Vítěznou šňůru Slavie nepřetrhla ani Plzeň

Zlín - Přečtěte si podrobný souhrn zápasů 8. kola hokejové extraligy.

26.9.2008

Střelec třetí branky Slavie Michal Vondrka se raduje společně s Davidem Hruškou.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Šest duelů přineslo v pátek šesté kolo hokejové extraligy. Největší očekávání přivolávalo střetnutí prvního týmu tabulky s druhým. Na led dosud neporažené Slavie přicestovala Plzeň. Úřadující mistr svou neporazitelnost nakonec uhájil.

Velký obrat předvedli na domácím ledě hráči Zlína. Prohrávali s Kladnem sice už o dvě branky, nakonec však dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

Vítkovičtí hokejisté udělili pořádný debakl hostům z Litvínova. Konto soupeře zatížili celkem šesti góly, hned dvakrát se za záda litvínovského brankáře Fraňka trefil Roman Šimíček.

Skvěle se předvedl gólman extraligového nováčka z Mladé Boleslavi Jan Chábera. V duelu s hostujícími Orli ze Znojma vychytal čisté konto a výrazně tak přispěl k výhře domácích 2:0.

Slavia – Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Vítězná pouť hokejistů Slavie stále nebyla narušena. Kouzla ji nezbavila ani Plzeň s Martinem Strakou. Tým Vladimíra Růžičky se radoval poosmé a potvrdil dosavadní kralování v extralize.

Tentokrát úřadující mistr slavil po výhře 4:2. První s druhým, hit kola.

To bylo nejžhavější včerejší klání extraligy. „Oproti minulým domácím zápasům šlo o veliké tempo,“ přiznal autor třetí a rozdílové branky Michal Vondrka.

Měl pravdu. Bylo se nač dívat. Nasazení, šance, atmosféra.

V první třetině dvakrát vedla Plzeň. Jenže slávistická odpověď neměla dlouhého trvání – 74 a 166 sekund. Takový byl mezičas než bylo skóre srovnáno.

Poté, co se domácí ujali vedení, jakoby hosté ztratili jiskru, kterou v první polovině utkání Slavii trápili. Formu o pátečním večeru potvrdili i oba brankáři – Svoboda a Málek. Současný a bývalý gólman sešívaných. Radoval se soudobý.

Utkání dvou nejlepších si nenechalo ujít 7898 diváků. Konečně. Na Slavii si mohli oddychnout.

Branky a nahrávky: 3. Hruška (Kadlec, Červenka), 14. Hruška (Beránek), 30. Vondrka (Hruška, Beránek), 44. Micka (Doležal) – 2. Vampola (Důras), 12. Vlasák (Fabuš, Benák). Rozhodčí: Kubeš – Čížek, Prchal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7898.

Slavia: Svoboda – Drtina, Horváth, Kadlec, Kolařík, Martinka, Novák, Vašíček, Žižka – Bednář, Beránek, Čermák - Červenka, Doležal, Hruška - Jelínek, Micka, Růžička - Sklenář, Tomica, Vondrka. Trenér: Růžička.

Plzeň: Málek – Benák, Cartelli, Čakajík, Dresler, Hudec, Pácal, Smrek, Zápotočný – Adamský, Důras, Fabuš - Kovář, Kracík, Kubalík - Kubica, Matějovský, Straka - Šindel, Vampola, Vlasák. Trenér: Hynek.

Zlín - Kladno 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Zlínská tvrz je stále nedotčena. Hokejisté Kladna v 8. kole extraligy sice vedli na ledě RI okna o dva góly, ale bojovnost domácích slavila úspěch. Čtyřmi góly v řadě ve druhé půli zápasu dokázali výsledek zcela zvrátit a vybojovat důležité tři body.

Domácí již s posilou do obrany Linhartem z Pardubic a Murínem mezi tyčemi nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Jak hrát v početní výhodě tak předvedli Kladenští, kteří šli Tenkrátem do vedení. Hosté z hole Patery nepohrdli v úvodu druhého dějství ani přesilovkou 5 na 3.

Berani se z těžkého direktu velmi těžce vzpamatovávali. Pomohla jim až nedisciplinovanost Diviše, který vražením na mantinel přivodil krvavé zranění Noskovi. Domácí pětiminutovou výhodu využili ke snížení Hamrlíkem,přičemž o vyrovnání se o pět minut později postaral další zlínský bek – z otočky mířil pod horní tyč Kučný.

