VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlatou slavicí je Bílá, skupinou roku Kryštof. Absolutní vítěz je zpěvák Gott

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V pražské Státní opeře dnes byly vyhlášeny výsledky hudební ankety Český slavík. Celý přenos jsme sledovali on-line.

23.11.2013 16 AKTUALIZOVÁNO 23.11.2013
SDÍLEJ:
Fotogalerie
9 fotografií

Zlatá slavice Lucie Bílá s moderátorem Janem Krausem.Foto: ČTK/ Kateřina Šulová

Českým slavíkem se letos opět stal zpěvák Karel Gott. Při 48. ročníku tradiční ankety se z prvenství radoval již po osmatřicáté, poprvé zvítězil již ve druhém ročníku ankety v roce 1963. Slavnostního předávání se však kvůli zahraničnímu turné osobně nezúčastnil. V dalších kategoriích zvítězila Lucie Bílá a nově skupina Kryštof. Výsledky byly oznámeny dnes večer v pražské Státní opeře. Moderátorem večera byl Jan Kraus.

Gott, který získal celkem 33.044 bodů, se stal také absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík. „Jsem pyšný na tuto sbírku a děkuji za přízeň. Slibuji, že příští rok udělám maximum pro to, abych byl s vámi," vzkázal z videozáznamu divákům Gott, který má dnes koncert ve Stuttgartu.

Loňský překvapivý vítěz Tomáš Klus skončil mezi zpěváky druhý, třetí byl Richard Krajčo. „Dělám slavíka už 18 let, ale ještě nikdy se nestalo, aby byl mezi zlatým a stříbrným slavíkem rozdíl pouhých 47 bodů," uvedl ředitel ankety Český slavík Jaroslav Těšínský. Do ankety letos přišlo přibližně 120.000 hlasů, o 10.000 méně než loni.

Šestici zpěváků, kteří v anketě získali nejvíce hlasů, doplňují ještě Vojtěch Dyk, Michal David a Dalibor Janda.

Krajčo: Umístění je pro nás zavazující

Převzetí ceny se nezúčastnili ani členové kapely Kryštof, kteří pro změnu dnes končili své turné v Kutné Hoře. „Umístění je pro nás zavazující," vzkázal ve videopozdravu Richard Krajčo. Na druhém místě se umístila kapela Kabát, loni první, a třetí jsou Chinaski. Do šestice s největším množstvím hlasů se zařadily ještě skupiny Nightwork, Olympic a Divokej Bill.

Vítězství v kategorii zpěvaček obhájila Lucie Bílá, již po sedmé v řadě a celkově po šestnácté. Na druhé příčce skončila Lucie Vondráčková a na třetí Aneta Langerová. Mezi šestici nejlepších zpěvaček se dostala ještě Monika Absolonová, Anna K. a Ewa Farna.

Oceněni byli rovněž interpreti ve vedlejších kategoriích – Skokan roku, Objev roku a Slavíci bez hranic, což je soutěž o nejoblíbenějšího slovenského interpreta v České republice. Poslední zmíněnou cenu opět získala slovenská kapela No Name, a stala se tak již šestinásobným vítězem. Skokanem roku byla letos vyhlášena skupina ABBA Stars. Skupina Kryštof získala cenu české stanice MTV za videoklip roku k duetu s Tomášem Klusem s názvem Cesta. Stejná skladba byla vyhlášena Nejlepší písní rádia Impuls.

Gott má již 38 slavíků

Nominace na objev roku vybrala odborná porota, zvolila zpěvačku vystupující pod jménem Lenny, Kateřinu Marii Tichou a zpěváka Adama Mišíka, který nakonec dostal nejvíce hlasů.

Podruhé v historii Slavíků se dnes večer předávala cena nazvaná Hvězda internetu pro hudebníka, který nejvíc zazářil právě díky internetu. Ocenění obdržel Johny Machet.

Největší počet Zlatých a Českých slavíků v historii ankety získal Karel Gott. Má jich 38. V kategorii zpěvaček drží prvenství Lucie Bílá s 16 slavíky, druhá je Hana Zagorová, která jich získala devět.

Manželka Karla Gotta Ivana přebrala nejprve za svého muže cenu zpěvák roku, poté i absolutního slavíka.


SLEDOVALI JSME ON-LINE:

22:38 - Jan Kraus má zazpívat s Ewou Farnou a skupinou Nightwork, celé vystoupení však velmi rychle končí, s tím i celý přenos ze Státní opery. I my děkujeme za pozornost, vítězové jsou známi. Při nějakém z dalších on-line přenosů se těšíme na shledanou.

22:35 - Absolutní slavík bude mít absolutní fanfáru. Předvede ji prase Adam. Moderátor Jan Kraus vyhlašuje vítěze. S celkovým počtem 33 044 bodů se jím stává Karel Gott. Cenu přebírá Ivana Gottová, je dojatá. "Karel bude mít velkou radost. Už pár let neměl dvě ceny najednou," uvedla.  

22:31 - Objev roku vystoupí příští rok na Sázavafestu. Cenu předává Nicky Tučková. Vítězem se stává Adam Mišík. Děkuje písní. 

22:28 - Na pódium přichází Lucie Bílá s hitem Stop.

22:19 - Zlatým slavíkem je po roční přestávce Karel Gott. Gott ve Státní opeře není, děkuje prostřednictvím videoklipu. Cenu přebírá manželka Ivana Gottová, čte děkovný dopis, který jí napsal její manžel. 

Zpěvák Tomáš Klus tento rok skončil stříbrný.22:15 - Stříbrného slavíka přichází předat Ivana Chýlková. Místo svého příchodu ji Kraus zatlačí zpět, zuřivě ji líbá. Sošku si odnáší Tomáš Klus. Prohrál o 47 hlasů.  

22:10 - Výkonný ředitel internetového portálu Seznam.cz Michal Feix vyhlásí bronzového slavíka. Je jím Richard Krajčo. Protože koncertuje, mluví pouze prostřednictvím předtočeného videoklipu. Děkuje fandům. Cenu přebírá manažer skupiny Kryštof Jan Lippert.

22:08 - Na scénu přichází Jan Kraus a husokachny, připomíná vystoupení Dana Landy s kohoutem z loňského roku. Představuje šest nominovaných zpěváků: Michala Davida, Vojtu Dyka, Karla Gotta, Dalibora Jandu, Tomáše Kluse a Richarda Krajča. 

21:58 - Se vzpomínkou na Pavla Bobka a Zdeňka Rytíře přicházejí Marta Jandová, Petr Kolář a skupina Inflagranti. Zpívají píseň Otázky.

21:50 - MTV videoklip roku vyhlásí "hiphoper" Jan Kraus.Nominovány byly klipy Lenny (All My Love), Skyline (Staying Alive), Ben Cristovao (Bomby), Tommy Indian (Slow Slow Slow) a Cesta (Kryštof & Tomáš Klus). Vítězem se stává videoklip Cesta.Cenu přebírá režisér Radek Karko a manažer skupiny Kryštof Jan Lippert. 

21:44 - Nyní přichází Tomáš Klus, zazpívá svůj hit Svět je Tvá továrna na sny.

21:39 - Před vyhlášením Skokana roku vzpomíná Jan Kraus na svůj pád při vyhlašování slovenské Miss 2009. Skokanem roku 2013 se stává se skokem ze 45. na 10. místo skupina Abba Stars. 

21:37 - Po posledním televizním vystoupení skupiny Nightwork přichází Jáchym Kraus a vyhlašuje Hvězdu internetu. Stává se jí Johny Machet. Při jeho děkovačce opět nejde zvuk.

21:29 - Skupinou roku se stává skupina Kryštof. Ta v tuto chvíli koncertuje, děkuje přes natočený klip. Cenu přebírá manažer skupiny Jan Lippert.

21:25 - Tomáš Berdych a Ester Sátorová předají stříbrného slavíka v kategorii Skupina roku. Získává jej skupina Kabát. Josef Vojtek zve na jediný koncert v příštím roce, 13. září na Vypichu.

Skupina Chinaski přebírá bronzového slavíka v kategorii Skupina roku.21:22 - Jaroslav Těšínský předá bronzového slavíka v kategorii Skupina roku. Je z pořadatelské agentury Českého slavíka. "Nikdy se nestalo, aby mezi zlatým a stříbrným slavíkem byl rozdíl jen 47 bodů. Stalo se tak v kategorii Zpěvák roku," říká. Bronzovými Slavíky jsou Chinaski. Při děkovačce bohužel nefunguje zvuk.

21:20 - Jan Kraus přichází na pódium jako rocker. "Já jsem tak tvrdej rocker, že je na mě ten slavík takovej měkkej pták," říká a představuje šestici nejúspěšnějších skupin: Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Nightwork a Olympic.

21:14 - Horečka sobotní noci, tak zní název tanečního vystoupení na pódiu Státní opery. Zapojuje se i moderátor Jan Kraus. Ten celé vystoupení s nadávkami na osvětlovače přerušuje. Taneční vystoupení střídá pěvecké vystoupení Ewy Farne - s hitem Oblíbená věc.

21:02 - Na pódium přichází skupina Chinaski s hitem Stížnost. Představují i své další hity, slaví 20 let existence. 

Tomáš Klus přebírá ocenění za píseň Cesta, nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls.20:58 - Název nejoblíbenější písničky rádia Impuls přináší sdělit ředitel Jiří Hrabák. Stává se jí skladba Cesta. Cenu přebírá Tomáš Klus a manažer skupiny Kryštof Jan Lippert.

20:53 - Vítěze kategorie Slavík bez hranic přichází vyhlásit Michaela Badinková. Stává se jím kapela No Name. Své poděkování mají zhudebněné.

20:49 - Nebude to také l`ahké, Richard Müller a skupina Fragile - to jsou další vystupující se svým hitem. A to bez jediného hudebního nástroje. 

20:45 - Na pódium přichází Jan Kraus v ženském kostýmu. "Já se také chci líbit," říká s tím, že je zvědav, jak jej ohodnotí módní policie. Sám čte jméno zlaté slavice. Je jí Lucie Bílá.

Stříbrná slavice Lucie Vondráčková při přebírání ceny.20:35 - Stříbrného slavíka předá Petr Čtvrtníček. Má netradiční kostým, obecenstvu ve Státní opeře i diváků ukáže nahá záda i zadek. Stříbrného slavíka si odnese Lucie Vondráčková. Děkuje všem, kteří přišli na turné. "Matyáši, ahoj, poslouchej babičku. Maminka poděkuje za ptáčka a přijede za tebou," řekla.

20:33 - Bronzovou slavici přichází ocenit Václav Postránecký. Stává se jí Aneta Langerová. Kromě děkování zdraví i své synovce.

20:31 - Jako první bude vyhlášena kategorie Zpěvačka. Mezi šest nejlepších se dostaly: Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. 

20:27 - S hitem Dole v dole večer zahajuje skupina Kabát.

20:25 - Přímý přenos vyhlášení výsledků hudební ankety Český slavík vysílaný televizí Nova ze Státní opery právě začíná. Všechny vítá moderátor Jan Kraus. 

20:24 - Poté, co si zpěvačka Gábina Gunčíková vážně zranila koleno, štáb připravující přímý přenos udílení hudebních cen Český slavík Mattoni se dostal do vážné situace. Sympatická blondýnka totiž měla být jednou z vystupujících hvězd večera a musela se za ni najít jiná hvězda. Podle čerstvých informací přála režisérovi pořadu náhoda – a tou je česko-polská zpěvačka a idolka teenagerů Ewa Farna. „Vzhledem k tomu, že na žádost slovenského pořadatele došlo z technických a organizačních důvodů k přeložení původně plánovaného sobotního koncertu v Popradu Ewy na pozdější termín, může nakonec Ewa vyhovět požadavku produkce TV Nova a vystoupit na předávání cen Český slavík Mattoni," řekla Michaela Kocourová, která je manažerkou obou zpěvaček.

20:23 - Možná naposledy se společně před kamerami objeví populární skupina Nightwork, která si pro televizní diváky a kolegy z branže chystá vystoupení srovnatelné s šokovou terapií.

20:22 - Plejádu slavných hvězd na slavíkovském pódiu doplní další zvučná jména, například Richard Müller se skupinou Fragile, skupina Kabát, Tomáš Klus nebo Lucie Bílá a další. A speciální vystoupení si navíc chystá i moderátor večera Jan Kraus.

20:10 - Zpěvačka a čerstvá maminka Marta Jandová chystá s kolegou Petrem Kolářem jedno velké překvapení. Společně totiž zazpívají a vzdají hold nedávno zesnulému králi textařů Zdeňku Rytířovi.

Slavnostní předávání hudebních cen Český slavík 2012.19:59 - Loni způsobila největší rozruch kategorie zpěváků, v níž řadu 13 vítězství Karla Gotta za sebou narušil vítěz Tomáš Klus. V dalších kategoriích zvítězily opět Lucie Bílá a skupina Kabát, u obou šlo o šesté vítězství v řadě. Absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík byla jako předloni Lucie Bílá.

19:58 - V kategorii Slavíci bez hranic zahrnující nejpopulárnější slovenské interprety v ČR jsou v první trojici podle abecedy Elán, No Name a Miro Žbirka.

19:57 - Body svým oblíbeným interpretům mohli zájemci pomocí SMS nebo na internetu zasílat do 17. listopadu. Nyní mohou hlasovat ještě v kategorii Objev roku. Hlasování v této kategorii ukončí moderátor dnešního večera Jan Kraus v druhé polovině přenosu. Hlasující rozhodnou mezi zpěvačkou vystupující pod jménem Lenny, Adamem Mišíkem a mladou písničkářkou Kateřinou Marií Tichou. 

19:52V pražské Státní opeře dnes vyhlásí výsledky hudební ankety Český slavík. Uděleni budou zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích zpěvák, zpěvačka a hudební skupina. Oceněni budou také vítězové kategorií skokan roku, Český slavík Mattoni Hvězda internetu, MTV videoklip roku a nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls. Interpret, který získal největší počet hlasů, pak převezme cenu Absolutní slavík.

Autor: ČTK, Vendula Fižová

23.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
David Rath.
15 21

Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu

Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek.
3 3

Do Brna se řítí cyklohospoda. Lidé si vychutnají pivo při šlapání do pedálů

Děti zůstávají v ústavech. Může za to jejich vyšší věk i stávající krize rodiny

V boskovickém dětském domově momentálně žije čtyřiatřicet dětí. Pracovníci navíc čekají na dvě další, které se vrací od pěstounů. Stejně na tom bylo zařízení ústavní výchovy loni. Tak jako další na Vyškovsku i Blanensku potvrzuje celorepublikový fenomén – počet chovanců v ústavech se nedaří snižovat.

150 milionů korun. Tolik pošle Česko na pomoc s migrací

Česko letos pošle do zahraničí na pomoc uprchlíkům a státům čelícím migračním tlakům 150 milionů korun. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že částku v rámci jeho koncepce pro asistenci uprchlíkům na dnešním jednání schválila vláda. Prvních 40 milionů korun z této částky by mělo jít na obnovu uprchlického tábora Azrak v Jordánsku.

Výuka venku? Většina dětí i rodičů ji vítá

Učit se občas venku na čerstvém vzduchu místo mezi čtyřmi stěnami učeben? K tomu se kloní ve spoustě škol. Však venkovní učebny se dají využít od jara do podzimu. Jenže ne vždy je na jejich vybudování v městské či obecní kase hned dost peněz.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Středozemí možná utonulo dalších až 150 afrických migrantů

Bezmála 150 afrických běženců patrně v úterý utonulo ve Středozemním moři. S odvoláním na přeživšího z potopené lodi to dnes uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Jako o jediném přeživším zatím úřady informují o 16letém chlapci z Gambie. "Řekl, že všichni ostatní zemřeli. Ale existuje určitá naděje, že italská pobřežní stráž některé vyzvedla," prohlásil podle agentury Reuters mluvčí italské pobočky IOM Flavio Di Giacomo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies