Tučňák Sýkora střelecky dohnal Eliáše s Hejdukem

Pittsburgh – Útočník Petr Sýkora vNHL svým 23. gólem vsezoně rozhodl o vítězství nad Islanders.

26.2.2009

Jevgenij Malkin (č. 71) vypadá, jako by chtěl spoluhráče Petra Sýkoru přišpendlit na mantinel, ve skutečnosti ale oslavují Sýkorův vítězný gól v utkání proti Islanders.Foto: REUTERS/ Jason Cohn

Padesát sedm minut středečního zápasu mezi Pittsburghem Penguins a New Yorkem Islanders čekali diváci na gól.

Až dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou potěšil fanoušky v pittsburghské hale Petr Sýkora, který se úspěšně zorientoval před bránou hostů a zlomil kouzlo gólmana Yanna Danise.

Další gól už nepadl a Tučňáci, kterým v zápase chyběl kapitán Sidney Crosby, se tak mohli radovat sice z hubeného, ale velmi cenného vítězství 1:0.

„Myslím, že jsme se vždycky dost natrápili proti týmům, které jsou v tabulce níž než my,“ řekl gólman Pittsburghu Marc-Andre Fleury. „Je fajn získat dva body, jsme spokojení,“ dodal.

Právě Fleury, který díky jedenadvaceti úspěšným zákrokům vychytal potřetí v sezoně nulu, byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jeho protějšek Danis měl práce o něco víc, přes inkasovanou branku ale potvrdil skvělou formu.

„V obraně jsme opravdu silní, nepouštíme soupeře do příliš mnoha šancí,“ myslí si o hře Islanders Danis, který si v předchozím duelu proti New Jersey připsal čisté konto. „Ale na cizích hřištích nás puk nějak neposlouchá,“ posteskl si brankář.

Danisův pokořitel Sýkora se trefil po třiadvacáté v sezoně. Znamená to, že dohnal dva dosud nejlepší střelce mezi českými hokejisty Patrika Eliáše a Milana Hejduka. Dvaatřicetiletý Sýkora také nasbíral dvacet asistencí.

Zvedající se Pittsburgh vyhrál třetí z posledních čtyř utkání a na osmé místo ve Východní konferenci, které je potřebné pro postup do play-off, už Tučňáci ztrácejí jen dva body.

Žraloci si vylámali zuby v Detroitu

Dva nejlepší týmy Západní konference se ve středu utkaly v Detroitu. A domácí Red Wings si přesvědčivě poradili s hostujícími San Jose Sharks a zejména díky skvělému výkonu Henrika Zetterberga zvítězili 4:1.

Skóre otevřel už po sedmi minutách detroitský Marián Hossa, který ale zápas kvůli zdravotním problémům nedohrál. Druhý gól přidal ještě v první třetině Ville Leino a v úvodu druhé části předvedl své schopnosti Zetterberg.

San Jose hrálo přesilovku, ale švédský útočník obral ve středním pásmu rozehrávajícího obránce o puk, přebruslil ho až před Nabokovovu branku, kde se beka zbavil elegantní otočkou o 360 stupňů a podél Nabokovova betonu poslal kotouč do sítě.

Nejlepší tým celé NHL se z takové potupy své obrany už nevzpamatoval, i když Christian Ehrhoff s přispěním Milana Michálka dokázal chvíli po Zetterbergově trefě snížit na 1:3. Poslední slovo ale patřilo ve třetí třetině opět Zetterbergovi.

„Samozřejmě bychom chtěli jít do play-off z prvního místa,“ řekl po zápase Zetterberg. „Ale Sharks jsou stále před námi a zbývá už jen jedenadvacet utkání,“ dodal osmadvacetiletý Švéd, který nedávno v Detroitu podepsal novou smlouvu na dvanáct let.

Svůj první zápas jako hlavní kouč New Yorku Rangers John Tortorella nevyhrál. Rangers se sice v Torontu snažili, ale Maple Leafs nakonec uspěli v samostatných nájezdech. Na jediném gólu hostů si asistenci připsal i Michal Rozsíval.

Pittsburgh - New York Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 58. Sýkora. Střely: 28:21.

Toronto - New York Rangers 2:1 po SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Hagman, rozhodující nájezd Kuljomin - 31. Redden (Rozsíval). Střely: 24:32.

Philadelphia - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. J. Carter, 60. Gagne. Střely: 20:34.

Detroit - San Jose 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. a 58. Zetterberg, 7. Marián Hossa, 17. Leino - 27. Ehrhoff (M. Michálek). Střely: 33:35.

Autor: Vojtěch Žižka

26.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
Kandidát na ministra financí Ivan Pilný poskytl 18. května v Praze rozhovor Deníku.
17

Pilný: Návrh rozpočtu je rozumný, změny neplánuji

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
39 34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Otec zavíral své děti do hladomorny, tvrdí obžaloba. Viní ho z týrání

Dvě nezletilé děti měl sedmačtyřicetiletý otec na Břeclavsku podle obžaloby zavírat do místnosti nazývané hladomorna. Policisté navíc sdělili, že v jeho počítači našli tisíce erotických fotografií s mladými chlapci. Případem se v úterý začal zabývat brněnský krajský soud.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Čtyři autentické dojmy z Británie: Lidé jsou šokovaní, život se ale nezastavil

/VIDEO, ROZHOVOR/ Jak se tragédie v Manchesteru, kde útočník na koncertě odpálil bombu, dotkla tamních obyvatel, včetně české ředitelky Czech School Manchester? Jaké dojmy a postřehy nám svěřil novinář deníku The Sun, jehož syn byl přítomen na tragickém koncertě? Přinášíme i poznatky další Češky, sociální praconice Zory Zámečníkové, jež poskytla video z okolí místa činu. Rovněž jsme oslovili bývalou novinářku Deníku, nyní působící v Londýně.