Dokonat obrat mohl těsně před druhou sirénou Leška, ovšem nedokázal usměrnit za záda Kopřivy skákající puk. Tým RI Okna se dočkal ve 42. minutě – v přesilové hře udeřil snajpr Balaštík za přispění spoluhráčů první útočné formace – 3:2. Klid na hole Beranů dal v oslabení Kollár, který využil zaváhání obránců soupeře a své sólo zakončil střelou mezi betony.

Branky a nahrávky: 33. Hamrlík (Leška), 38. Kučný (F. Čech), 42. Balaštík (Leška, Köhler), 53. Kollár – 14. Tenkrát (Frolík, Tomajko), 26. Patera (Hájek). Rozhodčí: Svoboda – Guth, Křivský. Vyloučení: 7:7, navíc Diviš (Kladno) 5 plus do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3964.

Zlín: Murín – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Linhart, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Matějka, Kollár, Rachůnek – Kubiš, F. Čech, Záhorovský – M. Pšurný, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera, Vlach a Hrazdíra.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Hořava, Srdínko, Trončinský – Diviš, Patera, Martin Procházka – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Vítkovice – Litvínov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Hokejisté Litvínova přijeli v 7. kole do Ostravy přetrhnout dvanáctiletou šňůru bez vítězství, ovšem vítkovičtí Hruška a Klimek dvěma rychlými góly plány Severočechů nalomily.

Rychlé vedení ale nepomohlo ani domácím, kteří polevili a hra trochu uvadla. Oživení přineslo až snížení Brandy, na které v přesilovce odpověděl Svačina.

Uklidnění zařídil v 52. minutě Burger a po čtrnácti vteřinách se ladně vyhnul obránci i brankáři Fraňkovi Šimíček a v ostravské ČEZ Aréně bylo opět hodně veselo. Stejný hráč se pak postaral i o šestý gól v litvínovské síti.

Branky a nahrávky: 4. Hruška (Krstev), 6. Klimek (Roman, Korhoň), 34. Svačina (Ujčík, Šimíček), 52. Burger (Petrovický), 52. Šimíček (Ujčík, Trnka), 57. Šimíček (Ujčík) – 29. Branda (Lukeš). Rozhodčí: Minář – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 4591.

Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Barinka – Treille (41. Kvapil), R. Hruška, Krenželok – Štefanka, Burger, Petrovický – Ujčík, Šimíček, Svačina – Klimek, Roman, Korhoň. Trenér: Hadamczik.

Litvínov: Franěk – Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec – Kubinčák, Reichel, Lukeš – Černý, V. Hübl, Jednáček – Jánský, Branda, Trávníček – Mach, Rindoš, Bahenský. Trenér: J. Hübl st.

Ml. Boleslav – Znojmo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Pět minut před koncem extraligového zápasu objížděla Metrostav Arénu mexická vlna. Domácí fanoušci slavili první extraligovou výhru na boleslavském ledě.

Boleslavští vstoupili do zápasu s velkou chutí a odhodláním přidat k premiérové výhře na ledě Ocelářů další zářez na extraligové pažbě. Aktivním bruslením nutili Znojemské k faulům a hned druhou přesilovou hru dokázali využít. Po kombinační akci se dostal kotouč na levé křídlo, kde byl volný Kočí a ten propálil Trvaje.

Domácí pokračovali v atakování hostující branky a Trvaj se musel v brankovišti hodně otáčet. Boleslavští však v první třetině další branku nepřidali. Brankář Boleslavi Chábera se spíše nudil.

Hosté se ve druhé části hry zvedli hlavně v přesilových hrách. Domácí jim první z nich nabídli až v polovině zápasu a Orli nechali Cháberu pořádně si zachytat. Těsně před koncem třetiny vybojoval puk Tomas a důrazný Král jej dostal do sítě. Ve třetí třetině si dokázali domácí hráči dvoubrankový náskok pohlídat.

Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas). Rozhodčí: Šindler, Levonen – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3860.

Ml. Boleslav: Chábera – Kočí, Marušák, Bauer, Mocek, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel – Nouza, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Barinka, Čech, Pšurný – Eiselt, Sýkora, Boháč. Trenér: Šejba.

