Vokoun Washingtonu vychytal první výhru

New York - Ani dvě gólové přihrávky Marka Židlického nestačily v přípravě na NHL k výhře Minnesty na ledě Edmontonu.

1.10.2011

Tomáš Vokoun.Foto: ČTK

Český hokejový brankář Tomáš Vokoun se při svém třetím startu za Washington v přípravě dočkal první výhry, když Capitals v pátek zdolali doma Buffalo 4:3 po samostatných nájezdech. Duel rozuzlil až v šesté sérii rozstřelu Nicklas Bäckström. Další český gólman Ondřej Pavelec naopak porážce Winnipegu s Nashvillem 2:3 po samostatných nájezdech nezabránil.

Washington celkově zaznamenal teprve druhé vítězství v šestém přípravném utkání. Capitals dostal do vedení v deváté minutě Bäckström, za 20 sekund ale překonal Vokouna bekhendem Jason Pominville a v 19. minutě otočil stav Thomas Vanek. V polovině utkání vyrovnal v přesilovce Mike Green, v 34. minutě se podruhé prosadil Vanek, ale šest a půl minuty před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení Matt Hendricks.

V nájezdech Vokoun inkasoval dvakrát. Nejdříve Vanek minul, pak Nathan Gerbe a Pominville na českého gólmana vyzráli, ale pokusy Drewa Stafforda, Tylera Ennise a Lukea Adama letní posila Capitals z Floridy kryla. Za Washington byly úspěšné hvězdy Alexandr Ovečkin, Alexandr Sjomin a Bäckström.

Pavelec naopak ve svém třetím zápase v přípravě poprvé prohrál, i když až po nájezdech. V osmé minutě inkasoval po střele Cala O'Reillyho, v druhé části vyrovnal za Winnipeg Andrew Ladd, v 48. minutě překonal Pavelce v přesilovce David Legwand a nastavení vynutil sedm minut před koncem Mark Scheifele. V nájezdech českého gólmana překonal jen O'Reilly, ale ani jeden z tří střelců Jets neuspěl.

Po dvou bodech za asistence si připsali obránce Marek Židlický z Minnesoty a útočník Rostislav Olesz z Chicaga. Židlický na začátku třetí třetiny utkání s Edmontonem v přesilovkách přihrál na trefy Mikka Koivua a Devina Setoguchiho, díky kterým Wild získali vedení 3:1, ale Oilers následně vyrovnali a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Olesz na konci druhé části a v 50. minutě asistoval u gólů Brandona Pirriho, jenž v duelu s Pittsburghem snížil na 2:3, ale Blackhawks duel prohráli 2:4.

Po bodu za přihrávku si připsali v duelu Caroliny s Columbusem také zadák Tomáš Kaberle a útočník Tomáš Kubalík. Letní posila Caroliny Kaberle asistoval v 26. minutě u úvodní trefy Jussiho Jokinena v přesilovce, Kubalík se za šest minut podílel na vyrovnávací brance Alexandra Girouxe. V závěrečné části Carolina ještě jednou vedla, ale Columbus výsledek otočil na 3:2.

Přípravné hokejové zápasy před NHL

New Jersey - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
12. Clarkson.

Carolina - Columbus 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky:
26. J. Jokinen (Kaberle), 43. Dwyer - 32. A. Giroux (Kubalík), 48. Umberger, 52. St. Pierre.

Washington - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 9. a rozhodující sam. nájezd Bäckström, 31. Green, 54. Hendricks - 19. a 34. Vanek, 9. Pominville. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 21 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 87,5 procenta.

Detroit - Toronto 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky:
30. Bertuzzi, 37. Nyquist, 42. Franzén - 24. a 43. Brown, 13. Gardiner, 63. Komisarek.

Minnesota - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky:
21. Bouchard, 41. M. Koivu (Židlický), 46. Setoguchi (Židlický) - 27. a rozhodující sam. nájezd Lander, 54. Omark, 55. Jones.

Chicago - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky:
40. a 51. Pirri (na obě Olesz) - 17. Sullivan, 28. Cooke, 32. Vitale, 60. Malkin.

Winnipeg - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
26. Ladd, 54. Scheifele - 28. a rozhodující sam. nájezd O'Reilly, 48. Legwand. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, kryl 22 z 24 střel a měl úspěšnost zákroků 91,7 procenta.

Anaheim - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky:
31. Selänne - 22. M. Richards, 55. Mitchell, 60. Kopitar.

Fotbalový agent Zíka: Ovlivnění nominací? Blbost. Jarolím patří k nejlepším

/ROZHOVOR/ Bylo to vážné obvinění. Karel Jarolím si podle faktického předsedy fotbalové asociace nechal „radit“ při nominacích do národního týmu od agentů. Toto tvrzení Romana Berbra však vyvrací „třetí“ strana: významný agent Pavel Zíka.

Kontroverzní spot? Blok proti islamizaci tvrdí, že ČT narušuje přípravu voleb

/VIDEO/ Blok proti islamizaci (BPI) podal trestní oznámení na Českou televizi (ČT). Subjektu kandidujícímu ve sněmovních volbách vadí, že televize omezila počet politických stran zastoupených v závěrečné předvolební debatě.

Změna v rakouských volbách. Sociální demokraté jsou nakonec druzí

Sociální demokracie poskočila v předčasných rakouských parlamentních volbách na druhé místo, ačkoliv se po neděli zdálo, že bude až třetí. Vyplývá to z předběžných konečných výsledků, které dnes v noci zveřejnilo rakouské ministerstvo vnitra. Změna nastala po započtení více než 750 tisíc korespondenčních hlasů.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.