Český útočník Petr Vrána v KHL vstřelil jubilejní 20. gól v sezoně, ale prohru Chabarovsku 2:3 na ledě Čerepovce jím neodvrátil. Spolu s Alexandrem Radulovem a krajanem Romanem Červenkou se šternberský rodák dělí o vedení v tabulce střelců celé soutěže.

Šestadvacetiletý Vrána se prosadil v 37. minutě a snížil na 1:3. Jeho tým se dokázal domácím přiblížit na rozdíl jednoho gólu díky trefě Andreje Stěpanova, nicméně závěrečný nápor Amuru přibrzdil právě Vrána svým vyloučením za nebezpečnou hru vysokou holí přesně minutu a půl před třetí sirénou.

S 43 body nejproduktivnější Čech v KHL se v tabulce střelců dotáhl na hvězdu Ufy Radulova a reprezentačního kolegu Červenku z Omsku, jenž ještě letos neskóroval a dnes vyšel naprázdno v osmém utkání v řadě. Avangard vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Dynama Moskva, jehož první gól vstřelil už v 43. sekundě dokonale provedeným nájezdem Marek Kvapil.

V penaltovém rozstřelu se Čechům nedařilo: neuspěli Červenka, Kvapil ani jeho spoluhráč Jakub Klepiš, jenž svůj tradiční blafák do bekhendu zakončil příliš vysoko. Jediným úspěšným exekutorem tak byl omský Alexandr Pěrežogin.

Kontinentální hokejová liga:

Čerepovec - Chabarovsk 3:2 (Němec 0+1 - Vrána 1+0), Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech, Viťaz Čechov - Novokuzněck 2:3, Dynamo Moskva - Omsk 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Kvapil 1+0), Spartak Moskva - Novosibirsk 2:3.