VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festivalovou Okoř opět vyjedou autobusy z Prahy i Kladna

Kladno /PROGRAM/ – Přípravy srpnového hudebního festivalu, který se nadcházející sobotu koná v podhradí zříceniny Okoře, finišují. Produkce populárních skupin a interpretů odstartuje ve 14 hodin. Brány festivalu se ale návštěvníkům otevřou už o dvě hodiny dříve.

16.8.2012
SDÍLEJ:

FESTIVAL NA OKOŘI patří mezi nejnavštěvovanější jednodenní hudební akce v republice. Jeho další ročník se uskuteční už nadcházející sobotu.Foto: Kateřina Husárová

„Programem bude mluveným slovem provázet Tereza Tobiášová. Všichni účinkující už ladí formu, aby se předvedli v nejlepší kondici. Tomáš Klus například dvakrát týdně plave a běhá, kapela MIG 21 zase přemýšlí o choreografii," uvedla za pořadatele Johana Turnerová.

Festivalové autobusy

Fanouškům se jistě budou hodit některé praktické informace. Jako každý rok budou z Kladna, a také z Vítězného náměstí v Praze, vyjíždět na Okoř a zpět mimořádné autobusové spoje. Z kladenské zastávky Energie vyrazí v 11, 12, 13, 15 a 19 hodin. Jejich trasa vede přes Rozdělov a kolem nemocnice na náměstí Svobody, odtud přes zastávky Gymnázium, Sítná a U Hvězdy na Pražskou křižovatku. Přistoupit bude možné také v Buštěhradu a Číčovicích. „Autobus staví na zastávkách meziměstských linek a bude viditelně označen," informuje ČSAD Kladno.

Zpět z Okoře spoje pojedou v 18, 22, 24, 01 hodin a také po skončení akce. Počet spojů bude rozšířen podle aktuální poptávky cestujících.

K dispozici tři parkoviště

Návštěvníci, kteří na festival vyrazí svými auty, mohou využít tří parkovišť. Až bude kapacita prvních dvou z nich zaplněna, bude vjezd vozidlům do obce Okoř uzavřen, s výjimkou zmíněné kyvadlové autobusové dopravy. Hudební fanoušci pak budou moci využívat pouze záchytné parkoviště ve směru od Číčovic. Parkoviště jsou placená.

„Parkování mimo vyznačené plochy není povoleno. Při porušení zákazu stání hrozí pokuta a odtažení vozidla," varují pořadatelé.
Novinkou letošního ročníku festivalu je, že si návštěvníci-řidiči mohou před odjezdem nechat u vstupní brány změřit certifikovaným přístrojem hladinu alkoholu v dechu.

„Pro ty, kteří si budou chtít užít romantické louky pod zříceninou hradu Okoře až do ranního rozbřesku, bude připraveno stanové městečko," sdělila Johana Turnerová.

Program festivalu

14.00 MANDRAGE
14.55 HORKÝŽE SLÍŽE
16.05 AIRFARE
17.05 MARTA KUBIŠOVÁ
18.05 MICHAL HRŮZA
19.00 TOMÁŠ KLUS
20.15 ANNA K
21.35 MIG 21
23.00 NIGHTWORK
00.20 DAVID KOLLER & BAND
01.30 Závěrečná show

Autor: Robert Božovský

16.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
PETR JAŠEK. V Súdánu je 
od roku 2015.
1

Čech odsouzený v Súdánu byl propuštěn, přiletí se Zaorálkem

Oto Košta
AKTUALIZOVÁNO
7 14

Zmatek a chaos: Nechtěný hejtman Košta přijel na sněm Ano

Šéfové stran: ANO směřuje k vůdcovskému řízení

Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodují se šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.

AKTUALIZOVÁNO

Krpálek porazil světovou dvojku Nateu, bude se prát o bronz

Judista Lukáš Krpálek při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz sice nakonec skončil na Grand Prix v Düsseldorfu pátý bez medaile, ale v průběhu turnaje porazil světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů. Krpálek prohrál až poslední dva zápasy - v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou a v boji o bronz s Kazachem Jeržanem Šynkejevem, přestože byl v obou aktivnější než soupeři.

Karneval v sušickém klubu skončil tragédií

Sušice – Páteční karnevalové veselí skončilo v jednom ze sušických klubů tragicky. Podle informací Deníku tam svůj život ukončil jeho provozovatel.

Národní galerie je zavřená i dnes, otevře v úterý

Všechny budovy Národní galerie zůstávají kvůli sporu s bezpečnostní agenturou uzavřené i dnes. Agentura v pátek vypověděla smlouvu. Tvrdí, že ji galerie od listopadu neplatí za služby. Národní galerie chce znovu otevřít příští týden, zatím ale neví jak a kdy. Platnost zakoupených vstupenek je prodloužena do května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies