Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alžběta Kolečkářová: První pokus v SuperStar? Vyhodili mě

Zlín, Napajedla /ROZHOVOR/ - Velká příležitost a hlavně notná dávka zkušenosti, ze které se vzpamatovává dodnes. Tak hodnotí své působení v pěvecké soutěži Česko Slovenská SuperStar mladičká zpěvačka Alžběta Kolečkářová. „Nelituji toho. Byla to obrovská zkušenost, která mi dala strašně moc. Hlavně příležitost dělat to, co miluji, a možnost to veřejně prezentovat,“ říká mimo jiné o SuperStar rodačka z Napajedel.

23.2.2012
SDÍLEJ:

Alžběta KolečkářováFoto: Lenka Hatašová

Přesto, nestalo se někdy, že vám byla tato nálepka na obtíž?

Nálepka SuperStar? Úplně na obtíž ne. Spíš mě těší, když mě lidé poznají z práce, kterou dělám po SuperStar nebo přímo na koncertě. To je úplně nejlepší. Lidé, kteří mě registrovali v SuperStar, si teď na mě ani nevzpomenou. Vnímám to, ale určitě si nepřipadám jako něco víc nebo míň tím, že jsem tam byla. Jsem pořád normální člověk jako všichni ostatní a jsem moc vděčná za to, co můžu dělat.

Je pravda, že jste před SuperStar zkoušela i podobnou soutěž X-faktor?

Ano, asi pět let zpátky, když mi bylo patnáct let. V X-factoru mě poslali domů na hlavním castingu.

A důvod?

Skladatel Ondřej Soukup mi řekl, že nemám rytmus, Gábina Osvaldová, že se prosadím sama, a pan Petr Janda mi pochválil hlas jako dobrý matroš.

Jak jste to vzala?

Určitě mi chyběl rytmus a taky jsem se musela naučit být v pohodě, když před někým zpívám. Když jsem totiž byla poprvé v reality show Česko Slovenská SuperStar, tak mě vyhodili hned s tím, že zpívám balady jak revoluční písně.

To jste ještě měla energii zkoušet zase znova?

No, jak se říká: Do třetice všeho dobrého jsem zkusila druhou Česko Slovenskou SuperStar s tím, že ukážu, co umím a je mi celkem jedno, jestli mě pošlou do háje. A ono to vyšlo.

Kdybyste mohla vzpomenout tři věci, které vám tato soutěž dala a které naopak vzala, co by to bylo?

Jen tři? (Úsměv.) Těžko říct, čeho je víc… Dala mi určitě dobrý pocit z toho, co mě baví, a možnost spolupráce s neuvěřitelnými lidmi. Poznala jsem spoustu zajímavých známých osobností a doufám, že ještě poznám. Také mi soutěž dala určitou samostatnost a zodpovědnost.

A co vám SuperStar vzala?

Určitě velkou část soukromí už skrz to, kolik lidí mě zná. Možnost úspěšně a naplno odmaturovat. Vzala mi taky spoustu nervů, ale i přes to všechno mi každodenně dodává radost do života.

Zmínila jste, že jste odložila maturitu.

Ano, mám ji teď odloženou. Od září s tím ale plánuji něco dělat a co nejdřív si maturitu dodělat. Bez školy to dnes nejde a on ten showbusiness žádná jistota v dnešní době není. Takže jsem nohama pevně na zemi a beru studium jako něco důležitého do budoucna.

Bětko, během soutěže jste si začala s vaším kolegou, zpěvákem Michalem Šepsem. Co spojilo dvě na první pohled tak odlišné osobnosti?

Michala mi SuperStar vlastně taky dala… ale po pravdě, už asi čtyři měsíce spolu nejsme. I když se o tom už i psalo, neřešila jsem to. Spojovalo nás hodně. Hlavně velká životní zkušenost a láska k hudbě. Jak říkáte: na první pohled odlišné osobnosti. Ale co se týče hudby, tak jsme většinou odlišný názor neměli. Ale nerada bych se v tom rýpala. Bylo to pěkného půl roku, na který nepotřebuji zapomínat. Budu vzpomínat v dobrém a on určitě také.

Jste stále v kontaktu?

Moc se nevídáme, ale občas, když se podaří, máme společnou akci. Jednoduše ten vztah nefungoval a tím bych to uzavřela. Jsme kamarádi.

Jste rodačka z Napajedel, určitě však hodně cestujete. Jak často se zdržujete doma?

V Napajedlích bydlím v podstatě pořád. Když je potřeba, tak cestuju do Prahy, Bratislavy nebo tam, kde máme zrovna koncert.

Pocházíte z muzikální rodiny?

Už od dětství mě to k hudbě táhlo. Většina příbuzných a členů naší rodiny se celoživotně věnuje folkloru a na tom jsem taky vyrostla. Chodila jsem dokonce do tanečního souboru. Moc mě to ale nenaplňovalo.

Slyšela jsem, že hrajete na spoustu hudebních nástrojů.

Hrála jsem tři roky na housle, čtyři na cimbál, tři na klavír a asi osm let se učím sama na kytaru. Těžko říct, na který nástroj kromě kytary dneska ještě něco zahraji. Vždycky mě nejvíc zajímal zpěv, tak možná proto jsem u ničeho dlouho nevydržela.

A co divadlo?

To je úplný opak! Divadlo hraji tak od tří let a v podstatě bych ho ráda studovala na DAMU, když se podaří.

Na jaké hudbě jste vlastně vyrostla?

Prvně to byl asi folklor, který jsem již zmiňovala. Brzy jsem se ale ubírala jiným směrem. V deseti letech to byl asi pop a disco, takže Natalia Oreiro, J. Lo, Tatu a podobně. Potom už to začalo tvrdnout. (Smích.) Přišel na řadu punk, metal, progressive rock’n‘roll, grunge, alternative a tak dále. Časem přišla láska k reggae, ska, psychobilly, blues, swing. Jediné, co mi nikdy nepřirostlo k srdci, je hip-hop.

Dnes už máte na kontě své vlastní album.

Moje poslední a zároveň první album vyšlo v listopadu. Jmenuje se To cítím. Jednoduše, protože to cítím.

Podílela jste se na něm autorsky?

Ano, z velké části. Ale najdou se tam i písničky s texty od zkušenějších, jako jsou například Xindl X, Oskar Petr nebo Petra Cvrkalová.

Kam byste ho žánrově zařadila?

Těžko říct, kam ho zařadit stylově. Je to něco na pomezí pop-rock-retro-crossover. Možná spíš ten crossover, protože konečné zpracování písniček s kapelou je trošku jiné a každá písnička je trošku někde jinde. Ale určitě to k sobě všechno patří.

A jak vám šlo natáčení videoklipů? Rozuměla jste si s kamerou?

Obě natáčení klipů byla parádní. U Andělského flámu to byl větší odvaz už kvůli veselejší písničce. Naopak u songu Jak silná mám tu stát to bylo spíš komornější. Byl tam i menší štáb, ale řekla bych, že to dopadlo moc příjemně. I ohlasy jsou kladné.

Už se vám pomalu rýsují v hlavě nápady na další album, nebo se soustředíte spíše na koncerty?

Řekla bych, že je potřeba pořád tvořit. S další tvorbou se nechte překvapit, bude to o něco jiné než to, co děláme teď, ale je na co se těšit. Momentálně se nejvíc soustředím na první album a jeho zpracování, promo a další věci.

Uvažujete o spolupráci s někým výjimečným?

Přála bych si spolupracovat s každým, kdo by o to stál se mnou. Jenže některé nabídky nejdou přijmout a některé moje nabídky zas nemůžou přijmout jiní. Uvidíme. Třeba budete překvapení, kdo společně se mnou zazní.

Máme před sebou rok 2012. Jaké máte plány?

Musím říct, že na rok 2012 se obzvlášť těším. Hodně mě toho čeká a hlavně bych chtěla cestovat, objet spoustu akcí. Jak aktivně, tak pasivně. Člověk se musí neustále zlepšovat a myslím si, že kvalitní koncert velké osobnosti dokáže obohatit každého začínajícího zpěváka. Sbírat zkušenosti, seznamovat se s novými lidmi.

Plánujete i letní festivaly?

Zatím mám na léto asi dva, tři festivaly. Na ně se těším asi nejvíc!

Blíží se váš zlínský koncert v klubu Golem, který startuje 25. února ve 21 hodin. Co chystáte pro své fanoušky?

Samozřejmě super akci! (Úsměv.) Chystáme poměrně velkou show, kdy součástí mého koncertu bude i jeden zlínský beatboxer a dredatý reggae zpěvák. Budu mít i vlastní vokalisty a pevně věřím tomu, že stihneme všechno pořádně nacvičit. Součástí programu je skupina Ardor Viridis, která bude dělat UV lightshow a afterparty, kde zahrají místní. Osobně se na koncert moc těším a doufám, že přijde co nejvíc lidí, ať to stojí za to. Je třeba si život užívat a cílem této akce je, aby lidé odešli spokojení.

Představíte i nové album?

Určitě ano. K poslechu bude většina písniček z alba, v našem pojetí, ale i covery jako například Amy Winehouse, 4 NON BLONDES nebo Janis Joplin.

Bětko, co byste vzkázala svým fanouškům nebo třeba jen náhodným posluchačům, kteří se pokouší dosáhnout podobného cíle jako vy?

Snad jen ať jsou šťastní a jdou si za tím, co chtějí v životě dělat. Příležitostí je v dnešní době milion a s trochou štěstí stačí jenom opravdu chtít. A hlavně: přijďte 25.února do klubu Golem! Opravdu se těším, protože tam bych vám toho chtěla taky spoustu říct a hlavně zazpívat.

Autor: Zuzana Molková

23.2.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
24

Třicítky se vrací, víkend bude horký a slunečný

Ilustrační foto

Oko za oko: V Pákistánu nařídili znásilnění dívky kvůli činu jejího bratra

Dánské krby znečišťují ovzduší víc než dieselové motory

Britové se chtějí za třiadvacet let vypořádat s auty na konvenční paliva, řada světových metropolí v dohledné době nepustí do centra dieselové vozy. Dánové ale nyní zjistili, že tolik oblíbené domácí krby zamořují ovzduší v zemi ještě víc než automobilový provoz.

Vandal poškodil fotoobrazy Jadrana Šetlíka v prachatické galerii

/FOTOGALERIE/ Po vandalovi, který poškodil díla Jadrana Šetlíka, vystavené v Galerii Dolní brána v Prachaticích, pátrá policie.

Do Prahy se sjedou legendární Vespy. Sraz ikonických skútrů začíná v pátek

Již tímto pátkem začne v pražském Campu Džbán rojení legendárních „vos“ neboli skútrů Vespa. Italská legenda je už od roku 1946 oblíbeným dopravním prostředkem do měst a Vespa Club Praha pořádá na její počest tradiční setkání majitelů a fandů.

AKTUALIZOVÁNO

Zaorálek: Egypt musí sdělit okolnosti útoku a zvážit odškodnění

Egypt musí sdělit, co přesně se odehrálo předminulý týden na pláži v letovisku Hurgada při útoku, na jehož následky v noci na dnešek zemřela občanka České republiky. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Egypt by podle něj měl rovněž zvážit, zda neodškodní pozůstalé v Česku. Záležitost chce Zaorálek řešit i s egyptským protějškem. Česká republika bude požadovat také záznam z pitvy. Tělo zesnulé by mohlo být převezeno z Egypta začátkem příštího týdne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení