Voráček je ve formě, bodoval podeváté v řadě, Mazanec vychytal výhru

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček přispěl v sobotním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Philadelphie v Edmontonu 4:3 po samostatných nájezdech a prodloužil tak svou bodovou sérii na devět zápasů.

29.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 29.12.2013

Jakub Voráček z Philadelphie nabírá formu.Foto: ČTK/ZUMA/Aaron Doster/Cal Sport Media

Vydařený večer prožil také brankář Marek Mazanec, který se po měsíčním trápení konečně dočkal výhry, když 26 zákroky dovedl Nashville k vítězství 3:2 nad Los Angeles.

Flyers prohrávali na ledě Edmontonu po první třetině 0:2, ve druhém dějství ale srovnal skóre dvěma trefami Wayne Simmonds a Voráček se na obou podílel. Nejprve ve 24. minutě v přesilové hře nabil Claudu Girouxovi na střelu, kterou Simmonds jemnou tečí usměrnil do sítě, ve 33. minutě pak Voráček znovu v početní výhodě našel svého parťáka před odkrytou brankou a Simmonds pohodlně zavěsil.

Domácí se ve třetí třetině sice znovu dostali do vedení, jenže záhy srovnal Scott Hartnell. V rozstřelu rozhodli o výhře "Letců" Giroux a Michael Raffl, zatímco v dresu Oilers se prosadil pouze Jordan Eberle.

Domácí ale mohli být za zisk bodu rádi, Flyers je totiž přestříleli v poměru 38:16 a byli po většinu utkání lepším týmem. Hlavní postavou zápasu byl brankář Edmontonu Ilja Bryzgalov, který v dresu soupeře odchytal uplynulé dvě sezony a proti bývalým spoluhráčům se vytáhl 35 zákroky. "Chytal neskutečně," zdůraznil útočník Oilers Taylor Hall.

Mazanec se po měsíci dočkal vítězství

Mazanec se naposledy radoval z výhry 27. listopadu, kdy vynuloval Columbus. Tehdy oslavil páté vítězství z šesti zápasů. Pak si však prožil martyrium a v osmi utkáních za sebou musel strávit porážku, přičemž byl dvakrát vystřídán a dvakrát šel naopak do branky až v průběhu utkání.

Teprve v sobotu si spravil chuť, podal téměř bezchybný výkon a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. K výhře proti Los Angeles ale vedla dramatická cesta.

Predators se sice tři minuty před koncem třetí třetiny dostali do vedení 2:1, v čase 59:23 ale vyrovnal ranou z voleje Jeff Carter a zdálo se, že zápas spěje do prodloužení. Zklamání 17 tisíc fanoušků ovšem vzápětí vystřídalo nadšení, když pouhých deset sekund poté skóroval na druhé straně Mike Fisher a zajistil Nashvillu vítězství 3:2.

"Mazanec předvedl v pravý čas několik důležitých zákroků a dodal mužstvu klid," pochválil českého gólmana trenér Barry Trotz. "Z mého pohledu jsme dnes zvítězili díky dobrému výkonu brankáře a dravosti celého mužstva," dodal.
Premiérový gól v NHL vstřelil bývalý slávistický útočník Dmitrij Jaškin a přispěl jím k výhře St. Louis nad Chicagem 6:5 po samostatných nájezdech.

Jaškin poprvé skóroval v NHL

Blues s obhájci Stanleyova poháru třikrát prohrávali o dva góly 0:2, 1:3 a ještě čtyři minuty před koncem třetí třetiny 3:5. Nakonec však dokázali vyrovnat a posléze uspěli v rozstřelu, který vyhráli 3:2.

Dvacetiletý Jaškin, který naskočil teprve do čtvrtého zápasu v NHL a druhého v sezoně, se prosadil v 28. minutě, kdy z dorážky vyrovnal na 3:3.

Třináctý gól v sezoně vstřelil útočník Tomáš Plekanec a pomohl Montrealu k výhře nad Tampou Bay 2:1 po samostatných nájezdech. Plekanec v 26. minutě otevřel skóre, za šest minut srovnal Martin St. Louis i díky přihrávce Ondřeje Paláta. V rozstřelu pak zařídil Montrealu bod navíc Lars Eller.

Židlický trefil do ramene Zajace, byl z toho gól

Jaromír Jágr a Marek Židlický měli velký podíl na vítězném gólu "Ďáblů" z New Jersey, kteří porazili New York Islanders 2:1. Sedm minut před koncem třetí třetiny si Jágr v útočném pásmu tak dlouho hrál s pukem, až našel v levém kruhu pro vhazování volného Židlického, který bez přípravy vypálil a jeho střelu tečoval ramenem do branky Travis Zajac.

Nejprve se přitom zdálo, že Zajace trefil puk do tváře. Osmadvacetiletý kanadský útočník se totiž vzápětí skácel na led a místo radosti bojoval s bolestí. "Dostal jsem to do horní části ramene. Možná to vypadalo na první pohled trochu dramaticky, ale za chvíli už jsem byl v pořádku. A teď už se cítím úplně fajn, když jsme získali dva body," prohlásil po utkání Zajac.

Výsledky NHL:

Ottawa - Boston 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 8. Wiercioch, 15. Conacher, 21. Z. Smith, 56. Ryan - 13. Paille, 34. Iginla (Krejčí), 47. Warsofsky. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.500.

Tampa Bay - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. St. Louis (Palát) - 26. Plekanec, rozh. nájezd Eller. Střely na branku: 24:21. Diváci: 19.204.

Florida - Detroit 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Branky: 33. a 45. Bergenheim, 35. Bjugstad - 4. Alfredsson, 15. Zetterberg, 41. B. Smith, 42. Nyquist (Kindl). Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.932.

Edmonton - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. Hall, 5. Nugent-Hopkins, 52. Perron - 24. a 33. Simmonds (na obě Voráček), 55. Hartnell, rozh. nájezd Raffl. Střely na branku: 16:38. Diváci: 16.839.

St. Louis - Chicago 6:5 po sam. nájezdech (1:3, 2:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 15. Lapierre, 23. Schwartz, 28. Jaškin, 57. Tarasenko, 58. Berglund, rozh. nájezd Shattenkirk - 8. Sharp, 10. Shaw, 18. P. Kane, 38. Saad, 42. Seabrook. Střely na branku: 25:32. Diváci: 20.082.

Nashville - Los Angeles 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 57. a 60. Fisher, 15. Hornqvist - 28. Kopitar, 60. Carter. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.113.

Anaheim - Phoenix 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 18. a 61. S. Koivu, 46. Cogliano - 56. Hanzal, 60. Ribeiro. Střely na branku: 41:25. Diváci: 17.442.

NY Islanders - New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Nielsen - 12. Henrique, 54. Zajac (Židlický, Jágr). Střely na branku: 31:25. Diváci: 16.012.

3. Colorado 37 23 3 11 108:95 49
4. Minnesota 40 20 5 15 92:102 45

Nejlepší poločas v historii ČR! Fotbalisté zničili San Marino šesti góly

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Povinné vítězství vyšperkované šesti góly. Čeští fotbalisté pod vedením trenéra Karla Jarolíma potvrdili roli favorita a na půdě San Marina zvítězili vysoko 6:0. V pátém duelu kvalifikace mistrovství světa si tak připsali druhou výhru. V Serravalle dokonce odehráli nejlepší půli v historii, fotbalovému trpaslíkovi vystřelili do pauzy pět branek.

Muž zemřel přímo na zastávce. Nezachránili ho řidič, kolemjdoucí ani lékaři

Plzeňští policisté vyjížděli krátce před nedělní půl desátou dopolední do Dopravní ulice na Nové Hospodě. Na zastávce MHD tam ležel 70letý muž bez známek života.

Vojenský konvoj dnes opustil ČR. Před kasárnami zasahovala policie

Konvoj americké a britské armády má za sebou přesun přes Českou republiku. Poslední, sedmá část konvoje překročila přechod do Polska v Náchodě po 15:00. Vojáci jeli přes ČR od soboty. Vojenská kolona čítající 125 vozidel a 550 lidí se přes Česko přesouvala z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Útok v Berlíně: kriminalisté varovali před Amrim už před rokem

Kriminalisté v Severním Porýní-Vestfálsku už loni v březnu varovali, že by Tunisan Anis Amri mohl plánovat teroristický útok. Napsal to dnes list Bild am Sonntag. Amriho sledovaly německé úřady opakovaně, loni v prosinci ale stejně spáchal útok na vánoční trh v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí a desítky utrpěly zranění.