VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hudba

dnes 15:15

Festival Metronome má Stinga i vlastní tramvaj

Prvním tuzemským festivalovým koncertem Stinga vyvrcholí dnes večer první den Metronome Festivalu Prague. Hudební přehlídka láká do pražského festivalového areálu na Výstavišti tisíce návštěvníků. Aby se pohodlně dopravili na festival i domů, nechal dopravní podnik posílit MHD v Praze. Metro i tramvaje budou jezdit častěji a dokonce přibyde speciální festivalová tramvajová linka č. 40.

dnes 09:02

Dick Taylor z The Pretty Things: David Bowie byl náš první velký fanoušek

/ROZHOVOR, VIDEO/ Vedle Beatles patřili v 60. letech k největším britským kapelám Rolling Stones a The Pretty Things. Nejspíš by ani jedna nevznikla, nebýt kytaristy a basáka Dicka Taylora. Spolu s Mickem Jaggerem a Keithem Richardsem založil rock'n'rollovou kapelu, kterou ale záhy opustil. V The Pretty Things již zůstal a zítra vystoupí jako jedna z hvězd festivalu Metronome.

včera 22:33

Česká filharmonie koncertovala pod širým nebem v rytmu jazzu

Tisíce lidí ve čtvrtek na zaplněném Hradčanském náměstí v Praze sledovaly koncert České filharmonie (ČF), která si na závěrečný koncert 121. sezony pozvala soubor Jazz at Lincoln Center Orchestra v čele s trumpetistou Wyntonem Marsalisem. Podle policie v teplém počasí dorazilo přes 5000 posluchačů. Mnozí z přítomných se museli spokojit s místy ke stání. Část lidí si sedla přímo na dlažbu, a protože někteří vytáhli i občerstvení, připomínala část hlediště velký piknik. Vstup na koncert byl volný.

21.6.2017

Ivan Hlas: Co teď zažívám s triem, je pro mě splněný sen

/ROZHOVOR/ Ivan Hlas Trio vystoupí na United Islands of Prague v pátek 23. června v 15.45 na Karlín stage. V rozhovoru vzpomínal na starý Karlín, Hanspaulku, kde se narodil, a prozradil, co je pro něj v životě největší dar. Tak se také jmenuje jeho kompilace méně proslavených hitů, které podle jeho slov zapadly.

19.6.2017

Jaroslav Uhlíř: Jistota Votvíráku a wellness pro duši

Věk, vzdělání, náboženství ani sexuální orientace nerozhoduje. Písničky dua Svěrák a Uhlíř znají celé generace. Člověk se s nimi setkává prakticky od kolébky v pohádkách, filmech i na divadle. Jde o jednu z mála jistot.

AKTUALIZOVÁNO
18.6.2017

Koncert České filharmonie pro Bělohlávka zakončily slzy na jevišti i v hledišti

Ve zcela zaplněném pražském Rudolfinu v neděli Česká filharmonie (ČF) k uctění památky svého zesnulého šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka provedla vokálně-instrumentální dílo Stabat Mater od Antonína Dvořáka. Koncert zakončil dlouhotrvající potlesk a slzy na jevišti i v hledišti. Orchestr vedl dirigent Jakub Hrůša, který během dojemných ovací odběhl do publika obejmout pozůstalé po svém učiteli.

18.6.2017

Jarmila Šuláková bude mít pamětní desku na Valašském Slavíně

Jarmila Šuláková bude první držitelkou Zvláštní ceny in memoriam, kterou jí udělili vsetínští zastupitelé. Město Vsetín také podalo prezidentu České republiky návrh na udělení státního vyznamenání in memoriam pro valašskou zpěvačku.

17.6.2017

Soňa Červená: Já jsem věčný těšič, a to těšení mě pozdvihuje

/ROZHOVOR/- Soňa Červená. Legendární operní pěvkyně a herečka. Většinu života prožila v emigraci, zpívala na velkých operních scénách po celém světě. Je jí 91 let, neustále pracuje a čiší z ní obrovská energie.

17.6.2017

U Národního divadla budou dvě performerky tančit 30 hodin

Po 30 hodin budou od čtvrtečního odpoledne tančit na piazzettě u Národního divadla dvě tanečnice, Češka Miřenka Čechová a Němka Sabine Seumeová. Představení Momentum inspirované japonským tanečním uměním butó chce nabídnout zamyšlení nad každodenní uspěchaností života. Piazzetta se na čtvrteční večer a celý páteční den promění v zabydlený pokoj s neviditelnými stěnami, v němž čas ubíhá jinak, než ve skutečnosti.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2017

OBRAZEM: Festival Votvírák odstartoval

Hudební festival Votvírák v Milovicích odstartoval. Začátek podle návštěvníků komplikoval vítr, kdy museli organizátoři přidělávat podpěry pro stage. Kapela Voxel kvůli tomu hrála akusticky ve stanu.

16.6.2017

Skromnému Stingovi stačí čaj. Přiveze i hity Police

Do Prahy míří stovky hudebníků a tisíce diváků, aby si užili největší hudební víkend v metropoli. Těšit se mohou na čtyřicítku vystoupení. Metronome se specializuje hlavně na světové hvězdy, které v zahraničí sklízejí ocenění, ale na své si přijdou i fanoušci českých projektů.

15.6.2017

Festival Svojšice přivítá populární DJ. Například Marka Knighta

17. ročník festivalu Svojšice proběhne již 16. června v letním areálu Svojšice u Pardubic. Na festivalu vystoupí 30 umělců na 3 stageích a někteří DJs se představí v Čechách poprvé. 

13.6.2017

RECENZE: System of a Down řádili v Praze bez zbytečných kudrlinek a řečí

/FOTOGALERIE, VIDEO/ - System of a Down přivezli výběr svých největší hitů a prali je do posluchačů hlasitě a energicky. Serj Tankian nevedl ani žádné dlouhé projevy. Poprvé promluvil až ke konci show.

12.6.2017

Smetanova Litomyšl uvede hudbu šesti století, klasiku i novinky

Hudbu šesti století od Jacoba Handla a Monteverdiho až po úplné novinky současné vážné hudby nabídne 59. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Za čtyři dny se do Litomyšle začnou sjíždět špičky domácí operní scény i zahraniční hosté. Úvodní koncert České filharmonie bude věnován památce jejího nedávno zesnulého šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka.

11.6.2017

Marta Töpferová zazpívala v piaristické zahradě

Druhá červnová sobota a neděle patřila na mnoha místech celorepublikové akci Víkend otevřených zahrad a podruhé se do ni zapojil také Příbor. V neděli odpoledne se za ideálního počasí konal v piaristické zahradě koncert Marty Töpferové s Milokrajem.

11.6.2017

Festival JamRock byl oslavou optimismu. Patřil zpěvačce Anně K.

Pódia, stánky, ale především hudební kapely a fanoušci zaplnili od čtvrtka do neděle louky v Žamberku. Konal se zde totiž desátý ročník festivalu JamRock.

11.6.2017

RECENZE: Auta, holky, surfy a pláže. Beach Boys vokály stále ladí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ačkoliv z původní sestavy zbylo už jen torzo, sound šedesátkové legendy to téměř nepozměnilo. Z původních členů dorazil pouze zakládající člen, zpěvák a kytarista Mike Love a Bruce Johnston, který se k plážové partě přidal v roce 1965. Koncert sledovalo téměř naplněné Kongresové centrum. The Beach Boys do Prahy přijeli po 48 letech.

11.6.2017

OBRAZEM: NoName rozparádili dav na Pivofestu

Slunce, hudba a spousta piva. Tak vypadal sobotní, v pořadí už 14. ročník Pivofestu na Krakonošově náměstí. Lahodný mok nabízelo patnáct pivovarů. Mezi největší hudbní hvězdy patřili legendární zpěvák a bavič Ivan Mládek, slovenská kapela NoName a Police Symphy Orchestra. 

EXKLUZIVNĚ
10.6.2017

Jaromír Nohavica: Proč kabaret? Bo nás to baví

/ROZHOVOR/ Písničkář Jaromír Nohavica hovoří v exkluzivním rozhovoru nejen o Kabaretu Bo a jeho prvním výjezdu mimo Ostravu, ale také chystaném albu, či říjnovém koncertu v pražské O2 aréně. Právě tam představí nové album, jehož název prozradil na konci rozhovoru všem čtenářům Deníku.

10.6.2017

OBRAZEM: Tomáš Klus si podmanil studenty svou sobě vlastní improvizací

V pátek odpoledne odstartoval sedmadvacátý ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov – město rekordů. A jak jinak, než rekordem. O ten se postaral zpěvák Tomáš Klus společně s pelhřimovskými žáky a studenty.

10.6.2017

Praha žije hudbou. Až do sobotního večera

Praha - Termín busking označuje hudební, divadelní nebo třeba artistické vystoupení na ulici. Za něj přihlížející házejí odměnu do umělcova klobouku. Podobným způsobem rozjížděla svou kariéru spousta hvězd hudební scény, jako Edith Piaf, Bob Dylan, Radůza nebo ZAZ. A právě k buskingu se hlásí právě festival Praha žije hudbou, na kterém od čtvrtka do sobotního večera vystoupily a ještě vystoupí na dvě stovky umělců různých žánrů na pěti velkých pódiích a desítkách takzvaných Buskerpointů přímo v pražských ulicích.

9.6.2017

V podzemí dolu Drkolnov vystoupí pěvecké sbory

Příbram – Hornické muzeum Příbram připravilo na sobotu společný jarní koncert pěveckých sborů Arytmie Praha a Gambale. Uskuteční se od 18 hodin v komoře vodního kola v podzemí dolu Drkolnov a jednotné vstupné činí 40 korun.

9.6.2017

Taneční konzervatoř slaví 25 let, studenti zatančí v ulicích

Pětadvacáté výročí svého založení slaví v červnu Konzervatoř Duncan centre, jediná státní škola pro současný tanec v ČR. Její studenti dnes vyjdou do pražských ulic, aby svou tvorbu představili i náhodným divákům.

9.6.2017

Barbora Poláková vytáhla ze své empatické Krosny milý klip o lásce

/VIDEOKLIP/ Barbora Poláková dávno přesvědčila své publikum, že do moderního popového hávu umí nenásilně obléknout empatii a hlubší pohled na život. Teď svůj eponymní debut připomíná dalším videoklipem (po hraných kipech k písním Nafrněná a Generace). Klip vznikl k písni Krosna a japonský režisér Kosuke Sugimoto v něm použil několik různých filmových technik.

9.6.2017

Konec stereotypů. Mladé muslimky hrají trash metal

Inspirovali se u legend Rage Against the Machine a Slipknot. Nejlidnatější muslimskou zemi – Indonésii – doslova šokovali. Tři teenagerky vystupují v národní televizi a asijskou scénu nejtvrdších stylů naprosto válcují.

8.6.2017

Zvěřinec v katedrále, kytara v kapli a pocta Zdeňku Pešánkovi

/FOTOGALERIE/ - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2017 pokračoval dalšími skvělými koncerty. Piano Extravaganza svedla nejprve na pódium v chrámu svaté Barbory tři pianistky, Terezii Fialovou, Wu Qian a Aylu Bártovu a posléze vyvrcholila Saint Saënsovým Karnevalem zvířat.

7.6.2017

Rapper Vladimir 518 v Brně pokřtí novou desku. Na trojrozměrné show

Žádný ambice, souboj, žárlivost, jen radost. To je slogan, jímž známý český rapper Vladimir 518 ověnčil svoji novou desku Ultra! Ultra! Představí ji v brněnské premiéře v pátek na Flédě.

AKTUALIZOVÁNO
7.6.2017

V Praze se koná smuteční rozloučení s dirigentem Bělohlávkem

Ve Dvořákově síni pražského Rudolfina se koná veřejné smuteční rozloučení s šéfdirigentem České filharmonie (ČF) Jiřím Bělohlávkem. Ještě před otevřením sálu pro veřejnost se před vystavenou rakví se s dirigentem rozloučila jeho manželka Anna, rodinní příslušníci a přátelé. Mezi prvními se památce Bělohlávka poklonil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Světově proslulý dirigent zemřel po těžké nemoci 31. května.

6.6.2017

Jindra Polák: Nápadů máme spoustu. Nová deska bude příští rok

(ROZHOVOR, VIDEO) Skupinou roku 2016 se při nedávném udělování cen Akademie populární hudby Anděl stala kapela Jelen. Jde o další významný mezník v hudebním životě této formace v čele s jejím frontmanem Jindrou Polákem.

5.6.2017

RECENZE: Amanda Palmer rozjímající. Démonický punk nahradila alternativa

V mnohem klidnější poloze, než jak ji známe z předchozích pražských vystoupení, se v Paláci Akropolis představila americká zpěvačka, klávesistka a skladatelka Amanda Palmer. Tentokrát byl jejím partnerem Edward Ka-Spel z kapely Legendary Pink Dots.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies