Voráček hrdinou Flyers, parádní akcí ukončil prodloužení. Potěšil i Neuvirtha

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček se zasloužil ve středečním utkání NHL dvěma góly o výhru Philadelphie ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Kladenský odchovanec rozhodl na ledě lídra soutěže pěknou individuální akcí v čase 60:38.

28.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.1.2016

Jakub Voráček z Philadelphie (vlevo) se raduje se Shaynem Gostisbeherem z gólu proti Washingtonu.Foto: ČTK/AP/Nick Wass

Voráček dostal Flyers do vedení 3:2 už v závěru prostřední třetiny, když ihned po vyhraném vhazování prostřelil z pravého kruhu Bradena Holtbyho, který přes clonící hráče vůbec nestačil reagovat. Druhý zásah českého útočníka byl ještě povedenější: u zadního mantinelu získal kotouč, při vybruslení před branku se zbavil bránícího Jevgenije Kuzněcova a střelou do horního růžku ukončil utkání.

"Poslední tři zápasy jsme hráli dobře, i když jsme prohráli. Proto jsme chtěli pokračovat ve stejném výkonu a způsobu hry, jen s jiným výsledkem," uvedl Voráček.

Ale jednoduché to Philadelphia neměla a v průběhu zápasu ztratila vedení 2:0 a 3:2. "To se stává, zvláště v duelu proti týmu, který vede NHL. Ale vypořádali jsme se s tím a nakonec vyhráli v prodloužení," konstatoval.

Neuvirth si pochvaloval týmový výkon

Voráček potvrdil, že se dostává do formy. V posledních sedmi zápasech vstřelil čtyři branky, na dalších šest přihrál a společně s Davidem Krejčím jsou se 36 body nejproduktivnějšími českými hráči v soutěži.

Navíc ve Washingtonu zpříjemnil brankáři Michalu Neuvirthovi jeho první start od úvodní minuty proti týmu, který ho v roce 2006 draftoval. Rodák z Ústí nad Labem kryl celkem 27 střel.

"Je to dobrý pocit. Byli jsme na ně připraveni a od začátku jsme hráli dobrý venkovní zápas. Bylo to skvělé týmové vítězství," uvedl Neuvirth, který s farmou Washingtonu vyhrál v AHL dvakrát Calder Cup (2009, 2010). "Mám na to skvělé vzpomínky. Měl jsem to tu opravdu rád. Ale je to minulost a teď hraji za Flyers, za které chci odvést to nejlepší, co ve mně je," pokračoval Neuvirth.

Nezdar Toronta padá na Poláka

Hokejisté Tampy Bay udolali Toronto 1:0 a vyhráli osmý z posledních devíti zápasů. Jediný gól vstřelili už v páté minutě při vyloučení Romana Poláka za zdržování hry. Autorem trefy byl Steven Stamkos, jemuž po sezoně vyprší smlouva a o jehož služby má zájem právě Toronto. Hlavním hrdinou utkání byl ale Andrej Vasilevskij, kterého viděli rodiče poprvé naživo chytat v NHL. Ruský gólman před jejich zraky nepustil z třiceti střel gól a zaznamenal druhou nulu v sezoně.

Český gólman Roman Will si po úterním debutu další odchytané minuty v NHL nepřipsal a jen ze střídačky sledoval, jak jeho parťák Calvin Pickard dovedl Colorado k výhře 4:3 na ledě Los Angeles. I poslední zápas středečního programu soutěže skončil rozdílem jediné branky: Nashville zvítězil v Calgary 2:1.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Stamkos. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Bernier (Toronto), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Washington – Philadelphia 3:4 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 28. a 44. Burakovsky, 29. Bäckström – 38. a 61. Voráček, 5. B. Schenn, 12. White. Střely na branku: 30:32. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Burakovsky, 3. Bäckström (oba Washington).

Calgary – Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Giordano – 7. Ribeiro, 38. Weber. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Weber (Nashville), 2. Giordano (Calgary), 3. Hutton (Nashville).

Los Angeles – Colorado 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky: 10. Doughty, 19. Lewis, 36. King – 28. a 48. Landeskog, 21. Duchene, 51. MacKinnon. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog (Colorado), 2. Martinez (Los Angeles), 3. Söderberg (Colorado).

5. Nashville 50 24 8 18 129:131 56
6. Minnesota 49 23 9 17 121:115 55
7. Winnipeg 49 22 3 24 126:140 47