Vítkovice dál v čele, Spartu pokořil zlínský junior

Praha - Hokejisté odehráli 26. kolo extraligy, Sparta vyhrožovala protestem proti Zlínu.

25.11.2008

Róbert Petrovický z Vítkovic tísněný třineckým Lubomírem Vosátkem, v bráně Martin Vojtek.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Situace v čele extraligové tabulky se po úterku hodně vyrovnala. Litvínov si "podal" Kladno a vyhrál 4:0 a náskok lídra snížil na jediný bod.

Vítkovice totiž doma lehce zaváhaly s Třincem a porazily jej 3:2 až po nájezdech.

Střelci se při penaltách trápili. Rozhodnutí padlo až v jedenácté sérii, kdy uspěl domácí Róbert Petrovický.

Po třech prohrách v řadě extraligoví hokejisté Zlína opět bodovali, když v prodloužení udolali pražskou Spartu.

Hrdinou zápasu se stal domácí Roman Vlach, který nejprve dvě minuty před koncem vyrovnal a v prodloužení rozhodl o úspěchu Zlína. Hosté tak i podruhé v sezoně na Berany nevyzráli.

Po zápase chtělo vedení Sparty protestovat Před utkáním se jim do rukou dostal zápis, kde hrdina Vlach figuroval s číslem 25.

„Čtvrtou a pátou branku nám dal hráč s číslem dvacet. Žádný takový ale v zápisu uveden není. Roman Vlach měl totiž podle protokolu číslo dvacet pět. Takže proti tomuto podáme protest,“ hřímal na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Sparty Praha Marian Jelínek.

Domácí však tato výhružka nechala klidnými. „Ano, při sepsání zápasu bylo u jména Romana Vlacha nesprávně uvedené číslo, ale ještě před začátkem zápasu jsme chybu opravili a vše uvedli na správnou míru,“ uvedl vedoucí zlínského mužstva Oldřich Šolc.

Plzeň se konečně proti Pardubicím dočkala výhry za tři body. Po třízápasové pauze, kdy utkání těsně ztrácela, přemohla v důležitém duelu na sklonku první poloviny svého soupeře doma 3:2.

Slavia se trápí a už popáté po sobě padla. Předchozí nezdary úřadujícího mistra přišly venku. Ten poslední doma. Tým Vladimíra Růžičky sice využil dvě přesilovky, ale Znojmo přesto vyhrálo 3:2 v nájezdech.

RI OKNA Zlín - Sparta Praha 5:4 PP (1:3, 2:1, 1:0 - 1:0)

Domácí kouč Zdeněk Venera až na první formaci řádně promíchal sestavou. Když se na začátku 11. minuty Kollár otevřel skóre zápasu, vypadalo to s domácími nadějně. Z vedení se ale dlouho neradovali. Soupeř totiž po trefách Kratěny a Tona během 42 vteřin otočil vývoj ve svůj prospěch. Když se důraznější a lépe bruslící Sparťané dostali v přesilovce po vlastenci Balána (gól připsán Netíkovi) těsně před první přestávkou do dvougólového vedení, vypadalo to se Zlínem zle.

Trenér Beranů poté stáhl hru na tři útočné formace a úspěch se rychle dostavil. Zlín v závěru vsadil vše na jednu kartu a za svou snahu byl odměněn dvě minuty před koncem, kdy Roman Vlach bekhendem dorazil střelu Mokrejše.

O osudu zápasu opět rozhodl syn domácího asistenta, který v 62. minutě proměnil přečíslení dva na jednoho.

Branky a nahrávky: 12. Kollár (Záhorovský, Rachůnek), 24. Mokrejš (Nosek), 30. Rachůnek (Záhorovský, Kollár), 59. Vlach (Mokrejš, Pšurný, 62. Vlach – 12. Kratěna (Gulaši, Výborný), 13. Ton (Hanzlík), 20. Netík (Ton), 37. Vykoukal (Kratěna, Výborný). Rozhodčí: Pešina – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 4320.
Muž zápasu: Roman Vlach.
Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Linhart, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – M. Pšurný, Balán, Andrašovský – J. Ondráček, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři Venera, Rostis, Vlach, Hrazdíra.
Sparta: Pöpperle – Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Jerofejevs, Vinogradov – Výborný, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Melichárek, Koreis, Hromas – Látal, Krätzer, Mrňa. Trenéři Výborný, Jelínek.

HC Litvínov - HC GEUS OKNA Kladno 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Na sever Čech se přivalil přesilovkový tým. Hokejisté Kladna v posledním extraligovém kole otočili utkání v závěrečné třetině se Slavií, když tým trenéra Müllera opět předvedl, jak je silný v přesilových hrách. Jenže předpoklady a statistiky pro zápas neplatilo. Litvínov doslova vyškolil hosty ve využití přesilových her, vše dokonala branka v oslabení, kterou Litvínov odskočil na 2:0.

Branky a nahrávky: 6. Šlégr (Kubát), 27. Kubinčák (V. Hübl), 29. Punčochář (Branda), 46. Branda (Jánský). Rozhodčí: Jeřábek – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 4226
Muž zápasu: Jaroslav Hübl
Litvínov: Hübl J. – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Poživil, Vobořil – J. Černý, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Jánský, Branda, Trávníček – Bahenský, Heinisch, Zíma. Trenér: Hübl st..
Kladno: Lev – Hájek, Nádašdi, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava, A. Novotný – Diviš, Patera, M. Procházka – Čurilla, Kuchler, V. Novák – Horna, Kalla, Bělohlav – Nedvěd, Frolík, Valský. Trenér: Müller

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Vypjaté derby potěšilo oko diváka, i když jich do ostravské ČEZ Arény opět nepřišlo nijak hodně. Ti, kteří dorazili, ale neprohloupili. Drama vrcholilo až v nekonečných nájezdech.

Oba týmy daly po dvou gólech, a tak i ve druhém letošním měření sil se šlo do prodloužení za stavu 2:2. V něm Vítkovice hrály dvakrát v oslabení a jelikož Pinc v poslední vteřině lapil střelu Vosátka, rozhodovaly nájezdy. V jedenácté sérii uspěl Róbert Petrovický a zajistil tak druhý bod pro Vítkovice.

Branky a nahrávky: 3. Krenželok (Burger, Barinka), 27. Treille (Svačina, D. Hruška), rozhodující nájezd Petrovický – 8. D. Moravec (Polák), 33. Výtisk (Polanský). Rozhodčí: Minář – Křivský, Guth. Vyloučení: 9:10 navíc Malec (Třinec) 10 OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5623.
Muž zápasu: Roman Vojtek
Vítkovice: Pinc (65. Štěpánek) – Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Voráček, Jurečka, Ovčačík – Petrovický, Burger, Krenželok – Ujčík (24. Roman), Šimíček, Svačina – Treille, R. Hruška, Kvapil – Varaďa, Štefanka, Klimek. Trenér: Hadamczik.
Třinec: Vojtek – Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec – Kanko, D. Moravec, Polák – Balej, Polanský, Kováčik – Pánik, Hampl, Piecha. Trenér: Stavjaňa.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubic 3:2 (01, 1:0, 2:1)

Tentokrát nešlo o přestřelku jako v minulém souboji těchto soků, gólovou spršku a zápasový účet 8:5 pro Východočechy. Byla to víc urputná bitva. V tempu, ale bez parád a s řadou nepřesností na obou stranách. Jak Plzeň tak Pardubičtí se zoufale snažili dostat k bodům. Po reprezentační přestávce vyhráli totiž jediný zápas ze čtyř a o další ztrátu nestáli.

Za stavu 2:2 odhodlaní se domácí tlačili do pardubického pásma a uspěli. V 54. minutě si najel Vlasák mezi kruhy a švihem prostřelil brankáře Růžičku. O majiteli tří bodů bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 25. Fabuš (Vlasák, Straka), 41. Adamský (Vampola, Straka), 54. Vlasák (Smrek, Straka) – 8. Kolář (Bláha, Havíř), 51. Divíšek (Čáslava, Tvrdík). Rozhodčí: Šindler – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:5, využití: 1:0. Diváci: 5648.
Plzeň: Málek – Benák, Smrek, Cartelli, Pácal, Redlihs, S. Hudec, Dresler – Fabuš, M. Straka, Vlasák – Důras, Vampola, Adamský – Dvořák, Kracík, Matějovský – Jan Kovář, Šindel, Laš. Trenér: Hynek.
Pardubice: M. Růžička – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Šeda – Cetkovský, Divíšek, Tvrdík – Klejna, Blažek, Ondřej – Jan Kolář I, Koukal, Starý – Bláha, Radil, Rákos. Trenér: V. Sýkora.
Muž zápasu: Tomáš Vlasák

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:2 PP (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Diváci moc atraktivní hokej neviděli. Hosté v závěru vyrovnali a muselo se prodlužovat. Bonusový bod zajistil domácím Lukáš Pech.

Branky: 13. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 29. Kumstát (Skuhravý, Košťál), 62. Pech (Prošek, Skladaný) – 28. Kočí (Posmyk), 58. Boháč (Tomas). Rozhodčí: Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 3030.
Muž zápasu: Jan Košťál
Karlovy Vary: Mensator – Němec, Jiří Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Čutta, Duben – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Melenovský, Kristek, Sailer – Skladaný, Pech, Dej – Jakub Bauer, Zaťovič, Zucker. Trenér: Paleček
Mladá Boleslav: Šindelář – Jindra, Posmyk, Holub, Kočí, Brňák, Schnabel, Benda, Mocek – A. Padělek, R. Král, Handlovský – Tomas, Barinka, Boháč – Nouza, Sýkora, Eiselt – Fiedler, Rod, Pšurný. Trenér: Šejba.

HC Slavia Praha - HC Znojemští Orli 2:3 SN. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Utkání rozhodl matador, Jiří Dopita.Tým Vladimíra Růžičky v extralize neprožívá snové období. Výhra za tři body už je dávnou vzpomínkou. Datuje se k 26. říjnu. Opak zažívá Znojmo. Osm utkání a sedm výher. To je jeho bilance posledních týdnů.

Branky:
41. Hruška (Beránek, Červenka), 51. Drtina (Beránek) – 29. Plášek (Mojžíš, Erat), 49. Demel (Kucharczyk, Procházka), rozhodujcí nájezd Dopita. Rozhodčí: Kubeš – Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:6, navíc Erat (Zno) 10. minut. Využití: 2:0. Diváci: 3509.
Muž zápasu: Jiří Trvaj
Slavia: Svoboda – Drtina, Jebavý, Kadlec, Kolařík, Novák, Sloboda, Vašíček, Žižka – Beránek, Čermák, Červenka – Doležal, Hruška, Jelínek – Micka, Ondráček, Růžička – Sklenář, Tomica, Vondrka. Trenér: Růžička
Znojmo: Trvaj – Bičánek, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Mrázek, Rýgl, Štach, Švrček – Čachotský, Demel, Dopita – Erat, Haman, Kucharczyk – Meidl, Plášek, Procházka – Růžička, Selingr, Svoboda. Trenér: Rulík.