VYBERTE SI REGION

Dostanou Třeboňáci novou domácí péči?

Třeboň - Obyvatelé Třeboně a jejích místních částí chtějí mít na výběr z více poskytovatelů domácích zdravotních služeb.

23.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Lázní Bělohrad

Jediná společnost, která v lázeňském městě poskytuje hrazenou domácí zdravotní péči, je podle některých tamních občanů málo. Proto se obrátili na vedení města, které nyní jejich žádosti vyslyšelo.

Město Třeboň požádalo jihočeský krajský úřad o vypsání výběrového řízení na poskytování domácí péče.

„Důvodem podnětu jsou žádosti občanů města, kteří chtějí mít na výběr, což garantuje i zákon. Písemně se na město obrátilo dvanáct občanů využívajících služby hrazené domácí péče. Průběžně se někteří dotazovali či sdělili připomínku telefonicky," uvedla tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová s tím, že nyní ve městě působí jeden poskytovatel této služby.

„Vzhledem k tomu, že ze zákona má být možný výběr v daném druhu poskytování zdravotní péče, rozhodla se rada města, že požádá krajský úřad o vypsání výběrového řízení na tento druh zdravotní péče," uvedla na vysvětlenou starostka Terezie Jenisová.

Od 1. prosince by tak v Třeboni již mohli mít pacienti na výběr z více poskytovatelů zdravotní domácí péče.

Zdeňka Trtílková je jedou z těch, kteří by výběr z více možností uvítali. Před lety sice využívala služby stávající domácí péče v Třeboni, ale když později potřebovala opět ošetřovat, obrátila se jinam. „Nemohu říci, že by předtím byla péče nedostatečná, ale přístup byl úplně jiný. Člověk si potřebuje i popovídat, nejen ovázat. Jenže sestřičky z Residentu ke mě musely přestat chodit, protože jim pojišťovna péči v Třeboni neproplácí, nemají licenci a doktorka mi předepíše jen péči od třeboňské služby," vypověděla pacientka s tím, že takhle město konečně něco udělá také pro své obyvatele a nejen pro turisty. „Bylo by to Třeboňákům ku prospěchu," míní Zdeňka Trtílková.

Jak jsme již v Deníku dříve informovali, v Třeboni v minulosti působila navíc Domácí péče Dačice, která ale musela činnost na Třeboňsku ukončit právě kvůli neexistující smlouvě na tuto lokalitu. „Doufáme, že se díky tomuto kroku podaří zlepšit situaci třeboňských pacientů a že jim bude znovu umožněno zvolit si svého poskytovatele domácí péče," doufá ředitelka společnosti Resident 2000 Martina Sedláčková, která převzala péči o pacienty Domácí péče Dačice a nyní ji hradí z vlastních zdrojů.

Domácí péče - Z veřejného zdravotního pojištění může být hrazena takzvaná domácí péče, tedy ošetřovatelská péče, léčebně rehabilitační péče nebo paliativní péče doma u klienta, jemuž zdravotní stav nedovolí docházet do zdravotnického zařízení, ale zároveň u něho není potřeba hospitalizace.

Petra Lejtnarová

Autor: Redakce

23.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
AKTUALIZOVÁNO
U Vnorov na Hodonínsku potřetí ve dvou týdnech vykolejil vlak. Mimo železnici se tentokrát dostala přední kola posunovací lokomotivy na vyloučené koleji při pracích na zprůjezdnění trati.

V místě tragické nehody u Vnorov vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/ – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. Ve stejném místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva.

Nařčení z obtěžování? Čtyři děti ve třídě, zhroucená učitelka, ředitel zůstává

Tršice – V patové situaci je samospráva v Tršicích ve sporu o učitelku Vandu Fabianovou, kterou ředitel místní základní školy propustil kvůli nařčení, že letos v květnu na škole v přírodě v Ostružné na Jesenicku sexuálně obtěžovala prvňáky.

Saúdskoarabský král kvůli ropě snížil příjmy vysokým činitelům

Rijád – Saúdskoarabský král Salmán se dnes rozhodl citelně snížit platy a příplatky vysokým vládním činitelům. K tomuto kroku ho přiměla nízká cena ropy, která má nadále vážný dopad na ekonomiku království, informovala agentura AP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies