Slavia padla potřetí v řadě a přišla o vedení, pozici lídra převzaly Pardubice

Praha - Hokejisté Karlových Varů přejeli v 10. kole extraligy Kladno šesti góly. Slavia prohrála s Třincem 2:3, Furch lovil puk z brány už po 54. vteřinách. Sparta poprvé v sezoně nezvládla domácí duel. Hradec porazil Zlín 2:1. Kometa poslala Litvínov na poslední místo. Pardubice udolaly Plzeň po nájezdech. Liberec se dočkal po pěti duelech plného počtu bodů.

6.10.2013 AKTUALIZOVÁNO 6.10.2013

Tomáš Vlasák z Plzně (vlevo) se snaží zabránit v přihrávce hráči Pardubic.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Hokejisté Karlových Varů porazili v 10. kole extraligy Kladno 6:1 a bodovali doma naplno potřetí za sebou. Dvěma góly se na tom podílel kapitán Energie Martin Zaťovič. Rytíři naopak prohráli třetí z posledních čtyř utkání.

Hokejisté Třince udolali Slavii 3:2. O čtvrtém vítězství Ocelářů v řadě rozhodl svým druhým gólem sezony kanonýr Martin Růžička. Slavia potřetí za sebou prohrála, v sestavě jí navíc chyběl zraněný nejproduktivnější hráč Jaroslav Bednář.

Sparta poprvé v sezoně ztratila doma body, když prohrála s Vítkovicemi 4:6. Pražané sice zlikvidovali manko 0:3, ale třetí třetina patřila Ostravanům. Hattrick zaznamenali domácí Jaroslav Hlinka a v dresu vítězů Petr Strapáč, jenž navíc přidal i asistenci.

Při cestách na zápas do Českých Budějovic se s nadsázkou říkávalo, že už u Velké Bíteše na dálnici prohrávali. Zlínští hokejisté totiž téměř pravidelně museli hned z úvodu dohánět brankové manko. Letní exodus Mountfieldu do Hradce Králové na nelichotivé tradici nic nezměnil. A berani opět na vlažný začátek doplatili a prohráli 1:2.

Minisérii neúspěchů zahnali dvěma výhrami. Brněnské hokejisty čeká další zápas až v neděli, přinejmenším do pátku jim ale bude pohled na tabulku hodně příjemný. Díky nedělnímu vítězství 4:1 v Litvínově se dotáhli na vedoucí Pardubice, Slavii a Třinec. Kometa navíc zlomila loňské litvínovské prokletí, kdy s Vervou prohrála všechny zápasy.

Liberec vyzrál na Chomutov 4:2 a ukončil pět zápasů trvající čekání na plný bodový zisk. Dvěma góly se na tom podílel slovenský útočník Martin Bartek, tři asistence zaznamenal Petr Vampola. Piráti si připsal třetí porážku za sebou.

Velká vítězná jízda nekončí! Pardubice v Plzni sice čtyřikrát prohrávaly, ale nakonec po nájezdech zvítězily 5:4 a dostaly se do čela extraligy. Rozhodující penaltu proměnil něžný zabiják Lukáš Radil.

Plzeň - Pardubice 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)

Sparta se Slavií zaváhaly, takže dva body ze západu Čech znamenají jediné: „pojišťováci" se vyšvihli na první místo extraligové tabulky.

Přitom tahali za kratší konec. V utkání ani jednou nevedli a příliš jim nevycházela ani jejich chlouba – přesilové hry. Ve vlastní početní výhodě dokonce jednou inkasovaly.

Domácí „indiáni", se museli obejít bez zraněného lídra Martina Straky. Dokonale ho ale zastoupil věčný rebel Radek Duda. Pardubicím nasázel dva góly, přidal jednu báječnou nahrávku na první branku Václava Pletky, k tomu nastřelenou tyč a dvě tutovky mu sebral Martin Růžička, který v brance zastoupil Dušana Salfického.

Nevedl si zle, ale jedním hloupým gólem svoji dobrou práci shodil. Nahození Dudy ze středního pásma mu do branky propadnout rozhodně nemělo. Plzeň se díky gólmanově hrubce dostala ve 27. minutě do vedení 2:1.

Na Dudovo řádění měly ale Pardubice protizbraň. V červeném dresu totiž řádil démon Petr Sýkora. Že dva zápasy nedal gól? Ale prosím, stačilo jen dát požadavek.

Do plzeňské sítě dva kousky poslal a v obou případech uplatnil svůj osvědčený přístup: natáhnout krok, pláchnout bekům a rychle vypálit. V prodloužení za stavu 4:4 uháněl na brankáře Matěje Machovského potřetí, nasadil k bekhendové kličce, ale Dudova sekera ho rozhodila a střelec netrefil branku. Na nájezdy nastoupil do branky Východočechů Dušan Salfický a inkasoval jenom jednou. Hrdinou se stal Lukáš Radil, který se prosadil dvakrát.

Branky a nahrávky: 7. Pletka (Duda), 27. Duda (Slovák), 35. Kratěna, 54. Duda - 19. P Sýkora (V. Kočí), 31. P. Sýkora, 47. T. Zohorna, 54. Cetkovský (T. Zohorna, V. Kočí), rozhodující sam. nájezd Radil. Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:7, navíc Somík (Pardubice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4109.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Lev, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Š. Novotný, T. Sýkora, Schleiss - Dvořák, Vlček, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Pardubice: M. Růžička (na nájezdy Salfický) - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Tybor - Řezníček, Musil, Starý. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Sparta - Vítkovice 4:6 (0:2, 3:1, 1:3)

První vážnější příležitost patřila v šesté minutě Přibylovi, domácí forvard ale z mezikruží nedokázal překonat gólmana Málka. Z celkem nenápadné akce tak šli krátce poté do vedení Ostravané; Svačinovu ránu Pöpperle vyrazil, už se ale nedokázal dostat do správného postoje proti dorážejícímu Romanovi.

Na konci 11. minuty se hnal Huna osamocený proti Pöpperlemu, ten mu dokázal kotouč vypíchnout. Necelou minutu před přestávkou si vyjel do palebné pozice Strapáč, střelou na bližší tyč překvapil Pöpperleho, kotouč se však odrazil rychle zpět do hry. Gól tak potvrdil až videorozhodčí.

Zkraje druhého dějství při dohrávané přesilovce Pražanů se dostal Strapáč sám tváří v tvář Pöpperlemu, ale nedal. Na trestnou lavici musel o chvilku později domácí Piskáček a už v přesilovce Vítkovic byl v dalším úniku Burger, zkusil blafák, ale Pöpperle mu sebral radost pravým betonem.

Právě Pöpperle držel v těchto chvílích naděje Sparty, ani on však při dni otevřených dveří ve sparťanské defenzivě nestačil na parádně umístěnou ránu Strapáče, jenž si spravil chuť a gólově zakončil přečíslení dvou na jednoho - 0:3.

Sparta poté zatlačila svého soupeře před Málka a ten se měl co ohánět. Na začátku 28. minuty snížil Hlinka a odstartoval stíhací jízdu za vyrovnáním, v níž měl hlavní slovo. Domácí hráli chvilku nato 36 vteřin v pěti proti třem a přestože se jim po oddechovém času vůbec nedařilo, čtyři vteřiny před návratem prvního z provinilců Húževky Hlinka snížil na 2:3.

Hosté následně přečkali bez úhony další oslabení po faulu Huny ve 34. minutě, ale krátce nato Hlinka vyrovnal. Hattrick tak stihl za osm minut a devět vteřin. "Nejsem žádný typický střelec, takže hattricky určitě nedávám každý druhý den. Pro mě to je svátek, i když mě mrzí, že to nevedlo k žádnému bodu," litoval Jaroslav Hlinka. Další šance Sparty zůstaly ještě nevyužity.

Pöpperle: Těch obdržených gólů je až moc

V úvodu třetí části se blýskl pěknou individuální akcí Ivan Rachůnek a Málek měl co dělat, aby jeho bekhendové zakončení zkrotil. Ve 44. minutě vrátil hostům vedení Sloboda, následně se provinil Kubát a hattrick dovršil také Strapáč - 3:5. "Gólů tolik nedávám, takže hattrick potěší, ale hlavně po ztrátě s Chomutovem jsou důležité body," uvedl Petr Strapáč.

"Nevím, čím to je, ale soupeři jsme dnes nabízeli hodně brejků a hodně šancí. I když jsme se nakonec do toho zápasu vrátili, odskočili nám zase na dva góly a už jsme to nedotáhli. Těch obdržených branek je strašně moc," prohlásil sparťanský brankář Tomáš Pöpperle.

Sparta hrála ve 49. minutě další přesilovku pět na tři, dokonce 105 vteřin. Už po 23 sekundách Ton po výměně puku s Piskáčkem propálil Málka. V pokračující klasické přesilovce Kubát v obrovské šanci minul a domácí mohli litovat. V závěrečné power play pečetil výhru Ostravanů Burger.

"Vítězství nás těší, i když mě mrzí druhá třetina, kde jsme byli moc vylučovaní a Sparta náš náskok smazala. Zase jsme se vrátili do zápasu a k té naší hře ve třetí třetině," pochvaloval si kouč vítězů Peter Oremus.

Branky a nahrávky: 28. J. Hlinka (Rolinek), 32. J. Hlinka (P. Ton, Přibyl), 36. J. Hlinka (P. Ton), 49. P. Ton (Piskáček) - 9. Roman (Svačina, Huna), 20. Strapáč (Stehlík, Málek), 24. Strapáč (M. Hlinka, Szturc), 44. Sloboda (Roman), 48. Strapáč (Barinka, Burger), 60. Burger (Strapáč, Sloboda). Rozhodčí: Pešina, Hrubý - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 5066.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.
Vítkovice: Málek - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Třinec - Slavia 3:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Slavia si z kritiky kouče Růžičky po poslední porážce s Plzní moc nevzala. Gólman Furch si v Třinci ještě nesáhl na puk a už ho lovil z branky, když mu po 54 sekundách hry za záda proklouzla Gorškovova teč zpřed brankoviště. Ruský útočník si připsal první extraligový gól.

Domácí byli v úvodu při chuti a jejich náskok mohl být brzy dvoubrankový, jenže exslavista Roth minul ideální přihrávku Adamského. O svižný ráz utkání se začali starat i Pražané a ztrátu dohnali v 11. minutě zásluhou Doležala, který před Hrubcem ze vzduchu tečoval Kadlecův nástřel od modré čáry.

Třinec byl ale v první části aktivnější a vedení mu vrátil Rufer: Hrabal tenisově jednoruč plácl u hrazení do puku, Rákos přihrávku netrefil, ale Rufer z druhé vlny vymetl pavučiny v levém horním růžku Furchovy branky. Náladu fanouškům mohl ještě zlepšit Martin Růžička, v posledních sekundách první třetiny ho ale při sólu zradil puk a rána mu nevyšla.

Domácí kanonýr, který stále nemůže popadnout střelecké tempo minulé sezony, zazvonil hned ze startu druhé dvacetiminutovky na tyčku. Další příval šancí Třince přišel v přesilovce, ale Furch pokusy Polanského nebo Varadi zlikvidoval. Parádní souhru s gólovou tečku tak předvedla až Slavia: do Kadlecova pasu napříč útočným pásmem se u levého mantinelu z první opřel Stránský a Hrubec nereagoval.

Jeden ze čtyř aktérů utkání s příjmením Růžička ale odpověděl už za 66 sekund: třinecký ostrostřelec se snad ze své páté příležitosti už konečně prosadil a jeho bezchybná spolupráce s Varaďou znamenala znovu vedení Ocelářů. Zdvojnásobit ho mohl Rufer, ale před úplně prázdnou brankou nezpracoval přihrávku Rákose.

Třinecké vítězství i proto v závěru viselo na vlásku. Dokonce v oslabení ujel v 53. minutě Micka, ale Hrubec pravým betonem nepříliš umístěnou střelu po ledě vyrazil. Domácí dokázali v posledních dvou minutách přestát i 98 sekund v oslabení tři proti pěti, které nezvykle následovalo za dvě vyhození puku do hlediště. Hosté si ale v dlouhé přesilovce stoprocentní šanci nevytvořili.

Branky a nahrávky: 1. Gorškov (Polanský, Adamský), 16. Rufer (Rákos, Hrabal), 37. Martin Růžička (Varaďa) - 12. T. Doležal (Štich), 36. Stránský (Kadlec, Krenželok). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Lučan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3995.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Krejčí, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Marek Růžička, Rufer - Ostřížek, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, od 24. navíc Knot - Micka, Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Litvínov - Brno 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Brňany nakopla páteční domácí výhra 2:1 nad Spartou, Litvínov měl být o poznání snazší soupeř. Šance ovšem měl. „Rozhodla prostřední část, kdy měli domácí řadu příležitostí, ale brankář nás podržel. Sice jsme ve třetí třetině obdrželi gól v oslabení, ale poté jsme přidali další branky a dobrou obranou jsme si už vítězství pohlídali," usmíval se brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Brno se letos tradičně prosazuje až od prostřední části. V jejím závěru se trefili Jakub Svoboda a Martin Dočekal. V závěrečné třetině bleskově reagoval na litvínovskou odpověď Hynek Zohorna, se štěstím přidal druhý gól Dočekal. „Byl to parádní zápas a mně sedl. Loni jsem dal za sezonu pět gólů a dneska dva. Tři body jsou super," radoval se Dočekal.

V domácí kabině bylo smutno. „Škoda těch dvou gólů v závěru druhé třetiny, asi jsme po prvním byli trochu otřesení. Nejvíc nás ale mrzí čtvrtá porážka v řadě," litoval domácí brankář Patrik Nechvátal.

Na druhé straně se po dvouzápasové pauze do klece znovu postavil zkušený Trvaj a navázal na skvělé výkony svého mladého záskoku Marka Čiliaka. Litvínov totiž Kometu letos jako jeden z mála soupeřů přestřílel. „Je to jednoduché, nevyužíváme šance. Jeden gól dáme venku, jeden doma a na to se nevyhrává," řekl litvínovský forvard Rostislav Martynek.

Brňané si zápas dvanáctého kola odehrají až příští úterý, další zápas je čeká o dva dny dřív. V neděli jedou na led kladenských Rytířů.

Branky a nahrávky: 44. Stříteský (Hanzl, Sklenička) - 39. Jakub Svoboda (Dočekal), 40. Dočekal (J. Hruška, D. Nosek), 46. H. Zohorna (Holec, Kempný), 51. Dočekal. Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3688.

Litvínov: Nechvátal - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Sklenička, Gula, Šlégr - Rapáč, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Ručinský - Majdan, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Dočekal, Dolníček, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, Vondráček - Jenyš, J. Hruška, Burian - H. Zohorna, Holec, P. Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Karlovy Vary - Kladno 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

"Musím domácím poblahopřát k velmi dobrému výkonu. Zaslouženě vyhráli. My jsme dnes totálně propadli a je mi až trapno, co jsme předvedli," řekl trenér Kladna Zdeněk Vojta. "Podali velmi trpělivý a zodpovědný výkon. Počkali jsme si na šance, které jsme proměnili," pochvaloval si asistent trenéra Karlových Varů Jaromír Kverka starší.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a brzy se dočkali vedení. Ve druhé minutě odraženou střelu Gulašiho dorazil do Cháberovy branky Dlouhý. Obdržený gól přiměl Rytíře k větší aktivitě. Největší příležitost si hosté v úvodním dějství vytvořili ve vlastním oslabení. Přečíslení dvou na jednoho nevyužili, když střelu Eberleho po přihrávce Tenkráta zlikvidoval Závorka.

Ve 20. minutě se stav měnil opět ve prospěch domácích. Po závaru před kladenskou brankou dotlačil puk za čáru Zaťovič. Po obdržené brance kladenský gólman Chábera tak dlouho protestoval, až obdržel osobní desetiminutový trest.

"Rozhodlo, že jsme v první třetině dali dva góly, protože jsme věděli jsme, že Kladno je venku velice silné," prohlásil Martin Zaťovič. Rytíři před cestou na západ Čech měli na kontě z pěti venkovních zápasů osm bodů.

Snahu Středočechů o zkorigování výsledku utlumil ve 27. minutě Vlach, když jeho nenápadná střela z velkého úhlu skončila za Cháberovými zády. Do kladenské branky se následně postavil Cikánek. Karlovarští v této fázi zápasu přehrávali bezradné Rytíři bojovností a bezchybnou obranou hrou v čele se Závorkou. Karlovarský gólman se vyznamenal zejména při Treilleově dorážce. Ve 34. minutě se mohl opět prosadit Vlach, ale jeho střela skončila pouze na tyči.

Domácí měli zápas plně ve své moci a navýšili skóre ve 49. minutě, kdy Zaťovič proměnil ve vlastním oslabení samostatný nájezd. Závorkovi sice pokazil čisté konto Doudera, ale spokojené publikum v KV Aréně kvitovalo i další pohledné akce a branky v Cikánkově síti. V 56. minutě se prokličkoval přes celé kluziště Vlach a jeho akci zakončil Koblasa. Skóre dovršil 81 vteřin před koncem Zucker.

Branky a nahrávky: 2. Dlouhý (Gulaši, Vachovec), 20. Zaťovič (Vachovec), 27. Roman Vlach (Parýzek), 49. Zaťovič (J. Drtina), 56. Koblasa (Kubka, Roman Vlach), 59. Zucker (Kubka) - 53. Doudera (Patera, Havlíček). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:4, navíc Chábera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3217.

Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Kladno: Chábera (27. Cikánek) - Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hradec Králové - Zlín 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Ve 13. minutě zaváhal za brankou v rozehrávce obránce Valenta a Kudrna svým premiérovým bodem v sezoně otevřel skóre a zároveň poslal Hradec v domácím prostředí vůbec poprvé v sezoně do vedení. „Konečně," ulevil si hlavní trenér Hradce Králové Peter Draisaitl. „Je to všechno poprvé. Je to i můj první gól za Hradec. Je to o to sladší, že se vyhrálo. Jsem ta to rád," pochvaloval si hradecký Jaroslav Kudrna.

Radost hradeckých fanoušků ještě nemohla ani doznít a radovali se i podruhé, když po 84 vteřinách Langhammer překonal brankáře Kašíka.

Ano, čtete správně. Ve zlínské kleci dostal přednost před Horčičkou mág, který v pátek v Chomutově lapil dva body v nájezdech a na hradecký stadion má výtečné vzpomínky, když ještě v dresu prvoligové Olomouce zářil jako nejjasnější hvězda na noční obloze.

V 16. minutě prohrávat v zápase 0:2 není ani po flegmaticky působícího mladého brankáře, který poprvé nastoupil v extralize od začátku, nic záviděníhodného. „Teď cítím v sobě hořkost. Měl jsem přitom radost, že chytám, ale teď nevím, jak to bude dál," litoval brankář Kašík.

Jenže po druhém gólu už svou klec ucpal a Šimánek, Langhammer a dvakrát Červený mohli mít ze zlínského brankáře těžké spaní.

Zlín se dočkal trefy v 19. minutě při signalizovaném vyloučení Veselým, který střelou z první překvapil brankáře Kantora. „Musím uznat, že na naší straně zafungoval faktor štěstí. Nastoupili jsme bez čtyř zraněných hráčů, kteří jsou pro nás důležití. Ve sportu to tak je, že hrajete, co vám soupeř dovolí. Proto jsme byli tak defenzivní," vysvětloval Draisaitl.

Že by berani opět připravili obrat, kterým naposledy v pátek šokovali celý Chomutov? Ten sice nepřišel, ale nebylo k němu zase tak daleko. Žlutomodří se herně zvedli a i Kantor se musel ohánět. Všichni svatí, kteří snad museli ještě povolat posily, při něm stáli při Leškově jedovaté střele. Tu totiž vyrazil pouze ramenem a kotouč pár milimetrů od brankové čáry uklidil zkušený Ptáček. Bomby obránců Marušáka i Zámorského ztlumil, poradil si i s pokusy útočníků Holíka a Balaštíka.

„Domácím pomohlo štěstí, ale musíme uznat, že i když jsme tlačili, moc gólových šancí jsme neměli. Hradečtí hrotoví hráči zablokovali hodně střel, my jsme útočili většinou ze strany a po rozích. V tom nás domácí předčili, šli do brány. Na začátku sezony, kdy mají všichni dost sil, přesně tohle rozhoduje," ví asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Když se Zlín nadechoval k závěrečnému náporu, v souboji u vlastní branky se ohnal rukou do tváře soupeře obránce Urbanec a nešťastným způsobem vymetl cestičku Hradci Králové k výhře. Ten v neděli bodoval již poosmé v řadě. „Dvě třetiny jsme byli pod tlakem. K bodům nám pomohla bojovnost," pochvaloval si přístup svých svěřenců Draisaitl.

