Vítěze Kontinentální ligy určí až sedmé finále

Jaroslavl - Irglův gól nestačil. Hokejisté Jaroslavle první mečbol neproměnili.

10.4.2009

Gagarinův pohár pro vítěze Kontinentální hokejové ligy stále nezná svého majitele. Hokejisté Kazaně v pátek dokázali uspět na ledě Jaroslavle a vynutili si rozhodující sedmý zápas.

Hosty nasměrovala k úspěchu branka Alexeje Morozova devatenáct sekund před koncem první třetiny.

Domácí se dlouho nemohli prosadit. Branku střeženou finským gólmanem Fredrikem Norrenou marně dobývali plných 45 minut. Pak ale dvakrát za sebou udeřili. Nejprve Zbyněk Irgl a po něm Alexej Michnov dokonale obrátili kormidlem zápasu.

Jenže euforie příznivců Lokomotivu měla krátkého trvání. Už za tři minuty si Morozov se Zaripovem zopakovali v opačném gardu spolupráci z první brankové situace a druhý jmenovaný vyrovnal na 2:2.

Další gól už do třetí sirény nepadl, a tak podruhé ve finálové sérii přišlo na řadu prodloužení. A stejně jako v prvním případě se z rozhodující trefy radovali hráči Kazaně. Kapanen nabyl Hentunenovi a ten příklepem bez přípravy nedal Gelašvilimu nejmenší šanci.

Kazaň tak notně zvýšila své šance na zisk mistrovského titulu. Rozhodující sedmé finále se totiž odehraje na jejím ledě.

KHL, 6. finále:
Lokomotiv Jaroslavl - Ak Bars Kazaň 2:3 PP
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 45. Irgl (Vašíček), 46. Michnov - 20. Morozov, 49. Zaripov, 62. Hentunen. Stav série 3:3.

Slovenským mistrem jsou Košice

Zatímco finálová tajenka české i ruské hokejové ligy zůstává nevyřešena, Slovensko už svého nového mistra zná. Počtvrté v historii a poprvé od roku 1999 jsou jím hráči Košic.

Ti v šestém finále vyhráli ve Skalici 3:2 po samostatných nájezdech a celou sérii 4:2 na zápasy.

V dresu vítězů se z titulu radují také tři Češi - útočník Jan Kopecký a obránci Petr Mocek a Jaroslav Špelda.