Třinci patřil šlágr. Sparta uspěla, Brno má bod, krize Slavie nebere konce

Praha - Hokejová extraliga nabídla 29. kolo, které přineslo i pikatntní duel mezi prvním a druhým celkem tabulky. Třinec v něm přestřílel Litvínov a vede už o šest bodů. Plzeň ovládla derby plné zvratů. Liberci vystřelil výhru Jelínek. Slavia padla poosmé za sebou. Zlín poprvé v sezoně vyzrál na Olomouc.

12.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.12.2014

Martin Réway ze Sparty (vlevo) a Dominik Pacovský z Mladé Boleslavi.Foto: ČTK/Milan Kammermayer

Třinec má v čele extraligy již šestibodový náskok. Ve šlágru kola zvítězil na ledě druhého Litvínova 5:3. Za Oceláře se dvakrát trefil Erik Hrňa, o vítěznou trefu se ve třetí třetině postaral navrátilec z finského Pelicans Lahti Josef Hrabal.

Plzeň porazila Karlovy Vary 4:3 v prodloužení a připsala si již osmou výhru z posledních devíti utkání. Domácí sice v západočeském derby vedli 2:0, ale hosté stačili skóre obrátit a ještě vteřinu před koncem normální hrací doby drželi vedení. Trefa Nicholase Johnsona při power play ale Indiánům zajistila prodloužení a v něm jim bonusový bod přisoudil gól Jakuba Lva. Energie tak prohrála jedenácté utkání na kluzištích soupeřů za sebou.

Slavia padla na ledě Pardubic 1:4. Pražané tak nebodovali v osmém utkání za sebou a na dně tabulky ztrácejí už pět bodů. Gól a nahrávku v dresu Pardubic, jež uspěly naplno ve třetím z posledních čtyř vystoupení, zaznamenali shodně útočníci Lukáš Nahodil a Tomáš Zohorna.

Liberec porazil Hradec Králové 1:0 a poprvé v sezoně vyhrál tři utkání za sebou. O šesté porážce Východočechů v řadě rozhodl již ve 4. minutě v přesilové hře Petr Jelínek. První čisté konto v sezoně udržel Ján Lašák.

Zlín slavil na ledě Olomouce výhru 3:1 a poprvé v sezoně tak proti nováčkovi soutěže uspěl. Úřadující mistr je ale i přes tříbodový zisk stále předposlední.

Sparta si poradila s Mladou Boleslaví 4:1 a na třetím místě tabulky snížila svoji ztrátu na druhý Litvínov na tři body. Zásluhu na páté porážce Středočechů měl i útočník Jan Buchtele, který vstřelil dvě branky Pražanů.

Vítkovice udolaly Brno 3:2 po nájezdech a na úřadujícího vicemistra vyzrály i potřetí v sezoně. Domácí měli zápas slibně rozehraný, ale v třetí části přišli po dvou slepených trefách Tomáše Vondráčka o dvougólové vedení. Utkání tak až v deváté sérii samostatných nájezdů rozhodl Rostislav Olesz.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Domácí do zápasu vlétli s vervou, už konci úvodní minuty zastavila Martynkovu střelu pravá tyč Hrubcovy branky. Třinecký gólman už vlastní zásluhou zlikvidoval i šanci Jánského, který se sám před brankou se střelou unáhlil.

Hosty paradoxně zvedla litvínovská přesilovka při Růžičkově vyloučení. Žlutočerné prakticky nepustili do vlastního obranného pásma a rázem převzali iniciativu. Pět minut před první sirénou se sám na Francouze řítil Rufer, ale domácí navrátilec do branky jeho pokus o blafák vystihl.

Třinci stačilo k získání dvoubrankového náskoku necelé dvě minuty na začátku prostřední části hry, kdy o sobě dal dvakrát vědět kanonýr Hrňa. K první trefě mu ovšem výrazně pomohl gólman Francouz, který ve snaze rychle rozehrát puk trefil pouze nohy dojíždějícího útočníka, od kterého se puk odrazil do branky.

"Chtěl jsem puk rozehrát a potom už bylo pozdě tohle rozhodnutí změnit," řekl po utkání novinářům litvínovský brankář, který se mezi tyče vrátil po dvouzápasové pauze způsobené zraněním. "Chyboval jsem, porážku beru na sebe," dodal Francouz.

