VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festivalovou Okoř opět vyjedou autobusy z Prahy i Kladna

Kladno /PROGRAM/ – Přípravy srpnového hudebního festivalu, který se nadcházející sobotu koná v podhradí zříceniny Okoře, finišují. Produkce populárních skupin a interpretů odstartuje ve 14 hodin. Brány festivalu se ale návštěvníkům otevřou už o dvě hodiny dříve.

16.8.2012
SDÍLEJ:

FESTIVAL NA OKOŘI patří mezi nejnavštěvovanější jednodenní hudební akce v republice. Jeho další ročník se uskuteční už nadcházející sobotu.Foto: Kateřina Husárová

„Programem bude mluveným slovem provázet Tereza Tobiášová. Všichni účinkující už ladí formu, aby se předvedli v nejlepší kondici. Tomáš Klus například dvakrát týdně plave a běhá, kapela MIG 21 zase přemýšlí o choreografii," uvedla za pořadatele Johana Turnerová.

Festivalové autobusy

Fanouškům se jistě budou hodit některé praktické informace. Jako každý rok budou z Kladna, a také z Vítězného náměstí v Praze, vyjíždět na Okoř a zpět mimořádné autobusové spoje. Z kladenské zastávky Energie vyrazí v 11, 12, 13, 15 a 19 hodin. Jejich trasa vede přes Rozdělov a kolem nemocnice na náměstí Svobody, odtud přes zastávky Gymnázium, Sítná a U Hvězdy na Pražskou křižovatku. Přistoupit bude možné také v Buštěhradu a Číčovicích. „Autobus staví na zastávkách meziměstských linek a bude viditelně označen," informuje ČSAD Kladno.

Zpět z Okoře spoje pojedou v 18, 22, 24, 01 hodin a také po skončení akce. Počet spojů bude rozšířen podle aktuální poptávky cestujících.

K dispozici tři parkoviště

Návštěvníci, kteří na festival vyrazí svými auty, mohou využít tří parkovišť. Až bude kapacita prvních dvou z nich zaplněna, bude vjezd vozidlům do obce Okoř uzavřen, s výjimkou zmíněné kyvadlové autobusové dopravy. Hudební fanoušci pak budou moci využívat pouze záchytné parkoviště ve směru od Číčovic. Parkoviště jsou placená.

„Parkování mimo vyznačené plochy není povoleno. Při porušení zákazu stání hrozí pokuta a odtažení vozidla," varují pořadatelé.
Novinkou letošního ročníku festivalu je, že si návštěvníci-řidiči mohou před odjezdem nechat u vstupní brány změřit certifikovaným přístrojem hladinu alkoholu v dechu.

„Pro ty, kteří si budou chtít užít romantické louky pod zříceninou hradu Okoře až do ranního rozbřesku, bude připraveno stanové městečko," sdělila Johana Turnerová.

Program festivalu

14.00 MANDRAGE
14.55 HORKÝŽE SLÍŽE
16.05 AIRFARE
17.05 MARTA KUBIŠOVÁ
18.05 MICHAL HRŮZA
19.00 TOMÁŠ KLUS
20.15 ANNA K
21.35 MIG 21
23.00 NIGHTWORK
00.20 DAVID KOLLER & BAND
01.30 Závěrečná show

Autor: Robert Božovský

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vladimír Mečiar
AKTUALIZOVÁNO
6

Sporné Mečiarovy amnestie. Slovenští poslanci otevřeli cestu k jejich zrušení

Mapa republiky
6

Na sněhovém poli Mapa republiky je téměř 10 metrů sněhu

Vyceněné zuby a vypoulené oči. Ronaldova busta terčem vtípků

Při slavnostním pojmenování letiště na Madeiře po Portugalci Cristianu Ronaldovi vzbudila velkou pozornost fotbalistova busta, která se stala terčem kritiky i mnoha internetových vtípků. Sochař Emanuel Santos hájí výtvor tím, že se řídil zadáním hvězdného útočníka Realu Madrid, a tvrdí, že sám Ronaldo byl s výsledkem spokojený.

AKTUALIZOVÁNO

Rusnok: Konec intervencí může nastat prakticky kdykoli

/ANKETA/- Konec režimu devizových intervencí může nastat kdykoliv po konci tzv. tvrdého závazku, tedy od dubna, řekl dnes guvernér ČNB Jiří Rusnok. Zároveň upozornil, že centrální banka již nebude zveřejňovat možné scénáře načasování konce kurzového závazku.

Sobotka zdůraznil nutnost kompromisů, aby se neopakoval brexit

/ANKETA/- Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na dnešním společném jednání české a slovenské tripartity zdůraznil nutnost najít kompromis ohledně směrnice o vysílání pracovníků. Zasedání na zámku ve Štiříně u Prahy se předpisem zabývalo, účastníci ho kritizovali. Sobotka zdůraznil, že se země musejí v rámci Evropské unie navzájem poslouchat. Jinak mohou podle něj nastat další podobné zlomy, jako byl brexit, což by si nepřál.

Divoké ráno na dálnici D1: nehoda auta s kamionem i hořící motor

Nehoda osobního auta a kamionu zkomplikovala cestu do práce řidičům jedoucím ve čtvrtek ráno po dálnici D1 ve směru z Vyškova na Brno. Kvůli střetu dvou aut byla dálnice u obce Luleč na Vyškovsku na čas uzavřená a tvořily se kolony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies