Výborný čtyřmi body srazil Spartu. Pardubice opět prohrály, do čela jde Liberec

Ostrava - Hokejisté Liberce vyhráli ve 13. kole extraligy na ledě Karlových Varů 5:4 a posunuli se do čela soutěže. Vítkovice vybojovaly těsné vítězství 1:0 nad Litvínovem. Výborný čtyřmi body pomohl Boleslavi porazit Spartu. Černá série Pardubic trvá, doma podlehly Hradci.

23.10.2015 AKTUALIZOVÁNO 23.10.2015

Autor prvního gólu David Výborný (vpravo) a Lukáš Pabiška z Boleslavi se radují.Foto: čtk

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Hokejisté Vítkovic vybojovali v závěrečném kole úvodní čtvrtiny extraligy nejhubenější možné vítězství 1:0 nad Litvínovem. Svým prvním gólem v sezoně ho v přesilové hře po krásném sólu stanovil obránce Jan Štencel.Domácí vítězství podpořil první nulou ročníku brankář Daniel Dolejš, který si ve druhém startu v základní sestavě připsal druhé vítězství. Mistr v Ostravě za poslední čtyři roky a deset měsíců teprve podruhé nebodoval, dnes zároveň přišel o sérii tří výher.

Moc hokejové zábavy si diváci prvních třicet minut neužívali. Po opatrnějším začátku se iniciativy chopil Litvínov a průběh nasvědčoval, že by mohl přidat další k sérii osmi utkání, ze kterých v Ostravě pouze jedinkrát odešel přemožen v normální době. Jenže z územního tlaku větší příležitosti nepřišly.

Aktivnější Litvínov musel být z kompaktní vítkovické defenzívy zoufalý. Přestože Hüblova elitní formace v jednom střídání soupeře dvě minuty nepustila z pásma, ani jedna šance z toho nebyla.

Za dlouhé čekání na gól ale diváky královsky odměnil Štencel. Těsně před koncem marné čtyřminutové vítkovické přesilovky se nadechl k nádhernému sólu skoro přes celé hřiště a průnik přes čtyři protihráče zakončil i úspěšným blafákem na Januse. Hostům mohl po chybě v obraně ještě přitížit Olesz, ale po brejku a přečíslení z gólové parkety ani netrefil branku. Litvínov v třetím dějství znovu bezmocně bušil do vítkovické obrany. Dlouhé pasáže sice trávil v útočném pásmu, ale domácí před Dolejšem příkladně rozebírali hráče, blokovali střely a vykrývali strategické pozice. Až ve 45. minutě se rýsovalo po ojedinělé domácí chybě ve středním pásmu vyrovnání pro Martynka, ale Pastor se obětavě vrhl do jeho rány a na brankové čáře za Dolejšem napravil své zaváhání.

Vítkovické mohl druhým gólem uklidnit Zdráhal, ale Janus jeho sólo chytil a Litvínov v závěru mohutně tlačil. V kýžené vyrovnání však nepřetavil dvě přesilovky ani power play.

Branka a nahrávka: 34. Štencel (Kudělka). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5048.
Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Štencel, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - J. Káňa I, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava - Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Chtěli jsme být aktivní, ale to nám vydrželo šest, osm minut. Pak jsme několikrát propadli a museli jsme se stáhnout do obrany středního pásma. Ten hokej asi nebyl moc lahodný pro oko diváka. Ale víme, kde jsme a krásu jsme dnes obětovali za účel a to se podařilo. Litvínov měl spoustu střeleckých příležitostí, my jsme to vyblokovali. Z obrany středního pásma jsme pak měli přečíslení, které jsme neproměnili a paradoxně skórovali v přesilovce pět na čtyři, která nám vůbec nešla."
Ondřej Weissmann (Litvínov): „Myslím, že jsme odehráli docela slušné utkání. Začátek měli domácí převahu, pak se hra srovnala a i my jsme si vytvořili nějaké šance. Bohužel jsme měli problémy nějakou šanci proměnit a vůbec je přetlačit před brankou a prostřelil bránící val. O utkání rozhodlo vyloučení na čtyři minuty, kdy jsme inkasovali jak po chybě obránců, tak útočníků."

HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Deváté derby po návratu Hradce do extraligy začali lépe hokejisté Pardubic. Už po necelých dvou minutách promarnil šanci Tomášek, krátce poté pálil nad branku Voženílek. Až třetí šance domácích skončila gólem, když Svoboda přelstil Kacetla ranou na bližší tyč.

Hradec se rozjížděl pomaleji. První vážnější šanci měl až po deseti minutách Bednář, který ale trefil jen Maxwellův beton. Mimo branku pak mířil po úniku z křídla Kudrna. Pardubice oproti minulým zápasům hrály dostatečně sebevědomě a v závěru první části měli dobré střelecké možnosti Tybor a Poulíček.
Hradeckým hokejistům pomohla přestávka a od druhé třetiny to byli oni, kdo určoval ráz zápasu. Nadějné přečíslení jim ještě vpádu zhatil Ščotka, ale ve 28. minutě se už z vyrovnávací branky radoval důrazný Pláněk. A odstartoval tak velmi vydařenou pasáž Mountfieldu. Pardubice sice poté hrály vůbec první přesilovku zápasu, ale musely se spíše bránit při úniku Červeného.

Už při hře pět na pět se před Maxwella protáhl Šimánek, ale blafák na malém prostoru mu nevyšel. Vedoucí gól Hradce tak zařídil ve 35. minutě Courchaine, který proměnil ideální pas zpoza branky od Červeného. Za 41 vteřin pak na modré čáře napřáhl Čáp a jeho střela prošla až za Maxwella. Tečku za obratem mohl přidat Kudrna, ale jeho střela se odrazila jen od tyče do tyče a pak mimo branku.

Definitivní rozhodnutí padlo 21 vteřin před koncem, kdy po sérii vyloučení na obou stranách zužitkoval přesilovku pět na tři Bednář.

Branky a nahrávky: 4. J. Svoboda (Marcinko), 46. Čáslava (Tybor, Rolinek) – 28. Pláněk (Čáp), 35. Courchaine (Červený), 36. Čáp (Vantuch), 44. Šimánek (J. Kudrna), 60. Bednář (Köhler). Rozhodčí: Souček, Šindler – Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Maxwell – M. Šeda, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Ščotka, J. Zdráhal – Tybor, Marcinko, J. Svoboda – Poulíček, Redenbach, Rolinek – Kolář, Tomášek, Starý – Moučka, Voženílek, Panna. Trenéři: R. Král a Zadina.

Hradec Králové: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Hronek, Čáp, Dietz, Jank, Vašíček – J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Richard Král (Pardubice): "První třetina byla z naší strany asi nejlepší od chvíle, co jsem k týmu přišel. Splnili jsme taktiku, kterou jsme si řekli. Byli jsme lepší a Hradec k ničemu nepustili. Ve druhé třetině ale soupeř po našich obrovských chybách otočil skóre. Za stavu 1:1 jsme hráče nabádali, abychom pokračovali v naší hře a třeba i remízu udrželi, potřebujeme jakýkoliv bodový zisk i za cenu nehezkého hokeje. Bohužel jsme znovu po chybě inkasovali a Hradec byl od té chvíle lepší. Do třetí části jsme zkusili hru oživit, točili jsme tři centry a čtyři dvojice na křídlech. Proti takhle dobře organizovanému soupeři je ale těžké ztrátu dohnat."
Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Věděli jsme, že narazíme na velmi motivovaný tým. Měli jsme v plánu utkání kontrolovat více, než se nám v první třetině dařilo, Pardubice nás přebruslovaly. Začali jsme hrát lépe až od druhé třetiny, kdy jsme byli schopní využít možnosti, které se nám otevřely. Pak už to bylo o tom, abychom Pardubice nepustili k velkým šancím. Skoro celý zápas jsme hráli bez přesilovek, to není snadné. Náš výkon byl od druhé třetiny dobrý."

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Pražané velmi brzy ztráceli. Poté, co Cingel ve své příležitosti zaváhal, udržel po vyhraném buly na druhé straně kotouč kapitán Výborný a proti svému bývalému týmu otevřel skóre.
Pöpperleho poté hodně pozlobil další bývalý sparťan Pacovský. V další šanci minul Jarůšek. Sparta mohla vyrovnat při Klimkově příležitosti a následném závaru, jenže domácí gólman Rittich byl proti a uhájil těsné vedení až do první přestávky.

Ve druhé části jako první trochu více zahrozil Cingel. Chuť si pak při hře ve čtyřech na obou stranách mohl napravit Pacovský, jenže rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Před polovinou základní hrací doby zaskočil za Pöpperleho obránce Polášek. Nedlouho poté prostřelil Kudrna z kruhu pro vhazování Ritticha a vyrovnal.

Během prvních osmi minut třetího dějství se však gólová houpačka zhoupla opět na druhou stranu. Nadšené hrající Mladoboleslavští sice ještě nepotrestali Saboličův prohřešek, ale v končící 44. minutě ostré nahození Stříteského tečoval mimo Pöpperleho dosah Voráček a bylo opět vyrovnáno.

Forman a Sabolič mohli Pražany poslat znovu do vedení, jenže pak se proti pravidlům provinil Mikuš, Výborný nabil Stříteskému a ten poslal hostujícího zadáka zpět do hry už po 13 vteřinách. Sparta v touze po vyrovnání zvýšila tlak, Hamilton si však vylámal zuby na Rittichovi a domácí gólman pak vytáhl i famózní zákrok proti Klimkovi.
V 57. minutě ho však přece jen prostřelil Buchtele a poslal duel do prodloužení. V něm nejprve nedal z dobré pozice Lenc, ale Voráček s velkým přispěním Pöpperleho připsal druhý bod Mladé Boleslavi.

Branky a nahrávky: 3. D. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, D. Výborný), 48. Stříteský (D. Výborný), 64. Voráček (D. Výborný, M. Látal) – 31. A. Kudrna (Pech, J. Mikuš), 40. Přibyl (J. Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (J. Mikuš, Přibyl). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4200 (vyprodáno).

Mladá Boleslav: Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík – L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek – Pacovský, Urban, Lenc – M. Látal, R. Hruška, Klimenta – Bárta, Žejdl, Musil. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Sparta: Pöpperle – Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš – Sabolič, Pech, Kumstát – Přibyl, J. Hlinka, Buchtele – Hamilton, Cingel, Klimek – A. Kudrna, Černoch, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Vstoupili jsme do utkání s velkým nasazením a nadšením a myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Bohužel se nám nepodařilo odskočit o dvě branky. O to horší byla druhá třetina, kdy jsme působili ustrašeným dojmem, ztratili jsme pohyb a soupeř byl jednoznačně lepší, přebral iniciativu. Naštěstí se podařilo do třetí třetiny mužstvo opět vzkřísit a myslím, že remíza je zasloužená. Druhý bod jsme v součtu s minulou sezonou získali asi po patnácti porážkách za sebou."
Zdeněk Moták (Sparta): "Myslím, že jsme viděli kvalitní, bojovné a vyrovnané utkání. Nám se ve druhé třetině podařilo otočit nepříznivý stav a byli jsme lepší, bohužel jsme to vedení ve třetí třetině ztratili. Ale zvýšenou bojovností a nasazením se nám utkání podařilo zremizovat. Za to bych chtěl hráčům samozřejmě poděkovat. Za bojovnost, nasazení a chuť. Ale bohužel se nám nedaří remízové zápasy překlopit na naši stranu. Získáváme jen jeden bod a to je málo."

PSG Zlín – HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Na začátku druhé části předvedli Berani chybu v obraně, Kašík ale vybruslil z branky a Káňovi šanci sebral. Sám v ideální pozici "mezi kruhy" se na druhé straně ocitl Holík, Čiliak ale jeho pokus vytěsnil.

Tlak Zlína se zvyšoval, Horák trefil brankovou konstrukci, Čachotský minul poloprázdnou branku a Okál poslal puk jen do natahující se lapačky hostujícího gólmana. A tak se na úvodní branku čekalo až do 38. minuty, kdy pokus Říčky propadl Čiliakovi mezi rukou a tělem.

Ve 44. minutě si velké šance vypracovaly oba týmy. Nejprve nedokázal "uklidit" puk do prázdné branky Holík, Ostřížek na druhé straně v tutovce trefil jen boční síť. Při vyloučení Matějíčka měla Kometa vyrovnání přímo na zlatém podnose, neuvěřitelným skokem ale dorážku Stehlíka vytěsnil Kašík. Místo vyrovnání se podruhé prosadili domácí, početní výhodu zužitkoval tvrdou ránou Holík.

Kouč Komety Hadamczik si následně vzal oddechový čas, který jeho svěřencům pomohl. V následující přesilové hře totiž snížil Němce, na jehož dorážku z bezprostřední blízkosti byl Kašík krátký. Oddechový čas si poté vzali i domácí, ale nepomohl jim. V 57. minutě bylo srovnáno. Káňa uklidil svůj pokus z kruhu přesně. Zlín tak získal doma první bod, na výhru ale i nadále čeká. V prodloužení totiž fauloval Cibák a Němec zajistil hostům výhru.

Branky a nahrávky: 38. Říčka (P. Holík, Marušák), 53. P. Holík (Roman Vlach, Říčka) – 55. V. Němec (R. Zohorna, H. Zohorna), 57. J. Káňa II (T. Kaberle, Spang), 62. V. Němec. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Bryška, Lukš. Vyloučení: 6:7, navíc Malec (Brno) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5368.

Zlín: Kašík – Kotvan, O. Horák, Matějíček, Žižka, Marušák, Urbanec – Čachotský, Cibák, Kubiš – Okál, P. Holík, Říčka – D. Šťastný, Roman Vlach, Veselý – Ondráček, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Brno: Čiliak – Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II – T. Svoboda, L. Čermák, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Rostislav Vlach (Zlín): „Měli jsme utkání v jasné režii, rozhodlo naše zaváhání v posledních pěti minutách, kdy jsme se i zbytečně nechali vyloučit. Navíc to dovršil v prodloužení Cibák, který zbytečně držel puk kolem modré čáry, ztratil jej a při brejku musel faulovat. Následně jsme dostali gól. Takže mě mrzí nedisciplinovanost hráčů. Nemůžeme hrát 55 minut dobře a pak si jen zahrát. Celý výkon, co jsme dnes podali, se tím pádem maže."
Kamil Pokorný (Kometa Brno): „Sportovně musím přiznat, že domácí byli hodně aktivní, dělalo nám to problémy. Neměli jsme dobrý pohyb a ve hře nás držel výborný výkon brankáře Čiliaka. Po druhém inkasované brance to už s námi nevypadalo vůbec dobře, ale musím vyzdvihnout charakter mužstva. Je vidět, že se umí semknout a je schopno otočit i takto těžký zápas. V závěru jsme i díky přesilovkám měli dobrý tlak a podařilo se nám vyhrát. Dvou bodů si neskutečně vážíme, protože dnes to bylo strašně těžké."

První branka utkání padla po ztrátě puku hostů v obranném pásmu. Vondrka poslal kotouč před branku, kde jej Červenka lehce tečoval a domácí vedli. Plzeň dostala do hry následná přesilovka. Pět sekund před vypršením Růžičkova trestu si Hossa vybruslil od mantinelu, vystřelil přes obránce a clonící Johnson na brankovišti kotouč ještě tečoval.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)

Ještě v první třetině se Indiáni dostali do vedení. Kracík vyjel zpoza branky a střelou z úhlu překvapil Kopřivu. Do druhé části místo chomutovské jedničky nastoupil Strmeň a stal se tak aktérem gólově atraktivního duelu.

Ve 22. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když se Kämpf trefil z otočky přesně pod horní tyč plzeňské branky. Pak ale domácí obránce nechal proklouznout kolem mantinelu Kratěnu, který přesně nahrál najíždějícímu Johnsonovi a hosté opět vedli. Piráti však opět odpověděli. Polívku překvapil nahozením zpoza branky Kämpf a připsal si druhou trefu večera.

Po velké šanci Pulpána, kterému domácí obránci před prázdnou brankou zablokovali hokejku, se Chomutov opět dostal do vedení. V polovině utkání vystřelil od modré čáry zápěstím Jánošík a trefil horní roh hostující branky. Utkání následně skončilo i pro Polívku, jehož nahradil Makovský.

Ve 37. minutě se dostal poprvé jeden z týmů na rozdíl dvou gólů. Za brankou Plzně získal puk Červenka, nahrál najíždějícímu Hovorkovi, který se trefil přesně k tyčce. To však nebylo ve druhé části vše. Nejprve v přesilovce přidal Kaše šestý gól Chomutova, svůj první extraligový. O osm sekund později však překvapil Strmeně střelou ze středovém kruhu Jeřábek a snížil na 4:6.

Hned po 32 sekundách třetí třetiny to bylo opět jenom o jednu branku. Kracík si kotouč stáhl před branku a střelou nad beton si připsal druhý gól v duelu. Uklidnit domácí mohl v oslabení Červenka, Makovský si však s jeho blafákem po samostatném úniku poradil. Na konečných 7:5 nakonec upravil při power play soupeře Drtina.

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Vondrka), 22. Kämpf (Jánošík, Pospíšil), 26. Kämpf (Tomica), 31. Jánošík (Červenka, Hřebejk), 37. Hovorka (Červenka), 40. D. Kaše (Kämpf), 60. Drtina – 17. Johnson (Hossa), 19. Kracík (D. Kubalík), 23. Johnson (Kratěna), 40. Jeřábek (Bližňák, Moravčík), 41. Kracík (Jeřábek). Rozhodčí: Hribik, Čech – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 4865.

Chomutov: M. Kopřiva (21. Strmeň) – Rutta, Drtina, Rýgl, Dlapa, Szathmáry, Jánošík, Blaha, Trefný – D. Kaše, Červenka, Vondrka – Pospíšil, V. Růžička ml., Sklenář – Hovorka, Dušek, Hřebejk – L. Květoň, Kämpf, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Plzeň: Polívka (31. Machovský) – Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán – Kratěna, Bližňák, Johnson – Indrák, Kracík, D. Kubalík – J. Sýkora, Lev, Hossa – Hollweg, Preisinger, Poletín. Trenéři: M. Straka, Čihák a Špaček.

Vladimír Růžička (Chomutov): „Byl to vyrovnaný zápas, který se lámal ve druhé třetině. Konečně se nám povedlo v domácím prostředí dát hodně gólů, za což jsem kvůli fanouškům rád. Zatím jsme totiž doma moc produktivní nebyli. Proti kvalitnímu soupeři se nám povedlo urvat tři body, tým hrál velice dobře a bojoval."
Michal Straka (Plzeň): „Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, po našich chybách jsme dostali pět gólů. Ve třetí třetině jsme to stáhli na tři lajny, pokusili jsme se to otočit. Hned první střídání jsme dali gól na 6:5, ale pak už jsme neměli sílu. Domácí výborně bránili a my jsme si nepomohli ani přesilovkami."

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 4:5 (1:0, 2:4, 1:1)

Do sestavy domácích se po klubovém trestu vrátil nejproduktivnější hráč Marosz, chyběl ale Duda. Stejně jako v předešlém domácím duelu byla Energie v první třetině aktivnějším týmem a zásluhou Koblasy se i v 9. minutě dostala do vedení. Po bratrské spolupráci mohl o několik minut navýšit skóre Ivan Rachůnek, ale minul odkrytou část Lašákovy branky.

Domácí svojí aktivní hrou nutili Liberec k nedovoleným zákrokům. Ve 12. minutě po hrubém faulu na agilního Osmíka byl na pět minut a do konce zápasu vyloučen Ulrych. Severočeši však dlouhé oslabení s přehledem ubránili. Navíc Jelínek byl blízko vyrovnání.

Do druhého dějství vstoupil Liberec jako vyměněný a byla jen otázka času, kdy se hosté dočkají vyrovnávací branky. Ve 23. minutě po krásné akci na jeden dotek střelou z první srovnal skóre Krenželok. Řepík následně trefil tyč a ideální šanci přidat druhý gól měli Tygři při 35 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři, kterou však nevyužili.

Do vedení se dostali až ve 34. minutě, kdy Šimek potrestal faul Tomáše Rachůnka. Opařená Energie s nejistým Závorkou v zádech o dvě minuty později inkasovala opět, o třetí branku se postaral Řepík. Kalich hořkosti si domácí dopili ve 37. minutě, kdy zvýšil na 4:1 Jelínek. Po obdržené brance přenechal Závorka své místo Habalovi.

Domácí se však z tvrdého úderu oklepali a podařilo se jim utkání ještě ve druhé třetině zdramatizovat. Ve 38. minutě, ač faulován, snižoval ze samostatného nájezdu Vojtěch Tomeček a do zápasu dostal Karlovy Vary Haščák, který si nabruslil až před Lašáka a snížil průběžný stav na 3:4.

Blízko k vyrovnání měl ve 44. minutě Koblasa, ale již překonaného Lašáka v brance zastoupil Výtisk. Skóre se měnilo o dvě minuty později, ale opět na hostující straně, když nepovedená střela Stránského proklouzla pod Habalovou lapačkou. Západočeši bojovali a v 51. minutě Haščák povedenou střelou zápěstím opět snížil. Slovenský útočník mohl poté i vyrovnat, Lašáka ale již potřetí nepřekonal.

Branky a nahrávky: 9. Koblasa (Osmík, Vachovec), 38. V. Tomeček (Benák, Haščák), 39. Haščák (Bulík), 51. Haščák – 23. Krenželok (P. Jelínek, Kajínek), 34. Šimek (P. Jelínek), 36. Řepík (Výtisk), 37. P. Jelínek (Krenželok, Valský), 46. Stránský (Havlín, Radivojevič). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Brejcha, Lučan. Vyloučení: 5:5, navíc Ulrych (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2515.

Karlovy Vary: Závorka (37. Habal) – J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Rodney, Dvořák – T. Rachůnek, Marosz, I. Rachůnek – V. Tomeček, Bulík, Haščák – Koblasa, Zadražil, Vachovec – Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Liberec: Lašák – Ševc, Šimek, Ulrych, Derner, Kajínek, Výtisk, Havlín – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, P. Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Peter Oremus (Karlovy Vary): „Věděli jsme, že dnes hrajeme proti velice silnému soupeři, na kterého jsme se zodpovědně připravovali. Druhá třetina byla z naší strany velice špatná. Čekám zde více od hráčů, kteří hrají přesilové hry a ti se musí prosazovat. Na to jsou v mužstvu, aby branky stříleli. Když za devět minut nedáme z přesilovky gól, tak je to špatné."

Filip Pešán (Liberec): „Neodehráli jsme dnes dobrý zápas, respektive nás domácí nepustili do naší hry, vyjma patnácti minut ve druhé třetině. Jinak jsme dnes tahali za kratší konec. Na druhou stranu máme dobrou a efektivní kvalitu zakončení, kdy se snažíme kotouče dávat na bránu ze všech pozic. Trestuhodně jsme však ztratili výsledek 1:4 v závěru druhé třetiny. Měli jsme dnes měli opravdu hodně práce, abychom v závěru udrželi vývoj zápasu a odolali dnes velmi dobře hrajícím domácím."