Zlín poprvé doma vyhrál, Bílí tygři porazili Kometu a dál vládnou tabulce

Zlín - Hokejisté Zlína si ve 14. kole extraligy mohli vychutnat první domácí výhru v sezoně, když porazili Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech. Chomutovští hokejisté nenavázali na předchozí tři domácí výhry za sebou a s Třincem prohráli v tuzemské nejvyšší soutěži již pošesté v řadě, tentokrát v prodloužení. Bílí Tygři porazili Kometu, počtvrté za sebou vyhráli a udrželi se v čele tabulky. Hostům k úspěchu nepomohly ani dvě branky Tomáše Svobody.

25.10.2015 AKTUALIZOVÁNO 25.10.2015

Tomáš Čachotský (ZLN), Jaroslav Janus a Tomáš Frolo (oba LIT).Foto: čtk

PSG Zlín – HC Verva Litvínov 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)

Litvínovští nezačali zápas úplně šťastně, při rozehrávce ve třetí minutě totiž "namazali" Kubišovi a s jeho střelou pod horní tyč nemohl Janus nic dělat. Vzápětí mohli Severočeši srovnat při přesilovce, Marušák ale skočil do gólové střely do prázdné branky. Zanedlouho už však Kašík kapituloval, když Gerhát našel u tyčky neomylného Smolku.

Zpět vedení si mohli domácí vzít při čtyřminutové přesilovce, avšak únik Ondráčka zastavila tyč. Poté se už hrál hokej hlavně od obran, přesto se chvíli před první pauzou prosadil bek Frolo, jenž dokonale usadil nenápadnou střelu do horního růžku.

Na začátku druhé části si oba celky zahrály dvakrát početní výhodu, ovšem ty doprovázelo mnoho nepřesností. Za zmínku stojí jen dorážka Čachotského či dělovka Pavlíka. V půlce zápasu byl sám před brankářem Vervy Vlach, puk mu ale v klíčový moment uskočil. Po něm předvedl ukázkové sólo Říčka, na jehož konci si položil Januse, jeho beton se mu však přehodit nepodařilo.

Ve 33. minutě už byl ale stav znovu nerozhodný: Vlach našel před brankou volného Ondráčka, který bez přípravy skóroval. Otočit vývoj mohl Kubiš, puk ovšem poslal jen do lapačky hostujícího gólmana.

V úvodu třetího dějství mohl přesilovku zužitkovat Čachotský, jenž pálil do protipohybu Januse, branku však těsně minul. Na druhé straně dobře tečoval Martynek a ještě se dostal k dorážce, to ale zatáhl za záchrannou brzdu v podobě faulu Cibák. Pak měl na hokejce gól Pavelka, jenže Kašík mu na brankové čáře kotouč vyškrábl.

Verva byla ve třetí dvacetiminutovce lepším celkem, avšak proti byl Kašík. A to i při ráně Lukeše. Světlý moment Beranů předvedl opět sólo akcí Říčka, při koncovce však správně nezacílil. V závěru třetiny a na začátku prodloužení měl Litvínov opět k dispozici přesilovou hru, domácí obrana se ale i s trochou štěstí ubránila.

Rozhodnout pak mohl Kubiš, nedokázal ale dostat kotouč do zcela odkryté klece. Na druhé straně měl dobrou příležitost Trávníček, avšak neproměnil a navíc ho fauloval Hanzl. Do následných nájezdů tak zasáhnout nemohl. Zlínští v nich byli nakonec úspěšnější, skóroval Čech a Čachotský, Kašík neinkasoval.

Branky a nahrávky: 3. Kubiš, 33. Ondráček (Roman Vlach, Marušák), rozhodující sam. nájezd F. Čech – 6. Smolka (Gerhát, Kubát), 19. Frolo (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4380.

Zlín: Kašík – Kotvan, O. Horák, Matějíček, Žižka, Marušák, Řezníček – Čachotský, Cibák, Kubiš – Okál, P. Holík, Říčka – D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Litvínov: Janus – Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, M. Hořava – Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři: Rulík a Weissmann.

Juraj Jurík (Zlín): "Vyrovnané a bojovné utkání. My jsme byli šťastnější, za dnešní výhru jsme nesmírně rádi. Už jsme na ni čekali dlouho."
Radim Rulík (Litvínov): "Bylo to vyrovnané a bojovné utkání z obou stran. My jsme dostali brzy první gól po naší chybě, ve druhé třetině jsme také inkasovali zbytečně, protože jsme si říkali, že Zlín dělá nahrávky na střídající hráče. Ale nepohlídali jsme si to. Abychom bodovali, bylo důležité nedostat gól v oslabení, což se nám povedlo. Zlín vždycky otáčel zápas v přesilovkách, takže to byl klíč alespoň k tomu bodu."

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

První šanci měl hostující Buchtele, když obešel Rašnera a bekhendem vyzkoušel Konráda. V páté minutě šli do vedení Kohouti. Ondrušek se protáhl podél mantinelu, bekhendem vystřelil a Lukášův beton našel volného Hermana, který v pohodě dorazil. V 16. minutě Sparta vyrovnala. Střela Emingera od modré čáry byla tečovaná a Konrád neměl šanci. Nedlouho před přestávkou měl další šanci Přibyl, jenže přestřelil.

Druhá část začala stejně jako první, tedy šancí Buchteleho. Konrád jeho ránu vyrazil maskou. Na druhé straně nezvládl bekhendový blafák sám před Lukášem Laš a pak sparťanský gólman vychytal i Mikúše s Jaroměřským. Ve 34. minutě byli dva Kohouti před Lukášem, ale Kafka místo přihrávky na volného Mikúše zvolil sólo zakončení a Lukáš mu střelu chytil.

Olomouc byla ve druhé třetině lepším týmem, Lukáš ale všechny šance pochytal. Ve 37. minutě střílel Laš do odkryté branky a Lukáš posunul branku, za což inkasoval menší trest. Kohouti hráli v závěru druhé třetiny dvě početní převahy, jenže gól z nich nevytěžili.

Třetí dějství začalo dobrou příležitostí Hanáků, když po Kucharczykově střele dorážkou přestřelil odkrytou branku Herman. Na druhé straně se naopak prosadil ranou od modré Hrbas a Sparta vedla 2:1. Ve 47. minutě jeli dva Kohouti na jednoho beka hostí, ale i Mikúš volil střelu místo přihrávky Zemanovi, navíc minul.

V 53. minutě měla velký tlak třetí formace Kohoutů, ale Mikúš trefil jen tyč. Ani zámek při vyloučení Kumstáta ve vyrovnávací branku nevyústil. Dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany ujeli Přibyl s Hlinkou a ten rozhodl o tom, že Olomouc zůstala po dlouhé době bez bodu.

Branky a nahrávky: 5. Herman (Ondrušek, Kucharczyk) - 16. Eminger (Cingel, Hamilton), 44. Hrbas (J. Hlinka, Přibyl), 59. J. Hlinka (Přibyl). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Rašner, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Houdek - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, Herman, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.
Sparta: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš - Sabolič, Pech, Kumstát - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Hamilton, Cingel, Klimek - A. Kudrna, Černoch, Dragoun. Trenéři: Jandač a Moták.

Zdeněk Venera (Olomouc): „Byl to dobrý zápas, i z naší strany. Proti Třinci se nám dařilo střelecky, proti Spartě to nevyšlo. Měli jsme přes třicet střel, musíme být produktivnější. Nasazení i bruslení bylo od kluků velmi dobré, ve druhé třetině bylo šancí hodně, bohužel to dnes nevyšlo. Sparta byla v koncovce lepší, ale když budeme takto hrát v dalších duelech, budeme body sbírat. To, že jsme nyní nahoře, nijak neřešíme. Bodů bude třeba ještě hodně, na první desítku nějakých 75. Nyní je to zásluha Braňo Konráda, my budeme muset bojovat každý zápas o body dál."

Josef Jandač (Sparta): „Viděli jsme bojovné utkání s dobrým koncem pro nás. Základ vítězství byl ve druhé části, kdy jsme byli pod tlakem, ustáli jsme přesilovky a hodně nás dnes podržel brankář Lukáš. Tomáš Pöpperle měl ty hrubky, nechytal špatně, chtěli jsme mu odlehčit. Honza Lukáš dostal šanci a dnes ji využil. Vždy, když chytal, tak byl nervózní, ale dnes to zvládl. Chytal by i jinde, nešlo o to, že chytal v Olomouci, kde s hokejem začínal a byl tu až do juniorů. U hráčů to bývá, že svému týmu dají gól, on podal proti Olomouci v brance velmi dobrý výkon."

Pardubice - Mladá Boleslav 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Mladá Boleslav se hned v úvodu utkání vrhla do útoku a po deseti vteřinách měl šanci Jarůšek. Další minuty ale patřily výhradně domácím. Dynamo dostalo k dispozici tři přesilovky a všechny využilo. Ve druhé minutě potrestal Rittichovu špatnou rozehrávku střelou do prázdné branky Nahodil. Nejistý start mladoboleslavského gólmana pak využil i bekhendovou střelou Tybor. Perfektní nástup dokonaly Pardubice v čase 7:27, když se zblízka podruhé trefil Nahodil.

Od čtvrtého gólu hosty zachránila tyčka, která zvonila po tečované střele Redenbacha. Až poté se Boleslav vzchopila a solidní možnost na snížení promarnil Pacovský.

I druhou část začali lépe hosté a znovu se do šance tlačil Jarůšek, ovšem mířil jen do Maxwella. Snaha Středočechů přinesla výsledek v polovině zápasu, když se po dlouhém obléhání pardubické branky prosadil důrazný Pabiška.

Tentýž hráč mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale při přesilovce tentokrát na Maxwella nevyzrál. Neúspěchem skončil také tvrdý pokus Bárty. Ve 37. minutě skončil zápas pro Látala, který kolenem nešetrně fauloval Tybora. Pardubice si v pětiminutové přesilovce dlouho nevěděly rady, o její část se navíc připravily vlastním přestupkem. Až v závěru druhé části trefil Rolinek tyč.

Dynamo dlouhou výhodu nakonec přece jen využilo na začátku třetí třetiny. Pomohl jim k tomu další faul hostů a přesilovka pět na tři. Po střele Štajnocha a odrazu puku od zadního mantinelu se nejrychleji zorientoval Redenbach. Boleslav pak promarnila přesilovou hru, po jejím skončení navíc neuhlídala Štajnocha, který se vracel na led, a ten zakončil únik ranou mezi Rittichovy betony.

Při další početní výhodě hostů pálil z dobré pozice Pacovský, ovšem trefil jen Maxwella do masky. Pardubice závěrečné minuty kontrolovaly a držely hru daleko od své branky, dobré možnosti navíc nevyužili Svoboda a Moučka. Na prvním úspěchu pod trenérem Králem to už ale nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil (Poulíček, Rolinek), 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) - 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pešina - Barvíř, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc M. Látal (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6844.

Pardubice: Maxwell - L. Havlík, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Bokroš, Ščotka - Tybor, Marcinko, J. Svoboda - Poulíček, Redenbach, Rolinek - Moučka, Nahodil, Voženílek - Tomášek, Kaut, Starý. Trenéři: R. Král a Zadina.
Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Robar, Ovčačík, Kučný - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, M. Látal - Bárta, Žejdl, R. Hruška - Lenc, Musil, Ďurač. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Richard Král (Pardubice): „Na začátku zápasu se k nám konečně přiklonilo štěstí a dali jsme šťastný gól. Pak jsme dobře sehráli přesilovky a dostali se do vedení 3:0, což jsme potřebovali. Druhá část nebyla dobrá, protože hráči měli pořád trochu strach, co by se stalo, kdybychom inkasovali. Naštěstí jsme dostali jen jeden gól. Když jsme pak dali na 4:1, tak bylo asi rozhodnuto a začal jsem věřit, že to udržíme."
Marian Jelínek (Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře; v osmé minutě jsme měli už tři vyloučené a tři inkasované góly. Soupeř sehrál přesilovky výborně. Těžko jsme se z toho zvedali, přesto se nám podařilo vyhrát druhou třetinu a snížit na 3:1. Do třetí části jsme ale vstoupili ve třech a Pardubice nás potrestaly čtvrtým gólem. S herním projevem nejsme nespokojení. Je zajímavé, že do stavu 4:1 byla vyloučení 7:3. Poté začali domácí hrozně faulovat, protože byli pětkrát venku, a přesilovky skončily poměrem 9:8. Je zvláštní, jak jsme chvíli hráli hrozně hrubě a pak naopak čistě, zatímco soupeř začal hrát hrubě."

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Domácí nasadili do šlágru kola poprvé v sezoně do branky Schwarze, odpočívající jednička Lašák duel sledovala jen ze střídačky. A Tygři byli od začátku lepším týmem. Do vedení se dostali v deváté minutě, kdy po překvapivé Valského zpětné přihrávce překonal Čiliaka Krenželok.

Na počet střel byl duel vyrovnaný, větší šance měli domácí. Přidat druhý gól mohl v 17. minutě Radivojevič, skóre se však měnilo až po 31 sekundách druhé třetiny, kdy se puk po nevydařené Řepíkově přihrávce dostal k Birnerovi, jenž neměl problém usměrnit jej do odkryté branky.

Kometa nebyla v Liberci v ofenzivě dlouho příliš nebezpečná, ve 26. minutě se jí ale podařilo snížit, když se po závaru před Schwarzem prosadil důrazný Svoboda a připsal si tak premiérovou trefu v sezoně. Brňané následně ožili, Liberec však po chvilce opět převzal režii zápasu zpět na své hokejky.

Na začátku třetí části hosté nevyužili přesilovou hru, ve 45. minutě však přece jen dosáhli na vyrovnání. Za Schwarzovými zády skončila zřejmě tečovaná Svobodova střela od modré čáry. Vzápětí mohl Liberci získat vedení zpět Radivojevič, Čiliak však skvělým zákrokem jeho střelu po přečíslení zlikvidoval. Liberec byl i nadále aktivní a vyplatilo se mu to. O výhře domácích rozhodl v samotném závěru Valský.

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Valský, P. Jelínek), 21. Birner (Řepík), 60. Valský (Krenželok, Ševc) - 26. T. Svoboda, 45. T. Svoboda (Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5093.

Liberec: Schwarz - Ševc, Šimek, Ulrych, Derner, D. Kajínek, Výtisk, Havlín, Vitásek - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Brno: Čiliak - Spang, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Stehlík, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - Vondráček, H. Zohorna, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian - R. Zohorna, Dočekal, Mrázek. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Filip Pešán (Liberec): „Byli jsme si vědomi síly Brna, kterému se venku sice tolik nedaří, ale má velmi silný a zkušený tým. Byli jsme po většinu utkání lepším týmem, byli jsme aktivní na kotouči a měli spoustu střel. Brno bylo velmi nebezpečné z protiútoků, což potvrdilo dvěma brankami. Třásli jsme se o výsledek, ale myslím si, že jsme si zasloužili (uspět) trošičku více. To, že jsou z toho tři body za poslední akci zápasu, za to jsme vděční."
Karel Beran (Brno): „Přestože jsme prohrávali 0:2, dokázali jsme vyrovnat. Z posledního protiútoku, kdy zbývaly jen tři sekundy do konce, jsme si ale nechali dát branku, což je samozřejmě chyba. Prohráli jsme si tím zápas."

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:5 v prodloužení (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Úžasnou efektivitu ukázali Třinečtí v prvních osmi minutách. Třikrát vystřelili na chomutovskou branku a byly z toho tři góly. U první trefy chyboval domácí brankář Kopřiva, který si bruslí srazil přihrávku Orsavy zpoza brány do sítě. Do dvoubrankového vedení se dostali Oceláři v sedmé minutě, kdy Matuš přihrál puk z pravého kruhu na Rákose, jenž bekhendem překonal Kopřivu.

O 81 vteřin později už to bylo 0:3, když Irgl vyslal do samostatného úniku Polanského, ten bekhendovou kličkou překonal Kopřivu potřetí a poslal ho na střídačku. Chomutovský brankář byl tak střídán v posledních dvou utkáních, nahradil ho Strmeň. Severočeši snížili necelé tři minuty před koncem úvodní části, kdy přihrávku Szathmáryho zužitkoval Tomica.

Stejný obrázek jako první třetina přinesl i začátek prostřední části hry. Chomutov nepustil téměř dvě minuty Třinecké z jejich obranného pásma, ale první ohrožení domácí brány opět skončilo gólem. Irgl zavezl puk do útočného pásma, našel před brankovištěm Polanského a pro něhož již nebyl problém dopravit kotouč za brankovou čáru. Chomutov měl největší šanci až krátce před koncem druhé třetiny, kdy se do přečíslení dostali Hovorka s Růžičkou, ten však Hovorkovu přihrávku usměrnil mimo třineckou branku.

V poslední třetině domácí začali své příležitosti proměňovat a ze zápasu udělali drama. Hned po 74 sekundách snížil Sklenář, jenž tělem změnil směr Rýglovy střely od modré čáry. Chomutov pak pokračoval v náporu, pojistit vedení Třince naopak mohl ve 48. minutě Irgl, který dostal nahrávku mezi kruhy, ale jeho střelu Strmeň vyrazil.

Po odehrané polovině třetí části stihli Piráti během 47 sekund dva góly a bylo vyrovnáno. Nejdříve Pospíšil zakončil střelou pod horní tyč únik dvou na jednoho a pak Červenka tečoval za Hamerlíkova záda Hovorkovo nahození. Velkou příležitost dokonat obrat měl v 57. minutě Kämpf, ale při zakončení zblízka minul a došlo na prodloužení.

V něm rozhodl o druhém bodu pro Třinec Irgl. Chomutov ztratil puk ve středním pásmu a Třinec jel v přečíslení na jednoho obránce. Orsavovu přihrávku poslal Irgl snadno do odkryté branky.

Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička ml.), 52. Červenka (Hovorka) - 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava). Rozhodčí: Souček, Šindler - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4702.

Chomutov: M. Kopřiva (8. Strmeň) - Rutta, Drtina, Rýgl, Dlapa, Szathmáry, Jánošík, Blaha, Trefný - Hovorka, Červenka, Sklenář - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - L. Květoň, Kämpf, Tomica - D. Kaše, Dušek, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Nosek, Linhart, L. Doudera - Klepiš, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Hrňa, M. Růžička, Orsava - Rákos, Matuš, Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Vladimír Růžička st. (Chomutov): „Postupem času jsme se začali zlepšovat, už druhou třetinu jsme měli mnohem lepší než tu první. A třetí třetina byla fantastická, hráli jsme hodně dobře. Za stavu 4:4 jsme netrefili prázdnou bránu. Chtěl bych poděkovat hráčům, že dřeli až do konce a vrátili se zpátky do zápasu. V prodloužení jsme udělali chybu a soupeř ji samozřejmě využil."
Václav Varaďa (Třinec): „Těší mě, že odjíždíme s bodovým ziskem, ale mrzí mě poslední třetina. Tam jsme promarnili náskok, který jsme si za čtyřicet minut vytvořili. I proto jsme zklamaní, že jsme nevzali ještě i ten třetí bod."

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

V západočeském derby byla od úvodního vhazování aktivnější a sebevědomější Plzeň. První větší příležitosti si po sobě vytvořil v sedmé minutě Kubalík, ale gólman Habal byl na místě. Na druhé straně pozornost Machovského domácí prověřovali jen střelami z uctivé vzdálenosti. Svou aktivitu v úvodním dějství zúročil Kubalík v 18. minutě při vyloučení Rohana, kdy zužitkoval přihrávku Indráka po rychlé akci na jeden dotek.

I v prostřední části si hosté udržovali přehled i herní převahu a jejich útoky domácí zastavovali jen za cenu faulů. Při vyloučení Tomáše Rachůnka využil početní výhodu ve 29. minutě Johnson po nezištné nahrávce Lva. V pohodě hrající Plzeň mohla o několik chvil později skóre navýšit - velkou příležitost Poletína zmařil výborným zákrokem Habal. Ve 39. minutě se však skóre ve prospěch Škody přece jen měnilo. V přečíslení dvou na jednoho po Preisingerově příhře dotlačil puk za brankovou čáru Hossa. Rozhodčí si ještě nechali trefu posvětit od kolegy u videa.

Demolice zástupců lázeňského města pokračovala i v závěrečné třetině. Při vyloučení Haščáka a Zadražila dostala Plzeň ve 43. minutě příležitost hrát 91 vteřin přesilovku pět na tři, kterou už po půlminutě využil Johnson. Na ledě v tu chvíli existovalo již jenom jednou mužstvo. Jediné dílčí vítězství na ledě dosáhl Haščák, který v pěstním souboji ve 48. minutě položil na led Jeřábka. Další branku - dokonce v oslabení - vstřelil Kratěna, který tím dosáhl na 300. branku v extralize.

Poslední Karlovy Vary si kalich hořkosti vypily v 59. minutě, kdy svůj druhý a celkově šestý gól v zápase dal před brankou zcela osamocený Kratěna. Výrazně nespokojení domácí diváci vyprovodili svůj tým při odchodu do šatny hromovým pískotem a urážkami.

"Na derby jsme se připravovali a chtěli jsme navázat na to předchozí vítězné v Plzni. Po utkání v Chomutově jsme přeházeli sestavu na přesilové hry, někdo přišel nový, někdo z toho vypadl a ono nám to dnes vyšlo. Zápas se nám vydařil, vyhráli jsme vysoko venku, přijelo hodně fanoušků, byla tu kulisa, kterou jsme si přáli. Všechno nám dnes vyšlo, přesilovky, oslabení a vzadu nula, takže skvělý," uvedl útočník vítězů Jakub Lev.

Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, J. Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Frodl, Belko. Vyloučení: 9:7, navíc Hossa (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.

Karlovy Vary: Habal – J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Rodney, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, I. Rachůnek – V. Tomeček, Bulík, Haščák – Koblasa, Zadražil, Vachovec – Gorčík, Kverka, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Plzeň: Machovský – J. Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán – Indrák, Kracík, D. Kubalík – Kratěna, Bližňák, Johnson – Schleiss, Preisinger, Hossa – Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: M. Straka a Čihák.

Peter Oremus (Karlovy Vary): „Nacházíme se ve velice složité a těžké situaci, kterou jsme tu měli již před týdnem. A během něj jsme klesli ještě níž. Hrál jsem derby jako hráč i jako trenér, ale takový přístup, jaký dnes hráči předvedli, nenese žádná kritéria na českou extraligu. Musíme něco udělat, aby každý hráč, který je v kabině, bojoval za Vary jak se má a ne tak jako dnes."
Michal Straka (Plzeň): „Z naší strany to byl dnes výborný zápas. Řekli jsme si po utkání v Chomutově, že musíme začít sami od sebe. Dnes jsme nedostali žádný gól v oslabení, dokonce se nám jeden podařilo dát, využili jsme tři přesilovky, dali do brány Machovského a ten vychytal nulu. Všechno se nám dnes povedlo a jsme za to samozřejmě rádi."

25.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.