VYBERTE SI REGION

Jihočeský kraj

Přezdívku Mrkvanov dřív nesnášeli. Teď z ní ve Zlivi těží

Zliv - Propagační trička, ale i hračky nebo kulisy k focení. Obrázek mrkve byl v sobotu na tradičních městských slavnostech ve Zlivi k vidění doslova na každém kroku. Ostatně i samotné slavnosti nesly název Mrkvové. Jejich návštěvníci si mohli pochutnat na limonádě, palačinkách, zmrzlině či dezertech s příchutí mrkve.

Přijďte na seniorské hrátky do klášterů

Kraj oživuje projekt SeniorPasů. Nebude-li zájem lidí, nebudou ani poskytovatelé slev. Přijďte se o všem zítra informovat.

Parkovné zaplatíme chytrým telefonem

České Budějovice - Bez kapes plných mincí se od října obejdou řidiči při parkování na náměstí Přemysla Otakara II. Parkovací lístek si budou moci opatřit jak ve stávajících automatech, tak bezhotovostní platbou z mobilních telefonů.

Přibývá nemocí 
po klíštěti

Jindřichohradecko – Již několik dní mají mít klíšťata podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu aktivitu na stupni číslo tři, což pro člověka znamená mírné riziko a návštěvníky by v přírodě měl ochránit repelent. 

Zaplatí za pochybení při výběru dodavatele?

České Budějovice – Několik soudů se zabývá zakázkami na dodání informačních technologií (IT) zadanými v roce 2007 a 2010 městem České Budějovice firmě Bit Servis.

Sousedky se učí kojit na veřejnosti

Pasov - Peter Karasch z Kirchlu předvedl na houbařských dnech v Muzeu lesa v St. Oswaldu v okrese Freyung první nález nejedlého choroše Polyporus tubaeformis v Bavorsku. Našel jej na vrbovém proutí poblíž Altschönau v Bavorském lese. Dosud se vyskytl jen na čtyřech jiných místech v Německu – třikrát ve Šlesvicku – Holštýnsku a jednou v Bádensku – Würtembersku, píše PNP.

Panelák Amry Veselí zatím nechce

Veselí nad Lužnicí - Amra se snaží prodat panelák až za dvacet milionů. Město by dalo půlku 

Hradec čeká uzavírka hlavní dopravní tepny

Jindřichův Hradec -  Již za dva dny motoristé neprojedou částí jindřichohradecké Vídeňské a Jáchymovy ulice a jejich vzájemnou křižovatkou.

Stovky lidí se dočkaly, odpad zmizí

Hůry - Přes deset let trápí obyvatele Hůr skládka odpadu, která za obcí zůstala po zkrachovalé firmě Profiakont. Loni v létě na místě hořelo a obyvatelé žádali urychlené odstranění odpadu. Teď se konečně dočkali. Odklízecí firma začne ve středu dopoledne obsah skládky vyvážet do Centra pro nakládání s odpady v Čáslavi.

Číšník tvrdě usnul a host chtěl domů

Jindřichův Hradec – Strážníci řešili kuriózní příběh, který začal telefonátem, který po třetí hodině ranní přijala stálá služba městské policie. 

Švejkovy putimské slavnosti budou už tuto sobotu

Putim – Jednou z doprovodných akcí sobotních Švejkových putimských slavností je výstava výšivek. Práce zde vystaví dva obyvatelé obce.

Obchodníci se vytrácejí z center měst

Českobudějovicko - Mnoho let chodili lidé najisto do knihkupectví v podloubí českobudějovického náměstí. Nyní už tam knížku nekoupí. Obchod z centra města zmizel, stejně jako celá řada dalších.

„Dopis mé gymplácké lásce ovlivnil Kryl,“ říká Honza Brož

Minice /FOTO, AUDIO/ - Jan Brož (47) natočil s kapelou Devítka nové album Je to boj!. Zpívá na něm o ženách, stárnoucích mužích, Americe i Ježíšovi.

Na Švehlově mostě se už hraje jen o čas

Tábor - Při návštěvě Tábora hejtman kraje Jiří Zimola uvedl, že projednají posílení městské dopravy, aby lidem zmírnili komplikace

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies