Český hokejista Josef Vašíček zazářil v úterním zápase KHL mezi Viťazem Čechov a Lokomotivem Jaroslavl.

K jasnému vítězství hostující Jaroslavle přispěl dvěma góly. Lokomotiv rozdrtil domácí celek vysoko 8:1.

Vašíček už ve třetí minutě otevřel skóre, druhý gól přidal v úvodu druhé třetiny. To už zvyšoval na 4:0. Hattrickem se blýskl další hráč Jaroslavle Koňkov.

Vašíček zatím patří mezi nejproduktivnější Čechy v KHL. Má dvanáct bodů ze čtrnácti zápasů, na nejlepšího Jaromíra Jágra ztrácí tři body.

Svůj pátý gól v sezoně zaznamenal v úterý Jaroslav Bednář. Exslávistický kanonýr se podílel na vítězství Nižného Novgorodu nad Spartakem Moskva 4:2.

Chabarovsk – Ufa 2:3 po SN, Novosibirsk – Astana 3:4, Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 4:2 (za domácí Bednář 1+0), Viťaz Čechov – Jaroslavl 1:8 (za hosty Vašíček 2+0), CSKA Moskva - Balašicha 4:3 sn.