Naopak třinecký útočník se mohl usmívat. "Myslel jsem, že gólman puk přidrží. Potom jsem ale viděl, že si puk rovná na hokejku, tak jsem k němu dojížděl. Trefil mě někam do špičky brusle, odkud se puk odrazil do branky. Šťastný gól, ale i takové se počítají," uvedl Hrňa.

Třinec předvedl parádní obrat

O 1:51 minuty později už novopečený reprezentant osvědčil opravdové střelecké umění, když litvínovského gólmana propálil švihem z pravého kruhu.

Severočechům se však ještě v prostřední části hry podařil dokonalý obrat. Nejprve v rozmezí necelých dvou minut na přelomu zápasu zásluhou přesilovkové trefy Ručinského a přesné Trávníčkovy střely do pravého horního rohu naopak při vlastním oslabení vyrovnali. V závěru třetiny potom Petružálek při hře pět na tři strhl vedení na stranu Litvínova.

Obrat přinesla i závěrečná dvacetiminutovka, tentokrát ve prospěch Ocelářů. Nejdříve teprve devatenáctiletý Cienciala svým prvním extraligovým gólem v kariéře vyrovnal a poté se při své obnovené premiéře v třineckém dresu trefil od modré čáry v početní výhodě Hrabal.

Konečnou podobu dal výsledku při domácí power play Růžička. Třinec porazil Litvínov poprvé v sezoně a díky plnému bodovému zisku se od Severočechů v čele tabulky odpoutal již na rozdíl šesti bodů. "Je to pro nás hodně důležité vítězství. Soupeře, kteří jsou v tabulce těsně za námi, potřebujeme porážet," dodal Hrňa.

Branky a nahrávky: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček (Kubát), 39. Petružálek (Ručinský, Trávníček) - 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps, Roth), 60. Marek Růžička. Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5714.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, Pavelka, Kousalík, M. Baránek - Petružálek, Hübl, Ručinský - Martynek, R. Hanzl, Gerhát - Jánský, Piroš, Trávníček - Majdan, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Matyáš, L. Doudera - Hrňa, Kreps, Orsava - Matuš, Polanský, Adamský - Klepiš, M. Růžička, Rákos - Cienciala, Kindl, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

"Na nás bylo vidět, že jsme sem přijeli s velkým respektem a že jsme moc nevěřili tomu, že bychom na Spartě mohli být podruhé v sezoně úspěšní," komentoval prohru svého týmu František Výborný.

Spartě se úvod zápasu vydařil lépe než hostům. Ve čtvrté minutě měl velkou šanci Ďaloga a o minutu později Sparta vedla. Buchtele byl v souboji před brankou důraznější a zblízka prostřelil Ritticha. V 7. minutě obrana Boleslavi zaspala, Cingel, který zůstal sám před brankou, zvýšil efektně z otočky na 2:0 pro Spartu a gólmana Ritticha v brance hostů vystřídal Martin Růžička.

"Dva rychlé góly dodali domácím klid a i když jsme později nějaké šance měli, tak jsme je už neproměnili," řekl mladoboleslavský útočník David Vrbata.

Na 3:0 pro domácí zvýšil v přesilovce ve 23. minutě Buchtele. "Proti Boleslavi jsme se vyvarovali výpadků, které jsme měli v předchozích zápasech a povedlo se nám udržet a pak i navýšit vedení," pochvaloval si Buchtele.

Ještě hůř pak bylo Středočechům před polovinou zápasu. Na trestné lavici pykal Vidmar a vzápětí ho doplnil Výborný. Sparta ale více než minutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužila. Alespoň snížit mohl ve 31. minutě Stříteský, Novotný se ale proti jeho střele zblízka vyznamenal. Podobně si vedl i v závěru třetiny, když v gólové šanci vychytal Látala.

V závěru druhé třetiny dostal třetí menší trest Boris Žabka a po jeho hrubých nadávkách mu rozhodčí v čase 40:00 udělili nejdříve deseti minutový osobní trest a hned vzápětí osobní trest do konce utkání.

Po vyloučení Trončinského Sparta navíc hrála ve 42. minutě další přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužila. Na 4:0 pro Spartu zvýšil ve 48. minutě Kumstát, opět po chybě mladoboleslavské obrany. Na konečných 4:1 korigoval výsledek v 53. minutě Mikulík.

Branky a nahrávky: 5. Buchtele (Sabolič, Polášek), 7. Cingel (Kumstát), 23. Buchtele (Pech, Barinka), 48. Kumstát - 53. Mikulík (D. Vrbata, Klimenta). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:9, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4003.

Sparta: Novotný - Piskáček, Polášek, J. Mikuš, Ďaloga, Barinka, Eminger, Švrček - Réway, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Cingel, Klimek - Sabolič, Pech, Buchtele - Dvořáček, Volek, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.
Mladá Boleslav: Rittich (7. Martin Růžička) - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Žabka, Trška, Trončinský, R. Čermák - Mikulík, Vrbata, Klimenta - Lenc, D. Výborný, Bárta - Látal, Musil, Pacovský - Kotala, Kubica, Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Nejdelší utkání letošního extraligového ročníku odehrálo Brno na vítkovickém ledě. Bitvu rozhodla až devátá série samostatných nájezdů, ve které skóroval domácí útočník Rostislav Olesz. Vítkovice si tak připsaly bonusový bod za vítězství 3:2.

Kometa prohrála i třetí vzájemný duel v letošním ročníku. V tabulce zůstává na čtvrté příčce, tři body za pražskou Spartou. „Chci klukům poděkovat, jak se vrátili do zápasu ze stavu 0:2. I za bod jsme rádi," pravil asistent brněnského kouče Karel Beran.

V úvodní nájezdové sérii se trefili domácí Petr Kolouch i hostující František Ptáček, ale dalších čtrnáct nájezdů patřilo gólmanům. Neprosadil se ani dvougólový hostující útočník Tomáš Vondráček. „Snažil jsem se mířit na vyrážečku, ale byl jsem nervózní, jel jsem svůj první nájezd," povídal v rozhovoru pro Českou televizi Vondráček.

Brněnští hokejisté po druhé třetině ztráceli dvě branky, ale povedl se jim nástup do třetího dějství. V rozmezí dvou minut a 25 sekund dvakrát skóroval Vondráček, a Kometa srovnala. Úvodní branku hosté vstřelili ve vlastním oslabení. „Gól nás hodně nakopl, i když padl z ničeho. Snažili jsme se hlavně další nedostat. Snížení byla zlomová věc zápasu, potom se duel naklonil na naši stranu. Škoda, že třetí už jsme nepřidali," posteskl si Vondráček.

Úvodní branka padla až na začátku druhého dějství a velký podíl na ní měl obránce Tomáš Malec, který ve Vítkovicích hostuje právě z Brna. Na modré čáře naznačil střelu, položil protihráče a jeho ránu vyrazil brankář Marek Čiliak pouze k volnému Ondřeji Romanovi. „Tu střelu si musíme pohlídat, neměli jsme rozebrané hráče u nás ve třetině," mrzelo nejzkušenějšího brněnského obránce Ptáčka.

V polovině duelu šli domácí do dvougólového vedení, když zpoza branky nahrával Petr Kolouch, pro puk si sjel Jan Štencel, lahůdkově si položil brankáře Čiliaka a posunul puk do prázdné branky.

Závěr základní hrací doby přinesl Vítkovicím téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, ale brněnští hokejisté jim dovolili pouze střelu Jiřího Burgera. „Za prvních pětatřicet minut jsme měli mít vyšší náskok než 2:0. Potom jsme se nechali trochu strhnout lidmi a začali jsme hrát nahoru dolů. Kometě jsme góly nabídli svými chybami," zlobil se domácí trenér Ladislav Svozil.

Branky a nahrávky: 24. Roman (Malec), 31. Štencel (Kolouch, Kucsera), rozhodující nájezd Olesz - 42. Vondráček (Dočekal, Dlapa), 44. Vondráček. Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4441.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Klok, Kovář, Stehlík, Zíb, Malec, Štencel, Hrbas - T. Svoboda, Burger, Olesz - Vandas, Húževka, Szturc - Huna, Roman, Svačina - E. Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

První šanci měl Nahodil, ale Slavia začala záhy dávat najevo, jak ji černá série trápí a jak moc ji chce zlomit. Přesilovku po Píšově prohřešku ale nevyužila a sama naopak pykala po Čermákově faulu. Její rozlet přibrzdil úvodní trefou Zohorna a led zaplavily stovky plyšových hraček pro děti z dětských domovů.

Další dvě oslabení už Pražané přestáli bez úhony a při vlastní přesilovce v 16. minutě byli blízko vyrovnání. Gólman Východočechů Kristan však pokryl nejen Divíškovo zakončení, ale i následnou Poletínovu dorážku z bekhendu. Domácí uhájili těsné vedení i při následném vyloučení Sýkory.

Právě domácí kanonýr přidal druhý gól v nástupu do druhého dějství, ale notně mu k němu dopomohl Beňovič. Sýkora v přečíslení dvou na jednoho kombinoval se Zohornou, jemuž se snažil ještě před Furchem prostrčit před prázdnou branku puk, ten si však za záda svého gólmana srazil holí bek Pražanů. Už za za 82 vteřin ale slávisté kontrovali, když se při své premiéře v jejich dresu prosadil Miloslav Hořava.

Vrátit na stranu Pardubic dvoubrankové vedení mohl Tybor, který se řítil sám na Furcha, jenže neuspěl. Ve 33. minutě měli domácí k dispozici 23 vteřin dvojnásobné přesilovky, strávili ji ale výhradně přihrávkami. Naopak Krejčí, jenž naskočil do hry jako první z hostujících hříšníků, ranou z kruhu pořádně vystrašil Kristana. Ten pak vychytal i Čermáka.

Na začátku 46. minuty Vlasák jen nevěřícně zakroutil hlavou poté, co se krásně protáhl do šance až před Kristana, ten však jeho bekhend pokryl lapačkou. Na druhé straně chvilku poté nezaváhal v úniku Nahodil a zvýšil na 3:1. Pojistku měl na holi v 54. minutě při přečíslení tři na dva Radil, odkrytou branku však minul. Pardubice to však nemuselo mrzet, neboť kontaktní gól nepřišel a navíc si poté ještě spravil chuť i Tybor.

Branky a nahrávky: 7. T. Zohorna (Čáslava), 23. P. Sýkora (T. Zohorna), 49. Nahodil (Havlík), 58. Tybor (Nahodil, Radil) - 24. M. Hořava (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Hodek, Horák - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:6, navíc Vas (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8488.

Pardubice: Kristan - Benák, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Ščotka - P. Sýkora, T. Zohorna, Marcinko - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Voženílek, Starý - Kňazev, Kaut, Půhoný. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Slavia: Furch - Valach, Štich, J. Novák, Beňovič, König, Kolařík, Knot - Bednář, Vlasák, J. Doležal - M. Hořava, Divíšek, T. Doležal - M. Čermák, Vas, Poletín - J. Veselý, Krejčí, Andres. Trenéři: P. Novák a J. Beránek.

HC Olomouc - PSG Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Potřetí už olomoučtí hokejisté zlínského rivala porazit nedokázali. Kohouti na domácím ledě prohráli 1:3. „To, že jsme hráli špatněi v Třinci, se nějakým způsobem dá přejít. Ale dnešní začátek si ještě vyříkáme. Po špatné první třetině jsme si nezasloužili vyhrát," kritizoval nástup do zápasu olomoucký trenér Petr Fiala.

Daleko lépe do derby totiž vlétli hosté. Již po padesáti sekundách se do velké šance dostal Čajánek, jehož Trvaj vychytal. První varování Kohoutům nestačilo. Marosz ztratil puk a Šťastný se řítil sám na branku. Olomouckého gólmana však nepřekonal. Leška mohl dokonce dorážet do prázdné branky, ale puk mu sjel a Trvaj tygřím skokem zabránil gólu. Také přesilovková dorážka Čajánka ztroskotala na domácím strážci svatyně.

„Chtěli jsme hrát tvrdě, ale je těžké se přizpůsobit trendu pískání. Zápas ale měl tentokrát grády," pochvaloval si nasazení svých hráčů zlínský kouč Juraj Jurík.

Mora se před zlínskou branku pořádně dostala až v přesilovce. Vyrůbalík ale z otočky trefil jen Štůralovy betony a Diviš z bezprostřední blízkosti navrátilce do zlínské branky nepřekonal.

Berani se ubránili a z protiútoku udeřili. Ondráček vystřelil přes clonícího obránce a puk proletěl mezi Trvajovými betony.

Po přestávce nepřišla žádná výrazná změna a hosté svůj náskok zvýšili po Marušákově přesilovkové trefě. V polovině zápasu Herman projel po levém křídle, přihrál před branku Lašovi, jenže tomu sjel puk z hokejky. Do další šance se v přesilovce dostal Matai, ale mířil vedle.

Kohouti se do tlaku dostali až ve třetí třetině. „To jsme měli hodně vyloučených a domácí nás zatlačili," přiznal Jurík.

Vyrůbalíkovu bombu však Štůrala vytáhl těsně nad břevno. Divišovu dorážku do prázdné branky pak zastavil faul. Když Trvaj zastavil rychlý protiútok Beranů, z kontru snížil Rác. Jenže tři minuty před koncem byl vyloučen Majeský a bylo po tlaku. V poslední minutě Trvaj opustil branku a Svoboda gólem do prázdné uzavřel skóre.

Branky a nahrávky: 53. Rác (Vyrůbalík, Marosz) - 18. Ondráček (Roman Vlach, Urbanec), 26. Marušák (Leška), 60. J. Svoboda. Rozhodčí: Pešina, Souček - Blümel, Polonyi. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Trvaj - Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek - Cibák, Marosz, Rác - Buc, Patera, Matai - Laš, Herman, Diviš - Rachůnek, J. Knotek, Kucharczyk. Trenéři: Fiala a Dopita.
Zlín: Štůrala - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, M. Přibyl - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Říčka - Okál, Leška, Köhler - Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Plzeňští se sice v důležitém duelu 29. kola utrhli do vedení 2:0, ale v závěru třetí třetiny sahali po třech bodech hosté. Ještě minutu před sirénou měla gólově navrch Energie, vedla 3:2, ale vítězství se nedočkala.

Domácí se nenechali zlomit, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a dočkali se odměny. Čtyřiadvacet vteřin před koncem třetiny sice karlovarský D. Hruška minul prázdnou plzeňskou klec a pak to přišlo. V čase 59:52 totiž fauloval hostující Balán a škodováci umocněnou početní výhodu využili. Ze skrumáže v rohu vyjel kotouč před karlovarskou brankou na Johnsona, který v pokleku prostřelil gólmana Habala.

Plzeňští tonuli v euforii, ale hosté ještě poukazovali na vypršení času. Gól platí, rozhodl po konzultaci s videem hlavní rozhodčí. Čas? 59:59. „Kluci to dobře sehráli a já to se štěstím trefil," povídal rozesmátý Johnson po boji.

Do hry totiž naskočil po osobním trestu jen pár minut před klíčovým momentem. „Kluci znovu ukázali obrovský charakter a potvrdili, že je třeba hrát celých šedesát minut. Do poslední vteřiny nebo spíš její desetiny," ocenil nezlomnost týmu Ladislav Čihák.

Plzeňský asistent si byl jistý, že vyrovnávací gól bude uznán. „Červené světlo označující konec třetiny ještě nesvítilo," podotkl po boji. „Sice mám dojem, že časoměřiči pustili časomíru déle než začala hra, ale tak to v hokeji chodí. My jsme předtím mohli trefit prázdnou bránu, nepovedlo se a uspěl soupeř," reagoval karlovarský kouč Karel Mlejnek.

V nastaveném čase 62:01 pak Habala překonal po kombinaci z úhlu Lev. „Po vyrovnávacím gólu jsme byli na koni a to se v prodloužení potvrdilo. Za dva body jsme nesmírně rádi," prohlásil Čihák.

Gólů se ale diváci dočkali až ve druhé třetině. Jen deset vteřin po pauze se ujala bomba Jána Sýkory a v 29. minutě zvýšil domácí náskok parádní trefou z levého pod břevno Simon. Jenže hosté v početní výhodě snížili a v další třetině využili dva rychlé protiútoky. Ty úspěšně vedla dvojice Balán, D. Hruška. Jenže závěr patřil Plzni.

Ta tak slavila počtvrté v řadě, vyhrála osmý zápas z devíti a vánoční pauzu přečká nejhůř na šestém místě.

Porážku neunesl hostující kapitán Duda, který odjel z ledu aniž by podal soupeřům a v minulé sezoně ještě spoluhráčům ruku.

Branky a nahrávky: 21. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 29. Simon (Jeřábek, Kadlec), 60. Johnson (Kašpařík, J. Sýkora), 63. Lev (Jeřábek, Kadlec) - 33. Balán (Harant, Sičák), 50. D. Hruška (Balán, Bičánek), 58. Balán (D. Hruška, Duda) . Rozhodčí: Mikula, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Johnson (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4734.

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč - J. Sýkora, Simon, Johnson - Indrák, Lev, Pletka - Kubalík, Přikryl, Schleiss - M. Beran, Kašpařík, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.
Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, Dvořák, Bičánek, J. Tomeček, Redlihs, Šidlík - V. Tomeček, Balán, Duda - D. Hruška, R. Hruška, Micka - Flek, Skuhravý, Vachovec - Koblasa, J. Kverka ml., R. Pšurný. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Začátek zápasu v Home Credit aréně konečně vyšel domácím. Ve 4. minutě v přesilové hře začala akce u Filippiho, ale skvělou finální přihrávku na skórujícího Jelínka poslal obránce Šimek. Bílí Tygři se tak po dlouhé době ujali v utkání vedení, dosud byli zvyklí většinou dotahovat náskok soupeře.

Hosté vážněji ohrozili Lašáka až ve 13. minutě, kdy se před něho prodral Dej, ale neuspěl. A další obrovská šance se naskytla hostům o něco později v oslabení. Kukumberg získal puk na modré čáře a řítil se sám na Lašáka, slovenský gólman ale vytáhl skvělý zákrok. Když hosté neuspěli ani v přesilovce, dohráli Bílí Tygři první třetinu vítězně.

V úvodu druhé třetiny zkoušeli pozornost Lašáka Frühauf, Dej a Vašíček. Domácí odpovídali Jelínkem, Šimkem a Urbanem. Skóre se ale nezměnilo. Hosté se poté dostali do většího tlaku, pomohla jim i přesilovka. Lašák ale stále držel čisté konto. Nevyzrál na něj ani Červený, který se dostal do dobré pozice ve 31. minutě.

Pak se opět prezentovali domácí. Trio Filippi, Valský a Bulík si vypracovalo slibnou šanci, ale Kacetla nepřekonali. V závěru třetiny předvedl sólo obrannou třetinou domácích Šimánek, ale jeho nabídku před prázdnou branku nikdo nevyužil.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, ale rodící se větší šanci Kukumberga zlikvidoval včasným vyjetím proti puku Lašák. Ve 49. minutě si za obránce hostů najížděl Urban, ale nezpracoval kotouč. Na druhé straně aktivně hrající Kukumberg si v polovině třetí třetiny v přesilovce vyjel z rohu až před Lašáka, ale svůj mini souboj se slovenským gólmanem opět prohrál.

S přibývajícím časem se domácí soustředili na pozornou obranu, tlak hostí narážel na jejich val, který byl podporovaný skvěle chytajícím Lašákem. V závěrečné power play Bílí Tygři svůj nejtěsnější náskok ubránili.

Branka a nahrávky: 4. P. Jelínek (Šimek, Filippi). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3881.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, Kajínek - Urban, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Bartek, P. Jelínek, Krenželok - Bulíř, K. Jass, J. Vlach. Trenéři: Čada a M. Černý.
Hradec Králové: Kacetl - Frühauf, Vydarený, Slovák, Vašíček, Pláněk, Mikuš - P. Beránek, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Pospíšil - Vantuch, T. Knotek, Červený - Kovářů, Troliga, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Autor: Redakce, ČTK, Marek Palatka, Karel Sopr, Jaroslav Kára

12.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Starosta Příbrami: Krampuslauf? Žádná akce nevyvolala tolik diskuzí

Příbram - Žádná společenská akce v historii Příbrami nevyvolala tolik diskuzí, a to před jejím konáním, i po jejím skončení. Ať už si lidé o ní myslí cokoli, byla bezesporu vyvrcholením letošních oslav 800. výročí založení města. Jaké je ohlédnutí starosty Příbrami Jindřicha Vařeky po Krampuslaufu?

Soud pravomocně osvobodil exprimátora Českých Budějovic Thomu

Praha - Pražský vrchní soud dnes zprostil viny ze zneužití pravomoci bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu. Vyhověl mužovu odvolání a zrušil rozsudek, který Thomu posílal na pět let do vězení, a navíc mu ukládal jak pětiletý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí, tak i povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu korun. Senát zároveň zamítl odvolání státního zástupce, který požadoval Thomu potrestat přísněji i za porušení pravidel hospodářské soutěže. Dnešní rozhodnutí je pravomocné.