Už si s Honzou Káňou počítáme tyčky, kroutil hlavou Kováčik z Komety

Brno /ROZHOVOR/ - Trefil se po třinácti zápasech, spokojený však zase nebyl. Slovenský obránce hokejové Komety Jozef Kováčik se podílel brankou na domácí přestřelce proti Plzni. Jeho tým prohrál 4:5 po nájezdech. Kováčik mohl rozhodnout v prodloužení. Trefil však jen tyč.

20.2.2016 1

Hokejista Jozef Kováčik.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„Musím se už s Honzou Káňou kvůli těm tyčkám smát. Máme jich oba asi osm v sezoně," prohlásil bek s tvrdou ranou od modré čáry.

V utkání jste vyrovnal na 3:3. Jste spokojený, že jste po delší době opět skóroval?
Každý gól mě potěší. Nebudu lhát a říkat, že mi to je jedno. V první vteřině jsem nevěděl, zda je to gól. Když začali diváci křičet, tak mi došlo, že střela od modré propadla do branky. Mrzí mě ale hlavně nastřelená tyčka v prodloužení, mohli jsme mít dva body. Ale člověku to vrtá hlavou, proč nemohla jít střela dva tři centimetry vedle. Musím se už s Honzou Káňou smát kvůli těm tyčkám.

Jak to myslíte?
Už si je začínáme s Honzou počítat. Máme oba dva asi osm tyček v sezoně. Po třetím nastřelení tyčky jsme to ze srandy začali počítat, bohužel série pokračuje. Snad neuděláme desítku, doufáme, že se to konečně otočí ve štěstí. (usměje se trpce)

V prodloužení se hrálo kvůli vyloučení minutu a čtvrt tři proti třem. Dokážete si tento model, který funguje pravidelně v NHL představit v českém prostředí?
Mně osobně to vyhovuje. Mám víc prostoru, můžu tvořit. Vzniká hodně šancí a přečíslení.

V utkání jste byl nejvytíženější muž z vašeho týmu. Chodil jste i na oslabení. Jak jste se v nich cítil?
Předtím jsem tolik důvěry neměl. Letos jsem naskočil do oslabení teprve podruhé. Samozřejmě v úvodu oslabení hrají spíš Honza Hanzlík nebo Tomáš Malec. Já většinou nastoupím s Tomášem Kaberlem.

Byl to pro vás nezvyk?
V kariéře už jsem si samozřejmě oslabení zahrál, i když ne tolik, co přesilovky. Doufám, že týmu pomůžu.

Autor: Petr Musil

20.2.2016 VSTUP DO DISKUSE 1

Seehofer: Nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace

Mnichov/Berlín – Vývoj mi dal za pravdu, nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace, je přesvědčen bavorský premiér a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer. Spolková vláda už uprchlickou politiku zásadně změnila, řekl také v dnešním projevu k bavorským poslancům.

Za Spartu přebírá zodpovědnost. Ucukávat nebudu, říká Holoubek před Interem

Praha /ROZHOVOR/ - Porážka v nepovedeném derby se Slavií byla poslední kapkou. Zdeněk Ščasný se na Spartě raději domluvil na ukončení spolupráce. Ale co teď? Pohoda je na míle daleko a tým čeká těžký a důležitý zápas Evropské ligy s Interem Milán. Bossové se rozhodli rychle. Vedením týmu pověřili mladého kouče Davida Holoubka, dosavadního asistenta a trenéra sparťanské devatenáctky.