Tučňák Sýkora střelecky dohnal Eliáše s Hejdukem

Pittsburgh – Útočník Petr Sýkora vNHL svým 23. gólem vsezoně rozhodl o vítězství nad Islanders.

26.2.2009

Jevgenij Malkin (č. 71) vypadá, jako by chtěl spoluhráče Petra Sýkoru přišpendlit na mantinel, ve skutečnosti ale oslavují Sýkorův vítězný gól v utkání proti Islanders.Foto: REUTERS/ Jason Cohn

Padesát sedm minut středečního zápasu mezi Pittsburghem Penguins a New Yorkem Islanders čekali diváci na gól.

Až dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou potěšil fanoušky v pittsburghské hale Petr Sýkora, který se úspěšně zorientoval před bránou hostů a zlomil kouzlo gólmana Yanna Danise.

Další gól už nepadl a Tučňáci, kterým v zápase chyběl kapitán Sidney Crosby, se tak mohli radovat sice z hubeného, ale velmi cenného vítězství 1:0.

„Myslím, že jsme se vždycky dost natrápili proti týmům, které jsou v tabulce níž než my,“ řekl gólman Pittsburghu Marc-Andre Fleury. „Je fajn získat dva body, jsme spokojení,“ dodal.

Právě Fleury, který díky jedenadvaceti úspěšným zákrokům vychytal potřetí v sezoně nulu, byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jeho protějšek Danis měl práce o něco víc, přes inkasovanou branku ale potvrdil skvělou formu.

„V obraně jsme opravdu silní, nepouštíme soupeře do příliš mnoha šancí,“ myslí si o hře Islanders Danis, který si v předchozím duelu proti New Jersey připsal čisté konto. „Ale na cizích hřištích nás puk nějak neposlouchá,“ posteskl si brankář.

Danisův pokořitel Sýkora se trefil po třiadvacáté v sezoně. Znamená to, že dohnal dva dosud nejlepší střelce mezi českými hokejisty Patrika Eliáše a Milana Hejduka. Dvaatřicetiletý Sýkora také nasbíral dvacet asistencí.

Zvedající se Pittsburgh vyhrál třetí z posledních čtyř utkání a na osmé místo ve Východní konferenci, které je potřebné pro postup do play-off, už Tučňáci ztrácejí jen dva body.

Žraloci si vylámali zuby v Detroitu

Dva nejlepší týmy Západní konference se ve středu utkaly v Detroitu. A domácí Red Wings si přesvědčivě poradili s hostujícími San Jose Sharks a zejména díky skvělému výkonu Henrika Zetterberga zvítězili 4:1.

Skóre otevřel už po sedmi minutách detroitský Marián Hossa, který ale zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Druhý gól přidal ještě v první třetině Ville Leino a v úvodu druhé části předvedl své schopnosti Zetterberg.

San Jose hrálo přesilovku, ale švédský útočník obral ve středním pásmu rozehrávajícího obránce o puk, přebruslil ho až před Nabokovovu branku, kde se beka zbavil elegantní otočkou o 360 stupňů a podél Nabokovova betonu poslal kotouč do sítě.

Nejlepší tým celé NHL se z takové potupy své obrany už nevzpamatoval, i když Christian Ehrhoff s přispěním Milana Michálka dokázal chvíli po Zetterbergově trefě snížit na 1:3. Poslední slovo ale patřilo ve třetí třetině opět Zetterbergovi.

„Samozřejmě bychom chtěli jít do play-off z prvního místa,“ řekl po zápase Zetterberg. „Ale Sharks jsou stále před námi a zbývá už jen jedenadvacet utkání,“ dodal osmadvacetiletý Švéd, který nedávno v Detroitu podepsal novou smlouvu na dvanáct let.

Svůj první zápas jako hlavní kouč New Yorku Rangers John Tortorella nevyhrál. Rangers se sice v Torontu snažili, ale Maple Leafs nakonec uspěli v samostatných nájezdech. Na jediném gólu hostů si asistenci připsal i Michal Rozsíval.

Pittsburgh - New York Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 58. Sýkora. Střely: 28:21.

Toronto - New York Rangers 2:1 po SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Hagman, rozhodující nájezd Kuljomin - 31. Redden (Rozsíval). Střely: 24:32.

Philadelphia - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. J. Carter, 60. Gagne. Střely: 20:34.

Detroit - San Jose 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. a 58. Zetterberg, 7. Marián Hossa, 17. Leino - 27. Ehrhoff (M. Michálek). Střely: 33:35.

Autor: Vojtěch Žižka

26.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.