Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festivalovou Okoř opět vyjedou autobusy z Prahy i Kladna

Kladno /PROGRAM/ – Přípravy srpnového hudebního festivalu, který se nadcházející sobotu koná v podhradí zříceniny Okoře, finišují. Produkce populárních skupin a interpretů odstartuje ve 14 hodin. Brány festivalu se ale návštěvníkům otevřou už o dvě hodiny dříve.

16.8.2012
SDÍLEJ:

FESTIVAL NA OKOŘI patří mezi nejnavštěvovanější jednodenní hudební akce v republice. Jeho další ročník se uskuteční už nadcházející sobotu.Foto: Kateřina Husárová

„Programem bude mluveným slovem provázet Tereza Tobiášová. Všichni účinkující už ladí formu, aby se předvedli v nejlepší kondici. Tomáš Klus například dvakrát týdně plave a běhá, kapela MIG 21 zase přemýšlí o choreografii," uvedla za pořadatele Johana Turnerová.

Festivalové autobusy

Fanouškům se jistě budou hodit některé praktické informace. Jako každý rok budou z Kladna, a také z Vítězného náměstí v Praze, vyjíždět na Okoř a zpět mimořádné autobusové spoje. Z kladenské zastávky Energie vyrazí v 11, 12, 13, 15 a 19 hodin. Jejich trasa vede přes Rozdělov a kolem nemocnice na náměstí Svobody, odtud přes zastávky Gymnázium, Sítná a U Hvězdy na Pražskou křižovatku. Přistoupit bude možné také v Buštěhradu a Číčovicích. „Autobus staví na zastávkách meziměstských linek a bude viditelně označen," informuje ČSAD Kladno.

Zpět z Okoře spoje pojedou v 18, 22, 24, 01 hodin a také po skončení akce. Počet spojů bude rozšířen podle aktuální poptávky cestujících.

K dispozici tři parkoviště

Návštěvníci, kteří na festival vyrazí svými auty, mohou využít tří parkovišť. Až bude kapacita prvních dvou z nich zaplněna, bude vjezd vozidlům do obce Okoř uzavřen, s výjimkou zmíněné kyvadlové autobusové dopravy. Hudební fanoušci pak budou moci využívat pouze záchytné parkoviště ve směru od Číčovic. Parkoviště jsou placená.

„Parkování mimo vyznačené plochy není povoleno. Při porušení zákazu stání hrozí pokuta a odtažení vozidla," varují pořadatelé.
Novinkou letošního ročníku festivalu je, že si návštěvníci-řidiči mohou před odjezdem nechat u vstupní brány změřit certifikovaným přístrojem hladinu alkoholu v dechu.

„Pro ty, kteří si budou chtít užít romantické louky pod zříceninou hradu Okoře až do ranního rozbřesku, bude připraveno stanové městečko," sdělila Johana Turnerová.

Program festivalu

14.00 MANDRAGE
14.55 HORKÝŽE SLÍŽE
16.05 AIRFARE
17.05 MARTA KUBIŠOVÁ
18.05 MICHAL HRŮZA
19.00 TOMÁŠ KLUS
20.15 ANNA K
21.35 MIG 21
23.00 NIGHTWORK
00.20 DAVID KOLLER & BAND
01.30 Závěrečná show

Autor: Robert Božovský

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
2 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Ilustrační foto
18

Do půlky srpna má být mírně chladněji a deštivěji, než je zvykem

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

V Lokti zahynul mladý motokrosař

Motokrosové mistrovství světa v Lokti si vybralou krutou daň. V sobotním závodě evropského šampionátu do 85 ccm 13letý Moldavan Igor Cuharcius havaroval při dopadu svého stroje na dvojskoku z horní části okruhu.

Myslivci rozmisťovali pachové ohradníky. Ty mají zabránit migraci divočáků

/VIDEO/ Tisíce kelímků s pěnou a koncentrátem, stovky myslivců, desítky kilometrů. Tak v sobotu vypadala hranice zlínského okresu od brzkých ranních hodin.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení