Pardubice i Vítkovice na úvod suverénní, Slavia řádila

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejová extraliga odstartovala přestřelkou Plzně s Vary. Sparta prohrála v Pardubicích. Bílí Tygři rozcupovali Zlín. Gólman Třince Hamerlík si poranil páteř.

17.9.2010

Hokejisté Vítkovic se radují z vítězství nad Budějovicemi.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Vstup do nového ročníku extraligy vyšel hokejistům Vítkovic na výbornou. Vicemistr doma díky skvělému nástupu porazil České Budějovice 3:1. Dvěma góly se blýskla nová letní posila, slovenský ostrostřelec Rudolf Huna. Utkání ale mělo černou tečku v podobě zranění ostravského útočníka Viktora Ujčíka, který musel být odnesen z ledu na nosítkách.

Hokejisté mistrovských Pardubic si v 1. kole extraligy poradili se Spartou 3:1. Eaton si vypracoval tříbrankové vedení v druhé třetině, kdy gólmana Pöpperleho prostřelil Jan Starý, Václav Kočí a Tomáš Zohorna. Martina Růžičku, který nahradil v brance Pardubic Dominika Haška, překonal v 49. minutě pouze Radek Smoleňák.

Hokejisté Třince sice zvládli premiéru a z Brna si po výhře 3:2 vezou všechny body, ale úsměvy po utkání nehýřili. „Stínem zápasu je zranění gólmana Petera Hamerlíka. Má otřes mozku a zraněnou krční páteř. Musel v Brně zůstat v nemocnici,“ mrzelo třineckého kouče Pavla Marka.

Co se stalo? Brněnský útočník Petr Hubáček se ve 47. minutě na slovenského gólmana řítil z pravé strany, v pádu do něj však narazil a Hamerlík pak dlouho ležel v brance. „Někdo by se měl na ten zákrok podívat,“ zlobil se Marek.

Hokejisté pražské Slavie porazili v úvodním kole Tipsport extraligy Litvínov 5:1. Skóre otevřel z trestného střílení ve 14. minutě Tomáš Svoboda. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky vedli 4:0 již v polovině 23. minuty, hostujícího trenéra Roberta Reichela při trenérské premiéře v české nejvyšší soutěži jeho tým výkonem naopak vůbec nepotěšil.

S velkou vervou se pustili do nového ročníku extraligy hokejoví Bílí Tygři Liberec. Úvodní zápas jim vyšel tak, jak si představovali, a porazili v domácí aréně nevyzpytatelný Zlín 6:3.

Kladno na úvod extraligy prohrálo s Boleslaví 3:4. Hosté zazářili především v druhé třetině, kdy překonali brankáře Cikána třikrát.

Gól Straky zajistil Plzni výhru v dramatické přestřelce s Karlovými Vary. Domácí rozhodli o vítězství 6:5 až v závěru. Nejprve v 59. minutě druhým gólem v zápase vyrovnal Nicholas Johnson, pětadvacet vteřin před závěrečnou sirénou v početní převaze rozhodl o výhře právě kapitán Indiánů Straka.

Brno - Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Filharmonie hrála vyprodanému Rondu k zahájení extraligové sezony, k bodům ale brněnským hokejistům nepomohla. Modrobílí prohráli v úvodním kole s Třincem 2:3.

Oceláři se mohou plácat po ramenou za nákup poslední posily v týmu. Finalista letošního Stanley Cupu Lukáš Krajíček s týmem absolvoval jen pár tréninků, přesto přesnou ranou ze 49. minuty rozhodl zápas. „Nevěděl jsem, co od sebe v prvním utkání očekávat, ale cítil jsem se dobře. Nakonec super,“ usmíval se bývalý hráč Philadelphie.

Kdoví jak by zápas dopadl, kdyby netrefil branku. Modrobílí se sice rozjížděli pomalu, prohrávali 0:2, ale ve třetí třetině na ledě rozpoutali útočnou smršť a zásluhou „neskutečné“ Stehlíkovy branky srovnali na 2:2. Exvítkovický zadák překvapil třineckého gólmana nahozením z nulového úhlu. „Známe se už z dětství. Věděl jsem, že někdy nedává pozor,“ usmíval se Stehlík.

Jeho kamarád však o pár minut později musel po srážce s Petrem Hubáčkem musel střídat. Studený Duba se však rychle stihl rozchytat. „Za stavu 2:2 jsme se zbytečně stáhli a zmatkovali jsme,“ všiml si zadák Krajíček.

Jenže Brno obrovský tlak nevyužilo, Dopita bombou trefil spojnici a Třinec rozhodl. Brněnští fandové však měli v úvodních dvou třetinách ke spokojenosti daleko. Domácí hráči začali s respektem, málo se tlačili do zakončení a Polák je už po dvou minutách potrestal. „Začali jsme hrát až po gólu na 0:1. Byli jsme zakřiknutí. Sasu chytil úvodní tři šance, ale čtvrtou střelu z dorážky už ne,“ líčil kouč Vladimír Jeřábek. „Až pak jsme se zvedli a rychle bruslili. Jenže Třinec pořád hrozil kontry, v tom je obrovský silný, dodal trenér.

Jeho tým často zmatkovitě zakládal útoky, měl tlak, ale nevyužil jej v zakončení. „Příště se musíme víc tlačit do střelby,“ opakoval obránce Richard Stehlík.

Kometa hraje už v neděli v Mladé Boleslavi. „Ještě se rozhodneme, jestli uděláme nějaké změny v sestavě,“ přemítal Jeřábek, kterého potěšil výkon třináctého útočníka Kamila Brabence. „Oživil Hruškovu řadu a hrál dobře,“ pochválil loňského kapitána.

Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Svoboda (Kvapil), 45. Stehlík - 2. V. Polák (Cartelli), 29. Bonk (V. Polák, Varaďa), 50. Krajíček (Peterek). Rozhodčí: Hribík, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno:
Hovi - Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Veselý, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Kvapil - Jakub Svoboda, R. Hruška, Pospíšil - Brabenec. Trenéři: Jeřábek a Lubina.
Třinec: Hamerlík (48. Duba) - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Adamský, Peterek, L. Havel - Bonk, V. Polák, Varaďa - McGregor, Polanský, Hampl. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice - České Budějovice 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Utkání mělo pro domácí bohužel hodně nepříjemnou tečku. Pouhých 17 vteřin před koncem, kdy už se jenom dohrávalo, se střetli v obranném pásmu Jihočechů vítkovický útočník Viktor Ujčík s Lukášem Květoněm. Zkušený domácí forvard zůstal ležet bezvládně na ledě, hráči ihned zběsile gestikulovali směrem ke klubovému lékař a spěchali za svým spoluhráčem. V té chvíli bylo jasné, že nejde o žádnou prkotinu.

„Neviděl jsem přesně, co se tam stalo, ale prý je už v pořádku, při vědomí. Někteří kluci říkali, že to byl faul, jiní zase byli přesvědčeni, že šlo o čistý zákrok. Každopádně to bylo ošklivé a hlavně, úplně zbytečné. Vždyť už byl konec,“ řekl k celé situaci obránce Vítkovic Marek Malík.

Ujčík po chvíli opustil led za bouřlivého potlesku pěti tisícovek fanoušků na nosítkách. „Vytahovali mu zapadlý jazyk, když jsem tam přijížděl. Měl pusu plnou krve. Přeji mu ze srdce, ať se z toho vyškrábe. Viky je ale chlapík, věřím, že bude o. k.,“ pokračoval Malík.

„Viktor s námi komunikoval, hýbal se. Ihned byl převezen na traumatologii a až vyšetření ukáže, jak na tom je. Nehodlám spekulovat, jestli to byl silný otřes mozku, nebo něco jiného. Jen doufám, že bude v pořádku,“ vyjádřil se k celé situaci kouč Vítkovic Mojmír Trličík, který poté zhodnotil zápas.

„Vstoupili jsme do utkání velmi aktivně a přinutili soupeře k chybám, byli produktivní a vytvořili si náskok 3:0. Ve druhé třetině jsme chtěli přecházet do modrou čáru najednou kombinací a ne jednoduše. Naštěstí jsme solidně bránili, přestože měl Roman Málek šestnáct zákroků. Tím, že jsme v prostřední části neinkasovali, bylo rozhodnuto. Aktivitou jsme v závěrečném dějství přinutili soupeře k faulům a přestože jsme neskórovali (Vítkovice nevyužily dvě minuty přesilovku 5 na 3 – pozn aut.), zodpovědnou hrou na konci dotáhli do úspěšného konce, za což jsme velice rádi,“ dodal Trličík.

Budějovická lavička uznala, že na Vítkovice neměla. „Domácí rozhodli v první třetině, kdy byli lepší, dobře bruslili a vypracovali si tříbrankový náskok. Snažili jsme se potom s výsledkem něco udělal, ale nepovedlo se to. Vítkovice po celé utkání dobře bránily,“ podotkl českobudějovický trenér Milan Kupka.

Branky a nahrávky: 11. Vrána (Pohl), 13. Huna, 17. Huna (Svačina, Malík) - 46. Langhammer z trestného střílení. Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 5132.

Vítkovice: Málek - Voráček, Malík, Punčochář, Barinka, Trnka, Ovčačík - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, Húževka, J. Sýkora - Klimek, Vrána, Pohl - Šedivý (36. Szturc), Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, J. Novák, Šulc - Kuchejda, Mikeska, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Mertl, Kašpařík, Podlešák - Pšurný, Červený, Pletka. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia - Litvínov 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

První větší příležitost měl sice hostující Bojer, ale výrazně aktivnější byla Slavia. Pražané si také vynutili první přesilovku zápasu, brankář Franěk však odolal bez úhony. V 11. minutě hrál v početní výhodě poprvé také Litvínov a příliš nechybělo, aby letní akvizice v domácí brance Kopřiva poprvé inkasoval. Jareš hledal střílenou přihrávkou Kracíka, jenž ovšem umístil kotouč pouze do boční sítě.

Od Severočechů to bylo na dlouhé minuty vše a otěže zápasu převzala pevně do svých rukou Slavia. Ve 14. minutě se při hře čtyř proti čtyřem dostal za obranu Svoboda, Kubát si pomohl faulem a sudí s nařízením trestného střílení dlouho neváhal. Domácí lavička si ještě před exekucí vyžádala oddechový čas, Svobodu však zjevně instruovala dobře, neboť s přehledem otevřel skóre. Už 34 vteřin poté navíc propálil Fraňka Vašíček a zvýšil na 2:0.

Vynikající nástup slávistů do druhého dějství zápas rozhodl. Na začátku 22. minuty se prosadil Tomica a Franěk zamířil na střídačku. Mezi tyčemi ho nahradil Jaroslav Hübl. Ani jemu ovšem spoluhráči příliš nepomohli, takže inkasoval již po 83 vteřinách pobytu na ledě, když Sklenář těsně před ním usměrnil Kadlecovo nahození od modré čáry.

Slavia se při vedení 4:0 dostala do velké herní pohody, hosté naproti tomu občas vypadali, že jim teprve začíná přípravné období. I přesto snížil z ojedinělé akce ve 32. minutě Bojer. Dílčí radost Litvínova ale neměla dlouhého trvání. Vondrka tečoval další Kadlecovo chytré nahození od modré čáry a zvýšil na 5:1.

Marnost hostů nejlépe dokumentovala přesilovka v úvodu třetí části hry při vyloučení Štefanky, kdy se Litvínov prakticky nebyl schopen vůbec dostat do útočného pásma. Zbytek utkání se při čtyřbrankovém rozdílu ve skóre už pouze dohrával, nejdůležitějším momentem tak byl trest do konce utkání, který si za nesportovní chování vykoledoval od rozhodčích litvínovský bek Kroupa.(ČTK)

Branky a nahrávky: 14. T. Svoboda z tr. střílení, 15. Vašíček (Micka), 22. Tomica (Holec), 23. Sklenář (Kadlec), 34. Vondrka (Kadlec, Holec) - 32. Bojer (Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:8, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4109.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Branda, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, V. Růžička ml., Krenželok - Micka, Endál, Doležal - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Litvínov: Franěk (22. J. Hübl) - Kroupa, Švarný, Černošek, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Kousalík, Gula - Černý, Kracík, Lukeš - Jánský, V. Hübl, Kubinčák - Jenáček, Vopat, Bojer - Rindoš, Gerhát, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera.

