Ústečtí Lvi se ve finále proti Chomutovu ujali vedení

Ústí n. L. - Hokejisté Ústí v prvním finálovém zápase první ligy porazili svého rivala 2:1. Vítězný gól dal Šagát.

21.3.2011

Hokejisté Ústí (ve žlutém) ve finále první ligy proti Chomutovu.Foto: Deník/Jan Vraný

Úvodní díl dramatu s názvem „Finále první ligy“ vyzněl lépe pro ústecké hokejisty. Ti na domácím ledě po neuvěřitelně dramatickém závěru udolali regionálního rivala z Chomutova 2:1 a ujali se vedení v sérii.

Ústí nad Labem - Chomutov 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Velmi svižný hokej se šancemi na obou stranách zdvihal diváky ve Zlatopramen Aréně ze sedadel, ti však dlouho čekali na úvodní branku. Nerozjásal je ani pokus Alinče, který v 17. minutě v největší šanci první třetiny nastřelil tyč chomutovské branky. Hráči Slovanu se potom dál tlačili před branku soupeře a Hylák si musel připadat jako na střelnici, nicméně branky se diváci nedočkali.

Tlak Lvů ze závěru prvního dějství pokračoval i po přestávce a ve 23. minutě se fanoušci Slovanu konečně dočkali. Po krásné kombinaci Roubíka s Mikulíkem druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu a hala explodovala nadšením.

Lvi branka evidentně uklidnila, od té chvíle totiž Chomutov téměř k ničemu nepustili a sami hrozili z rychlých výpadů. Právě jeden takový využil ke vstřelení druhé branky útočník Šagát, když se dokázal nejrychleji zorientovat v brankovišti a odražený puk poslal nekompromisně za záda Hyláka – 2:0.

Jestli první dvě třetiny diváky bavily, ta třetí je musela přivádět k šílenství. Ve 47. minutě mohl nejprve snížit Duda, když obkroužil ústeckou branku a naservíroval puk zcela volnému Hrdelovi. Ten se pokusil dorážet do prázdné klece, ale jeden z domácích obránců na poslední chvíli jeho střelu hokejkou srazil mimo tři tyče.

Chomutov se ale svého úspěchu přece jen dočkal. V čase 52:07 vyloučil rozhodčí Pojkara a po protestech hostů poslal na trestnou lavici i Kloze. Hosté tak zahrávali dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, kterou už po 21 vteřinách přetavil v branku Hruška.

Lvi se ale nepoučili a i v dalších minutách okupovali trestnou lavici, když nejprve Černý a po něm i Kloz vyhodili puk z vlastní třetiny a museli pykat. Další téměř dvě minuty ve dvojnásobném oslabení ale domácí hráči přežili, a to především díky obětavosti obránců a skvělým zákrokům Francouze.

O závěrečný nápor se pak hosté připravili sami, když nejprve dvakrát zbytečně faulovali a poté vyhodili puk z vlastní třetiny.

Lvi se tak v sérii ujali vedení 1:0, další zápas je na programu v úterý od 18 hodin znovu v Ústí.

Branky a nahrávky: 23. Mikulík (Roubík, Šagát), 38 Šagát - 53. D. Hruška (Havíř). Rozhodčí: Lacina, P. Přikryl - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 6275. Stav série: 1:0.

Ústí nad Labem: Francouz - Jeřábek, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Hampl - Čurilla, Pajič, Šagát - Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenér: Rosol.
Chomutov: Hylák - Grof, Mudroch, Slovák, Schnabel, Pavlas, Havíř, Bombic, Pulpán - D. Hruška, Hrdel, Duda - Stránský, Kraft, Milan Procházka - Jíra, Skořepa, Selingr - Davídek, Sikora, Seman. Trenér: Kašpárek.

Papež František vyzývá: Urovnejte korejskou krizi, nebo nás válka zničí

Cestou z Egypta poskytl papež František rozhovor novinářům, ve kterém navrhl, aby se řešení krize na Korejském poloostrově ujali prostředníci. Hovořil o možnosti, že by jím mohlo být Norsko.

DOTYK.CZ

Sociální sítě budoucnosti? Hodně obrázků, málo textu

Sociální sítě jsou neodmyslitelnou součástí života současné generace. Ačkoli Facebook ovládá tento trh téměř neomezeně, pořád se objevují nové a nové sítě, které bojují o přežití. A to především mobilními aplikacemi.

Parádní box. Wembley vidělo porážku Klička, těžké váze vládne Joshua

/VIDEO/ Fanoušci boxu se dočkali. Na slavném stadionu Wembley došlo k dlouho očekávanému souboji mezi Vladimirem Kličkem a Anthonym Joshuou. Novým králem těžké váhy v profesionálním ringu se nakonec stal Brit, který slavného jednačtyřicetiletého Ukrajince porazil technickým K.O v jedenáctém kole.

Dvě nehody na D1: šest nabouraných vozidel a šest zraněných

Dvě hodiny zůstali v neděli na dálnici D1 stát řidiči, kteří se rozhodli pro noční cestu do Prahy nebo Brna. Na 169. kilometru ve směru na Prahu dodávka sjela do svodidel a otočila se na bok. Při havárii, která se stala před tři čtvrtě na čtyři ráno, se zranilo šest cizinců. Událost omezila provoz v obou směrech dálnice.