Budějovice ovládly zápas s Třincem

TŘINEC/PRAHA – Vpředehrávce 24. kola hokejové extraligy přivítal Třinec třetí tým tabulky České Budějovice. Hosté nenechali nic náhodě a potvrdili roli favorita výhrou 6:3.

22.11.2007

Hokejisty Třince posílí David Moravec.Foto: DENÍK/Aleš Krecl

Budějovice otevřely skóre v8. minutě, kdy po vyloučení domácího Tomíka za hákování využil početní převahu Šimánek. Do konce první třetiny už branka nepadla a do šaten odcházeli hokejisté Českých Budějovic sjednobrankovým vedením.

Na začátku druhé dvacetiminutovky sice domácí díky přesilové hře vyrovnali, kolenem usměrnil puk do sítě Tomík, avšak jejich radost trvala pouze devatenáct vteřin. Na vyrovnávací gól Třince bleskově odpověděl Kůrka, jenž překvapil brankáře Čechmánka střelou mezi jeho betony.

V33. minutě pojistil vedení svou dorážkou po vyražené střele Sičáka Mertl. Sdvoubrankovým vedením však druhou třetinu Budějovice nekončily. V36. minutě se puk po vypálení odrazil od brusle Mertla za brankovou čáru. Gól byl uznán až po videozáznamu. Další kotouč lovil Čechmánek ze sítě o tři minuty později po blafáku hostujícího Květoně.

Do poslední třetiny nastoupil Třinec bez gólmana Čechmánka, kterého vystřídal Vojtek. Domácí udeřili ve 46. a 53. minutě, kdy brankáře Budějovic Turka překonal Skořepa a poté Seman. Poslední slovo však měli hosté. Výhru 6:3 pečetil Hudec.

Výsledek:

Oceláři Třinec - Mountfield České Budějovice 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Branky: 24. Tomík (Pácal), 46. Skořepa (Pácal), 53. D. Seman (D. Květoň) - 8. Šimánek (Kůrka), 24. Kůrka (Veselý), 33. Mertl (Sičák), 36. Mertl (Hudec), 39. L. Květoň (Toman), 57. Hudec (Toman). Rozhodčí: Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 1898.