Liberec si pojistil vedení, uspěla i Sparta a Kometa. Vítkovice zničily Třinec

Praha - Hokejová liga se po reprezentační pauze opět naplno rozběhla. Pro Třinec však mělo 18. kolo hodně hořkou příchuť, v derby s Vítkovicemi schytal debakl 0:7. Naopak díky důrazu před brankou slavila Kometa v Olomouci. Mistrovský Litvínov padl popáté za sebou. Bukarts prožil vydařený debut v dresu Zlína, dvěma góly se podílel na výhře nad Chomutovem. Liberec vede tabulku o čtyři body před druhou Plzní a třetí Spartou. Varům vystřelil výhru Huna.

13.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 13.11.2015

Lukáš Krenželok z Liberce (vpravo) a Jan Holub z Mladé Boleslavi.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Sedm gólů, ale jen do brány Třince? Takový počin se povedl Vítkovicím, které rozdrtily svého soka 7:0 a dosáhly tak nejvyššího vítězství v dvacetileté historii ocelářských derby v elitní soutěži. Dva góly vsítil Roman Szturc, trefu a přihrávku si připsala i slovenská posila Peter Ölvecký, který teprve ráno před utkání podepsal smlouvu. Vicemistr po reprezentační pauze prohrál i podruhé s nulou a na gól čeká už 136 minut. Po vysoké porážce navíc rezignoval trenér Jiří Kalous. Končí jeho i asistent Václav Varaďa.

Štěstí přeje připraveným. Omílaná fráze, která však vystihuje podstatné. Kometa porazila Olomouc na jejím ledě 4:1. „Puky se k nám odrazily, měli jsme štěstí v koncovce. Jsou to super body. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohodlně pohlídali," hlásil spokojeně brněnský útočník Vilém Burian.

Litvínov černou sérii neukončil. Mistři prohráli s Plzní 1:3 a připsali si pátý nezdar za sebou. Severočeši přitom vedli, celý zápas byli výrazně střelecky aktivnější, ale Indiáni otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Plzeň tak vyhrála čtvrtý z posledních pěti duelů.

Sparta zvítězila na ledě Hradce Králové 5:2. Hosté udělali rozhodující krok za třemi body na přelomu první a druhé třetiny, kdy zvýšili jednobrankové vedení na 3:0. Dvěma góly se v dresu vítězů blýskl obránce Michal Barinka. Sparta podesáté za sebou bodovala, Východočeši naopak přišli o body poprvé po sérii pěti zápasů bez zakolísání.

To byla premiéra z říše snů. Roberts Bukarts se hned ve svém prvním zápase v dresu Zlína směle ujal role spasitele a trefil ševcům proti Chomutovu druhé domácí vítězství sezony. Byť jen za dva body! A nejen to, po 199 minutách ukončil střelecké trápení týmu v polovině zápasu. Pak na sebe vzal zodpovědnost i v penaltách, kterou chladnokrevně proměnil. A když Kašík odolal dvěma nájezdům chomutovského Červenky, mohly vypuknout oslavy.

Karlovy Vary zdolaly Pardubice po obratu 3:2 a připsaly si třetí výhru za sebou. Zápas rozhodl v 55. minutě slovenský útočník Rudolf Huna. Pardubice také sahaly po třetím vítězství za sebou, ale dobře rozehraný duel ztratily.

Liberec si upevnil vedení, když přestřílel Mladou Boleslav 6:4. Bílí Tygři bodovali posedmé za sebou a pošesté v této sérii vyhráli. Vítěznou trefu obstaral ve 43. minutě při vlastním oslabení Petr Jelínek.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Pátek třináctého hokejistům Komety spíš přál při rozhodujících brankách ve druhé třetině. Jan Hruška pohotově zasunul puk odražený od brankové síťky a nohou olomouckého beka Tomáše Valenty. Martin Dočekal zase využil nabídky, která mu na hokejku přilétla od spojnice plexiskla.

I Burian byl pozorný v brankovišti. Přetlačil obránce a skóroval. „Chtěli jsme hodně střílet a cpát puky do branky. V minulých duelech se nám to nedařilo, tak jsme to chtěli zlomit jednoduchostí a dát góly z dorážek, což se nám dvakrát podařilo," řekl Burian o důrazu před brankou, hlavním faktoru výhry.

„Utkání rozhodla orientace v předbrankovém prostoru. Hráči Komety byli vždy ve správném prostoru a dostali se k dorážkám. My jsme to nedokázali," uznal domácí trenér Zdeněk Venera.

Kometa naskočila vítězně do extraligy po dvanácti dnech volna a nyní je o skóre na osmém místě. „Jsme rádi, že jsme po třech prohrách zápas zvládli. Věřím, že nám pomohla reprezentační pauza. Hráči utkání odmakali, od brankáře po posledního útočníka," chválil asistent Komety Kamil Pokorný.

O dva ze čtyř gólů Brňanů se postarala nově složená první formace David Ostřížek, Hruška a Hynek Zohorna. Třetí útok okolo kapitána Leoše Čermáka odehrál také povedené utkání. Formu potvrdil Tomáš Svoboda, i díky pohodě v osobním životě. V týdnu se mu narodila dcera. „V reprezentační pauze jsme měli akci hned den potom, co se mu narodila dcera. Byli jsme na večeři, tak tam nechal nějaké peníze. Teď podává dobré výkony," pousmál se Burian.

Kometu nyní čeká další pauza. Až v úterý se postaví Plzni. „Takový nepravidelný program je nepříjemný," uznal Burian.

Branky a nahrávky: 18. Laš (J. Knotek, Rašner) - 9. Ostřížek (J. Hruška, H. Zohorna), 31. J. Hruška (T. Svoboda), 38. Dočekal (Kováčik, V. Němec), 43. Burian (L. Čermák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Houdek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, Zeman, Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.
Brno: Čiliak - Stehlík, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Kuboš, Hanzlík, Štindl - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, V. Němec, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Dočekal, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik a K. Beran a Pokorný.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

"Nám se ten večer vůbec nepovedl. Celou dobu nebylo jasné, co jsme vlastně chtěli hrát. Respektive to, co bylo připraveno, jsme nebyli schopni převést na led. Bylo to takové rozházené. Dopředu ještě nějaké šance byly, ale dozadu jsme byli otevření jako kdovíco," vyjádřil svou nespokojenost po utkání domácí kouč Peter Draisaitl.

Sparta nastoupila s hodně přeskupenými útoky a domácí Kacetl byl také prvním z obou gólmanů, kdo si připsal ostřejší zákrok. V šesté minutě ale také jako první inkasoval, když Černoch hledal při přečíslení Sparty Pecha a jeden z bránících hráčů domácího týmu srazil jeho přihrávku za Kacetlova záda. Aktivita se poté přestěhovala na domácí hokejky, jenže Knotek i Pilař v přesilovce nemířili přesně.

Sparta z hodně nenápadné situace 16 vteřin před přestávkou přidala druhý gól: Cingel našel křížnou přihrávkou zapomenutého Barinku, jenž z kruhu pro vhazování přiklepnutím bez přípravy zvýšil. "Trefil to pěkně, odrazilo se mi to tam od vyrážečky. Byla navíc škoda, že to bylo krátce před koncem první třetiny," popsal Ondřej Kacetl.

"Myslím, že ze začátku jsme měli lepší nohy, lépe nám to jezdilo. Měli jsme šance a padly tam góly, což bylo důležité," uvedl Barinka.

Spartu držel Lukáš

Spartě patřil i nástup do druhého dějství. Po 62 odehraných sekundách nabil Hlinka Saboličovi a ten tváří v tvář Kacetlovi nezaváhal. Uběhla však přesně minuta a Courchaine odmazal nulu na kontě inkasovaných branek také strážci hostující branky Lukášovi. Následně zaváhal na druhé straně Buchtele a ve 26. minutě byl blízko gólu Vantuch. Svůj první pokus namířil ale jen do Lukáše a opakovanou ranou trefil pravou tyč.

Královéhradečtí se však nevzdávali a ve 32. minutě se naplno vrátili do hry o body. Nikým neatakovaný Bednář měl spoustu času, aby si vybral, komu naservíruje puk, zvolil Kukumberga a udělal dobře - 2:3. Jenže o minutu a čtvrt později se nádherně trefil od modré čáry Barinka a svou druhou dnešní brankou vrátil Spartě klid.

Domácí dřeli a snažili se o další kontaktní gól, jenže jejich snaha končila na pozorném Lukášovi, jenž měl občas i porci potřebného štěstí. Skóre pak uzavřel do prázdné branky ranou z úhlu Andrej Kudrna.

"Vyhrál asi šťastnější tým. Myslím, že jsme měli dobrý pohyb, hráli jsme dobře, ale nepadalo nám to tam," nabídl svůj pohled Kacetl. "Podali jsme výborný výkon; bruslivý, obětavý, s nasazením. Můžeme být spokojeni. Z toho celku bych chtěl vyzdvihnout brankáře Honzu Lukáše, který byl dnes výborný," řekl hostující asistent Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 23. Courchaine (Pláněk), 32. Kukumberg (Bednář) - 6. Černoch, 20. Barinka (Cingel, A. Kudrna), 22. Sabolič (J. Hlinka, Polášek), 33. Barinka (Hamilton, Čajkovský), 59. A. Kudrna (J. Mikuš, Cingel). Rozhodčí: Šindler, Horák - Frodl, Skopal. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 6697.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Honejsek. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.
Sparta: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Polášek, Eminger, Hrbas, J. Mikuš, Švrček - Netík, Klimek, Buchtele - Sabolič, J. Hlinka, Kumstát - Hamilton, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)

Utkání začalo velmi svižně a první šanci měl domácí Řepík. Hosté odpověděli možností Klimenty. Velikou příležitost si v osmé minutě vypracoval hostující Pabiška, který obkroužil branku a už se téměř radoval z gólu. Schwarz, který nahradil v liberecké brance zdravotně indisponovaného Lašáka, se ale stihl bleskově přesunout.

O minutu později obral Krenželok o puk chybujícího Hyku a z mezikruží překonal poprvé Ritticha. Ve druhé polovině první třetiny se hra rozdrobila, přibylo urputných soubojů a hrálo se více v rozích a středním pásmu.

Druhá třetina byla na góly bohatá a padlo jich celkem šest. Brankostroj začal ve 24. minutě hostující Jarůšek, který zužitkoval přesilovku. O tři minuty později strhl vedení na stranu hostí Urban, který oklamal Dernera a krásnou střelou pod horní tyčku nedal Schwarzovi šanci. Domácí odpověděli velice rychle, ve 29. minutě po pěkné kombinaci zblízka vyrovnal Řepík.

Hned o minutu později obral Pabišku o puk Lakatoš a zblízka překonal Ritticha mezi betony. Odpověď hostů přišla za minutu, když po nedorozumění v liberecké obraně se ocitl tváří v tvář Schwarzovi Hruška a vyrovnal na 3:3. Ve 33. minutě byl vyloučen na pět minut a do konce utkání Žejdl a domácí dlouhou přesilovku využili. Na modré čáře napřáhl ve 36. minutě Ševc a tvrdou střelou dostal Bílé Tygry znovu do vedení.

Boleslav doplatila na chyby

Hosté mohli vyrovnat na začátku třetí třetiny v přesilovce, ale chybovali. Vyhozený puk dojel Jelínek, posunul si ho pod tělem vyjíždějícího Ritticha a pak bez problémů zakončil do prázdné branky. "Přeskočilo to hůl jejich bekovi, gólman vyjel, tak jsem přemýšlel, co udělat. Snažil jsem se to prostrčit a vyšlo to. Udělal jsem to, co jsem chtěl. Boleslavi dneska ty přesilovky moc nešly," prohlásil Petr Jelínek.

Ve 49. minutě se prodral před Ritticha Bakoš, v pádu přihrál Valskému, ale hostující brankář jeho pokus zlikvidoval. V 53. minutě pálil Vampola, Rittich ani nereagoval, ale pomohla mu tyč. O dvě minuty později ujel Krenželok, Ritticha si doslova vychutnal a zvýšil na 6:3. Poslední slovo měli v 59. minutě hosté. Ovčačík našel na útočné modré čáře Pacovského, který překonal Schwarze.

"Z naší strany to byl hektický zápas, ale nasazení a bojovnost se hráčům nedá upřít. Bohužel jsme propadali v taktice, dělali jsme chyby a možná jsme měli i trochu smůly. Soupeř ale hrál agresivně, chyby si vynutil a vyhrál zaslouženě," řekl asistent trenéra Mladé Boleslavi Marian Jelínek.

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Plutnar, Výtisk), 29. Řepík (Vampola), 30. Lakatoš, 36. Ševc (Řepík, Vampola), 43. P. Jelínek, 55. Krenželok (P. Jelínek) - 24. Jarůšek (L. Pabiška, Rittich), 27. Urban (Bárta, Kubica), 31. R. Hruška (Bárta, Kubica), 59. Pacovský (Ovčačík). Rozhodčí: Polák, Úlehla - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:5, navíc Radivojevič - Žejdl oba 5 min. a do konce utkání, M. Látal do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5709.

Liberec: Schwarz - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Mladá Boleslav: Rittich - T. Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, M. Látal - Klimenta, Žejdl, Hyka - Bárta, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

„Když rozhodne o výsledku, je to dobře. Něco jiného je ale trénink a pak zápas. Ale je to zručný hráč, ruská škola, dobře bruslí, umí to s hokejkou. Věříme, že zapadne do konceptu a vytvoří s někým údernou dvojici nebo trojici," přeje si asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Bukarts nastoupil ve druhé formaci vedle Holíka a Říčky. A ve druhé třetině přišla jeho první velká chvíle, když z první trefil horní růžek Kopřivovy branky. Ve 39. minutě pak v přesilovce od modré čáry vypálil Červenka a vyrovnal. Muž s číslem 71 na zádech pak měl ještě velkou šanci v závěru druhé třetiny, kterou ale z dorážky Kopřivu nepřekonal.

Stejně jako nikdo jiný ze zlínského týmu, byť na něj ševci vyslali 33 střel. V první třetině byl přitom Chomutov nebezpečnější a opět ševci mohli děkovat jen Kašíkovi, který neinkasoval. Ale i on měl už ve 3. minutě štěstí, když se Šidlíkova střela otřela o tyč.

A pak už pokračoval příběh soubojů zlínského gólmana s Červenkou. V 6. minutě mu vyrazil střelu ramenem, ve 13. minutě zase samostatný únik a blafák koncem lapačky. „V první třetině byl soupeř lepší. Tady nás podržel Káša," oddechl si Jurík. „První třetina nám vyšla, ale od druhé třetiny se to otočilo. Soupeř mohl odskočit na 2:0 a bylo by po zápase. Naštěstí ve třetí třetině jsme se zvedli. Měli určitou převahu i šance. Za sebe nejsem úplně nespokojený," přiznal Kopřiva.

I přes další šance na obou stranách dospěl zápas až do prodloužení, kde měl na hokejce druhý bod pro Piráty Dušek, ale z bezprostřední blízkosti netrefil Kašíkovu klec. Ten zářil i v nájezdech, kdy přečetl Růžičkův blafák do forhendu, nepřišel si na něj ani Červenka.

Ze Zlínských tentokrát neuspěli ani Havlík s Čachotským, ale ševci měli svého Bukartse. Ten naznačil kličku, rozhýbal si Kopřivu a zasunul mezi betony. „Ve třetí třetině to bylo čekání, kdo dá gól a rozhodne. V nájezdech jsme byli šťastnější," oddechl si Jurík.

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (P. Holík), rozhodující sam. nájezd Bukarts - 39. Červenka (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Čech, Hodek - Bryška, Lukš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4288.

Zlín: Kašík - Urbanec, Marušák, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Bukarts, P. Holík, Říčka - Havlík, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, J. Mrázek, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - L. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Hovorka, Dušek, Sklenář - R. Veselý, Kämpf, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Kalous přiznal, že rozhodnutí na rezignaci v něm zrálo postupně a nebylo jen otázkou dnešního propadáku. "Sezona není optimální od začátku, nejsou výsledky a ani hra nebyla podle našich představ. Jako hlavní kouč jsem zodpovědný za výsledky i za hru. Nesu zodpovědnost a z toho vyplynul pro mě tento krok," řekl Kalous.

Oceláře z dlouhodobé letargie nevytrhla ani vyhecovaná atmosféra derby. Touha po třech bodech od prvního buly daleko více sálala z domácích, kteří mohli jít do vedení už ve třetí minutě, ale Burger zblízka trefil pouze Hamerlíka. Domácí od úvodní části vicemistra válcovali důrazem a agresivitou na maximální možné hranici, které soupeř neuměl opětovat. Navíc Hamerlík zůstával zoufale opuštěn při odražených střelách.

Kolouch tak v osmé minutě doklepl do sítě puk z brankoviště a stejný film se Hamerlíkovi před očima odehrál ještě dvakrát. Szturc dopravil v 16. minutě rychlou dorážkou podruhé do brány vyraženou střelu Strapáče a o 56 sekund později po velkém zámku druhé vítkovické řady znovu z bezprostřední blízkosti uklidil puk za Hamerlíka Kucsera.

Třinci nepomohla ani změna brankáře

Hosté se pokusili zvrátit kalamitu střídáním gólmanů, ale bezkrevný výkon bez špetky obětování nedostal kýženou infuzi ani ve druhém dějství. Ve válce tvrdých osobních soubojů na hraně byli hosté proti nabuzeným Vítkovicím jen komparsem.

Szturc se krásně proháčkoval třineckou obranou ve 23. minutě, ale zakončil jen do tyče. Čtvrtý gól, který Ocelářům takřka jistě bral šanci na zvrat, však přišel zanedlouho, když Burger v přesilovce zavěsil po křížné Balánově přihrávce.

To už obvykle vyrovnané ocelářské derby dostávalo nádech exhibice. Třineckou frustraci znásobili pátým gólem z trestného střílení Balán a pak po dalším sólovém úniku blafákem ještě i Szturc.

Hosté se ani v závěru neprobudili a nezmohli na pořádné ohrožení Dolejšovy branky. Jejich debakl zpečetil Ölvecký, který čtyři minuty před koncem skóroval z voleje po Strapáčově přistrčení.

"Prostě ideální zápas. Vyšlo vše, na co jsme sáhli. Naše lajna tři góly, modrá lajna taky dva nebo tři góly. Červená lajna to samé. Celý mančaft šlapal, jak měl. Dělali jsme přesně to, co trénujeme a to co chceme hrát," řekl vítkovický útočník Szturc.

Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 16. Szturc (Strapáč, Štencel), 17. Kucsera (Vandas, Sloboda), 28. Burger (Balán), 34. Balán z trestného střílení, 35. Szturc (Ölvecký, Kudělka), 56. Ölvecký (Strapáč, Klok). Rozhodčí: Pešina, Schukies (Něm.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 9645.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Kovář, Pastor, Klok - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Balán, Burger - D. Kafka, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.
Třinec: Hamerlík (17. Hrubec) - Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Hrabal, M. Doudera, L. Doudera - Irgl, Klepiš, Kopecký - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Svačina - Hrňa, Marek Růžička, Orsava. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

"Bylo vidět, že jsme prakticky čtrnáct dní jenom trénovali. I když utkání asi nebylo pěkné pro oko diváka, tak to nevadí. Důležité je, že máme tři body. Věřím, že nám vítězství psychicky pomůže, protože vyhrát po tak dlouhé přestávce je vždy důležité," řekl Huna.

Domácí nastoupili už s uzdraveným Dudou, který v reprezentační pauze nastoupil v druhé lize za Sokolov, i s posilou z prvoligové Kadaně Kůsem. Bek Jekabs Redlihs, akvizice z Chomutova, po příletu z Lotyšska ještě do utkání nezasáhl.

Pardubice, které byly povzbuzené vítězstvím z Třince, se v páté minutě ujaly vedení. Po zmatku v karlovarské obraně Voženílek zasunul puk za Závorkova záda. Energie jako by se teprve probouzela z takřka čtrnáctidenní herní pauzy.

Hosté aktivní obranou nepouštěli domácí do větších příležitostí a sami vyráželi k nebezpečným protiútokům, což ve 12. minutě potvrdili šancemi Čáslava a Bokroš. První vážnější příležitost Energie si vytvořil Kůs, ale jeho průnik pardubickou obranou zlikvidoval Maxwell. Velmi blízko ke vstřelení druhé branky měli Východočeši při opakovaném vyloučení Dudy, ale Karlovarští měli po Rolinkově střele štěstí.

Dynamo začalo lépe i druhé dějství. Ve 22. minutě Bokrošovu střelu od modré domácí gólman jen ztlumil a puk se došoural několik centimetrů za brankovou čáru. Domácí se dlouho nemohli prosadit přes střední pásmo, ale ve 30. minutě už snížili. Bičánek střelou od modré čáry využil přesilovku při Svobodově vyloučení.

V závěrečném dějství snahu Západočechů o vyrovnání brzdila častá vyloučení. Po vyloučení Rodneyho a Bulíka dokonce dostali hosté na 77 vteřin šanci hrát přesilovou hru pěti proti třem. Domácí ale odolali tlaku Dynama a po Sýkorově střele pomohla Závorkovi i tyč. Nevyužitá výhoda musela Pardubické mrzet o to více, že v 52. minutě se střela Kůse odrazila od Dudy Za Maxwellova záda a bylo vyrovnáno. Dokonalý obrat utkání završil o tři minuty později Huna.

"Utkání se mi těžko hodnotí. Myslím si, že jsme podali kvalitní výkon a v zápase jsme byli asi lepším týmem. Bohužel výsledek nás neuspokojuje. To, co se dělo ve třetí třetině, je nepochopitelné," prohlásil trenér Pardubic Richard Král.

Branky a nahrávky: 30. Bičánek (Marosz, T. Rachůnek), 52. Duda (Kůs), 55. Huna (Marosz) - 5. Voženílek (Tomášek), 22. Poulíček (Bokroš, Tomášek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Hynek, Belko. Vyloučení: 6:5, navíc Šcotka (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3452.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Dvořák, Gulaši, Rodney - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, Duda - Kohout, Bulík, Harkabus - Gorčík, Osmík, Vachovec. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Havlík, Šeda - Tybor, Marcinko, J. Svoboda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Moučka, Kout, Panna. Trenéři: R. Král a Zadina.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Do první šance utkání se dostal hostující Kubalík, brankář Janus si však s jeho pokusem poradil. Machovského na druhé straně následně prověřil Smolka, ani on ale neuspěl. Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě, kdy Pirošovu střelu tečoval Martynek.

Vyrovnat mohl po Kratěnově přihrávce Bližňák, ale hosté se dočkali až ve 12. minutě, kdy svůj brejk jistě zakončil Kubalík. V závěru první části otočil skóre Indrák, který si pohrál s domácími bránícími hráči a poslal puk k bližší tyčce.

Jak plzeňští hráči skončili první třetinu, tak začali i druhou. Johsonovu přihrávku zpoza branky zužitkoval Bližňák, který pohotově překonal Januse. Další gól mohli hosté přidat v přesilové hře pět na tři, slovenského gólmana ve službách Vervy však pokořit počtvrté nedokázali.

Více než čtyři tisíce diváků na Stadionu Ivana Hlinky již další gól nevidělo ani ve třetí dvacetiminutovce, i když domácí byli dnes výrazně střelecky aktivnější. Na Machovského, který si nakonec připsal 38 úspěšných zákroků, však nevyzrál ani ve 45. minutě Piroš. Janusovi na druhé straně poté pomohl pozorným obranným zákrokem Trávníček, jenž zamezil ve skórování Bližňákovi.

Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš) - 12. D. Kubalík (Kracík, J. Jeřábek), 17. Indrák (Kracík), 25. Bližňák (Johnson, Kubka). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4244.

Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Frolo, T. Pavelka - Smolka, Hübl, Lukeš - Válek, R. Hanzl, Trávníček - Martynek, Piroš, Chlapík - Jánský, Gerhát, Jurčík. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.
Plzeň: Machovský - J. Jeřábek, Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, Hossa - Schleiss, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Autor: Redakce, ČTK, Petr Musil, Daniel Ostrčilík

13.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.