Ústí v play off rozdrtilo Hradec, je krok od finále

Ústí - V druhém semifinále play off 1. hokejové ligy Ústí vyškolilo Hradec 9:1. Chomutov opět porazil Olomouc.

9.3.2010

Ústečtí hokejisté rozstříleli ve druhém semifinálovém klání 1.ligy Hradec Králové vysoko 9:1.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Totální Ostuda. Trapas. Nedůstojný výkon. Druhé utkání semifinále play off se proměnilo v bujarou exhibici Rosolova souboru. Ústí názorně demonstrovalo svoji brutální sílu a porazilo Hradec 9:1.

Hradečtí působili dojmem neschopných nazdárků. V jejich hře dominoval chaos, naivita, bezúčelnost… Kouč Mička a jeho sestava má před dvěma domácími zápasy pořádně rozbolavělé hlavy. Za stavu 2:0 pro favorita ze severu Čech se série přesouvá na hradecký led. Třetí utkání je na programu v pátek od 18 hodin.

Oproti prvnímu duelu chybělo Hradci pět zraněných hráčů (J. Hruška, Moskal, Filip, Rapáč, Seidl), do branky se postavil Filip Luňák, jenže v brankovišti vydržel pouze necelých osm minut. Po třech rychlých úderech domácích odjel s kyselým výrazem na střídačku.

Zlobit se mohl na své spoluhráče, kteří ho několikrát nechali ve štychu, ale i na sebe. Za stavu 1:0 propustil za svá záda dalekonosnou střelu Němečka. Kouč Mička si hned vzal oddechový čas, ale zbytečně. Už za devatenáct vteřin skóroval Pajič a bylo jasné, že druhý mač se promění v gólový ohňostroj Ústeckých Lvů. Tak se si stalo. Do hradecké sítě celkem devět puků.

Ústí n. L. – Hradec 9:1 (5:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Pazourek (Mikulík), 8. Němeček (Pazourek, Alinč), 8. Pajič (Heinisch), 12. Šagát (Hanzl), 19. Mikulík (Alinč, Gýna), 24. M. Pšurný (R. Pšurný, Mikulík), 29. Heinisch (Pajič, Zeman), 36. Heinisch (Zemen, Pajič), 37. Šagát (Gureň) – 52. Kadlec (Roubík, Šejnoha) Rozhodčí: Dvořák, Petružálek – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3720. Stav série: 2:0.

Ústečtí Lvi: Orct – Pojkar, Němeček, Zeman, Klobouček, Vobořil, Gureň, Gýna, Sklenička – Pazourek, Alinč, Janků – Pajič, Heinisch, Kloz – Heřman, Šagát, Hanzl – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.
Hradec Králové: Luňák (8. – 41.Vošvrda) – Karlíček, Křetínský, Hendrich, Lesák, Táborský, Prajsler, Spudil – Šejnoha, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Berger, Kubišta, O. Hruška – Florian, Chytráček, Březina. Trenér: Mička.

Chomutov – Olomouc 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Hokejisté Mory vstoupili do druhého semifinálového utkání play–off první ligy na ledě Chomutova o poznání lépe, než tomu bylo v úvodním utkání. Kohouti se rychle ujali vedení, ale domácí dokázali zápas otočit a připsali si druhou výhru v semifinále.

„Je to velká škoda, v pondělí jsme si výhru asi nezasloužili, ale dnes jsme je načapat mohli,“ prohlásil po úterním zápase olomoucký sportovní manažer Josef Podlaha.

Aktivní vstup do zápasu přinesl olomouckým hokejistům gólové ovoce. Po šesti minutách hry Kucharczyk výborně zapracoval v útočném pásmu, naservíroval puk Korhoňovi, který bez problému překonal brankáře Cháberu.

Stejně jako v prvním utkání dopláceli hosté na zbytečné fauly. V první třetině měli Chomutovští výhodu přesilové hry pěti proti třem a takové nabídky Severočeši v play–off neodmítají. Grof ranou od modré srovnal skóre.

Gólman Hylák v brance opět čaroval, v první třetině přesto ještě jednou inkasoval, když se za jeho záda náhodně odrazil puk od dosavadního smolaře série Mikšovice.

Domácí byli kromě přesilovek nebezpeční také v oslabení, olomoucká obrana se o tom mohla přesvědčit ve 26. minutě, kdy potřetí za Hylákova záda dopravil puk Procházka.

Na ledě se opět hodně jiskřilo a u většiny šarvátek nemohl chybět známý provokatér Duda. „Je to výborný hráč, hraje tvrdě, ale někdy je to až moc přehnané,“ pronesl na Dudovu adresu sportovní manažer Mory.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení olomoucké přesilové hry a Kohouti konečně dokázali početní výhodu gólově zužitkovat. Ministr nahrál Komovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. „Měli jsme potom i gólové šance a mohli jsme vyrovnat a vítězství jim sebrat,“ konstatoval Podlaha.

Hanáci měli i trochu smůly, jmenovitě Vyrůbalík, který trefil v utkání dvakrát tyč. „Byl ve dvou gólových šancích, ale bohužel to tam nespadlo,“ litoval Podlaha.

Definitivní rozhodnutí přišlo necelých pět minut před třetí sirénou, kdy na 4:2 uzavřel skóre Trochta. „Chybělo trochu štestíčka. Mohl to být veselejší návrat domů, ale když budeme takhle hrát dál, tak si myslím, že Chomutov můžeme porazit,“ prohlásil Podlaha.

Olomoučtí hokejisté strávili v obou zápasech příliš času na trestné lavici, což byl jeden z rozhodujících faktorů obou utkání. „Nějaké fauly jsme samozřejmě udělali, ale rozhodčí neměl stejný metr. Dnes jsme hráli i proti rozhodčím a to je potom docela těžké,“ konstatoval Podlaha.

Kohouti byli v Podkrušnohoří dvakrát krok od úspěchu, přesto se série přesouvá za stavu 2:0 pro Chomutov do Olomouce, kde se bude v pátek a v sobotu Mora pokoušet o prodloužení semifinálové série.

Branky a nahrávky: 14. Grof (Duda), 19. Mikšovic (Jíra), 26. Procházka (Grof), 54. Trochta (Tribuncovs) – 7. Korhoň (Kucharczyk), 41. Koma (Ministr). Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3156. Stav série: 2:0.

Chomutov: Chábera – Pulpán, Bombic, Hájek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Posmyk – Duda, Kraft, Hruška – Skořepa, Trochta, Procházka – Hašek, Mikšovic, Jíra – Polanský, Domin, Jeslínek.
Olomouc: Hylák – Mikel, Jenáček, Lhotský, Koma, Nedbálek, Vyrůbalík, Bartoň, Ondrušek – Ministr, Mikšan, Davídek – Černý, Brančík, Řípa – Zbořil, Jenáček, Tomajko – Korhoň, Haluza, Bordowski – Kucharczyk.

9.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

ČSSD chce zásadní reformu daní směrem k progresi, řekl Sobotka

Praha - Aktuální nastavení českého daňového systému vyhovuje velkým a bohatým, cílem ČSSD nejsou kosmetické úpravy daní, ale zásadní reforma směrem k progresi. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení sociální demokracie řekl předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Konkrétní parametry reformy chce sociální demokracie představit na jaře příštího roku.