Znojmo: Trvaj – Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Ko-táška, Rýgl – Sellingr, Procházka, Erat, Beroun, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Čachotský. Trenér: Rulík.

Karlovy Vary – Liberec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Energie Karlovy Vary rychle vlétla na liberecké Tygry a dvěmi rychlými brankami určila noty, podle kterých se bude hrát. V osmém kole extraligy tak Liberec v lázeňské metropoli prohrál 5:2.

Liberecký Richard Rapáč si počínal nedovoleně a v deváté minutě vyfasoval dvouminutový trest za hru vysokou holí. Navíc na tváři Vítězslava Bílka se objevila krev a tak sudí Hradil ukázal čtyři minuty.

Karlovy Vary dokázaly tento faul potrestat. Nejdříve první formace zakombinovala a Jan Košťál dělovkou mezi kruhy vymetl pavučinku v horním růžku Hniličkovy branky. O minutu později potrestal hosty sám napadený Bílek. Toho vyzval ke skórování František Skladaný.

Ve druhé třetině se nejprve prosadil Nedorost a vstřelil ve 36. minutě kontaktní gól. Klid na domácí hokejky vrátil Petr Kumstát. Necelé tři minuty před koncem třetiny si našlápl u mantinelu a propálil Hniličku mezi nohama.

Třetí dějství patřilo domácím. Energie dokázala dostat hosty pod tlak a z toho pramenily i další branky. Ve 48. minutě se prosadila formace benjamínků. Kotouč putoval v ose Zucker, Dej a zaťovič neměl problém uklidit ho do poloprázdné branky.

Do listiny střelců se také zapsal obránce Michal Dobroň. Ten posilněn vedením domácích si po vhazování nabruslil na vrchol kruhu a vypálil těsně nad pravé rameno Milana Hniličky. Závěrečnou tečku za zápasem udělal ve vlastním oslabení v padesáté minutě hostující Lukáš Vantuch.

Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný, Hluchý), 38. Kumstát (Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (M. Procházka) – 36. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3360.

Energie Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Hanzlík, Duben, Grof, Němec, Mudroch, Prošek, Černý – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Bílek, Skladaný, Hluchý – Dej, Zaťovič, Zucker. Trenér: Paleček.

Bílí tygři Liberec: Hnilička – Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, harant, Mokrý, Hunkes, Derner – Nedorost, Podkonický, Pletka – Klimenta, Plodek, Blatný – Bartovič, Kašpařík, Šachl – Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenér: Gregor.

Č. Budějovice – Třinec 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

Hokejisté Českých Budějovic podruhé za sebou dokázali vyhrát v domácím prostředí. Jejich zvedající se formu tentokrát odnesl Třinec. Jihočeši nasázeli třineckým brankářům Vojtkovi s Čechmánkem celkem šest gólů.

Hlavní hvězdou domácích byl Tomáš Vak. Ten v 21. minutě nejprve otevřel skóre, o osm minut později přidal i svou druhou trefu. Další góly Českých Budějovic vstřelili Kotla, Duda a dvakrát i Huml.

Teprve za stavu 0:5 pro Třinec se probrali i střelci hostů a Květoň s Melichárkem alespoň trochu zmírnili rozdíl ve skóre. Těžká porážka také výrazně snížila naděje Antonína Stavjani zůstat na trenérském postu Třince.

Branky a nahrávky: 21. Vak (Veselý), 23. Kotrla (Vydarený, Gulaš), 29. Vak (Veselý), 38. Duda, 48. Huml (Kůrka), 53. Huml (Toman) – 49. D. Květoň (Martynek, Seman), 51. Melichárek (Výtisk). Rozhodčí: Hodek – Pouzar, Svoboda. Vyloučení: 7:8 (navíc host. Vojtek 10 plus do konce). Využití: 3:0. Diváci: 4883.

Č. Budějovice: Turek – L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha – M. Hudec, Vak, Veselý – Duda, Huml, Kůrka – Hřebejk, Šimánek, Kotrla – Kuchejda, Mertl, L. Květoň – Gulaš. Trenér Bokroš.

Třinec: Vojtek (29. Čechmánek) – Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Gureň – Kanko, D. Moravec, Melichárek – Peterek, D. Květoň, Martynek – Kováčik, Polanský, Balej.Trenér: Stavjaňa.