Pardubice - Sparta 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Spartě to v Pardubicích moc nejde. Její poslední triumf v základní části je už pořádně vousatý. Bylo to těsně po Mikuláši roku 2006 a v ČEZ Areně se po šedesáti minutách hry radovala rudá banda. Od té doby ani ťuk. A nedočkala se ani v prvním kole nového ročníku Tipsport extraligy. Úřadující mistr vykročil na cestu za obhajobou titulu v naleštěných „kanadách“ a na Spartu pořádně zadupal.

Navíc se vyřešilo důležité téma: Co si počnou Pardubice bez Haška? Přece nasadí Růžičku. Třiadvacetiletý gólman se poprvé v životě postavil do pardubické branky jako jednička a zářil. Především obrovitému Smoleňákovi se o něm nejspíš ještě bude chvíli zdát, sice se gólu nakonec dočkal, ale těch nervů.

Růžička mu totiž nejprve zlikvidoval samostatný nájezd i důraznou dorážku na brankové čáře. Pardubický brankář se docela často zapojoval do rozehrávky, zachytával puky za brankou a střely zbytečně nevyrážel. Inu měl vloni dobrého učitele. Jistého Dominika Haška…

Ale ani jeho „compañeros“ nezaháleli. Už od první třetiny měli nad Spartou navrch. Od druhé se pak začali prosazovat i brankově. Aktivní Koukal zamotal ve 24. minutě sparťanské defenzivě hlavu za brankou, našel Starého, který z mezikruží ukázal přesnou mušku – 1:0. Za okamžik ujel Bartek, položil Hanzlíka a zpoza brankové čáry našel Kočího – 2:0.

Potřetí Pöpperle vytahoval ze své sítě po důrazu Zohorny, kterého neodstavila ani dvojice obránců. Sparta potom vyvinula velké úsilí, snažila se Růžičku zasypávat salvou střel. Jenže ten dlouho odolával. Ujala se až nádherná Smoleňákova střela zápěstím v poslední třetině.

Jedna série tak přece jen nakonec skončila. Pětkrát za sebou Pardubice vyhrály 3:2, tentokrát Spartě druhý gól nepovolily.

Branky a nahrávky: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) - 49. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9320.

Pardubice: M. Růžička - F. Kaberle, M. Drtina, Nakládal, Kočí, Jillson, Mezei - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Cetkovský, Buchtele, Kousal. Trenéři: Jandač a Votruba.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp, Bolf - Kůrka, Treille, Ručinský - Ton, D. Výborný, Smoleňák - Bartánus, J. Hlinka, Hlaváč - Pacovský, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.

Plzeň 1929 - Karlovy Vary 6:5 (2:1, 2:4, 2:0)

Hokejisté Plzně vstoupili do nové extraligové sezóny vítězstvím nad Karlovými Vary 6:5. Dramatický duel plný branek rozhodli domácí až v samotném závěru. Nejprve v 59. minutě svým druhým gólem v zápase vyrovnal Nicholas Johnson, pětadvacet vteřin před koncem poté v přesilové hře rozhodl o výhře Indiánů kapitán Martin Straka.

Domácí vstoupili před zaplněným hledištěm do utkání aktivněji a již během prvního střídání otevřel skóre nenápadnou střelou z mezikruží Kovář, který se objevil na křídle elitního Strakova útoku. O dvě minuty později navíc skvělý pohyb Indiánů proměnil v druhou branku Jan Heřman, když do sítě dorazil střelu Hanzlíka.

Hosté vůbec nestíhali bránit v plné rychlosti kombinující domácí hráče a od další pohromy je ochránil jen rozklek gólmana Sáblíka proti střele Lammerse. Drtivý nápor domácích skončil až po deseti minutách, kdy na druhé straně zastavila střelecký pokus Sailera až levá tyčka Přikrylovi svatyně. Převahu si však stále udržovali Západočeši. Straka ale po samostatném úniku netrefil v rozhodující chvíli odkrytou branku.

Hostům nevyšla ani početní výhoda při níž musel naopak Sáblík zastavit nájezd za obranou zapomenutého Martina Heřmana. Těsně před koncem úvodní třetiny ovšem zaváhala také domácí defenziva a nabídnutý prostor využil na brankovišti Hruška bekhendem ke snížení na 1:2.

