V KHL se střelecky prosadili Bulis s Čajánkem

Voskresensk – Hokejista Jan Bulis byl u výhry Mytišči, střelecky zářil kazaňský Morozov.

1.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Šesti duely ve středu pokračovala Kontinentální hokejová liga. Jágrův Avangard Omsk měl volný den, a tak k sobě mohly pozornost přitáhnout další velké hvězdy soutěže.

Zářil zejména Alexej Morozov. Ústřední postava ambiciózní Kazaně se v utkání s Metallurgem Novokuzněck trefila hned dvakrát. Domácí Kazaň celkem zvítězila 6:3 a upevnila si vedení v Černyševově divizi.

Morozov také v tabulce produktivity celé soutěže přeskočil Jana Marka. Se sedmnácti body se posunul na druhé místo hned za Sergeje Mozjakina.

Ten dal jeden gól v zápase jeho Atlantu Mytišči na ledě Voskresensku. Hosté vyhráli 4:1 a zásluhu na tom měl i český útočník Jan Bulis, který v 28. minutě utkání zvyšoval už na 3:0 pro Mytišči.

Střelecky se prosadil i Petr Čajánek. Útočník Dynama Moskva otevřel v druhé minutě druhé třetiny skóre zápasu na hřišti Dinama Riga. Domácí pak ale vyrovnali a následně potrestal právě Čajánkovo vyloučení Mark Hartigane.

Ten dvě minuty před koncem také vstřelil vítězný gól. Celkově Riga porazila moskevský celek 4:3.

Především velkým soubojem gólmanů Ivana Kasutina a Thomase Lawsona bylo střetnutí mezi Nižněkamskem a Novosibirskem.

Útočníci obou týmů nebyli schopni dopravit puk do branky soupeře ani v normální hrací době, ani v prodloužení. O výhře hostů tak v nájezdech rozhodl Andrew Posnov.

Výsledky

Kazaň – Novokuzněck 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Nižněkamsk – Novosibirsk 0:1 po SN (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Barys Astana – MVD Balašicha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Voskresensk – Atlant Mytišči 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), za hosty Bulis 1 0

Togliatti – Chabarovsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Dinamo Riga – Dynamo Moskva 4:3 (0:0, 2:1, 2:2), za hosty Čajánek 1 0

Statistiky KHL k 1. říjnu:

Produktivita: 1. Mozjakin 11 zápasů/18 bodů (7 gólů+11 asistencí), 2. Morozov 10/17 (8+9), 3. Marek (ČR) 11/16 (8+8), 4. Pestunov 13/15 (2+13), 5. Jágr (ČR) 13/15 (10+5), 6. Zaripov 10/14 (8+6), 7. Hossa (SR) 11/13 (9+4), 8. Spiridonov 12/12 (5+7), 9. Sušinský 11/12 (5+7), 10. Chlebnikov 12/12 (4+8).

Češi: 1. Marek (Magnitogorsk) 11/16 (8+8), 2. Jágr (Omsk) 13/15 (10+5), 3. Bulis (Mytišči) 11/10 (5+5), 4. Vašíček (Jaroslavl) 10/9 (4+5), 5. Straka (Čerepovec) 11/9 (5+4), 6. Klepiš (Omsk) 13/8 (2+6), 7. Irgl (Jaroslavl) 10/7 (3+4), 8. Brendl (Nižnij Novgorod) 12/6 (5+1), 9. Mikeska (Ufa) 9/5 (0+5), 10. Rachůnek (Dynamo Moskva) 8/5 (1+4).

Favorizovaný Macron chce nafouknout věznice

Méně práce, víc strážníků, zdanění boháčů, zubař zdarma. To jsou trumfy, se kterými hodlá Emmanuel Macron vyhrát francouzské prezidentské volby.

Merkelová má podíl na smrti ženy exkancléře Kohla, tvrdí jeho syn

Nynější německá kancléřka Angela Merkelová přispěla k 16 let staré sebevraždě nemocné ženy bývalého kancléře a svého mentora Helmutha Kohla. V rozhovoru pro list Die Zeit to tvrdí nejstarší syn manželů Kohlových Walter. Podle něj Merkelová svému spolustraníkovi Kohlovi a jeho rodině ublížila, když se před 18 lety údajně podlým způsobem zachovala během skandálu se sponzorskými dary pro Křesťanskodemokratickou unii (CDU). Merkelová, které se tehdy přezdívalo "Kohlovo děvčátko", prý v rámci mocenského boje v CDU zradila i svou přítelkyni Hannelore Kohlovou.

Sobotka míří na Hrad. Bude ministrem Prouza?

Tomáš Prouza, Jiří Havlíček, Milan Urban nebo Tomáš Novotný. Jeden z těchto kandidátů usedne podle sázkové kanceláře Fortuna zřejmě na post ministra obchodu a průmyslu, který se uvolnil po odvolání Jana Mládka (ČSSD).

Akademici odmítají děkana. Opisoval

Část ostravských akademiků se bouří. Vadí jim, že v čele místní lékařské fakulty stanul muž usvědčený z plagiátorství. Profesor Petr Dítě (na snímku), který školu vede od podzimu, opsal část učebnice o vnitřním lékařství. Cizí text vydával za vlastní dokonce v několika publikacích. Jeho čin proto odsoudila etická komise České lékařské komory i někteří kolegové z odborné gastroenterologické společnosti. Profesor Dítě se musel dokonce veřejně omluvit.