„Dnes jsme byli dvě třetiny lepší. Nevím, čím to je, že jsme se nedokázali vpředu prosadit," litoval smutný hrdina Libor Kašík.

Branky a nahrávky: 13. Kudrna (Šimánek), 16. Langhammer (Červený, Mikuš) - 19. Veselý (Leška). Rozhodčí: Minář, Jeřábek - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváků: 3536.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Červený - Škoda, Knotek, Suja - Švihálek, Marek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček - Okál, Leška, O. Veselý - Balaštík, Holík, Melenovský - Honejsek, Čajánek, F. Čech - Kubiš, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Liberec - Chomutov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Už na začátku druhé minuty vystihl chybnou rozehrávku hostů Vampola, našel na křídle najíždějícího mladíka Zachu a ten nekompromisně z pravého kruhu prostřelil Řehoře. I v dalším průběhu první třetiny byli domácí aktivnější.

"Důležité bylo že jsme dali první gól. Chomutov sice pak vyrovnal, ale znovu jsme odskočili a na rozdíl od minulého zápasu v Pardubicích jsme si to pohlídali," řekl šestnáctiletý Pavel Zacha, který zaznamenal už třetí trefu v sezoně.

Před vlastním publikem se ale talentovaný útočník radoval poprvé. "Dostal jsem dobrou přihrávku od Petra Vampoly, snažil jsem se dát co největší ránu a padlo to tam. Je to krásný pocit dát první branku doma, když diváci pak skandují moje jméno," doplnil Zacha.

Hosté zahrozili až ve 13. minutě, ale Melicherčík si se Šagátovým pokusem poradil. Vzápětí tvrdě pálil Balej, ale domácí gólman byl na správném místě. Tlak hostů pokračoval i v závěru třetiny, kdy byl vyloučen domácí kapitán Nedvěd, ale bez gólového efektu.

Hned v úvodu druhé části byl znovu vyloučen Nedvěd a hosté přesilovku využili. Po chybě obránce Ulrycha se k puku dostal Kämpf a prostřelil Melicherčíka. Bílí Tygři se dostali znovu do vedení v přesilovce ve 27. minutě. Po dlouhém závaru kolem Řehořovy branky se nakonec dostal k puku Bartek a střelou pod břevno vrátil domácím vedení.

Velkou šanci na zvýšení vedení měli ve 34. minutě Bulíř s Filippim. V oslabení se společně řítili na jednoho obránce, ale po výměně puku předvedl Řehoř proti Bulířově střele skvělý zákrok. Závěr třetiny se dohrával ve čtyřech na obou stranách a hostům se podařilo z nenápadné akce vyrovnat. Jaroslav Svoboda předvedl důraz na brankovišti a překonal Melicherčíka.

Úvod závěrečné třetiny byl ve znamení tlaku hostů, ale pak se z něj domácí vymanili a hra se vyrovnala. Nerozhodný stav trval až do 50. minuty, kdy se po Vampolově přihrávce prosadil střelou z pravého kruhu podruhé v zápase Bartek.

Piráti vrhli síly do útoku, ale v následujících minutách se předvedli oba brankáři, protože domácí hrozili z rychlých protiútoků. Necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby sáhli hosté ke hře bez brankáře. Bílí Tygři ale i při Vampolově vyloučení pojistili díky Filippimu do prázdné branky vítězství.

"Bylo to důležité utkání vzhledem k postavení obou týmů v tabulce. Bohužel se nám dnes nepodařilo odvést nějaký bod, i když jsme po něm sahali. Zbytečně jsme dnes pustili Liberec do vedení, dokázali jsme však vyrovnat, závěr nám ale úplně nevyšel," litoval útočník David Kämpf.

Branky a nahrávky: 2. Zacha (Vampola), 27. Bartek (Bulík, Vampola), 50. Bartek (Vampola), 60. Filippi (Nedvěd) - 23. Kämpf, 39. Jaroslav Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4095.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Ulrych, Čakajík, Výtisk, Voráček, Jánošík - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Zacha, Filippi, Bulíř - Jass, T. Urban, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Chomutov: Řehoř - Malec, Lakos, Pulpán, Šulák, Bartejs, Kučný, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Autor: ČTK, Michal Čejka, Pavel Ryšavý, Daniel Ostrčilík, Redakce

6.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.