VYBERTE SI REGION

Jihočeský kraj

Nové přehrady zůstávají zatím na papíře

Jižní Čechy - Hrozba povodní a sucha otevírá stále častěji debatu o potřebě nových vodních nádrží. Jejich stavba není do budoucna vyloučená ani na jihu Čech. Odborníci se ale shodují na tom, že plány zatím zůstávají jen ve fázi úvah.

Parkování na Šumavě začíná už na deseti korunách

Šumava – Sto korun za den. Přesně tolik zaplatí majitelé vozidel, když se rozhodnou parkovat v Nové Peci. Pokud chtějí využít parkoviště jen na hodinu, zacinkají mincemi v hodnotě třiceti korun.

Dačické náměstí čeká velká proměna

Dačice - Kancýřův sad bude lépe uzpůsobený k pořádání kulturních akcí.

Rytíři lovili na Choustníku divočáka

Choustník – Vidět dravé ptáky, živého medvěda nebo ukázku středověkého lovu divočáka mohli v sobotu návštěvníci zříceniny hradu Choustník, tyčícího se nad stejnojmennou obcí. V tento den se zde konal druhý ročník „novodobých" středověkých slavností.

MHD se možná vrátí do centra města

Písek –  Jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí ve městě  je doprava. Písečtí se snaží omezit průjezd velkých nákladních aut a autobusů  městem, proto  uvítali iniciativu  ČSAD Autobusy České Budějovice, provozovatele městské hromadné dopravy (MHD), na nákup nízkoemisních a bezemisních autobusů.

Mateřská centra fungují v létě omezeně

Jindřichohradecko - Prázdninový provoz rodinných klubů využívají často i turisté.

Velkolepý projekt zůstal jen na papíře

Prachatice - Vlastní dokumentace k léčebnému centru má dnes větší cenu než pozemky, na kterých mělo stát.

Za hlídání silnic celníci dostali dary

České Budějovice - Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil Jihočeský kraj své celníky věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování povinných přestávek dostal Celní úřad pro Jihočeský kraj technické vybavení v hodnotě 350 tisíc korun. Tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy převzal z rukou radního pro dopravu Antonína Kráka ředitel Celního úřadu Michal Kubát.

Téma svatebních obřadů v Táboře: Laťku z předchozího roku už nepřeskočí

Zamilovaných párů, které se rozhodnou pro manželství, je letos méně. Přesto Tábor potřeboval rozšířit řady oddávajících.

Město nechá odvážet suť z kasáren

Písek – Část budov v areálu bývalých Žižkových kasáren byla rekonstruována a již slouží novým účelům. Některé jsou v dezolátním stavu a nejsou dobrou vizitkou při vjezdu do města.

Letní kino: zvuk je lepší díky počítači

České Budějovice – Před několika lety bojovalo letní kino v Českých Budějovicích o holou existenci. Někteří 
z jeho příznivců si dokonce prostor chtěli pronajmout, aby místo nebylo nenávratně ztraceno pro nevšední letní zábavu.

Bývalý katastr v Dačicích bude mít nové využití

Dačice - Na konci loňského roku ukončilo provoz pracoviště katastrálního úřadu v Dačicích. Budova, která dříve tomuto zařízení sloužila, však dlouho opuštěná nezůstane.

Budvaru se daří, prodal nejvíce piva a investuje 1,5 miliardy

České Budějovice - Loni si Budějovický Budvar vylepšil postavení v domácím pivovarnictví, neboť podnik zvýšil podíl své produkce z 8,5 na 9,08 procenta. Přispívá k tomu export (nejvíce Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko; naopak poklesl vývoz do Ruska a na Ukrajinu), kam míří 56 procent budvarské výroby.

Na Mezinárodním folklorním festivalu budou i tanečníci z Indie

Písek – Ve dnech 17. až 21. srpna bude Písek opět hlavním městem folkloru. Domácí soubor Písečan zde  již podvaadvacáté pořádá Mezinárodní folklorní festival, na který přijedou české a moravské soubory i hosté ze zahraničí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.