sparta měla v osobních soubojích převahu.

Kometa se v poslední třetině herně zlepšila, střelecky se ale neprosadila a naopak zbytečnými fauly nabídla Spartě v přesilovkách přidat další dva góly, které zaznamenal Klimek. A někdejší sparťan Ton v dresu Brna trpěl.

Hosté pochopitelně slavili. "Podali jsme kvalitní a hlavně kolektivní výkon. Byli jsme lepší ve všech směrech. Kromě osmi gólů jsme si vypracovali ještě další šance. Do psychické pohody nám hodně pomohlo vítězství v derby se Slavií," líčil trenér Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 16. L. Čermák (Kuboš, Kempný) - 4. J. Hlinka (Klimek), 9. Cingel (Přibyl, Polášek), 11. Klimek (J. Hlinka, Polášek), 21. Klimek (Kumstát, Polášek), 25. Přibyl (Forman, Polášek), 37. Rolinek, 55. Klimek (J. Hlinka, Réway), 60. Klimek (Réway, Polášek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Falter (11. Čiliak) - Ptáček, Kováčik, Kempný, Kuboš, König, Hanzlík - Ton, V. Němec, J. Hruška - T. Svoboda, H. Zohorna, J. Káňa II - J. Svoboda, L. Čermák, Ostřížek - P. Mrázek, Raška, Vondráček. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Sparta: F. Novotný - K. Pilař, Barinka, Polášek, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš - Kumstát, Pech, Rolinek - Réway, J. Hlinka, Klimek - Sabolič, Přibyl, Cingel - Forman, Volek, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Plzeň zarazila ofenzivní choutky Ocelářů důrazem na povolené hranici. Jeřábek už ve čtvrté minutě zezadu naremploval na mantinel Matuše, který otřesen v doprovodu masérů odvrávoral do šatny a už se na led nevrátil. Hokeje bylo pomálu, zato mantinely se neustále prohýbaly po ostrých hitech, kterými si oba týmy snažily zjednat respekt.

První dvacetiminutovka uběhla takřka bez šancí. Irgl sice v 17. minutě krásně ošálil tři protihráče, ale nepovedená střela Linharta Machovského nemohla zaskočit. Až v úplném závěru se Třinec paradoxně ve vlastním oslabení propracoval do dvou gólových příležitostí. Orsava v 19. minutě vypíchl puk Kadlecovi, ale na jeho sólu si smlsnul Machovský. I další slovo měl vzápětí Orsava: křížně uvolnil Rákose, avšak i jeho ránu plzeňský gólman ztlumil.

Domácí po utkání s čistým kontem v Liberci i proti Plzni bezvadně bránili. Hrubec si pořádně vydechl teprve v 26. minutě, když Ján Sýkora při signalizovaném vyloučení opřel svou ránu z mezikruží jen o zadní mantinel.

Přesilovky dnes ale pro Škodu byly za trest. Třinec měl skoro v každém oslabení příležitost a hosté si nakonec vykoledovali i gól. Při Kleslově vyloučení je vzdor početní nevýhodě vyšachovali Rufer s Irglem, který zblízka bekhendem zvedl puk nad Machovského lapačku.

"Bylo to o prvním gólu, kdo ho dá, že za to potom vezme. Dali jsme ho my, a i když to byl krásný gól, byl taky se štěstím. Ubránili jsme některá vyloučení a přidali další branku v přesilovce. Myslím, že speciální týmy utkání rozhodly," řekl domácí kouč Václav Varaďa.

Houževnatou defenzivu soupeře pak jeho svěřenci pokořili i v přesilovce a dostali se do uklidňujícího trháku. Plzeň se ve čtyřech nechala strhnout k útočení a osamocený Orsava po úniku Draveckého bombou bez přípravy nedal Machovskému nejmenší šanci.

"Dvougólový náskok se už v Třinci těžko honí," povzdechl si hostující trenér Milan Razým.

Definitivně rozhodl tři minuty před koncem uzdravený navrátilec do sestavy Rákos, který po příhře Draveckého kličkou překonal Machovského potřetí. Když už měl třinecký gólman Hrubec na dosah druhé čisté konto v řadě, dostal se zblízka k zakončení Sýkora a ukončil po 139 minutách třineckou neprůstřelnost. "To je nám líto," dodal Varaďa.

Branky a nahrávky: 29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) - 60. T. Sýkora (Jeřábek). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6, navíc Jeřábek (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4551.
Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Trončinský, M. Doudera, Nosek, Linhart, Galvas - Irgl, Polanský, Adamský - Kreps, Matuš, Dravecký - Rákos, Žejdl, Orsava - Ciencala, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Pulpán, Kubka, Jeřábek, Moravčík, Boháč - Kratěna, Simon, Pletka - Balej, Lev, Johnson - Schleiss, T. Sýkora, J. Sýkora - M. Dvořák, M. Beran, Kubalík. Trenéři: Razým, Michal Straka a J. Špaček.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Duel byl od samého začátku spíše urputnou bitvou než pohlednou hrou pro hokejové labužníky. O trošku navrch co do počtu šancí a střel mezi tyče v ní měli domácí, ale ti se museli jako první bránit po přestupku proti pravidlům ve čtyřech, když fauloval Milan Hruška.

Bruslařský klub však zvládl oslabení skvěle. Kromě dobře pracující defenzivy v něm našlápl trochu nenápadně Mikulík, navedl si kotouč mezi kruhy a přestože s ním jeli dva hráči soupeře, dokázal bekhendem překonat gólmana Habala.

Ve 14. minutě se dostal za hostující obranu Klimenta, zkusil na Habala vyzrát zakončením mezi betony, strážce brankoviště Energie je však k sobě sklapl včas. Ještě před první přestávkou mohl zvýšit Hyka, jenž se jako první dostal k volně ležícímu puku před Habalem, ale nedokázal ho pak dostat za gólmanova záda.

"Myslím, že jsme začali velmi slušně. To ale nakonec všechny dosavadní domácí zápasy, mohli jsme vést víc. Pak jsme se báli, abychom se zase nedostali do takové situace jako předtím," poznamenal domácí kouč Marian Jelínek.

Před polovinou zápasu měli Karlovarští velkou příležitost k vyrovnání, když se před nimi otevřela možnost hrát dlouhých 113 vteřin v pěti proti třem.

Naložili s ní ovšem katastrofálně a Bruslařský klub je za to také potrestal. Fauly Kverky už po osmi vteřinách a poté i Davida Hrušky vyrovnaly poměr sil na ledě a právě oněch osm sekund poté stačilo při hře pět na tři domácím k tomu, aby Pabiškou přidali druhou trefu.

Na začátku 38. minuty navíc zakončil vcelku nenápadný výpad výstavní ranou zápěstím pod horní tyčku Lenc a rozjásal fanoušky svého celku potřetí. I před druhou pauzou měl obrovskou šanci Hyka, když si nabruslil na dlouhý pas mezi karlovarské zadáky, ale ani tentokrát nedokázal překonat Habala.

Agilní Hyka poté spálil i další šance, ale domácí už se především soustředili na udržení více než slibného náskoku. Z něho sice ukrojil v 52. minutě zblízka doklepávající Kverka, ale drama se nekonalo. "Zasloužené vítězství," dodal Jelínek.

Reakce hostů? "Utkání jsme si pak prohráli svým způsobem sami. Rozhodovaly nerovnovážné stavy na ledě; dostali jsme branku v oslabení, šli jsme do přesilovky pět na tři, ale udělali jsme dva fauly hokejkou a soupeř to v přesilovce potrestal. I když jsme se ve třetí třetině snažili, na bodový zisk jsme nedosáhli," uvedl Karel Mlejnek.

Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Trška), 31. Pabiška (D. Výborný, Kučný), 38. Lenc (Vidmar) - 52. Kverka ml. (Vachovec). Rozhodčí: Hodek, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3760.
Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Trška, M. Hruška, Kučný, Vidmar, Robar, R. Čermák - Mikulík, Broš, Klimenta - Hyka, D. Výborný, Pabiška - M. Látal, Musil, Lenc - D. Květoň, Vrbata, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - Duda, Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Balán, R. Pšurný - V. Tomeček, Skuhravý, Štals - Gorčík, R. Hruška, Heizer. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

V dresu Pardubic se poprvé představila nová posila, obránce Tomáš Mojžíš. Začátek střetnutí vzaly do svých rukou hosté a hned si vytvořili tlak, zlínského Kašíka však překonat nedokázali. Na druhé straně pálil obránce Žižka. Z vedení se ale radovali Východočeši. V 17. minutě Kaut vyhrál vhazování a střelou nad rameno překonal Kašíka.

Úvod druhé třetiny patřil Beranům a po 36 vteřinách se v závaru v brankovišti nejlépe zorientoval Köhler. Avšak radost žlutomodrých trvala jen minutu. Pardubický Nahodil se dostal až před Kašíka a forhendovou kličkou vrátil Pardubicím vedení.

Vyrovnání mohlo přijít vzápětí při početní výhodě domácích, ale ti neuspěli. Na druhé straně musel Kašík zasahovat proti nebezpečné střele Cetkovského. Největší příležitost měli domácí při 71 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, v které Veselý trefil tyč. Zanedlouho tyč zvonila i na druhé straně po střeleckém pokusu Sýkory.

Do závěrečného dějství Zlínští vstoupili vlažně a soupeř toho využil. V početní výhodě vystřelil Benák a jeho střelu tečoval Radil do sítě. Místo pokusů o snížení se ale domácí museli bránit nadále. Nejprve po Řezníčkově vyloučení Řezníčka a pak při Valentově trestu.

V přesilovce nebezpečně střílel Tybor, orazítkoval však jen tyč Kašíkovy brány. Tlak si domácí vytvořili až v přesilovce, kdy pykala posila hostů Mojžíš. V závěru se domácí pokusili o hru v šesti, ale po vyloučení Okála bylo rozhodnuto.

"Náš největší problém byla dnes koncovka. Přestože je výkon slušný, tak prostě na jeden gól se vyhrávat nedá. Spálili jsme mnoho šancí a to je náš hlavní problém. Mužstvo také srazilo to, že sotva jsme vyrovnali, tak jsme inkasovali. Děláme i hodně chyb, které pramení z přemíry snahy," zhodnotil duel domácí lodivod Rostislav Vlach.

"Byli jsme si před zápasem vědomi, že Zlín nepatří v tabulce tam, kde je. Také se nám povedl náš cíl - hrát aktivně ze začátku, navíc jsme dali gól. Důležité byly pro nás dva faktory. Rychle jsme odpověděli na inkasovaný gól a ubránili jsme oslabení ve třech. Třetí třetinu jsme odehráli dobře," uvedl za hosty trenér Miloš Říha mladší.

Branky a nahrávky: 21. Köhler (Marušák, Leška) - 17. Kaut, 22. Nahodil (Tybor), 45. Radil (Benák). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 4000.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Valenta, Žižka, Tesařík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Holík, Čajánek - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Popelka, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Pardubice: Kristan - Čáslava, Píša, Ščotka, Benák, Mojžíš, Gregorc, Havlík - P. Sýkora, T. Zohorna, Semorád - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, M. Špaček, J. Starý - Kaut, Cetkovský, Voženílek. Trenéři: Venera a Říha ml.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Olomouc se dostala do vedení už v 57. vteřině, kdy po kombinaci s Rácem zakončoval do prázdné branky Marosz. Stejná dvojice zahrozila i v páté minutě, ale Lašák Maroszův pokus stihl vyrazit. V polovině úvodní třetiny hráli domácí přesilovku a Maroszovu ránu odraženou od tyče doklepl Cibák.

Pak hráli přesilovku hosté a Vošvrda musel likvidovat nebezpečný pokus Bakoše. Po skončení početní výhody hostů ujel Rašner, jeho střelu Lašák vyrazil a z trestné lavice přijíždějící Škůrek z dorážky zvýšil na 3:0. Hosté snížili 28 sekund před pauzou, kdy se prosadil osamocený Valský.

"Vycítili šanci. My si letos nemůžeme být jistí vítězstvím za jakéhokoliv stavu," podotkl domácí trenér Petr Fiala.

Hned v úvodu druhé části přečkala Olomouc oslabení při Divišově vyloučení. Sama pak při Vampolově vyloučení zvýšila díky trefě obránce Majeského. Liberec se ale nevzdal. Po ztrátě puku ve středním pásmu se ke střele dostal Bartek a ranou na vyrážečku překonal Vošvrdu. Po zbytek druhé třetiny měli hosté tlak, ale Kohouti udrželi vedení 4:2.

V závěrečné části pokračoval nápor Liberce. V 51. minutě kryl Vošvrda nebezpečnou ránu obránce Gřegořka, ale za dvě minuty už hosté snížili. Puk vyražený Vošvrdou se odrazil do přijíždějícího Bulíře, který tak se štěstím skóroval.

Z brejku mohl rozhodnout Marosz, ale Schwarz se nenechal překvapit. Minutu před koncem mohl pojistit vedení Olomouce do prázdné branky při power play hostí Vyrůbalík, ale těsně minul. Domácí pak odolali po Maroszově vyloučení, kdy hrál Liberec 19 sekund v šesti proti čtyřem.

"Po venkovních duelech, kde jsme nebodovali, jsme rádi za výhru," dodal Fiala. Jeho protějšek litoval pozdní snahy o zvrat. "Prospali jsme první třetinu, možná proto, že jsme sem přijeli pozdě. Byli jsme pomalí a nedůrazní, pustili jsme domácí do vedení. Pak jsme se zvedli, bojovali jsme o body až do konce," konstatoval liberecký kouč Pavel Hynek.

Branky a nahrávky: 1. Marosz (Rác), 10. Cibák (Marosz, Rác), 17. Škůrek (Rašner), 26. Majeský (Rác, Marosz) - 20. Valský (Filippi, Škoula), 32. Bartek (Vampola, Škoula), 53. Bulíř (Kolmann, Bakoš). Rozhodčí: Wagner, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2, navíc Lašák (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4727.
Olomouc: Vošvrda - Houdek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Ondrušek, Rašner, Majeský, Škůrek - Hrňa, Patera, Diviš - Rác, Marosz, Cibák - Pekr, Matai, Laš - Jergl, Buc, R. Dlouhý. Trenéři: Fiala a Dopita.
Liberec: Lašák (21. Schwarz) - Šimek, Škoula, Gřegořek, Kolmann, Vitásek, Voráček, Kajínek - Bartek, Vampola, Krenželok - Bakoš, Filippi, Bulíř - Valský, Bulík, P. Jelínek - K. Jass, A. Dlouhý. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.

Autor: Redakce, ČTK

26.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Nazí brněnští veslaři nafotili kalendář. Třásli jsme se jak ratlíci, smáli se

Brno /FOTOGALERIE/ – Namísto pravidelného tréninku zapózovali před objektivy fotoaparátů. Veslaři z brněnského ČVK se svlékli při tvorbě týmového kalendáře s cílem rozšířit povědomí o tradičním jihomoravském klubu a zvýšit zájem o veslování.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.