Prostřední třetinu zahájili hosté o poznání lépe a Gřegořek se uvedl v novém působišti gólem, když vyrovnal po spolupráci s Noskem. Nerozhodný výsledek nevydržel ani minutu, protože svou premiéru na českém území ozdobil přesnou trefou také americký útočník Johnson. Za chvíli náladu na karlovarské střídačce vylepšila využitá přesilovka, v níž srovnal na 3:3 ranou od modré čáry, opět letošní mistr světa Gřegořek. Minutu na to ještě více otřásl psychikou domácích Skuhravý, který poslal střelou z prostoru mezi kruhy hosty poprvé v zápase do vedení.

Domácí zareagovali tlakem v útočném pásmu, který zastavil až faul Proška. Jeho vyloučení potrestal přesnou střelou z levého kruhu Vlasák. Stav 4:4 ale Plzeň dlouho neudržela. Divokou devítiminutovku totiž gólově uzavřel Hruška, poté co využil další nedůslednost domácích beků a podruhé v utkání pokořil Přikryla bekhendovým zakončením. Domácí mohli odpovědět ve vlastním oslabení. Modrého pokus mířící za brankovou čáru, ale na poslední chvíli odpálil Hřebejk. V závěru druhé třetině trefil Straka v přesilovce jen levou tyčku.

Do závěrečného dějství naskočili domácí viditelně nervózní a při karlovarském přečíslení zachraňoval proti tvrdé střele Melenovského včasným skluzem Přikryl. Domácí brankář se vytáhl také ve 47. minutě proti výborně hrajícímu Hruškovi. Mohutně finišující Plzeň se dlouho nemohla proti dobře organizované obraně Varů prosadit, až půl druhé minuty před koncem vyrovnal na 5:5 při přesilovce vylepšené power play po vybídnutí od Straky Johnson. Navíc faul Slobody z poslední minuty normální hrací doby dokázal potrestat po kombinaci s Kovářem vítězným gólem kapitán Straka.(ČTK)

Branky a nahrávky: 1. Jan Kovář (Vlasák), 3. J. Heřman (Jiří Hanzlík), 23. Johnson (Jiří Hanzlík), 30. Vlasák (Jiří Hanzlík, Straka), 59. Johnson (Straka, Slaney), 60. Straka (Jan Kovář, Vlasák)- 20. D. Hruška (Sailer, Gřegořek), 22. Gřegořek (Nosek), 25. Gřegořek (Pech), 26. Skuhravý (Kumstát), 30. D. Hruška (Dej, Košťál). Rozhodčí: Husička, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 8139.

Plzeň: Přikryl - Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo - Jan Kovář, Straka, Vlasák - Lammers, Langfeld, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman. od 44. Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Karlovy Vary: Sáblík - Parýzek, Kokko, Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Prošek - D. Hruška, Dej, Košťál - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Saarinen, Pech, Sailer - Cyganov, Melenovský, Zaťovič. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Kladno - Mladá Boleslav 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Hokejisté Kladna prohráli v prvním extraligovém kole s Mladou Boleslaví 3:4. Hosté o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kdy překonali domácího brankáře Cikánka třikrát. Domácí poté dokázali ve třetí části již jen snížit na konečných 3:4. Vyrovnat se jim už nepodařilo.

Úvodní část hry byla zcela ve znamení útočné aktivity domácích, kteří pod staronovým názvem Vagnerplast chtěli svého soka brzy poslat do kolen. Ale hráčům chyběl především klid v koncovce. Zvláště to bylo patrné při přesilovkách obou týmů, ve kterých měli gólmani Cikánek i hostující Schwarz minumum práce.

Po návratu z kabin Patera a spol. svůj tlak ještě zvýšili. Právě kapitán domácích měl první velkou příležitost změnit bezgólový stav, ale ztroskotal na brankáři hostů. Následně Kallův útok roztočil "kolotoč" před Schwarzem při vyloučení Gajovského, ale boleslavský strážce svatyně byl k nepřekonání.

Teprve v půlce zápasu dali hosté o sobě vědět. V oslabení měl první šanci Pabiška, ale ani on ještě neskóroval. Gajovský však po návratu z trestné lavice přihrál přesně Bahenskému, který dal bekhendem úvodní gól zápasu. O necelé dvě minuty později Divíšek napálil od mantinelu puk před branku Kladna a Boháčovi úspěšnému zásahu stačilo nastavit jen hůl.

Kladenští však nesložili zbraně. Při další početní výhodě Kuchler přece jenom dostrkal puk za Schwarzova záda. Gól však spíše povzbudil hosty. Fabuš se krásnou stahovačkou uvolnil a ideálně nahrál úplně volnému Pabiškovi, který v zakončení nezaváhal.

Když ve třetí části hry Kalla svůj brejk neproměnil a vzápětí Vrbata projel celým kluzištěm a střelou pod horní tyčku zvýšil již na tříbrankový rozdíl ve prospěch svého týmu, zdálo se, že středočeské derby vyzní jednoznačně ve prospěch Mladé Boleslavi.

Ale i hostující obrana si vybírala svoje volno. Valský svůj brejk zakončil přesnou střelou do horní části branky a Eberle po kombinaci první útočné řady Kladna vykřesal jiskru naděje na zvrat. Ve zbytku hrací doby však hosté hlavně zásluhou svého vynikajícího brankáře již zvrat nedopustili.(ČTK)

Branky a nahrávky: 35. Kuchler (L. Procházka), 45. Valský (Kalla, Toman), 48. Eberle (Patera, Látal) - 31. Bahenský (Gajovský), 33. Boháč (Divíšek), 37. Pabiška (Fabuš, Macho), 43. Vrbata (Hay). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3124.

Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Toman, Platil, L. Procházka, Šmach - Látal, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Kotrla - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Knotek, Melka, Gengel. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Jindra, Žabka, Lehikoinen, Marušák, Hay, Duben, Macháček - Boháč, Divíšek, Milroy - Pabiška, Macho, Fabuš - Matějovský, Vrbata, Bahenský - Gajovský, Nouza, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Gudas.

Liberec - Zlín 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Od prvních vteřin zápasu bylo zjevné, jak se Tygři těšili na premiérový duel a jak jsou zdravě „nadržení“. Zlín se pár minut držel ve hře a při vyloučení Trončinského si vytvořil zdravý tlak, ale bez vyústění. V dalším průběhu již domácí neustálým napadáním již při rozehrávce komplikovali „ševcům“ život a góly byly zaslouženým výsledkem jejich snahy.

Ten první vsítil Tomáš Vak za asistence obou kolegů z nově sestaveného elitního útoku – Kudrny a Hořavy. Vak nahodil puk bekhendem před brankou a polovysokou ránu někdo z klubka hráčů srazil za záda brankáře Sedláčka. Gól ještě ověřoval hlavni sudí s videorozhodčím. Na 2:0 zvýšil Liberec v 17. minutě v přesilovce při vyloučení Lučky. Hunkesovu ránu od modré Sedláček vyrazil před sebe a Kudrna pohotově doklepl do sítě. V závěru třetiny se hostům podařilo snížit. T. Sýkora objel branku, našel mezi kruhy I. Rachůnka a bylo to 2:1.

Gól do šatny byl pro Zlín zdánlivě slibný, ale zřejmě způsobil bouřku v kabině Tygrů, kteří nastoupili do druhé třetiny opět jako utržení ze řetězu. V 23. zvýšil ranou pod horní tyčku Špaček na 3:1, v 26. Bárta nadvakrát na 4:1. Zlín opět snížil, v 36. při signalizované výhodě napálil puk pod břevno – 4:2.

Nenápadná akce Vaka skončila v 43. min. jeho druhým a libereckým pátým gólem. V 46. byl Čakajík faulován v úniku Galvasem a rozhodčí nařídili trestné střílení. Bek Čakajík ale Sedláčka nepřekonal. Když však v téže minutě Hořava zvýšil na 6:2, odjel Sedláček z branky a nahradil ho Štůrala.

Poslední korekce výsledku přišla 59. minutě, kdy Kubiš snížil na konečných 6:3.

Branky a nahrávky: 9. Vak (Kudrna, Hořava), 17. Kudrna (Hunkes), 23. Špaček (Ondřej, Moravec), 26. Bárta (Špaček), 43. Vak, 47. Hořava (Bárta, Rýgl) - 19. I. Rachůnek (Důras, T. Sýkora), 36. Galvas (Důras), 59. Kubiš (Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 4994.

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Hořava, Vak, Kudrna - Víšek, Plodek, Dušek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Zlín: Sedláček (47. Štůrala) - Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Řezníček, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - Balán, Čech, Sivák. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.