Zlín dosáhl na první výhru v sezoně, uspěl v Litvínově 6:3

Litvínov (Mostecko) - Hokejisté Zlína uspěli po výsledku 6:3 ve 2. kole extraligy v Litvínově a připsali si tak první vítězství v nové sezoně. Hosté vedli v polovině utkání už 3:0, po dvou gólech v dresu Beranů zaznamenali útočníci Roman Vlach a Antonín Honejsek, jenž přidal navrch i asistenci.

11.9.2016

HC Verva LitvínovFoto: ČTK

Již po 26 vteřinách chyboval v rozehrávce Gula, Říčka mu puk ukradl z hokejky, na Januse si ovšem nepřišel. Stejně dopadl s ranou od modré čáry i Marušák. Na druhé straně prověřil Kašíka Pavlík a o dorážku se pokoušeli Reichel s Lukešem, ovšem i hostující brankář se vyznamenal a všechny příležitosti zmařil.

V osmé minutě hráli domácí téměř dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu, ovšem skvělého Kašíka nedokázali propálit. A přišel trest. Ve 13. minutě střílená přihrávka od Vlacha skončila až za překvapeným Janusem a Zlínští šli do vedení. V závěru první části vymyslel pěknou přihrávku na Hořavu Hanzl, Kašík byl však u své tyčky včas.

Druhé dějství opanovali hosté. V 25. minutě předvedli rychlý přechod do útoku, Kubiš s Podešvou si rychle vyměnili puk a Podešva neomylně zakončil střelou do horního rohu. Poté se řítil na Januse obránce Bořuta, Reichel ho však zastavil nedovoleně a následovalo trestné střílení. Bořuta s ním naložil prachbídně, když trefil pouze Janusovy betony.

Litvínov se do šance dostal až v přesilové hře zásluhou Nejezchleba, Kašík svůj tým opět podržel a dal tak základ třetí brance v podání Honejska, jehož výtečným pasem našel Okál. Severočeši vstřelili první branku na svém stadionu v nové sezóně až po polovině utkání. Sörvik se na modré neunáhlil se střelou, počkal si, až si Lukeš najde ideální pozici a poté ho vybídl přesným pasem ke vstřelení branky. Místo náporu ovšem přišla čtvrtá branka v domácí síti a opět se o ni postaral Honejsek.

Do třetí třetiny nastoupil místo Januse Halász a již po 20 vteřinách lovil puk ze sítě: Říčkovo nahození tečoval Bukarts. V 46. minutě uháněl na Kašíka Hübl a i přes dotírajícího obránce se dokázal bekhendem prosadit. O dvě minuty později dorazil Kokešovu střelu Trávníček a rázem to bylo pouze o dvě branky.

Litvínovští se sice snažili s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, ovšem Kašík byl proti a ve svém brankovišti postavil zeď. V závěrečných minutách odvolali domácí brankáře, ale místo kontaktní branky přišla pojistka z Vlachovy hole, který trefil prázdnou branku a pečetil na 6:3.

Hlasy trenérů po utkání 2. kola hokejové extraligy HC Verva Litvínov - PSG Zlín:

Darek Stránský (Litvínov): "Nezvládli jsme prvních deset minut. Zlín měl lepší pohyb, byl agresivnější. Nedokázali jsme využít dlouhou přesilovou hru, chybělo nám tam i štěstí. Druhá část nám vůbec nevyšla. Byli jsme nedůrazní, druhá třetina byla hodně špatná. Vstup do třetí třetiny utkání rozhodl, i když se nám podařilo dát nějaké branky. Ale nestačilo to."

Juraj Jurík (Zlín): "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám podařilo. V prvních pěti minutách jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ale branku jsme nedali. Poté jsme i se štěstím ubránili přesilovou hru pět na tři. Naštěstí jsme šli do vedení a tím jsme se uklidnili. Ve druhé části jsme byli lepším mužstvem a napadali nám tam i nějaké branky. Ve třetí třetině, když jsme dali rychlou branku, tak se hráči nechali ukolébat a nakonec se hrálo o výsledek až do konce."

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Lukeš (Sörvik, V. Hübl), 46. V. Hübl (K. Reichel, T. Pavelka), 48. Trávníček (Kokeš, J. Černý) - 14. Roman Vlach (O. Veselý, Honejsek), 25. Podešva (Kubiš, Matějíček), 30. Honejsek (Okál, Blaťák), 35. Honejsek (Podešva), 41. Bukarts (Říčka, Kotvan), 59. Roman Vlach. Rozhodčí: Hribik, Krob - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4523.

Sestavy:

Litvínov: Janus (41. Halász) - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik, od 41. navíc Kokeš - K. Reichel, V. Hübl, Lukeš - M. Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb - Martynek, J. Černý, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - J. Šťastný, Chytil, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Autor: Redakce / ČTK

11.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.